Što se događa s našim društvom?

poruka: 62.171
|
čitano: 6.276.567
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
MrBlc, to sranje su Francuzi napravili...
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

Trenutno imamu našu priču o vjetroelektranama i šumama. I sad nek netko veli da kriminalci nisu maštoviti...

 Ova tema me podsjeti na jedno predavanje iz sociologije na bivsem fakultetu u kojem smo se uhvatili odnosa bogatih i siromasnih, pa je netko (mozda i ja ne sjecam se bas haha) spomenuo doniranje bogatih u kontekstu naseg dijeljenja milostinje ljudima na ulici.

 

U roku 3 recenice rasprava se do kraja predavanja svela na prepricavanje neugodnih iskustava isped Kaptola  i prosjaka koje su ljudi vidjeli da kupuju alkohol ili sto vec.

Na sveucilisnom studiju - predmet Sociologija, profesorica je provela sat vremena huskajuci predavaonu sa 120 ljudi preko anegdotalnih dokaza kako su svi prosjaci ili alkoholicari ili su pripadnici romske manjine (profesorica nije ispravljala termin cigan) koji prose po danu a zivu u viletinama po krajevima grada, skupljajuci socijalnu pomoc u audijima.

 

Tako da me i ova sadasnja rasprava podsjeti na taj udarac u glavu po pitanju kvalitete obrazovanja (doticna profesorica je radila i na institutu Ivo Pilar).

 

Izbori su za mjesec dana.

 

Nakon svih izbora bude isti komentar - raspravom o ustasama, imigrantima, Srbima i krunici osvojili su mandat! Sad ce kras jer su neuku stoku nahuskali protiv srba i imigranata!

 

A sto se dogodi nama - obrazovanoj stoci na informatickom forumu?

 

Ja postavim socan komentar o mogucoj najvecoj pljacki u povijesti Hrvatske (Todoric je za iste pare morao robovlasnicki izrabljivati 60 000ljudi i varati na porezu) ali o cemu se raspravlja? O 1500? problematicnih pojedinaca.

 

Znate li koliko morate raditi da stvorite novac koje je Rimac skoro ukrala?

3 000 000 000/ 30kn/h = 100 000 000 milijuna sati.

 

Tona bakra je 4838eura, tj. oko 35kuna po kili. Koliko bakra i sume se mora zapaliti da se dodje do gornjeg iznosa?

 

I ne pricamo o premijeru na kojeg je utjecala najveca naftna kompanija u srednjoj europi, nego pricamo o drzavnoj tajnici i poduzetniku iz dalmacije.

Rimac je uspjela srediti 3 poticaja od milijun kuna skupno, koliko je takvih poticaja sredjeno dosada? Koliko je drzavnih tajnika sredjivalo besplatna vrata?

1500? Koliko kila bakra treba da se dobiju "kvalitetnija" besplatna vrata?

 

Sanader je prodao drzavu, Karamarkova zena je pokusala isto, pa je sad samo varala milijune na porezu, u Plenkovicevoj vladi je 3 nize rangiranih sluzbenika skoro rjesila pljacku u rangu case del papel.

- Antwerpenska pljacka dijamanata koja izadje kao priv google hit kad ukucate biggest Heist - 100 milijuna $

- Goodfellas su ukrali samo 25 milijuna po danasnjem tecaju.

 

Pernar je vec prevario birace tako da je proracunski novac za stranke pretumbavao po nekim racunima. Kolakusic suti.

 

No, sto cemo sa imigrantima i ciganima?

 

Ajme kako su opet najebali stoku sitnog zuba na manjine i ustase i partizane i osvojili vlast. - citat BUG forumasa 6. srpnja 2020.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@wyks

Pa kao što je Profesor ( u toj Španjolskoj seriji ) pokušavao imati scenario za svaki mogući razvoj, tako sam siguran da i naši moćnici imaju adute ma kaj god da se desi.

U određene fotelje moraju instalirati marionete koje bi se brinule da milijarde iz proračuna, fondova, EU fondova, ...nalaze put do privatnih džepova. Kad i ako dođe do ugroze tih interesa, pokrenuti će se obrambeni mehanizmi u vidu ustaša, Roma, migranata, izbora, corone, nogometa, skandala, hapšenja....ako treba i NLO bu otkrili ako bu im to tada u interesu ....

Konkretno za rome, nije da su to neki defaultni negativci, no tko ih nema blizu onda bolje da nekomentira. Nomadi su, često imaju i državljanstva španjolske, rumunjske, često nemaju nikakvih službenih primanja pa ovrha na njih nedjeluje, upitno je i prebivalište i boravište, imaju brojnu djecu i obilato zloupotrebljavaju sve mehanizme državne ili gradske pomoći. Zatvora ili oduzimanja djece se ne boje i time ih ne možeš pritiskati... Zaviri im u vozni park i mobitele, a svi bez primanja osim socijale i dječjih doplataka i brojnih jednokratnih pomoći od raznih institucija.... Nekuhaju uopće, te soma ili dva kuna dnevno zdrmaju na prehranu brojne familije isključivo po megićima ili dostavom brze hrane i sl.... U birtijama isto ne štede... Sve bi to bilo ok da nisu primatelji socijale bez službenih prihoda. Naravno, auti uvjek glase na nekog tko je trenutno ko zna di...

Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 13:14 (bunker).
7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
PzKpfw kaže...

 

Stvar je političke volje, jer riba smrdi od glave. Samo, eto treba dokazati da je policija nešto nelegalno napravila.

 

 

 

 Da, i nažalost to skoro svi zaborave u trenutku kada odlučuju o vlasti za slijedeće 4 godine.

 

Policija je samo kotačić, baš poput medija, gospodarstva i sl. Valjda je netko prvo donio zakonodavno okvir, pa osmislio kažnjavanje, pa postavio suce, pa postavio svoje direktore i urednike u sve bitne kanale kojima može manipulirati mišljenjima i stavovima... 

 

Tako je netko i osmislio i organizirao sve u vezi osnivanja policije, zapošljavanja, otpuštanja, rukovodstva, opremanja, plaći, radnih mjesta..... Hoću reći da je malo toga u ovlasti onog zadnjeg izvršitelja, policajca na terenu.

 

Policija je svuda u svijetu trećerazredno zanimanje rezervirano za niže i srednje slojeve. Djeca moćnika pucaju na bankarstvo, međunarodnu ekonomiju, energetiku, pravo....sve ono di jednim potpisom zaradi onoliko koliko policajac nezaradi i svom cijelom radnom vijeku.

 

Znači, naš prosječni policajac je debelo potplaćen, za sitnicu može izgubiti posao i to mu se čak i lako namjesti, mogu ga pritiskati prekomandama i otkomandama, i onda mu nema druge nego slušati kaj mu neko iznad njega reče taj dan. I tako lanac zapovijedanja ide do onih koji kroje politiku...

 

Efikasna policija baš i nije nikome u cilju osim građanima. Rijetko koji lokalni, savezni ili EU moćnik nema pekmeza po prstima, tako da im paše nekakva molitava policija koju mogu usmjeravati po tome kako vjetar puše.

 

Veliki je problem i teritorijalni raspored, jer nekakvog Slavonca koji trenutno radi u zgb zaboli kentaki kaj bu tu sutra. Kada bi lokalnog šefa policije birala lokalna zajednica i kada bi ga mogla smijeniti u svakom trenutku, e to bi bio dobar početak jer se u manjoj zajednici sve zna tko koga i zašto. Isto tako da taj policajac tu živi i da mu se djeca svakodnevno igraju na tim ulicama onda nebi razmišljao samo o tome da mu smjena prođe čim prije i sa čim manje sranja jer on tak i tak uskoro ode dalje... 

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

Konkretno za rome, nije da su to neki defaultni negativci, no tko ih nema blizu onda bolje da nekomentira. Nomadi su, često imaju i državljanstva španjolske, rumunjske, često nemaju nikakvih službenih primanja pa ovrha na njih nedjeluje, upitno je i prebivalište i boravište, imaju brojnu djecu i obilato zloupotrebljavaju sve mehanizme državne ili gradske pomoći. Zatvora ili oduzimanja djece se ne boje i time ih ne možeš pritiskati... Zaviri im u vozni park i mobitele, a svi bez primanja osim socijale i dječjih doplataka i brojnih jednokratnih pomoći od raznih institucija.... Nekuhaju uopće, te soma ili dva kuna dnevno zdrmaju na prehranu brojne familije isključivo po megićima ili dostavom brze hrane i sl.... U birtijama isto ne štede... Sve bi to bilo ok da nisu primatelji socijale bez službenih prihoda. Naravno, auti uvjek glase na nekog tko je trenutno ko zna di...

 Ako taj vozni park nije vise vrijedan od voznog parka Josipe Rimac, laj na neko drugo stablo.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
wyks kaže...
A sto se dogodi nama - obrazovanoj stoci na informatickom forumu?

 Ja postavim socan komentar o mogucoj najvecoj pljacki u povijesti Hrvatske (Todoric je za iste pare morao robovlasnicki izrabljivati 60 000ljudi i varati na porezu) ali o cemu se raspravlja? O 1500? problematicnih pojedinaca.

 

Znate li koliko morate raditi da stvorite novac koje je Rimac skoro ukrala?

3 000 000 000/ 30kn/h = 100 000 000 milijuna sati.

 

Tona bakra je 4838eura, tj. oko 35kuna po kili. Koliko bakra i sume se mora zapaliti da se dodje do gornjeg iznosa?

 

I ne pricamo o premijeru na kojeg je utjecala najveca naftna kompanija u srednjoj europi, nego pricamo o drzavnoj tajnici i poduzetniku iz dalmacije.

Rimac je uspjela srediti 3 poticaja od milijun kuna skupno, koliko je takvih poticaja sredjeno dosada? Koliko je drzavnih tajnika sredjivalo besplatna vrata?

1500? Koliko kila bakra treba da se dobiju "kvalitetnija" besplatna vrata?

 

Sanader je prodao drzavu, Karamarkova zena je pokusala isto, pa je sad samo varala milijune na porezu, u Plenkovicevoj vladi je 3 nize rangiranih sluzbenika skoro rjesila pljacku u rangu case del papel.

- Antwerpenska pljacka dijamanata koja izadje kao priv google hit kad ukucate biggest Heist - 100 milijuna $

- Goodfellas su ukrali samo 25 milijuna po danasnjem tecaju.

 

Pernar je vec prevario birace tako da je proracunski novac za stranke pretumbavao po nekim racunima. Kolakusic suti.

 

No, sto cemo sa imigrantima i ciganima?

 

Ajme kako su opet najebali stoku sitnog zuba na manjine i ustase i partizane i osvojili vlast. - citat BUG forumasa 6. srpnja 2020.

 

Većina ljudi u državi podržava tu pljačku. Većina biračkog tijela želi tu pljačku, doslovno. Ja kad spomenem nekim zagriženim bilo HDZ-ovcima, bilo SDP-ovcima pljačku koju su proveli sa konkretnim činjenicama, dobijem odgovor "PA ŠTA, NAŠI SU!!! Bolje da oni uzimaju nego Srbi i Jugoslaveni". Pazi, te izjave dolaze od akademski obrazovanih građana sa magisterijima, doktoratima, itd..., ne od polupismenog naroda.

Tako da je ne vidim to kao problem, probelm je u nama (manjini) koji ukazujem o na tu pljačku, mi smo negativci koji seremo tamo gdje ne treba. Mi smo ti "jalni", jer nismo jamili.

 

Kada su se loptači vratili sa srebrnom kolajnom iz Rusije, pričalo se o pola milijuna ljudi na ulicama Zagreba. Zašto? ZATO JE JE TO LJUDIMA BITNO! Pljačku da ne odobravaju bi isto tako iskazali izlaskom na ulice.

 

Sutra da napraviš bilo kakve izbore, parlamentarne, predsjedničke, za gradonačelnika, uvijek isti ljudi idu na vlast. Zašto? Ljudi žele baš njih!

 

Evo ti zadnji predsjednički. Zoki koji je komad obične logoroične budale je bio najnesposbniji premijer. Pod njegovom palicom je bilo i pljačke, od DUDI-a, preko predstečajnih nagodbi, itd.... Lik se vrati iz "privatluka" gdje pojma nije imao što je radio kao privatni poduzetnik, sve je tajna. A vratio se jer nitko ne plaća demagogiju. I kako je nagrađen? Eno ga na Pantovčaku. Raspuknut će se što od bahatosti, što od debljine.

 

Svi kandidati u igri jesu isti, ali birači nisu ni pokušali dovesti novu facu za koju bar do sada nemaju dokaza da je krala. Naravno, to ne znači da neće, niti da će išta korisno napraviti, ali izbor je na kraju opet spao na samo dvije opcije HDZ i SDP. A relan među njima nema razlike. Ljudi se tuku sa nekim lijevim i desnim imaginarnim pizdarijama.

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@wyks

Gle, bezveze je sad se prepucavati koje zlo je počinilo veću štetu građanima Hrvatske. Vjerojatno u nekakvim ciframa je naša politička mafija u 30 godina nakrala kaj naši spominjani Romi nebu nakrali u 3 stoljeća. No ekonomska šteta nije jedina i pitao bih te jel ti bitniji kriminal Čačića ili lokalnog romskog okoliša kada bi se to ticalo direktno tvoje kože ili kože tvoje djece. Da ti netko svaki dan maltretira dijete na igri u parku ili u školi, a počiniteljima nemreš nikaj jer su isto djeca, njihovim roditeljima isto pravno nemreš nikaj jar oni moli Boga da mu od njegovih 14 djece bar par strpaju u dom , usred dana i usred noći otvoreno provaljuju i kradu i zatvor od par mjeseci im nepredstavlja problem, noćno tulumi divljanje i glasna muzika im je svakodnevica a kazne ih ne brinu jer nitko od njih nema tekući račun pa ih niti ovršiti nemožeš, ako te spretuku ili spikaju noževima taj čas gibnu u drugu državu a policiji se baš i neda sa time natezati kad vide kupus od državljanstva, pedeset osoba na istoj adresi i sl...

E vidiš, jadnicima koji svaki dan godinama trpe takvi teror je to daleko veći problem od Josipe i Čačića... ( imena slučajno odabrana, da se nebi netko našao pogođen ). Imaš koga u okolici Čakovca, ili okolici petruševca, pa popričaj o tome....

15 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
bunker kaže...

@wyks

E vidiš, jadnicima koji svaki dan godinama trpe takvi teror je to daleko veći problem od Josipe i Čačića... ( imena slučajno odabrana, da se nebi netko našao pogođen ). Imaš koga u okolici Čakovca, ili okolici petruševca, pa popričaj o tome....

 Imam, 10 godina sam radio u obiteljskom restoranu familije iz Cakovca.

 

No, opet, mene kao pojedinca ne zanima je li Pero Peric kriminalac ili samo krivo brise guzicu. Zasto bih se zamarao pojedincem?

 

Je li mene briga da li je neboder gradjen po standardima ili postoji strucna osoba za to? Postoji li strucna osoba za socijalna pitanja? Hmmm, tko ih postavlja? Jesmo smjenili 3 ministrice socijalnih pitanja?

Kako to da je Tubingen tako divno sveuciliste? Pitalo se tebe za nadzor gradnje i postavljanje kurikuluma?

 

Ili je narod na vrijeme primjetio da je bavljenje manjinom najlosiji nacin da zajednica krene naprijed?

Meni se jebe za Rimac ili Cacica - zato sam i ptao kako je moguce da seljanka iz Knina ovlada drugom najvecom investicijom u ovom desetljecu nakon PeljeŠAČKOG mosta.

 

A znas kako? Jer ti vec 3 stranice pises o glasnoj muzici i razjebanom audiju kojeg voze romi. Jebiga, nikako drugacije.

 

Jebiga, za 123 milijarde kuna tih 1500 roma je nebitno, kao sto je nebitno i gledanje u njihove novcanike.

Kao sto je nebitno i makljanje Torcide - i oni voze razjebane audije, pustaju glasno muziku i kradu. Eto sto cemo sa Torcidom hajduk zivi vjecno?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ono sto je meni uber zabavno pokrades sve zavrsis u cuzi i jos te olacaju punu godinu dana... 

Pa to je kao da na poslu maznes sluzbeno auto inonda zavrsis u pritvoru a firma te placa... 

To nema nigdje a bome da netko to prica rekao bi mu da je lud a u nas to postoji... 

I zasto se nemoze napravit referendum za smanjenje opcina sela gradova zupanija i sto ti ga ja znam koje stvari... 

Ko ce investirat u nesto kad prvo trebas podmazat politicare na visokoj poziciji pa moras drzavne agencije pa kad to krene trebas zupanijske pa kad si sve to e onda ti ostaju ovi lokalni... Malo ludo zar ne... 

Zato jednostavno reforma sudstva uvest sudce ako treba iz afrike i ako si korumpiran sve ti se uzima ides na prosjacki stap i onda bi se bar malo pazilo... 

A ne sad drmnes tvornicu dvi u privatizaciji sumnjivi si biznismen a ljude ko jebe.... 

Uff kako binja fino otvorio goli otok za ove pa to bi bila milina da iskopaju kamenja onoliko koliko su ukrali... I da ne govorim kako bi ljudi bili kuci ne u irskoj i njemackoj... 

7 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@wyks

Ako nisi zapazio, unazad par postova sam se i osvrnuo na to kaj ko misli kada glasa o nečemu za slijedeće 4 godine te da riba smrdi od glave jer glava je ta koja organizira i izgradnju vjetroelektrana i kontrolu objekta na kojem ima 200 prebivališta prijavljenih...

Baš za povjerenje u pravnu državu je bitno da se procesuira sve za koje se utvrdi da čine kažnjive radnje. No kako netko gore reče, očigledno onima koji izlaze na izbore odgovara ovakvo stanje i osobe za koje glasaju. A i onima koji ne izlaze na izbore očigledno isto tako ovo sve odgovara inače bi izašli na izbore i bar probali nešto promijeniti. I kaj sad, imamo devijantu situaciju koja paše većini i ne žele ju promijeniti i time su manjinu kojoj to nepaše prisilili na odlazak u Irsku i sl ??
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Horatio_Hornblower kaže...

Ono sto je meni uber zabavno pokrades sve zavrsis u cuzi i jos te olacaju punu godinu dana... 

Pa to je kao da na poslu maznes sluzbeno auto inonda zavrsis u pritvoru a firma te placa... 

To nema nigdje a bome da netko to prica rekao bi mu da je lud a u nas to postoji... 

I zasto se nemoze napravit referendum za smanjenje opcina sela gradova zupanija i sto ti ga ja znam koje stvari... 

Ko ce investirat u nesto kad prvo trebas podmazat politicare na visokoj poziciji pa moras drzavne agencije pa kad to krene trebas zupanijske pa kad si sve to e onda ti ostaju ovi lokalni... Malo ludo zar ne... 

Zato jednostavno reforma sudstva uvest sudce ako treba iz afrike i ako si korumpiran sve ti se uzima ides na prosjacki stap i onda bi se bar malo pazilo... 

A ne sad drmnes tvornicu dvi u privatizaciji sumnjivi si biznismen a ljude ko jebe.... 

Uff kako binja fino otvorio goli otok za ove pa to bi bila milina da iskopaju kamenja onoliko koliko su ukrali... I da ne govorim kako bi ljudi bili kuci ne u irskoj i njemackoj... 

Zar to nije očito?!!

Pokušaj uništavnja glasačkog stroja je političko samoubojstvo.

 

Osim toga, što misliš kako bi ovi na državnoj sisi glasali na referendumu? 

11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Naravno ali jos su u manjini...  Najvise pase kad na izborima izlaznost 40 posto a vjeruj mi da za tako nesto svi bi izasli i to bi premocno proslo... 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Horatio_Hornblower kaže...

Naravno ali jos su u manjini...  Najvise pase kad na izborima izlaznost 40 posto a vjeruj mi da za tako nesto svi bi izasli i to bi premocno proslo... 

Zar nije stranka "Pametno" u svojim začecima izašla na scenu sa planom stranke u kojem je između ostalog stajalo da bi smanjili broj gradova i općina po uzoru na Danski model i da bi napravili javni registar ljudi koji su na državnoj sisi.

 

Koliku su ono imali podršku birača? 2%, 3%? 

11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Problem je sto treba biti gradanska inicijativa ne stranka...  Ok oni ko stranka imaju svoj program medutim ja ne zelim njihov program nego samo zelim ukinit zupanije i smanjit opcine i otpustit uhljebe... 

6 godina
protjeran
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
neutrino kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Naravno ali jos su u manjini...  Najvise pase kad na izborima izlaznost 40 posto a vjeruj mi da za tako nesto svi bi izasli i to bi premocno proslo... 

Zar nije stranka "Pametno" u svojim začecima izašla na scenu sa planom stranke u kojem je između ostalog stajalo da bi smanjili broj gradova i općina po uzoru na Danski model i da bi napravili javni registar ljudi koji su na državnoj sisi.

 

Koliku su ono imali podršku birača? 2%, 3%? 

dok zbrojiš članove hdz, sdp, poznanike tih stranaka, ljude koji imaju interesa od tih stranaka, ljude koji glasaju za crvene vragove, ljudi koji glasaju za plave vragove, ostale članove ostalih stranaka  ostane ti 3% birača koji izađu na izbore 

 

11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ma iskreno dosta mi je svega kad vidim koja korupcija nepotizam sustav koji je napravljen da se uvjek vrte isti ljudi bez kopetencije znanja i bez ikakve strucnosti odnosno svi su tu strucni za uzeti novce u svoj džep...

Sramota me iskreno da nakon 20 godina i smjene generacija moja generacija samo misli na to kako se uhljebit negdje pod pokroviteljstvom stranke i uopce ne razmislja o tome tko i kako ce doprinit drustvu jer eto uhljebis se negdi i sljedecih 30 godina prst u uho... 

A to je sve lipo dok ima kredita kad se spina zatvori nadrljali smo... A tragicno je da ljudi i dalje vjeruju hdz ili sdp politicArima.. 

https://www.index.hr/mobile/clanak.aspx?category=vijesti&id=2187079

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Horatio_Hornblower kaže...

Problem je sto treba biti gradanska inicijativa ne stranka...  Ok oni ko stranka imaju svoj program medutim ja ne zelim njihov program nego samo zelim ukinit zupanije i smanjit opcine i otpustit uhljebe... 

 to ne možeš napraviti građanskom inicijativom, za to ti trebaju zakonska rješenja - trebaju ti vlada koja će to predložiti i većina glasova u saboru koji će ih izglasati

dakle, treba ti stranka, a stranka koja je to nudila u programu nije dobila dovoljno glasova za išta, a kamo li za takvu promjenu

11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Fascinantno je to kako sustav stiti samog sebe. Recimo zasto ja kao gradanin nemogu pokrenut skupljanje potpisa i ako skupim tipa 750 000 potpisa da se pokrene referendum za nesto jer onda je to zelja ljudi da se to napravi... 

 

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Horatio_Hornblower kaže...

Fascinantno je to kako sustav stiti samog sebe. Recimo zasto ja kao gradanin nemogu pokrenut skupljanje potpisa i ako skupim tipa 750 000 potpisa da se pokrene referendum za nesto jer onda je to zelja ljudi da se to napravi... 

 

 tko kaže da ne možeš?

 

prema zakonu o referendumu iz '96 nije bila predviđena ta mogućnost, no ustavnim promjenama iz 2000. utvrđena je građanska inicijativa i zbog usklađenja s ustavom 2001. je promijenjen zakon o referendumu na način da birači sami mogu zatražiti raspisivanje referenduma - ako si hrvatski građanin i birač, imaš svako pravo pokrenuti skupljanje potpisa i pokrenuti refrendum

 

16 godina
online
Re: Što se događa s našim društvom?
picajzla0707 kaže...
Horatio_Hornblower kaže...

Fascinantno je to kako sustav stiti samog sebe. Recimo zasto ja kao gradanin nemogu pokrenut skupljanje potpisa i ako skupim tipa 750 000 potpisa da se pokrene referendum za nesto jer onda je to zelja ljudi da se to napravi... 

 

 tko kaže da ne možeš?

 

prema zakonu o referendumu iz '96 nije bila predviđena ta mogućnost, no ustavnim promjenama iz 2000. utvrđena je građanska inicijativa i zbog usklađenja s ustavom 2001. je promijenjen zakon o referendumu na način da birači sami mogu zatražiti raspisivanje referenduma - ako si hrvatski građanin i birač, imaš svako pravo pokrenuti skupljanje potpisa i pokrenuti refrendum

 

Obzirom na potrebnih broj potpisa u omjeru na broj stanovnika i nerazumno kratke rokove, u praksi je jako teško izvedivo tako da mogućnost referenduma ostaje više kao ukras.

 

 

 

11 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
A to je nešto sasvim drugo i doista jest uređeno tako da bi se u praksi otežalo što više, jer zapravo direktna demokracija ne odgovara nikome u našoj politici. Zato nemamo niti mogućnost direktnog izbora, zato ne žele zabranu predizbornih koalicija jer time gube mogućnost raznoraznih manipulacija i postizbornih izigravanja volje birača. A u tome su zapravo sve stranke, neovisno lijeve ili desne
11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Sustav je napravljen tako ne da izrazava volju vecine nego da stvari su uvijek iste a mi zapravo imamo privid da imas izbor... 

A to nazalost nas dovodi da i sljedecih 5 godina smo u tandemu vlade bio plenki ili bero na celu bez reformi i icega... 

Ali oni nisu svjesni necega mladi ljudi sad biraju manju liniju otpora pa idu vani idu radit sezonu evo njemacka ce bit dobro uzdrmana sa koronom sezona je propala mogu zamisliti tamo 2 3 mjesec kad ljudi budu na granici ali nece imati izbora pa sto onda...  Zagreb je grad koji se nece prosvjedovat jer je bolje nego svugdje bar imas sansu za nesto dalmacija bez turizma je nista a slavonija je vec sad nista liku gorski kotar necu ni spominjat a banat i ostala zaleđa su skoro gora od like... 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?

@Horatio_Hornblower, nije to linija manjeg otpora, nego logično rješenje i to jedino (osim ako nisi "izbosne", nemaš veze, bogate roditelje koji su te osigurali, itd...) U RH možeš provesti cijeli život i neće se ništa promijeniti. Život imaš samo jedan.

Sjedneš na avion i odeš, problem riješen.

 

Vjeruj mi, vani je 50x je bolje nego u RH. Tu često čuješ idiotarije kako ni vani ne teče med i mlijeko. Nitko ni ne odlazi van zato jer misli da teče.

Najbitnija stvar je da od rada vani možeš jako dobro živjeti i od davanja na kraju karijere imaš penziju od koje se da živjeti bez kopanja po smeću. U RvaCkoj imaš kurac, jer sav taj novac završi po džepovima političara. Ali, to je volja naroda.

11 godina
neaktivan
offline
Što se događa s našim društvom?

Ja i radim vani na brodu i nasa drzava je tako nelogicna i blesava da to nisu istine.... Ali da za sve treba veze poznanstvo i prijateljstvo.... 

14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Ne zivim u hrvatskoj, ne placam porez ne glasam i ako imam pravo glasa, nikad jos nisam iskoristio to pravo.Sinoc sam gledao 1vs1 Skoru, sad se dobro razmisljam da li cu za ove izbore prvi put iskoristiti to pravo.Jer iskreno dopizdilo mi je gledat crvene i plave kako guraju svoje uhljebe.A pogotovo plava posto zivim u drzavi gdje joj je sestrinska stranka. Ono sto je covjek sinoc rekao, sve stoji da Hrvatska pod hitno treba promjene, ali ne promjene u smislu da svake 4 godine dvije vodeće stranke vode politiku u drzavi.Samo nemojte sa spinom reci a gdje je Skoro bio 91 ili 95, jer ni ona dvojica vodecih stranaka nisu nigdje bili.Nego su proveli svoje najbolje godine, negdje u trezoru daleko od sranja.
16 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
dreadmoore kaže...
Ne zivim u hrvatskoj, ne placam porez ne glasam i ako imam pravo glasa, nikad jos nisam iskoristio to pravo.Sinoc sam gledao 1vs1 Skoru, sad se dobro razmisljam da li cu za ove izbore prvi put iskoristiti to pravo.Jer iskreno dopizdilo mi je gledat crvene i plave kako guraju svoje uhljebe.A pogotovo plava posto zivim u drzavi gdje joj je sestrinska stranka. Ono sto je covjek sinoc rekao, sve stoji da Hrvatska pod hitno treba promjene, ali ne promjene u smislu da svake 4 godine dvije vodeće stranke vode politiku u drzavi.Samo nemojte sa spinom reci a gdje je Skoro bio 91 ili 95, jer ni ona dvojica vodecih stranaka nisu nigdje bili.Nego su proveli svoje najbolje godine, negdje u trezoru daleko od sranja.

 Haha, dobra, dobra...

 Zamisli Plenkovica da mora jurisat sa puskom prema neprijatelju... Zasro bi sebe i pusku...

Truth in engineering.
12 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
dreadmoore kaže...
Ne zivim u hrvatskoj, ne placam porez ne glasam i ako imam pravo glasa, nikad jos nisam iskoristio to pravo.Sinoc sam gledao 1vs1 Skoru, sad se dobro razmisljam da li cu za ove izbore prvi put iskoristiti to pravo.Jer iskreno dopizdilo mi je gledat crvene i plave kako guraju svoje uhljebe.A pogotovo plava posto zivim u drzavi gdje joj je sestrinska stranka. Ono sto je covjek sinoc rekao, sve stoji da Hrvatska pod hitno treba promjene, ali ne promjene u smislu da svake 4 godine dvije vodeće stranke vode politiku u drzavi.Samo nemojte sa spinom reci a gdje je Skoro bio 91 ili 95, jer ni ona dvojica vodecih stranaka nisu nigdje bili.Nego su proveli svoje najbolje godine, negdje u trezoru daleko od sranja.

 Dakle birati ćeš vlast u državi s kojom nemaš apsolutno ništa i još k tome lika koji je direktno mastio brk od HDZ-a zato što ti je nešto dopizdilo.

 

Bravo

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
14 godina
odjavljen
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
DarthMarkus kaže...
dreadmoore kaže...
Ne zivim u hrvatskoj, ne placam porez ne glasam i ako imam pravo glasa, nikad jos nisam iskoristio to pravo.Sinoc sam gledao 1vs1 Skoru, sad se dobro razmisljam da li cu za ove izbore prvi put iskoristiti to pravo.Jer iskreno dopizdilo mi je gledat crvene i plave kako guraju svoje uhljebe.A pogotovo plava posto zivim u drzavi gdje joj je sestrinska stranka. Ono sto je covjek sinoc rekao, sve stoji da Hrvatska pod hitno treba promjene, ali ne promjene u smislu da svake 4 godine dvije vodeće stranke vode politiku u drzavi.Samo nemojte sa spinom reci a gdje je Skoro bio 91 ili 95, jer ni ona dvojica vodecih stranaka nisu nigdje bili.Nego su proveli svoje najbolje godine, negdje u trezoru daleko od sranja.

 Dakle birati ćeš vlast u državi s kojom nemaš apsolutno ništa i još k tome lika koji je direktno mastio brk od HDZ-a zato što ti je nešto dopizdilo.

 

Bravo

 

Ajde bar da je netko pametan, ali baš jebeni šroko i ekipa, tj dno politike u hr

 

https://net.hr/danas/hrvatska/stranka-suludih-namjera-neobrijane-noge-gejevi-kao-pedofili-oranje-ustaskog-logora-fertilne-zene-i-ostale-lude-izjave-skorine-ekipe/

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
Pa tako nekako svi mi imamo dobre i lose poteze u zivotu.Ja vjerujem da ce biti dobar potez, sigurno je bolji od ona dva ponudjena.Ovog trenutnog i onog smotanog.
14 godina
offline
Re: Što se događa s našim društvom?
dreadmoore kaže...
Ne zivim u hrvatskoj, ne placam porez ne glasam i ako imam pravo glasa, nikad jos nisam iskoristio to pravo.Sinoc sam gledao 1vs1 Skoru, sad se dobro razmisljam da li cu za ove izbore prvi put iskoristiti to pravo.Jer iskreno dopizdilo mi je gledat crvene i plave kako guraju svoje uhljebe.A pogotovo plava posto zivim u drzavi gdje joj je sestrinska stranka. Ono sto je covjek sinoc rekao, sve stoji da Hrvatska pod hitno treba promjene, ali ne promjene u smislu da svake 4 godine dvije vodeće stranke vode politiku u drzavi.Samo nemojte sa spinom reci a gdje je Skoro bio 91 ili 95, jer ni ona dvojica vodecih stranaka nisu nigdje bili.Nego su proveli svoje najbolje godine, negdje u trezoru daleko od sranja.

 Čak i ak se zajebeš (što je dosta izgledno), nije da ćeš patit 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice