Let's Make Some Movies!

poruka: 34
|
čitano: 5.140
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!
Pozdrav, Imam 15, uskoro 16 godina. Već nekoliko mjeseci trošim vrijeme i tratim dane u AAE i ponešto u Autodesk Mayi. Ideja za snimanjem kratkih, ali vrlo kvalitetnih filimića za Youtube progoni me već vrlo dugo, no pitanje je - kako? Iako je bilo nekoliko neuspjelih pokušaja, potrebno je sastaviti ekipu: 1. Prvo i osnovno - Glumci ( Tko ima želju, sposobnost i kreativnost odvojiti jedan ili dva sata tjedno kako bi postao poznat na Youtube-u) - minimalno dvoje ljudi 2. Vrlo bitna uloga - VFX Producer ( Ako imate bilo kakvo znanje u Photoshopu, 3DS Maxu ili ostalim programima koji donose vrhunske filmske rezultate, javite se) - minimalno dvoje ljudi 3. Sljedece - Sound Editor ( Glazba je kljucna stvar u donošenju vrhunske atmosfere) - minimalno jedna osoba 4. Naposljetku - Staff ( Osoba koja bi se pobrinula za opremu, kao i neprestano osvjezavala Facebook, Youtube i Twitterovu stranicu ta od svega stvarala odredeni balans) - minimalno jedna osoba Mislim da zajedno imamo veliki potencijal u osvajanju publike i u stvaranju kvalitetnog i sjajnoga rada, kao i u ostavljanju velikog, hrvatskog otiska u Youtube-u. Zajedno možemo postići velike rezultate. Nadam se da mislite ozbiljno. Molim vas, javite se pod Private M. Potrebno je što više ljudi, a osobito oni iz Zagreba. Ako imate bilo kakvu ideju, ili misao koja bi pomogla, dobrodošli ste. Hvala.
16 godina
offline
Re: Let's Make Some Movies!
HiThere kaže...
Pozdrav, Imam 15, uskoro 16 godina. Već nekoliko mjeseci trošim vrijeme i tratim dane u AAE i ponešto u Autodesk Mayi. Ideja za snimanjem kratkih, ali vrlo kvalitetnih filimića za Youtube

 Heh, lijepo da imaš entuzijazam, no kako smo svi mi hodali tim godinama i idejama, moram ti postaviti jednu vrlo poznatu i potvrđenu postulatčinu koju izgleda neznaš...

Dakle, možeš napraviti nešto simpatično ili zabavno vršnjacima ili poznanicima. Za ostalo treba profesionalnih talentiranih ljudi-novaca-vremena. Nadam se da znaš engleski.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Let's Make Some Movies!
overhaul kaže...
HiThere kaže...
Pozdrav, Imam 15, uskoro 16 godina. Već nekoliko mjeseci trošim vrijeme i tratim dane u AAE i ponešto u Autodesk Mayi. Ideja za snimanjem kratkih, ali vrlo kvalitetnih filimića za Youtube

 Heh, lijepo da imaš entuzijazam, no kako smo svi mi hodali tim godinama i idejama, moram ti postaviti jednu vrlo poznatu i potvrđenu postulatčinu koju izgleda neznaš...

Dakle, možeš napraviti nešto simpatično ili zabavno vršnjacima ili poznanicima. Za ostalo treba profesionalnih talentiranih ljudi-novaca-vremena. Nadam se da znaš engleski.

 

Slažem se i podupirem tvoju ideju. No također mislim da uz vrhunsku ekipu, koja je voljna odvojiti određeno vrijeme kako bi stvorila kvalitetan proizvod, koji bi u ovom slučaju bio napravljen i predstavljen kako bi osvojio što veću i širu publiku, i to najprije iz vlastitoga gušta, a zatim zarade je sve moguće, kao i postajanje Youtube partnerom, a na kraju valja samo proširiti horizonte. Zasada polako, ali sigurno napredujemo. Danas smo napravili jedan korak skupivši već dvojicu, izvrsnih ljudi u stvaranju vrhunske ekipe. Zasada su sva mjesta još uvijek otvorena. Mislim da je važno skupiti što više osoba u skupljanju ekipe. Ako želite ući u ekipu, kontaktirajte me. Hvala.
12 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!
Update: Pronasli smo vec dvojicu ljudi, a vjerojatno i trecu osobu. Jos uvijek trazimo osobe koje znaju glumiti, raditi efekte i modeliranja u programima poput Sony Vegas, Photoshopa, 3DS Maxa itd. kao i osobe zadužene za kostimografiju i glazbu. Ako imate ideje, javite se!
Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 17:15 (HiThere).
15 godina
offline
Let's Make Some Movies!

ajmo ljudi,obećajem da će biti sjajna atmosfera i sigurno vrlo dobri rezultati ;)

After Effects i Sony Vegas Pro tutoriali na hrvatskom: http://www.youtube.com/user/AdobeTemplate
15 godina
offline
Let's Make Some Movies!

ja sam duze vremena zagrijan za snimanje filmova, no eto iz razno raznih razloga (sto lijenosti, sto drugih obveza) nisan se jos ozbiljnije upustio u to.

na hard disku iman 103 gb tutoriala (pretezno after effects+ premier pro i photoshop), instaliran creative suite(after effects sa masu dodataka, o legalnosti necemo {#})

al eto, nikako zapocet...no ideja imam, kao i poprilicno uvrnut smisao za humor, a  valjda cu konacno pocet i programima se bavit, skola mi je najveci problem jer mi previse vremena oduzima, iskustvo glume u dramskoj skupini je tu   {#}

kolega bughacker me se mozda sjeca sa njegovog prvog foruma, bio sam aktivan jedno vrijeme, no nazalost   nije potrajalo

zelja mi je upisat reziju na ADU, a mislim da je pravo vrijeme da se pokrenem, imam jos godinu,godinu ipo

tako da, stojim na usluzi

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.4.2012 23:50 (seg20).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Let's Make Some Movies!
Frende, Dobrodošao si u ekipu. Naravno, svi imamo obaveze, ali pretpostavljam da bismo snimali tijekom vikenda. Koliko si star? Ovisi jer, da uhvatimo što veću publiku bolje jest da glume 18+ osobe. Mislim da valja skupiti što više ljudi koji znaju raditi efekte, jer je upravo to ono što privlači publiku. U svakome slučaju, raspravljao sam već o mnogim temama tokom ovog i prošloga dana s drugim osobama koje su također u ekipi. Pretpostavljam da bismo snimali filmove iz vlastitoga gušta, a tek nakon toga zbog zarade. Ti si četvrta osoba u ekipi. Javim ti se još, trebamo se oko svega dogovoriti. Jesi li iz Zagreba? Inače bih ti poslao ovu poruku kao privatnu, ali nažalost zbog dnevnog limita to nije moguće.
15 godina
offline
Re: Let's Make Some Movies!

za manje od mjesec dana 18 . ja sam iz splita, al sve osim glume mozemo sredit...zapravo uz

sve green screenove i tehnologiju ni to vise nije problem. sto se tice +18 tu si u pravu. sve moje ideje su tesko

izvedive u vlastitom aranzmanu zbog neozbiljnosti, barem u izgledu, ekipe koju bi vjerovatno

skupio. Sto se tice efekata...nisu oni ono nuzno sto privlaci publiku. bitna je dobra ideja, efekti su

tu samo da to obogate. vidi samo npr gitak ili hajavata (i uz amaterski izgled videa ljudima se svida

i ima velik broj viewova, jer ima ideju i kvalitetan sadrzaj)

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 0:16 (seg20).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Let's Make Some Movies!
Hmm slazem se, ideja jest najvaznija. Kao sto si rekao, glumu mozemo vrlo lako uz pomoc Chroma Key i GreenScreen-a sredit, ali trenutno mislim da nam gluma nije prioritet - odnosno, ona jest vrlo bitan element u stvaranju filmova, a i vazno je da bude uvjerljiva i smazna. Primjerice, vrlo je lagano primijetiti kako je u mnogim scenama u raznim filmovima i isječcima kamera obicno stabilna, dok su kretnje i radnje glumaca drugacije i suprotne zbog cega se zanemaruje pozornost na kameru. Imamo osobu koja radi pozadinsku glazbu, zaboravio sam reći. Također, mislim da je važno kod stvaranja efekata obraditi jednu scenu kroz više slojeva. To bi, dakle funkcioniralo tako što bi, nakon što jedna osoba obavi svoj posao i prođe cijeli kadar ona poslala scenu drugima kako bi oni napravili svoj sloj, prema mojoj zamisli.
14 godina
offline
Let's Make Some Movies!

Bah, green screen sam baš nedavno probao složiti, i nije baš jeftino kako god okreneš. Ako osvjetljenje nije dobro, snimke su uglavnom neupotrebljive, a osvjetljenje obično košta. Mogu vam dati eventualno savjet ako kanite korisititi green screen, zeleni papir ili tkanina, samo da je mat, u startu se papir čini jefitnijim ali nije baš zgodan jer se gužva, prlja i troši brzo, pa na kraju ispadne skuplja opcija. Ovo je zapravo manje bitno, a sjećam se da sam dosta vremena potrošio na to, niti ne znajući da će me rasvjeta ponajviše mučiti. To je skupo kako god okreneš, mene su dve hladne lampice izašle preko 150kn, a sa time ćete jedva osvijetliti manji screen. I to sam još sam montirao, kupio kabel odvojeno za napajanje lampi itd... Kako bi me što jeftinije ispalo. Ona metoda "stavim podlogu i snimam" vam jednostavno neće raditi, znam da je to teško povjerovati ako niste probali, ali varijacije svjetla vam kompletno unište mogućnost dobrog keya. Onda kada ste potrošili lovu na osvjetljavanje pozadine, morate s nečim i aktera osvjetliti, tak da tu trošku nikad kraja i onda popi*dite i skužite da bi vas isto koštalo da ste kupili kit na eBayu sa lampama za sve, e al ta cifra djeluje zastrašujuće mladima koji su ionako bez para ali puni entuzijazma. {#}

 

 

Što se same ideje tiče, ja se nadam da ćete ju realizirati, da ste koju godinu stariji vjerovatno bih vam se i priključio. Imam ponešto opreme za snimanje i radim sa 3D-om. Inače ne tako davno sam i sam pokušao pokrenuti inicijativu sličnu, baš tu na forumu i kolega Overhaul ako se ne varam je sličan komentar i meni uputio i dobro je rekao. Mislim, prihvatio sam se ja literature, i matchmoving, i keying i matte ali na kraju jednostavno više nisam imao volje to realizirati, a niti novca. Mogao sam napraviti nešto traljavo ali to mi nema smisla. Krenite s nečim malim, nešto što znate da možete s onime što imate, možda ne bude neš special, ali od nekud se mora krenuti. Meni je inspiracija bio Freddie Wong, ne znam doduše od kud njemu lova za svu onu opremu, valjda sponzori.

I possess a skill to google.
15 godina
offline
Let's Make Some Movies!

kao sta sam i rekao maloprije... i izgledom amaterski skec privlaci publiku ako je kvalitetan

a eventualni efekti su tu u sluzbi ideje i sadrzaja i ne bi bilo najpametnije sve temeljiti na njima

jedno je raditi vfx reel, a drugo nesto sto ima kvalitetan sadrzaj

a freddiew je poseban...tu su najvjerovatnije utrosene velike kolicine novca,

sto na opremu, sto na tim ljudi koje ima uz sebe

14 godina
offline
Re: Let's Make Some Movies!
seg20 kaže...

kao sta sam i rekao maloprije... i izgledom amaterski skec privlaci publiku ako je kvalitetan

a eventualni efekti su tu u sluzbi ideje i sadrzaja i ne bi bilo najpametnije sve temeljiti na njima

jedno je raditi vfx reel, a drugo nesto sto ima kvalitetan sadrzaj

a freddiew je poseban...tu su najvjerovatnije utrosene velike kolicine novca,

sto na opremu, sto na tim ljudi koje ima uz sebe

 

Slažem se. Zapravo sam više odgovarao autoru, koji je spomenuo AE, Maya-u te vrlo važnu ulogu VFX-a, a onda je rasprava došla i na keying koji je iz komentara zvučao kao nešto što se ko od šale napravi. Samo sam htio skrenuti pozornost da to i nije baš tako i da je spomenuti trokut neizbježan.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 1:15 (Minoza).
16 godina
offline
Let's Make Some Movies!

A čujte, ja imam sa tim nekakvim youtube uzgrednim snimkama a valjda par milijuna klikova, kad bi mi se spozbrajali skečevi od po 50-200 000 klikova, ali ništa to ne donosi:)
Inače, da samo znate koliko truda treba za samo 10-20 sekundi glupave prosječne reklame koju ni ne primjećujete... pri tome gomile tutoriala o zmajevima, pucnjevima, eksplozijama

i templatei sa zujanjem munja oko 3d logoa i matrix bullet time baš nisu od koristi:) No neću grintati, zabavljajte se, svakako bolje da nešto kreirate od pasivnog sjedenja i gledanja tv-a ili

igranja:)

15 godina
offline
Let's Make Some Movies!

YouTube viewi ne dosnosi nikakvu zaradu, osim ako se ne uđe u partnership s YouTube-om (Google-om). Nažalost partnership nije dostupan za Hrvatsku, ali opet ni to nije problem jer se može registrirati na nekoga vani npr. u Njemačkoj, SAD-u ili nekoj od podržanih zemalja.

logic sense of no sense.
16 godina
offline
Re: Let's Make Some Movies!
Saryne kaže...

YouTube viewi ne dosnosi nikakvu zaradu, osim ako se ne uđe u partnership s YouTube-om (Google-om). Nažalost partnership nije dostupan za Hrvatsku, ali opet ni to nije problem jer se može registrirati na nekoga vani npr. u Njemačkoj, SAD-u ili nekoj od podržanih zemalja.

 a jel? dakle, onda

!

12 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!
Da, upravu ste. Prije mjesec dana razgovarao sam s profesionalnim producentom i snimateljem filmova, ali i spotova. Između ostaloga, najvažnije savjete zasigurno sam dobio u vezi osvjetljenja i postavljanja GreenScreena bez kojega je gotovo nemoguće dobiti najbolju vrstu kvalitete. Inače, filmske je efekte vrlo teško napraviti, a razlog zbog kojeg sam, što ste mogli primijetiti, u prošlim postovima napominjao da je potrebno što više ljudi koji se razumiju u to jest upravo taj što sam sam svjedočio tome. Razmislite o tome na ovakav način: Ako se jedna sekunda sastoji od 24 frameova, dok deset sekundi od 240 frameova. Bez GreenScreena to je potpuno nemoguće, jer je šifriranje i matchanje svakoga framea prevelik posao za jednu osobu. Zato sam posve siguran ako podijelimo posao na nekoliko dijelova - sve će teći brzo i po planu. Također, bitan jest onaj element zabave, koji uz opuštenu atmosferu razvija i povećava razvoj kreativnosti. Postavljanje GreenScreena biti će, s druge strane, vrlo lagano u trenutku kada shvatimo princip postavljanja. Važno je da GreenScreen bude postavljen na taj način sa sjena ne pada na njega. Treba biti ravan, bez nepravilnih rubova. Ali više o tome drugom prilikom. Također je važno postaviti track pointove kako bi matchmoving bio što laganiji.
16 godina
offline
Let's Make Some Movies!

Hvala na infou, ali živim ti ja od toga..hm, 15-tak godina:)

12 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!
UPDATE: Dakle zasada imamo četiri ljudi u ekipi. Nadam se da ćemo pronaći još ljudi, ima vremena :)
13 godina
offline
Let's Make Some Movies!

Free BUMP & Thumbs Up  {#}

Odavno nisam pogledao nešto iz domađe produkcije,a da me nasmijalo.Ako išta uspijete,svaka vam čast.Sa dobrim humorom,imate otvorena vrata za dalje

14 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!

dečko volio bi da mogu pomoć ali za sad nemam baš nekog iskustva u edit-u ali imam smisao za humor ali ja sam na drugom kraju hrvatske 

da sam u zagrebu moja pomoć bi ti bila 

ali sretno i kad to napravite volio bih to pogledati 

Poruka je uređivana zadnji put sri 11.4.2012 20:23 (intel97).
13 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!

Znam i ja ponesto u Mayi i AE-u premda mislim da ste si decki uzeli preveliki zalogaj, probajte s necim manjim za pocetak. Premda je, naravno, najvaznije da imate volje i entuzijamza ;)

http://mayahotspot.blogspot.com/
12 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!
Ljudi, sjajni ste :) Ovo se razvija brže nego što sam mislio. Inače, malo me živcira dnevni limit poruka koji je sveden na pet, te vas zbog toga ne mogu detaljno obavještavati. Zasada, situacija jest sljedeća: VFX Editori: --- Broj ljudi: 4 Glumci: --- Broj ljudi: 1, možda se priključi još jedna osoba. Glazbeni Editori: --- Broj ljudi: 2 Kostimografi: --- Broj ljudi: Nitko Ostale funkcije: --- Broj ljudi: 1 Sveukupan broj ljudi u ekipi: 7 osoba Dakle, situacija jest zasada odlična. Za ovakav ambiciozan projekt broj VFX Editora jest sjajan. Glazbeni editori pretpostavljam da više nisu potrebni, budući da smo našli dvije osobe koje kvalitetno rade svoj posao. Potencijalno, mogla bi doći još eventualno jedna osoba na to mjesto. Izmedu ostaloga, čini mi se da su nam ovoga trenutka najviše potrebni kostimografi i glumci. Bitno jest da svi sudjeluju. Vjerujem da će nam potražnja opreme, odnosno kvalitetnijih kamera biti manji problem zbog toga što osobno poznajem čovjeka koji posjeduje cijeli profesionalni set za snimanja te ga je voljan dati za vrijeme snimanja. Što se tiče pušaka, tu se možemo snaći. Uostalom, znam osobu koja nam može pomoći u vezi toga, a posjeduje Airsoft puške. I posljednje, pronašli smo osobu koja ima veze s Youtube-om i Google-om i na vrlo diskretan te inteligentan način može pronaći i privući publiku, gledatelje i subscribere! :) Nažalost, osoba živi u Americi stoga će teže biti komunicirati s njom. Molim vas, širite vijesti te ako poznajete nekoga tko ima smisla za ovo, pozovite ju! Hvala :)
16 godina
offline
Let's Make Some Movies!

Pogledajte si ovo (znam da je vezano za animrani film, ali ima dosta korisnih stvari):

 

https://www.youtube.com/user/LucasMartell

 

I obavezno pogledajte ostale nastavke Lucas-ovog podcasta vezanog za produkciju njegovog short animiranog filma, kojeg možete pogledat ovdje:

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
Poruka je uređivana zadnji put čet 12.4.2012 3:24 (Berko).
16 godina
offline
Re: Let's Make Some Movies!
overhaul kaže...

Hvala na infou, ali živim ti ja od toga..hm, 15-tak godina:)

Hehehehe... da vidimo.... počeo 1998, sad je 2012..... Damn! Šišaš me za godinu dana!! F you!! {#}

http://dejankober.com/ Tweeter: http://twitter.com/#!/koberko
14 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!

Imaš open produkcija iz kojih možeš ućit, proući ovo : http://orange.blender.org/ .

12 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!
Hvala svima, pomogli ste mnogo :) Inače ekipa se sada sastoji od 8 ljudi koji pomažu kvaliteti izradbe ovog projekta. Imamo starijeg čovjeka u ekipi koja prikuplja subscribere sa strane u Americi, dvije osobe s kvalitetnom opremom full HD za snimanje, moderatora odlične stranice www.3dhr.net koju obavezno pogledajte, osobe s iskustvom u glumi i snimanju, kao i profesionalnog glazbenog editora s velikim znanjem u FL Studio-u te sjajnoga skeč editora sa odličnim smislom za humor, a obavlja i funkciju drugog glazbenog editora. Sveukopno imamo pet VFX editora što je i više nego dovoljno, ali ako se još netko želi javiti za tu funkciju, slobodno! Dobili smo vrlo mnogo korisnih savjeta i podrška, a ja osobno smatram da je ekipa dovoljno velika. I premda još uvijek tražimo glumce, zbog čega ću vjerojatno napraviti oglase u vezi toga, sama pomisao na to da većina poznatijih Youtube "kanala" ima ekipu koja se sastoji od desetak ljudi me raduje. I vrlo sam zadovoljan o broju ljudi koji su se javili za ulazak u ekipu u tako kratkome roku.
16 godina
offline
Re: Let's Make Some Movies!
Berko kaže...
overhaul kaže...

Hvala na infou, ali živim ti ja od toga..hm, 15-tak godina:)

Hehehehe... da vidimo.... počeo 1998, sad je 2012..... Damn! Šišaš me za godinu dana!! F you!! {#}

 Eh Berko sad si mi našel brojat godine, oću ispast mlađi a ti tako.. zato sam i na pisao 15TAK ;)

12 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!
REFRESH: Još uvijek imamo osam ljudi i tražimo glumce. Pronašli smo osobu koja će stvoriti background pjesmu uz pomoć akustične gitare.
14 godina
offline
Let's Make Some Movies!

Ajde talenti, di ste sad? {#}

 

Anyways, odlučio sam upoznati ekipu i vidjeti šta možemo sklepati. U "najgorem" slučaju, malo druženja i zafrkancije. {#}

I possess a skill to google.
12 godina
neaktivan
offline
Let's Make Some Movies!

Pozdrav,

 

Skupili smo ekipu od 13 ljudi. Trazimo jos jednog glumca i zapocinjemo s radom :)

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice