Porez, pdv, carina - P&O izdvojena tema

poruka: 734
|
čitano: 328.242
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozdrav, naručio sam neku robu na dx.com, i eto prvi put da mi je to stalo na carini i sad mi nije jasno kako dalje. na pismu od pošte piše prijamni broj i masa pošiljke, a pošiljatelj je nepoznat..
uglavnom, ukupna vrijednost robe je 87,76 usd, ali je poslana u tri paketa.. stiglo pismo od poste za prvi paket (3 stvari) kojem je vrijednost oko 20 usd, i sad neznam sta da ja tim ljudima saljem, jer imam samo jedan racun di sam sve platio, (znaci 87,76 usd) sa popisom sve robe, ali ostala 2 paketa jos putuju.. Narucio sam barem 5 puta sa iste stranice i nikad nista, i sad odjednom ovo... 

zna netko kako dalje?

12 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pozz ljudi..

Htio bi naruciti bratu kopacke s ove stranice,ali sestra spominje da je preko 160 kn neko spaljivanje placanje carine kako to ide?

http://www.sportsdirect.com/

Stranica s koje bi htio naruciti..

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
drakula789 kaže...

Pozz ljudi..

Htio bi naruciti bratu kopacke s ove stranice,ali sestra spominje da je preko 160 kn neko spaljivanje placanje carine kako to ide?

http://www.sportsdirect.com/

Stranica s koje bi htio naruciti..

Nije li to u UK? Tad nema nikakvih ni davanja ni nečeg drugog.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Old Iggy kaže...
drakula789 kaže...

Pozz ljudi..

Htio bi naruciti bratu kopacke s ove stranice,ali sestra spominje da je preko 160 kn neko spaljivanje placanje carine kako to ide?

http://www.sportsdirect.com/

Stranica s koje bi htio naruciti..

Nije li to u UK? Tad nema nikakvih ni davanja ni nečeg drugog.

Jeste UK je :D

A kada ide spaljivanje?

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
14 godina
odjavljen
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ako je krivotvorena roba.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Jakovp kaže...

Ako je krivotvorena roba.

http://www.sportsdirect.com/adidas-predator-absolado-lz-trx-fg-mens-football-boots-203150?colcode=20315016

Znaci nema sanse da sbijem ikakvu naknadu osim postarine?

Gore su kopacke,citam da do 45 € se ne placa carina?

Dosadan znam,ali brat isto mene pritiska

Hvala

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
14 godina
odjavljen
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Nema dodatnih davanja unutar eu.

Svi smo mi Mentalist.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Jakovp kaže...

Nema dodatnih davanja unutar eu.

Hvala ti jako puno :)

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
14 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Naručio bi s eBaya monitor iz Koreje za $370, a prodavač je rekao da će na računu kojeg će staviti u kutiju i na samoj kutiji staviti vrijednost od $200 i gift. Sad me zanima hoće li to proći tako ili ću im morati poslati potvrdu od paypala s punih $370 za PDV?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
power_user kaže...

Naručio bi s eBaya monitor iz Koreje za $370, a prodavač je rekao da će na računu kojeg će staviti u kutiju i na samoj kutiji staviti vrijednost od $200 i gift. Sad me zanima hoće li to proći tako ili ću im morati poslati potvrdu od paypala s punih $370 za PDV?

Što god radio neka ne stavlja "gift".

14 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Još jedno pitanje, tip mi je na redditu napisao da je potrebno imati EORI broj za naručivanje iz zemalja izvan EU i za fizičke osobe, je li to istina?

 

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
power_user kaže...

Još jedno pitanje, tip mi je na redditu napisao da je potrebno imati EORI broj za naručivanje iz zemalja izvan EU i za fizičke osobe, je li to istina?

 

Traži se za narudžbe preko službi tipa DHL, UPS i sličnima, ne za poštanski promet, ako se ne varam.

Pitanje je kako roba ide.

14 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Old Iggy kaže...
power_user kaže...

Još jedno pitanje, tip mi je na redditu napisao da je potrebno imati EORI broj za naručivanje iz zemalja izvan EU i za fizičke osobe, je li to istina?

 

Traži se za narudžbe preko službi tipa DHL, UPS i sličnima, ne za poštanski promet, ako se ne varam.

Pitanje je kako roba ide.

Ide EMSom, znači treba. To nije komplicirano dobiti?

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
power_user kaže...
Old Iggy kaže...
power_user kaže...

Još jedno pitanje, tip mi je na redditu napisao da je potrebno imati EORI broj za naručivanje iz zemalja izvan EU i za fizičke osobe, je li to istina?

 

Traži se za narudžbe preko službi tipa DHL, UPS i sličnima, ne za poštanski promet, ako se ne varam.

Pitanje je kako roba ide.

Ide EMSom, znači treba. To nije komplicirano dobiti?

Nije, izdaje se ovdje.

13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Dobio sam jako dobar vic od overseasa - naručio kindle kojeg sam platio 615kn, dok su mi oni još zaračunali 360kn na to. Skoro 60% na cijenu uređaja? Ozbiljno?

Enivej, da li ima načina da se to smanji/zaobiđe preko drugih špeditera ili nešto drugo?

 

Moja domovina (L)

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Chronosus kaže...

Dobio sam jako dobar vic od overseasa - naručio kindle kojeg sam platio 615kn, dok su mi oni još zaračunali 360kn na to. Skoro 60% na cijenu uređaja? Ozbiljno?

Enivej, da li ima načina da se to smanji/zaobiđe preko drugih špeditera ili nešto drugo?

 

Moja domovina (L)

Nije domovina, već način dostave. {#}

Problem je u tome što većinu toga ne bi platio da si išao "običnom poštom" (platio bi PDV plus nešto sitno obrade), ovako plaćaš sve to plus dodatne troškove distribucije.

13 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
Old Iggy kaže...
Chronosus kaže...

Dobio sam jako dobar vic od overseasa - naručio kindle kojeg sam platio 615kn, dok su mi oni još zaračunali 360kn na to. Skoro 60% na cijenu uređaja? Ozbiljno?

Enivej, da li ima načina da se to smanji/zaobiđe preko drugih špeditera ili nešto drugo?

 

Moja domovina (L)

Nije domovina, već način dostave. {#}

Problem je u tome što većinu toga ne bi platio da si išao "običnom poštom" (platio bi PDV plus nešto sitno obrade), ovako plaćaš sve to plus dodatne troškove distribucije.

Hm, nisam ni primjetio da nude "običnu poštu" kao način dostave. Enivej, thx.

14 godina
odjavljen
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ništa čudno, 150 kn poreza, i 200 kn njihovih troškova. Na to si trebao računati prije, pogledati koji je način dostave i tako.

Svi smo mi Mentalist.
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Da li je imao netko iskustva da su ga tražili papire sa carine za iznos od 140,46 kn ili 23,98$? Prošli tjedan mi je došao tzv.poziv na kućnu adresu. Naručivao sam sa geekbuying-a

16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
VWalentino kaže...

Da li je imao netko iskustva da su ga tražili papire sa carine za iznos od 140,46 kn ili 23,98$? Prošli tjedan mi je došao tzv.poziv na kućnu adresu. Naručivao sam sa geekbuying-a

Po nekoj logici, oni te mogu tražit papire i za stvar vrijednu 50 kn ako posumnjaju da možda vrijedi više, pa im onda dokažeš da su ipak u krivu.

14 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Pitanje za znalce.... ako naručim nešto iz San Marina koji nije dio EU, ali je unutar Italije, da li plaćam neki porez?

14 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ljudi imam pitanjce, na amazonu sam nasao G710+ za 120$ recimo, salju kod nas i sve je to fino, e sada, jel se na periferiju jos placaju kakva davanja nasim prekrasnim carinicima ( PDV ili carina ) ?

 

Hvala unaprijed.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O

Pazi ovo. Naručim sa amazona GoGroove FM X3 transmitter za auto (tko ne zna nek googla) i platim ja to sve nema problema, carinu isto riješim platim sve uredno i dođem kući, pogledam, a ono otvoren paket. Mogli su se vidjeti znakovi korištenja na njemu, znači netko je 100% koristio prije mene, e sad tko? I uštekam ti ja u auto tamo gdje je upaljač, kad ono ne radi. E sad šta raditi, jesu li ova g*vna sa carine otvorili moj paket i turali ga u svoj auto, jeli prodavač prodao korišten proizvod, ne znam. Koja je procedura poslije ovoga, kontaktirao sam prodavača i sad čekam odgovor.

***Ako sam ti ikako pomogao samo pritisni HVALA!***
16 godina
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
MatkoBB kaže...

Pitanje za znalce.... ako naručim nešto iz San Marina koji nije dio EU, ali je unutar Italije, da li plaćam neki porez?

Mislim da je San Marino u carinskoj uniji.

eplati.com kaže...

Ljudi imam pitanjce, na amazonu sam nasao G710+ za 120$ recimo, salju kod nas i sve je to fino, e sada, jel se na periferiju jos placaju kakva davanja nasim prekrasnim carinicima ( PDV ili carina ) ?

 

Hvala unaprijed.

PDV plus obrada.

dooma kaže...

Pazi ovo. Naručim sa amazona GoGroove FM X3 transmitter za auto (tko ne zna nek googla) i platim ja to sve nema problema, carinu isto riješim platim sve uredno i dođem kući, pogledam, a ono otvoren paket. Mogli su se vidjeti znakovi korištenja na njemu, znači netko je 100% koristio prije mene, e sad tko? I uštekam ti ja u auto tamo gdje je upaljač, kad ono ne radi. E sad šta raditi, jesu li ova g*vna sa carine otvorili moj paket i turali ga u svoj auto, jeli prodavač prodao korišten proizvod, ne znam. Koja je procedura poslije ovoga, kontaktirao sam prodavača i sad čekam odgovor.

Teško da se netko s carine išao zezati s tim.

12 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O
Planiram naruciti ovo sa iFixit-a: http://eustore.ifixit.com/en/Parts/iPhone-Parts/iPhone-4S/iPhone-4S-Display-Assembly.html . Oni to šalju preko DHL-a iz njemačke pa me zanima da li mi oni mogu naplatit još nešto dodatno ili samo plačam poštarinu koju mi dodaju na checkout-u?
12 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
cedevita od limuna kaže...
Planiram naruciti ovo sa iFixit-a: http://eustore.ifixit.com/en/Parts/iPhone-Parts/iPhone-4S/iPhone-4S-Display-Assembly.html . Oni to šalju preko DHL-a iz njemačke pa me zanima da li mi oni mogu naplatit još nešto dodatno ili samo plačam poštarinu koju mi dodaju na checkout-u?

samo poštarina, nema carine i PDV-a za slanje paketa između članica EU

XBL - skols1555
14 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Naručio sam pred par dana klon PS3 kontrolera(znam da je loš, ali mi treba samo za casual igranje, a za $10 je valjda OK), samo me sad zanima mogu li me zafrkavati zbog toga na carini? Na ebay listingu nema nikakvih Sony oznaka, ali koliko sam vidio po internetu dolaze u lažnim kutijama i sa svim znakovima koje ne bi smjeli imati, pa me sad strah ako na to gledaju kao na fake robu.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
12 godina
neaktivan
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Ljudi,provjeravaku li robu koja dolazi tipa iz Uk?

Htio bi naruciti klun xbox gaming adapter za pc,ali se bojim onog spaljivanja

Origin ID:Draksides,Steam ID:drakul101,Xfire-Darksides
13 godina
offline
Porez, pdv, carina - P&O

Kupio bi ovo http://www.ebay.com/itm/Usb-Wired-Controller-For-Microsoft-Xbox-360-Pc-Windows-White-/191314146541?pt=UK_Controllers_Attachments&hash=item2c8b3634ed pa jel plaćam samo cijenu i shipping ili imam još nekakva davanja? I mogu li imat ikakvih problema s carinom?

Battlelog:cro1911
16 godina
neaktivan
offline
Re: Porez, pdv, carina - P&O
CoKsA kaže...

Kupio bi ovo http://www.ebay.com/itm/Usb-Wired-Controller-For-Microsoft-Xbox-360-Pc-Windows-White-/191314146541?pt=UK_Controllers_Attachments&hash=item2c8b3634ed pa jel plaćam samo cijenu i shipping ili imam još nekakva davanja? I mogu li imat ikakvih problema s carinom?

Ne znam ako si skužio ali to nije original od Microsofta.

pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice