Promjena vlastitog imena

poruka: 13
|
čitano: 10.679
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Promjena vlastitog imena

Ako je itko imao iskustva s promjenom imena ili možda ako zna postupak, bio bih zahvalan da navede.

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
14 godina
protjeran
offline
Re: Promjena vlastitog imena
KKristijan kaže...

Ako je itko imao iskustva s promjenom imena ili možda ako zna postupak, bio bih zahvalan da navede.

u gradskoj upravi se propitaj,ali prvo dobro razmisli..

13 godina
offline
Promjena vlastitog imena

Hoću samo maknut jedno slovo (j)

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
14 godina
neaktivan
offline
Promjena vlastitog imena

Narodne novine 69/92

Life is cruel... Why should the afterlife be any different? I offer you a choice. Join my crew, and postpone the judgment... One hundred years before the mast... Will ye serve?
15 godina
online
Promjena vlastitog imena
Pa meni je bolje kristijan nego kristian.
14 godina
protjeran
offline
Re: Promjena vlastitog imena
KKristijan kaže...

Hoću samo maknut jedno slovo (j)

procedura,a kad dobiješ rješenje o promjeni,morat ćeš u neke sržavne službe odnijeti kopije..u rodnom listu će ti uvijek pisati original,sa napomenom o promijeni.Po meni-ne isplati se.Ako ti je u nicku ime,ništa mu ne fali..ostavi ga...

14 godina
protjeran
offline
Re: Promjena vlastitog imena
mar123 kaže...
Pa meni je bolje kristijan nego kristian.

i meni..{#}

13 godina
offline
Promjena vlastitog imena

Razlog...(nervira me engleski izgovor mog imena, a i koncentracija Kristiana je manja nego Kristijana)

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
Poruka je uređivana zadnji put pet 4.11.2011 1:09 (KKristijan).
15 godina
neaktivan
offline
Promjena vlastitog imena

I meni je puno bolje Kristijan nego Kristian, osim ako nisi stranac, ali eto, 100 ljudi 100 ćudi.

xfire: triplex667 |||||||||||||||||||||| EnlightenedPhoenix R.I.P. 24.06.2011.
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena vlastitog imena
KKristijan kaže...

Ako je itko imao iskustva s promjenom imena ili možda ako zna postupak, bio bih zahvalan da navede.

1. Kandidat(kinja) za promjenu imena mora biti punoljetna osoba (18+). Ako je podnositelj zahtjeva maloljetan (ili djelatno nesposoban), za promjenu imena treba suglasnost roditelja/staratelja.

2. Cijeli postupak se izvodi u nadležnom matičnom uredu. Tu se ispuni jedan obrazac i potrebno je između ostalog navesti i razlog promjene imena. Najbrže za razlog prolazi obrazloženje tipa: "Svi me tako od malena zovu", "Želim krsno ime" i sl.

3. Predmet se riješava u roku od 30 dana, a koliko traje i rok za žalbu! Znači, ako ti se npr. roditelji ne slažu s tvojom idejom, mogu uložiti žalbu.

4. Kad dobiješ riješenje, jedna kopija ide uredu za obranu (za vojnu evidenciju) i jedna na MUP.

5. Sa riješenjem je potrebno izraditi sve osobne dokumente ponovo, ali sa novim imenom, naravno.

 

Ako si još mlad, pa nemaš račune po bankama, kredite i sl. onda je to relativno lako za izvesti, a što si stariji, procedura je nešto dugotrajnija zbog veće količine dokumenata na kojima moraš mjenjati ime.  

14 godina
protjeran
offline
Re: Promjena vlastitog imena
KKristijan kaže...

Razlog...(nervira me engleski izgovor mog imena, a i koncentracija Kristiana je manja nego Kristijana)

hajde,hajde,ime ti je sasvim ok,a to j doista,bar meni olakšava izgovor,bar kod nas.Što bi tek rekli brojni Ivice,Marko-i,Josip-i,itd,itd..savjet,ostavi kako je..nema te što nervirati.Nitko od nas imenom nije unikat.{#}

13 godina
offline
Promjena vlastitog imena

Stvar je u tome da jos nisam ni osobnu izvadio (a davno sam trebao ) i istekla mi je putovnica, a kako planiram studirat vani, usput mi se posloži da nemoram mjenjati hrpu dokumenata, a imam promjenjeno ime...

 

Inače hvala svima na pomoći.

griješiti je ljudski al je osjećaj božanski
13 godina
neaktivan
offline
Re: Promjena vlastitog imena
KKristijan kaže...

Stvar je u tome da jos nisam ni osobnu izvadio (a davno sam trebao ) i istekla mi je putovnica, a kako planiram studirat vani, usput mi se posloži da nemoram mjenjati hrpu dokumenata, a imam promjenjeno ime...

 

Inače hvala svima na pomoći.

Onda to napravi odmah, jer si u situaciji kao i ja kad sam mjenjao ime, pa se sve svelo samo na jedan obrazac. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice