Nestalo mi je 50 paketa!

poruka: 23
|
čitano: 5.618
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Dakle, s britanskog Amazona mi je trebalo doći 50 paketa. Pedeset! Doduše svi su mali, oko 200g, ali 50! Pedeset! Ni traga ni glasa već 3 tjedna.

Trenutno mi problem nije povrat novca (o tom potom), već pitanje kako se 50 paketa moglo izgubiti u pošti.

 

Nisu poslani preporučeno, ali htio sam nazvati poštu da pitam je li ih bar netko vidio ovdje, možda poštar nije dostavio žuti paprić. Računao sam sjetit će se valjda netko 50 paketa iz Britanije koji su trebali doći na istu adresu.

 

Zovem prekjučer centralu ovdje u Splitu, daju mi broj službe za pakete. Nazovem taj broj, kažu mi nešto kao oni su pakete, ali trebam za dostavu paketa. Nemam pojma kako se točno zove ta služba, al dobro, nazovem taj 3. broj (342-539). Naravno, nitko se ne javlja.

Dobro, zovem Zagreb. Ženi sam 5 minuta pokušavao objasniti da mi treba samo telefonski broj u Splitu na koji će mi se netko javiti u vezi tih pedeset paketa, ali ga nisam dobio. OK, kaže mi ostavite podatke, proučit ćemo slučaj pa ćemo vam se javiti. Kaže rok je najviše 48 sati, pogodite jesu li mi se javili.

 

I šta sad reći, koju posluku porati? Koga da nazovem, na koji broj?

13 godina
neaktivan
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Mislio sam na neke druge pakete :D

EUNE: DNA
15 godina
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Zar ne dobijes track brojeve te preko one stranice tocno mozes pratiti gdje ti je paket odnosno paketi?

13 godina
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!
Ne, nemam tracking broj.
15 godina
neaktivan
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Mozda na carini?

--------------------------------------------------------------------------------------------
10 godina
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Budi uporan na ovom broju za dostavu paketa. Oni znaju dal je uopce dosao izvana i dal je proslijeden na tvoju adresu.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
16 godina
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Traži pare nazad, a stvari naruči ponovno.

9 godina
neaktivan
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Zanimljivo, ja sam trenutno u Rijeci i početkom godine mi nije stiglo 9 pošiljaka, od čega 7 iz Velike Britanije, a 2 iz Kine. U zadnja dva mjeseca zagubila mi se i jedna iz Italije, a trenutno čekam da vidim hoće li mi stići paket iz Japana. U međuvremenu je stiglo par drugih, tako da ne nestaju baš sve, ali ipak se radi o apsurdnoj brojci, tvoju da ni ne spominjem.

 

Niti za jednu pošiljku nisam imao tracking broj, a u službi za korisnike HP-a rekli su mi da oni bez tracking broja ne mogu baš ništa - popapala maca. Pričao sam malo s prijateljima, uglavnom iz Zagreba, i nekima od njih također u zadnje vrijeme nije stigao veći broj paketa. Par ih je uložilo pismenu žalbu pa je pošta njihove adrese stavila pod prismotru i sad ih svaki put kad im nešto stigne zovu da provjere jesu li primili pošiljku. Ne znam od kolike je to koristi, ali i ja ću pokušati jer nakon brojnih telefonskih poziva i obilazaka poštanskih ureda nemam pojma što više drugo da poduzmem. Inače, svi prodavači su mi vratili novce ili poslali zamjenske artikle (koji su nekim čudom stigli), ali nekima sam završio i na blacklistu.

 

Molim te javi jesi li uspio što postići, živo me zanima razvoj situacije.

13 godina
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!

Zvao sam opet Zagreb, izgleda da su mi krivo rekli rok za odgovor - nije 48 sati, nego 5 dana. Dobro, čujemo se u ponedjeljak.

A imali su i krivo zapisano, navodno sam poslao upit za pošiljke s eBaya. Nije nega bitna razlika, al svejedno, pokazuje koliko ih je briga.

 

12 godina
neaktivan
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Ja se ni ne brinem dok ne prođe 4 tjedna, posebno zato što sam pratio tracking broj od par paketa i po 3 - 4 dana mi paket stoji u Zagrebu i nitko da pošalje u moj grad..

9 godina
neaktivan
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!
zerocool12 kaže...

Mozda na carini?

 britanija je isto u EU pa ti paketi nemaju što raditi na carini.....

brat od habs-a
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!
Rutger Lundgren kaže...

Zanimljivo, ja sam trenutno u Rijeci i početkom godine mi nije stiglo 9 pošiljaka, od čega 7 iz Velike Britanije, a 2 iz Kine. U zadnja dva mjeseca zagubila mi se i jedna iz Italije, a trenutno čekam da vidim hoće li mi stići paket iz Japana. U međuvremenu je stiglo par drugih, tako da ne nestaju baš sve, ali ipak se radi o apsurdnoj brojci, tvoju da ni ne spominjem.

 

Niti za jednu pošiljku nisam imao tracking broj, a u službi za korisnike HP-a rekli su mi da oni bez tracking broja ne mogu baš ništa - popapala maca. Pričao sam malo s prijateljima, uglavnom iz Zagreba, i nekima od njih također u zadnje vrijeme nije stigao veći broj paketa. Par ih je uložilo pismenu žalbu pa je pošta njihove adrese stavila pod prismotru i sad ih svaki put kad im nešto stigne zovu da provjere jesu li primili pošiljku. Ne znam od kolike je to koristi, ali i ja ću pokušati jer nakon brojnih telefonskih poziva i obilazaka poštanskih ureda nemam pojma što više drugo da poduzmem. Inače, svi prodavači su mi vratili novce ili poslali zamjenske artikle (koji su nekim čudom stigli), ali nekima sam završio i na blacklistu.

 

Molim te javi jesi li uspio što postići, živo me zanima razvoj situacije.

 meni su neke pakete i po dva-3 puta slali ispočetka i jednostavno ta stvar nebi nikad stigla-nekome se to u pošti sviđa i uzme sebi svaki put...

brat od habs-a
10 godina
neaktivan
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!
brat od habs-a kaže...
Rutger Lundgren kaže...

Zanimljivo, ja sam trenutno u Rijeci i početkom godine mi nije stiglo 9 pošiljaka, od čega 7 iz Velike Britanije, a 2 iz Kine. U zadnja dva mjeseca zagubila mi se i jedna iz Italije, a trenutno čekam da vidim hoće li mi stići paket iz Japana. U međuvremenu je stiglo par drugih, tako da ne nestaju baš sve, ali ipak se radi o apsurdnoj brojci, tvoju da ni ne spominjem.

 

Niti za jednu pošiljku nisam imao tracking broj, a u službi za korisnike HP-a rekli su mi da oni bez tracking broja ne mogu baš ništa - popapala maca. Pričao sam malo s prijateljima, uglavnom iz Zagreba, i nekima od njih također u zadnje vrijeme nije stigao veći broj paketa. Par ih je uložilo pismenu žalbu pa je pošta njihove adrese stavila pod prismotru i sad ih svaki put kad im nešto stigne zovu da provjere jesu li primili pošiljku. Ne znam od kolike je to koristi, ali i ja ću pokušati jer nakon brojnih telefonskih poziva i obilazaka poštanskih ureda nemam pojma što više drugo da poduzmem. Inače, svi prodavači su mi vratili novce ili poslali zamjenske artikle (koji su nekim čudom stigli), ali nekima sam završio i na blacklistu.

 

Molim te javi jesi li uspio što postići, živo me zanima razvoj situacije.

 meni su neke pakete i po dva-3 puta slali ispočetka i jednostavno ta stvar nebi nikad stigla-nekome se to u pošti sviđa i uzme sebi svaki put...

 U pošti se ne otvaraju paketi...

15 godina
neaktivan
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Jednom sam naručio metar kvadratni samoljepljive carbon fiber trake, došao mi je paket prerezan na pola (znači HP-ova kutija prerezana na pola) i zalijepljen običnim širokim selotejpom. Tak da se ne bi čudio da ti je neko na pošti uzeo.

--------------------------------------------------------------------------------------------
Poruka je uređivana zadnji put čet 26.3.2015 18:21 (zerocool12).
13 godina
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!

Meni su iz Britanije dosad paketi stizali za 3-10 radnih dana. Većinom oko 5 radnih dana, odnosno 1 tjedan.

12 godina
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!
zerocool12 kaže...

Jednom sam naručio metar kvadratni samoljepljive carbon fiber trake, došao mi je paket prerezan na pola (znači HP-ova kutija prerezana na pola) i zalijepljen običnim širokim selotejpom. Tak da se ne bi čudio da ti je neko na pošti uzeo.

 Meni je od t-coma paket stigao neki router nebitni... kad sam narucio optiku i promo maxtv oni mi poslali uz maxtv neki router, i uglavnom taj router polu mokra kutija, i otvorena sastrane , nisu nista pokrali sreca. Jos da moram platiti t-comu za njihovu opremu... moj otac je prihvatio paket, ja spavao bio. Ja bi mu rekao da to vraca jer je paket otvaran.... sreca pa nista nefali iako mi nicem nesluzi taj router kad su mi zte stavili.

10 godina
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!
brat od habs-a kaže...
zerocool12 kaže...

Mozda na carini?

 britanija je isto u EU pa ti paketi nemaju što raditi na carini.....

 Frend s posla je naručio iz Belgije dva mobitela, soma i nešto sitno kuna, bili su 5-6 dana na carini i moral je platit još 250 kn po mobitelu..

Lokacija mobitela je bila Belgija.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
9 godina
neaktivan
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!
gocc01 kaže...

 Frend s posla je naručio iz Belgije dva mobitela, soma i nešto sitno kuna, bili su 5-6 dana na carini i moral je platit još 250 kn po mobitelu..

Lokacija mobitela je bila Belgija.

 a što je to točno platio?

brat od habs-a
13 godina
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

Zvali su iz pošte; rekli su da će kontrolirati moju adresu, ali pakete nisu vidjeli.

Izija vuk magare.

10 godina
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!
brat od habs-a kaže...
gocc01 kaže...

 Frend s posla je naručio iz Belgije dva mobitela, soma i nešto sitno kuna, bili su 5-6 dana na carini i moral je platit još 250 kn po mobitelu..

Lokacija mobitela je bila Belgija.

 a što je to točno platio?

 PDV 25%. Ne znam na koju foru al eto, treba se cuvat od takvih zala..

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to became insane.
9 godina
protjeran
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!

ako paket treba dostaviti city express, nije ni čudo kada nešto fali. ali sa hrvatskom poštom još nisam imao problema. što se tiće express-a, likovi koji tamo rade su prava gamad. poštu su mi donosili jednom u 2-3 tjedna, kada se nakupi malo više pa eto, da sve obave odjednom. kartice od banke, računi, paketi. briga njih. žalio sam se hrpu puta, čak je neki direktor iz zagreba bio doma kod mene. i opet po starome. jedino rješenje mi je bilo da sve što ide preko city expressa tražim da mi dostave preko hrvatske pošte a ne njih. ta gamad je čak ljudima bacala poštu jer su bili lijeni nositi. sad kad ide lik iz city kraj moje kuće prođe tako brzo da ga ni ne vidim

14 godina
offline
Re: Nestalo mi je 50 paketa!

Da, gadan je taj City expres", meni su ukrali "Iphone", i još tri komada od drugih ljudi, ali je sve prijavljeno na policiju, pa je T- com poslao nove uređaje. Evo čekam dva paketića iz HK bez trakinga, pa se nadam da će stići, nije nešto skupo, ali mi je jako bitno.

9 godina
neaktivan
offline
Nestalo mi je 50 paketa!

koji te đavo tjerao da naručuješ 50 paketa? aahahahahahahahhahhahahah

L.P
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice