Mogi li ja dresirati svog psa?

poruka: 16
|
čitano: 17.808
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Mogi li ja dresirati svog psa?

dakle imam psa zove se rocky i mjesnac je (mama mu je mjesanka aljskog malamuta i haskija a tata mu je cistokrvni skotski ovcar) i sad ja sam ga dobio prije 3 godina kad je bio stene ali nisam ga nista dresirao kad je bio mali...i sad je on jako cesto zatvoren u maloj kucici kad mu ne napravimo veliki box i zanima me dali ga mobgu kako dresirati ima ko kakav savjet i metodu??? jer on zna par trikova dati mi sapu i ponekad sjedne kad mu kazem ali on je jako nemiran...npr. uopce ga nemogu okupat normalno nego ga moram spricat vodom iako to mrzi (isto me zanima kako da ga natjerma da zavoli vodu) a setati ga uopce nemogu tako da kad je na slobodi skoro cijelo vrijeme trci jer imam dosta veloiko dvoriste....i uvijek moraju vrata od dvorista zatvorena jer bi pobjegao...a ponekad zna i biti agresivan...nor.cijelo vrijeme se igram s njim i dobar je ali samo odjednom kao da mu je nesto puhnulo u glavu pokusa me ugristi ali skace na mene pa mi grize ruku i nije to tako strasno ali par puta me skoro jako ugrizao imao sam srece sto sam se izmaknuo...i sad uglavnom zanima me kako da ga ja smirim i da ga dersiram da ga mogu normalno voditi u setnju svaki dan jer je to gotovo nemoguce s obzirom da mrzi biti na lancu i uvijek se oslobodi jer do svoje 1. godine uopce nije bio na lancu...

vatefak is going on :D
15 godina
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?
kasno je za dresuru.

kupi knjigu cesara millana i naucit ces takve stvarcice
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. 3.8.2011. godine, u 11:41, napisao sam svoj 10.000-ti post.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?
Mitch kaže...
kasno je za dresuru.

kupi knjigu cesara millana i naucit ces takve stvarcice

kupio bi ja njegovu knjigu ali neznam di ju mogu kupit na hrvatskom...znam ja dosta engleski ali mislim a bi se izgubio u knjizi o dresuri...btw dali mozda tko znja kolko bi para kostalo da dam psa u neki centar za dresuru???

vatefak is going on :D
12 godina
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?
bancic123 kaže...

dakle imam psa zove se rocky i mjesnac je (mama mu je mjesanka aljskog malamuta i haskija a tata mu je cistokrvni skotski ovcar) i sad ja sam ga dobio prije 3 godina kad je bio stene ali nisam ga nista dresirao kad je bio mali...i sad je on jako cesto zatvoren u maloj kucici kad mu ne napravimo veliki box i zanima me dali ga mobgu kako dresirati ima ko kakav savjet i metodu??? jer on zna par trikova dati mi sapu i ponekad sjedne kad mu kazem ali on je jako nemiran...npr. uopce ga nemogu okupat normalno nego ga moram spricat vodom iako to mrzi (isto me zanima kako da ga natjerma da zavoli vodu) a setati ga uopce nemogu tako da kad je na slobodi skoro cijelo vrijeme trci jer imam dosta veloiko dvoriste....i uvijek moraju vrata od dvorista zatvorena jer bi pobjegao...a ponekad zna i biti agresivan...nor.cijelo vrijeme se igram s njim i dobar je ali samo odjednom kao da mu je nesto puhnulo u glavu pokusa me ugristi ali skace na mene pa mi grize ruku i nije to tako strasno ali par puta me skoro jako ugrizao imao sam srece sto sam se izmaknuo...i sad uglavnom zanima me kako da ga ja smirim i da ga dersiram da ga mogu normalno voditi u setnju svaki dan jer je to gotovo nemoguce s obzirom da mrzi biti na lancu i uvijek se oslobodi jer do svoje 1. godine uopce nije bio na lancu...

Opet o psima?Jel ovo informaticki forum ili....?{#}

 

   E ovako,naravno da nije kasno,sve se moze uz dosta truda!

SETNjA:Sa psom odes na nekakvu livadu,zacrtaj si zamisljeni kvadrat cc 40x40 m-na kojem ces sa psom setati.Psu skratis povodac na pola metra(ne moras ga odsjeci,nego ga omotaj oko ruke),desnom rukom drzi povodac uz tjelo(na taj nacin ogranicavas psu kretanje).Krenes setati sa psom u tome zamisljenom kvadratu,totalno ignorirajuci njegovo skakanje.On ce kao isvaki Đukac skakati i petljati se u noge vodica,no bitno je da ga ignoriras,te ga svojim nogama "šutaš"(ne kao nogometnu loptu),nego onako lagano ga guras-U BITI NASTAVLjAS SVOJ HOD ignorirajuci ga!

Tjedan dana po pola sata je dovoljno da najglupavijeg čuku dovedes u red da normalno seta pored tvoje desne noge!Mjesec dana setaj i povodac mu vise nece trebati!

 

LEZI:Nogom stani na povodac i daj mu naredbu LEZI,pritome povuci povodac i time mu glavu vuces prema dole i teras ga da legne,kada legne nagradi ga(cokolada je super nagrada),ponavljaj cesto i eto ti kerine koja lezi na tvoju naredbu!

 

SJEDI,DAJ SAPU...:pa sve to radis cesto i pomazes mu rukom,tj-teras ga da sjedne ili da sapu-nagrada obavezno...

 

Ima toga jos,no ne da mi se kuckati!

 

Moras shvatiti da ovo sto Cezar M, radi to ti je dosta li-la,uglavnom navlakusa za one koji kupuju njegove proizvode.Cova ima talenta,o tome ni govora,ali ipak to u praksi ne sljaka!

 

I uostalom zasto bi kupovao njegove knjige kada imas hrpe knjiga,na Srb ili Hrv,o dresurama na privatnim torrent trackerima!

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.9.2011 20:35 (Milka30).
14 godina
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?
Milka30 kaže...
bancic123 kaže...

LEZI:Nogom stani na povodac i daj mu naredbu LEZI,pritome povuci povodac i time mu glavu vuces prema dole i teras ga da legne,kada legne nagradi ga(cokolada je super nagrada),ponavljaj cesto i eto ti kerine koja lezi na tvoju naredbu!

Nikako ne davaj ćuki čokoladu. Ona je otrovna za pse.

www.facebook.com/Battlefield3.Info
12 godina
offline
Mogi li ja dresirati svog psa?

očeš i ti probati naučiti psa da ti drogu nalazi? :D

12 godina
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?
Ferritin kaže...

Nikako ne davaj ćuki čokoladu. Ona je otrovna za pse.

Dugo nisam cuo vecu glupost!

 

Momak,kod kuce imam ukupno 36 pasa(ne racunajuci mladunce),kinologijom+dresurom se bavim preko 20 godina te mi nikada niti ni jedan "cuko" nije uginuo zbog cokolade!

 

Cokolada je bolja nagrada,nego kojekakvi doggy keksi koji se prave od krepanih pura,svinja i konja.

15 godina
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?
Milka30 kaže...
Ferritin kaže...

Nikako ne davaj ćuki čokoladu. Ona je otrovna za pse.

Dugo nisam cuo vecu glupost!

 

Momak,kod kuce imam ukupno 36 pasa(ne racunajuci mladunce),kinologijom+dresurom se bavim preko 20 godina te mi nikada niti ni jedan "cuko" nije uginuo zbog cokolade!

 

Cokolada je bolja nagrada,nego kojekakvi doggy keksi koji se prave od krepanih pura,svinja i konja.

 

Pa to sto on svojim psima daje cokoladu, ne znaci da ne radi lose. ;)

 

Sa google-a

˝Čokolada sadrži kofein i theobromin, dva psihoaktivna narkotika koji iritiraju organizam i izazivaju nervozu i nemir, a u izuzetnim slučajevima preosjetljivosti i drhtavicu, nesanicu, povremeno i blagi oblik delirija. Oba narkotika za psa mogu biti vrlo toksična. Psi su posebno osjetljivi na theobromin zbog toga što je kod njih razgradnja theobromina vrlo niska i spora te se dugo zadržava u krvotoku. Što je prisutnost tog narkotika u krvi duža, to je opasniji za zdravlje. Najopasnija je prepečena čokolada, kolači, slastice koji sadrže do nekoliko puta veću količinu theobromina od mliječne čokolade. Najmanja količina od samo 30 g čokolade može biti kobna za psa težine oko 6 kg, kao i količina od 90 g čokoladnih keksa. Vrlo male količine čokolade kod psa mogu izazvati razne reakcije kao što su stimulacija živčanog sustava, lupanje srca, povraćanje uz proljev, hiperaktivnost uz često mokrenje. Poremećaji se pojavljuju 4-5 sati nakon unošenja u organizam. Mnogo ozbiljniji znakovi trovanja čokoladom manifestiraju se drhtanjem cijelog tijela, napadajem, pa čak i iznenadnom smrću. Mačke theobromin razgrađuju isto kao i ljudi, a izbirljive su, pa im ne prijeti opasnost.˝

 

Nego za autora teme a i za ostale ko hoce, imam par knjiga na kompu za dresuru pasa. Bez straha se javite na privatnu poruku pa cemo nesto rijesiti :)

12 godina
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?
ivm kaže...

Sa google-a

˝Čokolada sadrži kofein i theobromin..............

Znas li da je i voda opasna za pse?

U VECIM KOLICINAMA sve je opasno,pa cak i voda,jer se utope u njoj!

Nitko ne apelira da se psima daju pa 2-3 kg cokolade,nego kockica.

U biti,pitaj kojeg god hoces uzgajivaca,pa ces vidjeti da svi dajmo-ponekada!

 

.....Znas li od cega psi najvise ugibaju?Od piletine(piletina,kao i svaka ptica ima ostre suplje kosti koje se zabiju u zdrjelo psa pa ga ubiju)!

No mogao bih nabrajati hrpe stetnih stvari!

Dao mu ili ne kockicu cokolade,svejedno je-bitno je da ga nagradis i tako ce slusati tvoje naredbe!

15 godina
offline
Mogi li ja dresirati svog psa?
Ja sam samo kopirao text s google-a, cokolada je stetna i tocka.
13 godina
neaktivan
offline
Mogi li ja dresirati svog psa?

NI SLUCANO PSU DAVATI COKOLADU!!!!!

Ako zelite zaraditi http://www.potentialbux.com/?ref=thenovak65
12 godina
neaktivan
offline
Mogi li ja dresirati svog psa?

http://www.vauvau.net/index.php?option=com_content&task=view&id=152&Itemid=54

prekasno ti je za dresuru, to si trebao jos kad je malecki bil.

12 godina
neaktivan
offline
Mogi li ja dresirati svog psa?

kupi novu đukelu.:)

16 godina
neaktivan
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?

nije ti kasno dresirati psa čak ni nakon 3 godine starosti. naravno, cijeli proces će ići puno teže nego u šteneta ali nije nemoguće. ja sam svoga dresirao nakon 2.5 godine starosti i sad je vrlo poslušan. Nije pas za natjecanje u trenažiranju ali super sluša na ulici, ide uz nogu, sjeda, liježe kad naredim, poslušan je kad je u društvu s drugim psima..... sve 5.

 

Psu se ne smije davati čokolada ni išta slatko jer će oslijepiti. Ne odmah ali ako mu daješ slatko godinu dvije možeš očekivati da će s 6-7 godina starosti imati problema s vidom, možda i ranije.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.9.2011 9:54 (hondo).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?

  U pravu si. Ali probaj mi objasniti nesto: STO KADA NEMAS POSLASTICU? sto onda? Ljudi (po mojem misljenju) previse misle da nagrada mora biti poslastica. To je u svakom slucaju pogreska. Psu nemora nagrada biti poslastica. Moze mu biti LOPTICA. E sad, pitanje je kako? jelda? Stvar je jako jednostavna. Kad je pas jos stene (u ovom slucaju nazalost nije) , ali npr drugi dan je tek tvoj i sad se pitas kako objasniti blesavom stencu sto je igra. Uzmi lopticu i pocni se dodavati njom ali SAM sa sobom! Kad te pas primjetio (i dalje ga ignoriras), prisao ti je i zaenteresirala ga je loptica. onda mu je pokazes, onda shvati sto je to, pa mozda i poskoci za njom. i onda shvati nakon nekog vremena da je to igra. iIgraj se s njim ALI NE ZABORAVI DA JE JAKO VAZNO PRICATI S PSOM. Dijeli to s psom. Povezat ces se s njim jos vise. E onda kad mu je postalo NAJZANIMLJIVIJE, NAJINTERESANTNIJE e onda spremi lopticu. Nece to shvatiti kao kaznu. Nakon nekog vremana cca 10 minuta ponovo izvadi lopticu, ista prica samo tako nastavi. Njemu ce loptica biti sve! Sve ce uciniti da dobije lopticu! Dubiti na glavi! Kada odlucis odgajati (ne dresirati! to je u potpunosti netocno. psa se ne dresira, tigrove i slonove se dresira, ali psa ne!) onda izvadi lopticu i reci sjedi, daj sapi, lezi itd (da ne nabrajam) Napravit ce sve za lopticu. I onda ga naravno nagradis tako da mu je bacis. Eto ukratko to je moje misljenje o tome kako nagraditi psa. Jos jeednom: PSU NE MORA POSLASTICA BITI HRANA ili neka gricka. Nemora jesti. Moze imati jednostavo lopticu. E da, skoro zaboravih, nikada ali nikada nemoj psu ostaviti lopticu na podu tj, na raspolaganju. Uvijek ako se ne igra s njom mora biti spremljena. Dosadit ce mu. Kao i s nama ljudima.

10 godina
offline
Re: Mogi li ja dresirati svog psa?
bancic123 kaže...

dakle imam psa zove se rocky i mjesnac je (mama mu je mjesanka aljskog malamuta i haskija a tata mu je cistokrvni skotski ovcar) i sad ja sam ga dobio prije 3 godina kad je bio stene ali nisam ga nista dresirao kad je bio mali...

Ovako na početku svaki pas koji u sebi ima polarne krvi pa bio on i npr mješanac malamuta i labradora će na otvorena vrata pokušati zbrisati. Polarni psi ne poznaju riječ granica i teritorij. Sve je njihovo.

To im je u krvi, kao što je i to da ne vole vodu. Ne možeš ga natjerati da zavoli vodu. Možeš ga natjerati da je miran dok ga kupaš al će svejedno njurgati, neće se dati u kupaonicu ili će se uprijeti nogama i ne mrdati. Pas ili voli vodu ili ne.

 

To što ti grize ruku i skače na tebe, igra se ali se zaboravi pa je grub. Nije namjerno agresivan. Kad tako počne gristi reci odlučno NE i okreni mu leđa. Na taj način mu šalješ poruku da nisi zainteresiran za takvu igru.

 

Malamuti i ovčari su izrazito tvrdoglavi i svojeglavi psi. Istina malo kasniš s odgojem ali i to se da ispraviti samo moraš biti 10 puta tvrdoglaviji od njega i ne očekuj rezultate preko noći.

 

Svaki odgojeni pas mora znati hodati na lajni (ako je jaako dobro odgojen i bez lajne) i znati naredbe NE(i/ili FUJ), SJEDNI, ČEKAJ, DOĐI i  STANI.

Lezi i daj šapu su zapravo naredbe koje može ili ne mora znati ali u principu nisu bitne jer pas ako ga boli šapa će na ispruženu ruku pružiti šapu, a ukoliko hoćeš da legne na leđa samo ga počeškaj po leđima malo iznad repa i odmah će sve 4 bit u zraku. Nevinašce

 

Što se tiče hodanja na lajni preporučam da pošto su malamuti/ovčari inteligentni psi probaš metodu stajanja. Znači staviš lajnu(najbolje onu od 1-1,5m) u dvorištu i na početku ju samo objesi preko njegovih leđa da se navikne(to radi par dana), kasnije kad se navikne počnite vježbati hodanje. Možeš omotati 2 puta oko šake da je kraća, ali ga ne moraš tjerati da hoda uz nogu. Kreni u šetnju i čim te počne natezat staneš i stojiš. Kad prestane vuć opet kreneš i tako milijun puta(budi tvrdoglaviji od njega). Ako je pas inteligentan brzo će skužit da se kreće samo dok je dobar. I nemoj se ništa derat ili živcirat, jednostavno čim počne vuć bez ikakvih emocija stani i čekaj. Kad nauči na malo skraćenoj lajni polako ju počni otpuštati dok ne dođete do pune duljine. Ne trebaš siliti hod uz nogu, pas koji zna hodati na lajni može ići i metar ispred tebe(ovisi o duljini lajne) bez da te nateže pa kad je potrebno uz skraćivanje lajne hodati uz nogu(kad netko ide prema vama). Mlad si pa slobodno i trči s njim dok je na lajni, al sve dok ne vuče, čim  potegne stani i ni makac. I NIKAD nemoj koristiti lajnu s kojom šećete za kaznu ili vezivanje kad je zločest. Psu lajna za šetnju mora biti znak da ide van. Čim uzmeš lajnu u ruke on mora znati da će sad u šetnju a ne da će npr biti svezan jer je poglodao pola vrta Smijeh

 

Ostale naredbe se rade na sličan način. Moraš biti tvrdoglaviji od njega. Pokazati mu sto puta šta želiš od njega. U početku pošto je to već stariji pas možeš koristiti nagrade ali to ne trebaju biti nikakve posebne i NE čokolada(osim one za pse koja je od rogača a ne čokolade), možeš mu i svaki puta kad napravi što želi dati komadić dehidrata(ako ga i inače jede). S vremenom prorjeđuj nagrade. Daj ju svaki drugi put, pa svaki treći i tako dok ne počne raditi ono što trebaš bez nagrada.

 

Samo budi uporan i tvrdoglaviji od njega. Pas će testirati tvoje granice ali samo svaki puta koristi odlučan glas(ne deranje da te se boji) i traži da napravi naredbu.

 

Ako budeš dovoljno uporan dobit ćeš psa koji kad su vrata otvorena sjedi na pragu i gleda van ali neide van jer nema potrebe, u šetnji hoda bez lajne i na svaki zvuk auta ili prolaznika dođe uz nogu i sjedne. Ne ganja srne i zečeve dok je vani, ne kopa po smeću, ne jede gluposti s poda i mrzi vodu ali stoji kad ga se kupa(da malo hvalim svoje dlakavo čudovište {#}).

Prije razgovora samnom za obavijesti o indikacijama, mjerama opreza i nuspojavama upitajte svog liječnika ili ljekarnika :D
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice