Najbolje pivo

poruka: 533
|
čitano: 192.760
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

ajmo znalci.. jel ima razlike pivo u limenci i u staklenoj/plasticnoj boci? 
meni osobno je to isto (ne pijem ona piva iz plasticnih boca).. ali limenka i staklena boca nema razlike

a vama?  

One day, I looked up in the sky. A bird came by and shit into my eye. I didn't laugh. I didn't cry. I was just happy, that cows can't fly.
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje pivo
Ne osjeti se neka razlika meni između staklenke i limenke.
Svidio mi se Pilsner sad kad sam bio u Češkoj, odlična piva. Paulaner i Heineken sam prvi put probao prošli tjedan, isto odlične. Znao sam točeni tamni Hirter popit u caffe-u al izgleda da su ga počeli razvodnjavat, nije mi dobar više.
Preporuka neke tamne pive da probam (Tomislav mi je jako dobar)?
Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
14 godina
offline
Re: Najbolje pivo
Tomislav95 kaže...
Ne osjeti se neka razlika meni između staklenke i limenke.
Svidio mi se Pilsner sad kad sam bio u Češkoj, odlična piva. Paulaner i Heineken sam prvi put probao prošli tjedan, isto odlične. Znao sam točeni tamni Hirter popit u caffe-u al izgleda da su ga počeli razvodnjavat, nije mi dobar više.
Preporuka neke tamne pive da probam (Tomislav mi je jako dobar)?

Jesi probao Kozel tamni možda u češkoj? Uz Tomislav jedno od boljih piva meni.

You think by killing me tonight my powers will not rise there'll be nowhere for you to run when my hatred comes to life.
12 godina
offline
Najbolje pivo

Jel tko probao ono novo pivo? Carling ili kak se vec zove?

10 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Velebitsko naše najbolje tamno (još ako nađeš točeno) i Nikšićko tamno je također jako dobro.

 

Carling mi nije niš posebno, dosta vodenasto... Imam osjećaj da je ista stvar kao sa Staropramenom, kod nas bljuzga, u Eng 10 puta bolje...

(╯°□°)╯︵ ┻━┻
Poruka je uređivana zadnji put pet 19.7.2013 8:21 (nookie_hookie).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje pivo
Kozel sam samo svijetlo pio. Mislim da ima Velebitsko u kafiću gdje inače idem al nikad se nisam sjetio probat.
Roses are #FF0000 violets are #0000FF all my base are belong to you.
14 godina
offline
Pivo: staklena vs. točena vs. limenka vs. plastika

Jedno je sigurno: pivo se ne proizvodi odvojeno za različita pakiranja, već ga se, nakon što je gotovo, sprema u rezervoare iz kojih ide dalje na punjenje u razne oblike. Daljnja njegova svojstva ovise isključivo o tome kako je bilo skladišteno, kako je odležalo, kako je ohlađeno, te kako je servirano.

 

Obzirom da je pivo fotoosjetljivo, lako gubi kvalitetu (odnosno, dobija onaj šugavi slatkasti okus, ali ne onaj lijepi, nego onaj ishlapjeli). Metalna ambalaža (limenka, bačva) sprečava prodor svjetla. Također, pivo je osjetljivo na visoke temperatura.

 

Nadalje, bitan element je i odležavanje. Na tamnom i hladnom mjestu.

 

Rok trajanja - priča s njim je neobična. U zadjnje vrijeme, dobar dio piva imaju rok trajanja od godine dana, kao i dobar dio raznih prehrambenih proizvoda. U proizvodnji piva korista se konzervansi. Ipak, neka točena piva, zbog vrste ambalaže, imaju rok od 3 mjeseca.

 

Super priča je s bačvom Tuborga gold koja je dvije godine stajala zaboravljena u nekom podrumu (s rokom od 3 mjeseca ;) ) i koja, po pronalasku, raspametila širu publiku (nažalost, samo 30l).

 

Hrvatskih limenki se valja čuvati (glede kvalitete) jer u Hrvatskoj imaju samo 2 punionice, tako da pivovare šalju tamo pivo na punjenje u cisternama kamionima.

 

Tako da, po mojoj procjeni, najbolje je kupiti pivu u boci 0.5 staru 3 dana (u dućanu pokraj pivovare), i onda je staviti da odleži na tamnom i hladnom mjestu bar 3 mjeseca. Prije serviranja treba je staviti da se ohladi na sedmu stepenicu. Sve ostalo je goli k.

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 22:36 (Punti).
12 godina
odjavljen
offline
Najbolje pivo

Belgijske pive (vecinom) odnosno Trappist imaju rok trajanja od 5 godina neke cak i vise 
i bolje su sa duzim stajanjem .. no to su pive sa ~10% alkohola (ima i sa manje ,ali i sa vise) 

 

Cemu zuju il tak neku nasu tipicnu pivu ostavljat da stoji 3 mjeseca ?
Ne valjda sada ,a nece niti onda  

 

 

Inace nedavno sam probao jednu pivu koja me iznenadila :D ,a ta je Edelweiss Weissbier Snowfresh 
Preporuka :) (nebi trebala bit tesko dobavljiva)

Poruka je uređivana zadnji put pet 7.2.2014 23:47 (Arnold Layne).
10 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Najveće smeće od piva su: Heineken, Carlsberg, Becks, Tuborg,... sva ta korporacijska imena.

 

Svaki pivar zna da najbolja piva dolaze iz malih pivovara koja proizvode pivo na tradicionalan i prirodan način.

Također, vrlo je bitno da voda koja se koristi ima dobar kvalitet jer je 98,5% piva zapravo voda.

 

Znamo odakle Pan i Ožujsko uzimaju pivo... no i nebitno s obzirom na tehnologiju.

Što se tiče hrvatskih piva Osječko je trenutno jedino pravo i kvalitetno, dok iz bosne dolaze Tuzlansko, Sarajevsko sa izvrsnim izvorima vode.

 

Dakle, koristite ono što ima kvalitet a ne samo ime !!!!!

 

 

 

 

 

.

6 Prirodno
0 Vještačko
0 Domaće
1 Uvozno
10 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Korporacijska imena jesu, ali isto tako njihova piva koja prodaju u svojoj org zemlji i koja izvoze/prodaju licencu nemaju dodirne točke osim imena. Npr. Staropramen ili Kozel iz Praga nemaju veze sa šrotom koji prodaju u HR pod imenom Staropramen.

 

Najbolje hrv. mi je Velebitsko tamno i kasačko, a i svjetlo nije za bacit. Vukovarsko ima neobičan okus, meni ok.

Od stranih najviše pijem Hirter tamni (Bard {#}), Chimay, tu i tamo Leffe Blond.

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
11 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje pivo
ramzocro-HCR kaže...

Jel tko probao ono novo pivo? Carling ili kak se vec zove?

 

Carling je najvodenije pivo koje sam ikad pio. I samim time među najlošijima.

 

Neki moj top:

 

Marstons Oyster Stout
Aecht Schlenkerla Rauchbier Märzen
O’Hara’s Celtic Stout
Kaltenecker Brokát Dark Lager 13°
Bernard Černé Pivo 13°
Weihenstephaner Vitus
O’Hara’s Double IPA
BrewDog 5 A.M. Saint
Orval
Brooklyn Lager
Robinsons Old Tom With Chocolate

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 12.3.2014 20:55 (Trolleo).
14 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Ima di u rijeci kupit jelen pivo?

14 godina
online
Najbolje pivo

Ekipa, nedavno bio u Irskoj.

Obišao sam 3 grada, između ostalog i Dublin, koji je fenomenalan.

Naravno, obišao sam tvornicu Guinnessa, inače najboljeg piva koje sam dosada pio.

Radi se o tamnom pivu, koje je savršenog i punog okusa.

Jednostavo, ne mogu usporedit s ničim.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 15.9.2014 17:05 (zabranjeniples).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Najbolje pivo
zabranjeniples kaže...

Ekipa, nedavno bio u Irskoj.

Obišao sam 3 grada, između ostalog i Dublin, koji je fenomenalan.

Naravno, obišao sam tvornicu Guinnessa, inače najboljeg piva koje sam dosada pio.

Radi se o tamnom pivu, koje je savršenog i punog okusa.

Jednostavo, ne mogu usporedit s ničim.

 

iduca postaja ti mora bit belgija :)

http://www.snabbox.org/
13 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Ajmo ljudi ide necro post. Koje pive volite?

 

Meni uglavnom odgovaraju pšenične. Najbolja za sad schneider weisse tap 6.

S druge strane zašto su IPA pive toliko popularne? Ako ih itko voli što vam je dobro kod njih? Meni okus imaju po mulju, rigotini i ostalim neugodnim aromama zavisno koju probam.

12 godina
offline
Najbolje pivo

jesu to oni pale ale đumbusi? ako mislimo na isto, to sam se zajebo jednom i nikad više...

 

trenutno rokam po velebitskom tamnom i kasačkom. lokalni diskont pića ima ugovor sa pivovarom pa redovito imaju velebitsku  

pod zadnje, probal sam iz medvedgrada ove tri pivice. grička vještica najbolje mi je legla, onda medo pa 2 klasa.

moram još probat kraljicu, ako stignem prije cimera alkosa... vina u podrumu ima barem 70 litara, domaće šljive i loze 20-ak, raznih žestica se nakupilo, al svejedno svi tamane po pivi. jbg, kontinentalci

 

od stranih volim popit točeni hirter i kozel, ma da ovaj zadnji nije ni blizu pravom češkom, al opet bolje od domaćih zidarskih piva.

 

 

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
12 godina
offline
Najbolje pivo

IPA  bi  značilo  Indian  Pale  Ale,  ni  meni  ne  leži  a  ma  baš  nikako,  pogotovo  aroma  bazge  uz  onu  gorčinu...  BlahhhNeko  se  kune  da  mu  je  to  najbolje  ikada  gušti  su  gušti ..

 

A  i  ima  više  tih  grupacija,  ale,  pale  ale,  indian  i  ne  znam  dalje 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje pivo
VidoM kaže...

IPA  bi  značilo  Indian  Pale  Ale,  ni  meni  ne  leži  a  ma  baš  nikako,  pogotovo  aroma  bazge  uz  onu  gorčinu...  BlahhhNeko  se  kune  da  mu  je  to  najbolje  ikada  gušti  su  gušti ..

 

A  i  ima  više  tih  grupacija,  ale,  pale  ale,  indian  i  ne  znam  dalje 

 

 Meni je osobno nešto najgore. Toliko loše da se ne može piti.

Do sada najbolja piva koju sam probao je schneider weisse tap 6.

15 godina
offline
Najbolje pivo

Pivo marke Pivo, Adria i Prima.

Blaga prednost Adria.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.5.2015 15:26 (razer1911).
12 godina
offline
Najbolje pivo

Meni  osobno,  za  sada,  najbolje  pivo  je  Weihenstephaner  Vitus!

Pre  dobro. ..

15 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Saporo je dobar, nektar je okej, velebitsko mi je isto ok, nikšićko mi je nekak najdraže.

 

Ni ožujsko rezano nije za bacit.

 

Inače nisam baš neki pivopija ali ovo su piva koja biram (kad imam izbor).

--------------------------------------------------------------------------------------------
12 godina
offline
Najbolje pivo

Skoro  zaboravih ...  Jedan  id  boljih  mi  je  Jelen  točno !!!

15 godina
offline
Najbolje pivo

Eto ja igrom slučaja na nagradnoj igri dobio karton Stelle. 24 komada. 

Pošto jako dugo nisam pio Stellu, išao sam probati. Kad sam vidio da na limenci piše da proizvodi i puni ZG Pivovara, znao sam što me očekuje. 

Za divno čudo koriste ječmeni slad, a ne kukuruz kao neke naše pivovare, khm.  Očekivao sam nešto ala Staropramen, kad ga već pravi ZG pivovara, ali ovo bome nije ni slično.

Boja je ok, nešto zlatnija od naših "lagera". Ali zato pjena, pjena nestane u 10 sekundi. A nestane zato što prave pjene ni nema, pivo je napumpano s C02, koji ishlapi odmah nakon točenja. 

Miris je gotovo identičan onim K+, Beer i ostalim pivima.

Na prvu, jedino što osjetim je upravo taj C02, kao da pijem neki gazirani sok. Pivo osjetim samo kao aftertaste, dok gorčine i slada gotovo da nema. Čak ni alkohol se ne osjeti (a ima ga 5%). Sve skupa je okus nikakav. 

 

Ovo bi bilo možda i ok (u rangu žuje, pana i karlovačkog), da nije toliko gazirano. Ovako, nije puno bolje od piva koje dolaze isključivo u plastičnoj boci od 2 litre, po cijeni od max. 15 kn.

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
12 godina
offline
Najbolje pivo

Pa  ti  piji  Stellu...  Koj  treš!  Ja  imam  sreću  što  se  blizu  mene  otvorio  Beer  Club,  izbora u  izobilju ,  jučer  sam  baš  degustirao  Češko  pivo  Klašter,  tamno  i  jako  dobro! 

 

15 godina
offline
Re: Najbolje pivo
VidoM kaže...

Pa  ti  piji  Stellu...  Koj  treš!  Ja  imam  sreću što  se  blizu  mene  otvorio  Beer  Club,  izbora u  izobilju ,  jučer  sam  baš  degustirao  Češko  pivo  Klašter,  tamno  i  jako  dobro! 

 

 A morao sam probat kad su već bili tako dragi pa mi poslali cijeli karton 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
14 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Uzimam vec po drugi puta pola kutije tripel karmelieta, trenutacno mi je favorit piva, neko vrijeme je bio Guinness, a kada sam zelio piti pitko pivo koje ne udara ubitacno je bio Heineken.

8 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Zuja

15 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Niksicko je nekoc bilo dobro...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Najbolje pivo
zlo kaže...

Niksicko je nekoc bilo dobro...

 Probao ga prvi put prije par dana i mislim se prvo pivo s ovih prostora da mi je dosta dobro.

11 godina
neaktivan
offline
Najbolje pivo

Što se IPA tiče (meni trenutno jedan od dražih stilova), zahtjeva privikavanja na gorčinu. Naravno, uvijek ima ljudi koji su dali i više nego jednu priliku i jednostavno im ne leži. Ali teško je za očekivati da će nekome sjest od prve. I ja sam prvi put ostao u šoku i nije mi se sviđalo, bilo je previše travnato. Neki normalan slijed bi bilo prvo početi sa nekim golden/blond aleom, pa pale ale, pa india pale ale, da se nepce malo navikne. Zašto ga ljudi toliko vole? Pa upravo zbog te gorčine i toliko različitih okusa koje nudi. Slično kao sa ljutinom, tartufima ili maslinovim uljem :D Što više jedeš/piješ, više te organizam pita nešto jače.

Onaj kome je IPA prejaka, preporučam da krene sa ABA 5th Element koje dolazi od Daruvarske pivovare. Fini, blaži, voćnasti blond ale, taman za ljetne vrućine i savršen za one koji imaju ambiciju preći sa industrijskih vodica na pravo pivo.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice