Pirotehnika P&O zaključana tema

poruka: 2.943
|
čitano: 1.382.708
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Od Mirnovca Shock iz 2013. ili 2014., koje točno nisam siguran te od Vražje kad su samo prepakirali Shock i stavili žuti papir, 2015.

 

P. S. krivo stisnuo..., odg. na upit Cobre33

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 13:58 (obokan).
10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

 

Jorge rulz

M30 mefisto manna 103dB, macola 107,7dB...Hmm jako me zanima taj mefisto

12 godina
offline
Pirotehnika P&O

Pohvala za ovaj video uradak. Bilo bi ti puno lakše da nisi bio sam. Inače šteta što ovaj mjerač buke ima samo A težinski faktor. On ima krivulju sluha čovjeka, ali tu nastaje problem što već kod 500Hz dosta pada ta osjetljivost. "C" težinski faktor ima to ujednačenije, bar što se tiče mjerenja. Što petarda jače pukne, to je dublji ton. Primijećuje se da je Explosive III jači od dvojke, a instrument pokazuje obrnuto. Ostale su tu negdje slično, a Macola bi sigurno u "C" faktoru pokazivala preko 110dB. Koja je bila udaljenost od kamere do petardi?

https://hr.wikipedia.org/wiki/Zvuk

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Nisam ja snimao nego ekipa sa Cro pirotehnike, ja samo pratim njihov yt kanal

vele da su mjerili s 15m ali meni su te njihove brojke beznačajne, prenio sam video radi jorge arsenala i radi macole o kojoj smo ovdje dosta pričali

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Markec po meni su manne bezveze i definitivno preskupe za ono što nude

puno bolja opcija mi se čini triangl za 10kn, fino roka..

10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Jesi ih imao prilike probat?

8 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
MarkecPC kaže...

Jesi ih imao prilike probat?

 imao sam prilike :) ali jos nisam probao, ravnam se po snimkama

 

Probao sam triangl i super je

 

Primjeti da crvene manne imaš 2 vrste, sa m30 oznakom 0.3g i bez te oznake 0.5g nem

 

Te jače su vjerojatno potpuno iste kao nekadasnji zeus special od dbe, samo što sad imaju fitilj umjesto kresa

 

Osobno jako pazim na cijenu tj. Omjer cijene i količine punjenja pa ih nisam kupovao

 

Moji favoriti su ex3 i triangl

10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Da ali te od 0.5 nema kod nas ili ima???Za ex 2 i 3 sam bio u jorge i ne prodaju kod nas jer su f3.

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
MarkecPC kaže...

Da ali te od 0.5 nema kod nas ili ima???Za ex 2 i 3 sam bio u jorge i ne prodaju kod nas jer su f3.

 Si siguran!? Mora da nisi dobro vidio, ili nisi bio u Jorge shopu gdje ih ima.

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Da, nemaju svi shopovi isti asortiman,

a jedan u kojem sam ja bio ima i neke svoje divlje cijene koje nemaju veze s letkom

16 godina
offline
Pirotehnika P&O

S obzirom na EU oslabljene petarde,nema druge opcije nego osnovat "Hrvatsku karabitašku organizaciju" pa udri.Bit če otprilike kao u bivšoj Jugi, ali oprez karabit nije za bedake ili šeprtlje fučkaj ga sad.

 

 

Bez obzira na dugogodišnju Nizozemsku/Belgijsku karabitašku tradiciju, i kod njih ima dosta bedaka pa kud puklo da puklo.

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
bArut pLahor kaže...

Da, nemaju svi shopovi isti asortiman,

a jedan u kojem sam ja bio ima i neke svoje divlje cijene koje nemaju veze s letkom

 Ako je to Jorge piroshop, onda moraju biti iste cijene, ali ako je to shop koji ima sve, onda cijene mogu biti drugačije. Znam da onaj u Ozaljskoj mislim da se sada zove Gogić Stil, prije Dogma, je lipao cijene samo tako. Jedan dan, jedna, drugi dan druga cijena i sve uvećano barem 25% od cijene u piroshopovima. Tu je i onaj lovac u Ilici. Isto dere.

A što se tiče pucanja karabitom, e to njim sam pucao prije nego petardama. Od malih uljanih kantica od 2dl, do velikih bačvi i kanti za smeće i kotlova. Nema te petarde koja može dati tako dubok zvuk kao bačva od 200 litara.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 18:51 (Cobra33).
10 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Koje su najjače petarde ove godine? Mogu biti iz mirnovca, oriona ili jorgea...sve mi je pri ruci

7 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
n3ight kaže...

Koje su najjače petarde ove godine? Mogu biti iz mirnovca, oriona ili jorgea...sve mi je pri ruci

 Isto pitanje, best buy za orion i mirnovec, uzet cu klincima u kvartu koju kutiju

Trust nobody, become the best !
8 godina
offline
Pirotehnika P&O

Haha, najjače nisu nužno best buy

 

@Cobra33 da shop koji ima sve, ne samo jorge

samo nek dižu, moju kunu nisu vidjeli

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Mr.ddevil kaže...
n3ight kaže...

Koje su najjače petarde ove godine? Mogu biti iz mirnovca, oriona ili jorgea...sve mi je pri ruci

 Isto pitanje, best buy za orion i mirnovec, uzet cu klincima u kvartu koju kutiju

Mirnovec, Tenkovska proizvedene 06.2017. Tenkovska proizvedena 06.2018. Obavezno na kutiji mora pisat 32g NEM.a, a ne 4g. Obje te kutije su veće sa po 8 komata u jednom redu. nikako u dva reda 4×2. Kutija od 8kom. je 21kn. Tu je i MP-8 za koju je potrebno dati osobnu i OiB. Navodno da sada to više ne traže. jako skupa. 8 komada 50 kn.

Jorge prodaje petardu Macola od Piro Planeta (Slovenija). Jako dobra, malo slabija od ovih Tenkovskih, ali je isplativija, jer ih je u kutiji 20 komada, a cijena 40kn.

Sa ove 4 nećeš fulat. Sve drugo izbjegavaj.

Poruka je uređivana zadnji put sri 26.12.2018 20:27 (Cobra33).
10 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
Mr.ddevil kaže...
n3ight kaže...

Koje su najjače petarde ove godine? Mogu biti iz mirnovca, oriona ili jorgea...sve mi je pri ruci

 Isto pitanje, best buy za orion i mirnovec, uzet cu klincima u kvartu koju kutiju

Mirnovec, Tenkovska proizvedene 06.2017. Tenkovska proizvedena 06.2018. Obavezno na kutiji mora pisat 32g NEM.a, a ne 4g. Obje te kutije su veće sa po 8 komata u jednom redu. nikako u dva reda 4×2. Kutija od 8kom. je 21kn. Tu je i MP-8 za koju je potrebno dati osobnu i OiB. Navodno da sada to više ne traže. jako skupa. 8 komada 50 kn.

Jorge prodaje petardu Macola od Piro Planeta (Slovenija). Jako dobra, malo slabija od ovih Tenkovskih, ali je isplativija, jer ih je u kutiji 20 komada, a cijena 40kn.

Sa ove 4 nećeš fulat. Sve drugo izbjegavaj.

 Tu bi jos definitivno nadodo Shock mirnovec,na kutiji pise 10g NEM i 6/2018 god.

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Zaliha je spremna, ako tko treba nabaviti macolu bez opga okolica varazdina slobodno se javi javi u inbox 😁

Slika

Black Spider
5 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Pozdrav svima,

 

ove godine nisam uspio nista nabaviti od petardi 4. razreda preko neta jer je vrlo rizicno ili su pak digli shipment do neba, pa mi se ne isplati. Definitivno glupo ali svejedno cu postat, ako ima netko iz ZG-a ima sta za prodat od 4. razreda nek mi se javi pp. Hvala

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

U mup-u imaju one edukativne panele s pirotehnikom s kojima promoviraju mir i dobro

baš mi palo na pamet ako ih ne rade svake godine ponovo, mogli bi na tim panelima imati dobrih starih stvari bez ce

:D

12 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O
Corruptor kaže...

Pozdrav svima,

 

ove godine nisam uspio nista nabaviti od petardi 4. razreda preko neta jer je vrlo rizicno ili su pak digli shipment do neba, pa mi se ne isplati. Definitivno glupo ali svejedno cu postat, ako ima netko iz ZG-a ima sta za prodat od 4. razreda nek mi se javi pp. Hvala

 Samo pazi da te ne opelješe. Digli su cijene preko 2 puta.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O
Cobra33 kaže...
bArut pLahor kaže...

Da, nemaju svi shopovi isti asortiman,

a jedan u kojem sam ja bio ima i neke svoje divlje cijene koje nemaju veze s letkom

 Ako je to Jorge piroshop, onda moraju biti iste cijene, ali ako je to shop koji ima sve, onda cijene mogu biti drugačije. Znam da onaj u Ozaljskoj mislim da se sada zove Gogić Stil, prije Dogma, je lipao cijene samo tako. Jedan dan, jedna, drugi dan druga cijena i sve uvećano barem 25% od cijene u piroshopovima. Tu je i onaj lovac u Ilici. Isto dere.

A što se tiče pucanja karabitom, e to njim sam pucao prije nego petardama. Od malih uljanih kantica od 2dl, do velikih bačvi i kanti za smeće i kotlova. Nema te petarde koja može dati tako dubok zvuk kao bačva od 200 litara.

 Može kad petardu pukneš na mikrofon priključen na razglas od 20 KW

 

To za stare petarde koje su na tim panelima sam pokušao i ja da uzmem, u oba Mirnovca kod mene imaju to, Zenga stara sa onim žutim slovima po njoj, stara zelena Tenkovska... Ali kaže ne može, nema šefa tu, pa ne ide... Jedino da sačekam šefa, ali jebat ga, sljedeće godine možda, ili poslije Nove probam... Dvije petarde, vrlo važno

LONG LIVE ROCK N ROLL!
5 godina
neaktivan
offline
Re: Pirotehnika P&O

Da, definitivno. Hvala na savjetu Cobra

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.12.2018 1:44 (Corruptor).
14 godina
offline
Pirotehnika P&O

Kako nema 4.og? :D Još sutra par kobri 8 i Retorna i GG

 

12 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

3g flasha, CE, ovo je neka viša razina od Macole, Tenkovske, MP - 8. Sitna, a dinamitna.

 

14 godina
offline
Re: Pirotehnika P&O

Ovo je petarda!! Pojačat zvuk :D

5 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Znaci Mirnovec je legalizirao 3. razred tako da je petardu MP-8 (4-6-8 nije bitno) stavio u kategoriju p1.

Na kutiji pise "Ovaj proizvod P1 kategorije nece se koristiti za zabavu. Svrha zvucnog odasiljaca je plasenje agresivnih zivotinja ili tjeranje divljih zivotinja poljoprivrednicim ili lovcima", sto znaci da bi u teoriji ovo mogli kupovati samo vlasnici opg-a (obiteljsko poljoprivredno gospodarstvo) i vlasnici lovacke dozvole. No trenutno je prodaju svima starijima od 18 godina (imam dozvolu za jedno i drugo pa sam "siguran", no puno ljudi nema..).

 

Osobno sam testirao MP 8 (broj nije bitan 4=6=8) i FP3 (original star 3 god. - zaliha) i razlike kao da i nema, FP3 je malo (nezamjetivo) glasniji ali MP ima malo (nezamjetivo) jacu detonaciju.

Gramaza im je potpuno ista (3g / kom).

 

Moj savjet je kupovina Knall parona ((orion 2.6 kn / kom + 0.5 kn metak) ako mozete nabaviti) jer pucaju u zraku i stvaraju bolji zvucni (i svjetloni) efekat. Na zemlji pucaju malo slabije od FP3 no jedva se primjeti razlika i trenutno su za mene najbolji izbor (iako ih vecinom narucujem iz Njemacke pa ne garantiram za Talijanske iz oriona, no trebale bi biti iste).

8 godina
offline
Pirotehnika P&O

A kilogram karabita je 30tak kuna, to je ipak best buy

8 godina
neaktivan
offline
Pirotehnika P&O

Nije baš legalizovao, to je i dalje P1 koji se, kao što kažeš, ne smije prodavati "običnim smrtnicima", a to što se prodaje... Isto kao što se prodaje F2 maloljetnicima. Da dođe inspekcija, bila bi narandžasta traka preko vrata i kazna. E sad... To jeste neki način povratka 3. razreda na mala vrata, ali opet nije potpuno vraćen. A i taj MP8 koliko čujem i nije pravi 3. razred, već više neki prelaz drugog na treći.

LONG LIVE ROCK N ROLL!
12 godina
offline
Pirotehnika P&O

MP-8 je veliko skupo smeće od petarde. Da postoji 3.razred ne bi bio u njemu. Dosta bolja je Macola koja je isto P1, a puca jače i jeftinija je više od 3 puta. Jedino što je kod nas rijetka. Prodaje ju Jorge, ali nema ih svaki njihov piroshop.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice