Labrador retriver

poruka: 119
|
čitano: 51.619
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Labrador retriver

Otvorio sam ovu temu pošto vidim da se bavite samo s informatikom xD.. Šala..

Vidio sam da nema takve teme ..

Pa.. eto..

 

Ja ću dobiti psa labradora (štene) za mjesec dana pa me zanimaju neke stvari vezane uz njih.

 

Ako dobim psa stavljat ću Vam slike ako želite.

 

1. Kako psa naučiti neke govorne naredbe bez odlaska kod nekog dresera?

2. Koliko puta dnevno bi se morao ići šetati s njime, makar imam jako veliko dvorište?

3. Predložite mi jedno muško ime i jedno žensko.

4. Koja je hrana bolja za labradore? Kosti i ostaci od ručka ili kupljena hrana?

5. Koje vrste pasa vi preferirate? :)

 

Eto nisu samo pitanja za labradore, već općenito

 

Zahvaljujem na odgovorima! :D

 

Glasanje:

 

 

 

47 Volim pse
9 Volim mačke
37 Volim obadvoje
3 Ne volim kućne ljubimce!
13 godina
protjeran
offline
RE: Labrador retriver
hardrock kaže...

Otvorio sam ovu temu pošto vidim da se bavite samo s informatikom xD.. Šala..

Vidio sam da nema takve teme ..

Pa.. eto..

 

Ja ću dobiti psa labradora (štene) za mjesec dana pa me zanimaju neke stvari vezane uz njih.

 

Ako dobim psa stavljat ću Vam slike ako želite.

 

1. Kako psa naučiti neke govorne naredbe bez odlaska kod nekog dresera?

2. Koliko puta dnevno bi se morao ići šetati s njime, makar imam jako veliko dvorište?

3. Predložite mi jedno muško ime i jedno žensko.

4. Koja je hrana bolja za labradore? Kosti i ostaci od ručka ili kupljena hrana?

5. Koje vrste pasa vi preferirate? :)

 

Eto nisu samo pitanja za labradore, već općenito

 

Zahvaljujem na odgovorima! :D

 

Glasanje:

 

 

 

Ja imam Labrador Retriver,roditelji su mu šampioni.

Hranim ga s ostacima od ručka i kupovnom hranom,kombiniram.

Inače ga nešetam jer sam ode pa se prošeče(pobjegne).

Rođen je 29.5.2005,ogroman pas,dosta dubok glas,dosta stvari je naučio kroz igru,kada hoču da sjedne samo mu kažiprst pokažem on sjedne i miruje,preporčuju ga za obitelji gdje ima male djece,odlićan pas u ulozi čuvara i kućnog ljubimca.

Ako te još nešto zanima slobodno pitaj.

nema beda dok ima meda
14 godina
offline
RE: Labrador retriver

Hvala..

Zanima me dal prespava u kući katkada ili ?

13 godina
protjeran
offline
RE: Labrador retriver
hardrock kaže...

Hvala..

Zanima me dal prespava u kući katkada ili ?

Kada je zima onda spava u dnevnom pored kauča,isto tako preko ljeta su vrata otvorena pa onda on uđe u kuću i na pločicama spava,nikada nije legao u krevet ili na trosjed u dnevnom,jako miran pas.Možeš radit što hočeš od njega on će šutit i trpit.

nema beda dok ima meda
14 godina
offline
RE: Labrador retriver

E da sjetio sam se još jednog pitanja..

 

 

6. Mogu li s prijateljima i s labradorom kad odraste ići u šumu? Hoće li pobjegnut ili će slušat mene? :)

14 godina
protjeran
offline
RE: Labrador retriver
hardrock kaže...

E da sjetio sam se još jednog pitanja..

 

 

6. Mogu li s prijateljima i s labradorom kad odraste ići u šumu? Hoće li pobjegnut ili će slušat mene? :)

Ja sam imao Arija 12 godina (uginuo nažalost ovo ljeto) i dali smo ga istrenirati prije nekih 6-7 godina jer je bio nemoguć. Uglavnom, prilično svojeglava pasmina ako se ne počne od rana polagano učiti ponašanju. Poslije toga je bio vrlo odan i tijekom šetnji nije se udaljavao više od nekih 10 metara.

Meine Ehre heiSSt Treue
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2011 22:26 (Silence1488).
13 godina
protjeran
offline
RE: Labrador retriver
hardrock kaže...

E da sjetio sam se još jednog pitanja..

 

 

6. Mogu li s prijateljima i s labradorom kad odraste ići u šumu? Hoće li pobjegnut ili će slušat mene? :)

Možeš bez problema,on će otići okolo i šetati no kada zazviždiš i razdereš se da dođe on će ti doć pravo pod noge.Tako moj,idem s prijateljima na pecanje i obavezno on ide samnom,kada vidi vodu on mora ući u nju,inače ga kupam u kadi svakih tjedan dana.

nema beda dok ima meda
15 godina
protjeran
offline
Labrador retriver

samo pohvale za retrivere 

ja imam zlatnog i zivot bi dao za tog psa 

stvarno je dusa :)

CyberPunk
14 godina
neaktivan
offline
Labrador retriver

Moraš ga početi učiti odmah i to ispravno raditi, treba imati dosta volje i razumijevanja, pogotovo u početku ali ne i preforsirati psa

(poslat ću ti link za knjigu u pdf-u ilustriranu i na hrv. sa općim pojmovima i primjerima za odgoj i dresuru)

14 godina
offline
RE: Labrador retriver

:)

 

Koliko dugo moraju štenci biti uz majku?

 

Ja bih labradora čim prije no .. :D

 

Ili ako ga uzmem s npr 2 tjedna tada bih ga morao hraniti s boćicom.. jel tako?

13 godina
protjeran
offline
RE: Labrador retriver
hardrock kaže...

:)

 

Koliko dugo moraju štenci biti uz majku?

 

Ja bih labradora čim prije no .. :D

 

Ili ako ga uzmem s npr 2 tjedna tada bih ga morao hraniti s boćicom.. jel tako?

Štenci se uzimaju od majke nakon što prestanu sisati,tj. kada počnu jesti tvrđu hranu.

nema beda dok ima meda
14 godina
offline
RE: Labrador retriver
Gmailovac kaže...
hardrock kaže...

:)

 

Koliko dugo moraju štenci biti uz majku?

 

Ja bih labradora čim prije no .. :D

 

Ili ako ga uzmem s npr 2 tjedna tada bih ga morao hraniti s boćicom.. jel tako?

Štenci se uzimaju od majke nakon što prestanu sisati,tj. kada počnu jesti tvrđu hranu.

aha.. a to je oko 1-2 mjeseca? .. uh onda ću dobit psa tek u ožujku?? joj ..{#}

15 godina
protjeran
offline
Labrador retriver

dobit ces ga il kupit 

jer se ne dobiva samo tako muski labrador :) 

CyberPunk
13 godina
protjeran
offline
RE: Labrador retriver
hardrock kaže...
Gmailovac kaže...
hardrock kaže...

:)

 

Koliko dugo moraju štenci biti uz majku?

 

Ja bih labradora čim prije no .. :D

 

Ili ako ga uzmem s npr 2 tjedna tada bih ga morao hraniti s boćicom.. jel tako?

Štenci se uzimaju od majke nakon što prestanu sisati,tj. kada počnu jesti tvrđu hranu.

aha.. a to je oko 1-2 mjeseca? .. uh onda ću dobit psa tek u ožujku?? joj ..{#}

Neznam točno,evo ja nabavio si kujicu ko pekimezer velika ali je mješanac,i evo ima štence 3 komada oko 2 tjedna stari,sada čekamo da progledaju i počnu krutu hranu jesti,pa poklniti nekome.Za 2 imam rezervirano još 1 crni ostaje,možda ga zadržim.

nema beda dok ima meda
14 godina
offline
RE: Labrador retriver
hrvatskafarkasevec kaže...

dobit ces ga il kupit 

jer se ne dobiva samo tako muski labrador :) 

hh ćuj meni će ga dat rodbina :D .. tj. polusestrićna :D .. tako da imam sreće hehe :)

13 godina
protjeran
offline
Labrador retriver

Ako netko u slavoniji ima čistokrvnu labradoricu a hoče ju pariti s čistokrvnim labradorom neka se javi.Moguće je i napraviti papire za štence,jer moj ima od prvog do zadnjeg papira oko 300€ košta štene,no ja sam ga dobio na poklon,vlasnici nisu imali gdje s njime jer su se preselili u stan pa su mi ga poklonili.Došao je s 4-6 mjeseci.

nema beda dok ima meda
14 godina
neaktivan
offline
RE: Labrador retriver
hardrock kaže...

:)

 

Koliko dugo moraju štenci biti uz majku?

 

Ja bih labradora čim prije no .. :D

 

Ili ako ga uzmem s npr 2 tjedna tada bih ga morao hraniti s boćicom.. jel tako?

Ni slučajno tako rano, ispod 2mj. nikako ti nebi preporučio, najbolje bi bilo ne prije 3 mjeseca!

Još pogotovo koliko shvaćam to ti je prvi pas, pripremi i sebe dok ga čekaš, malo se educiraj prije nego ti pas dođe

14 godina
offline
Labrador retriver
Eto ja imam 4 mačka, i to 2 čupava i 2 normalna i naravno 2 psa. Njemački ovčari, da totalno su ludi i ne slušadu me... fora je to da se boje pucnjave, npr. sad za novu godinu, pa oni su cvilili i naravno te dane u kući spavali.
Evo ja ću dodati slike od mačkaka, i psa Rex-a, a sliku Fide nemam tu.

pa recite zar nisu bosebni xD
Rex Rex
Sivac Sivac
Crno bijeli Crno bijeli
Jura Jura
A da ubacim svoj Hard Disk u tvoju Matičnu Ploću, te da se odmah bacimo na Plug and Play!!!
14 godina
protjeran
offline
RE: Labrador retriver
brixy kaže...
hardrock kaže...

:)

 

Koliko dugo moraju štenci biti uz majku?

 

Ja bih labradora čim prije no .. :D

 

Ili ako ga uzmem s npr 2 tjedna tada bih ga morao hraniti s boćicom.. jel tako?

Ni slučajno tako rano, ispod 2mj. nikako ti nebi preporučio, najbolje bi bilo ne prije 3 mjeseca!

Još pogotovo koliko shvaćam to ti je prvi pas, pripremi i sebe dok ga čekaš, malo se educiraj prije nego ti pas dođe

Ovo ti je istina, bolje se strpi nego da ti pas bude slabije građe jer pasje mlijeko je bogato mineralima bitnima za koštanu i zubnu građu. Bez toga bi imao velikih problema, a da ne govorim za preuranjenu displaziju kuka (i moj ju je dobio ali tek kad je stvarno ostario i kad se prestao toliko kretati kao prije).

Meine Ehre heiSSt Treue
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2011 22:55 (Silence1488).
15 godina
protjeran
offline
RE: Labrador retriver
Bernard Huky Hux kaže...
Eto ja imam 4 mačka, i to 2 čupava i 2 normalna i naravno 2 psa. Njemački ovčari, da totalno su ludi i ne slušadu me... fora je to da se boje pucnjave, npr. sad za novu godinu, pa oni su cvilili i naravno te dane u kući spavali.
Evo ja ću dodati slike od mačkaka, i psa Rex-a, a sliku Fide nemam tu.

pa recite zar nisu bosebni xD

haha ovaj jura bas bahato izgleda 

isto ko moj 
steta nemam sad slike :( 

CyberPunk
14 godina
offline
RE: Labrador retriver

Aha .. ma oke onda ću još pričekati barem do ožujka  pa ću ga uzeti

14 godina
neaktivan
offline
RE: Labrador retriver
Bernard Huky Hux kaže...
 Njemački ovčari, da totalno su ludi i ne slušadu me... fora je to da se boje pucnjave, npr. sad za novu godinu, pa oni su cvilili i naravno te dane u kući spavali.


pa recite zar nisu bosebni xD

Sve je to ok za kućnog ljubimca{#}

 

Inače njemačke ovčare(radne linije, za izložbene nisam siguran) se na schutzhund testovima provjerava i na pucnjavu, obrati pozornost pri početku 1. videa

 

13 godina
neaktivan
offline
RE: Labrador retriver
Bernard Huky Hux kaže...
Eto ja imam 4 mačka, i to 2 čupava i 2 normalna i naravno 2 psa. Njemački ovčari, da totalno su ludi i ne slušadu me... fora je to da se boje pucnjave, npr. sad za novu godinu, pa oni su cvilili i naravno te dane u kući spavali.
Evo ja ću dodati slike od mačkaka, i psa Rex-a, a sliku Fide nemam tu.

pa recite zar nisu bosebni xD

Jura je ubojica.

Mes que un Club! FCBarcelona!
14 godina
offline
RE: Labrador retriver
brixy kaže...
Bernard Huky Hux kaže...
 Njemački ovčari, da totalno su ludi i ne slušadu me... fora je to da se boje pucnjave, npr. sad za novu godinu, pa oni su cvilili i naravno te dane u kući spavali.


pa recite zar nisu bosebni xD

Sve je to ok za kućnog ljubimca{#}

 

Inače njemačke ovčare(radne linije, za izložbene nisam siguran) se na schutzhund testovima provjerava i na pucnjavu, obrati pozornost pri početku 1. videa

 

hahaha ovaj pas je robot :D.. kreće se isto kao ovaj čovjek :))) xD

16 godina
online
RE: Labrador retriver
hardrock kaže...

Otvorio sam ovu temu pošto vidim da se bavite samo s informatikom xD.. Šala..

Vidio sam da nema takve teme ..

Pa.. eto..

 

Ja ću dobiti psa labradora (štene) za mjesec dana pa me zanimaju neke stvari vezane uz njih.

 

Ako dobim psa stavljat ću Vam slike ako želite.

 

1. Kako psa naučiti neke govorne naredbe bez odlaska kod nekog dresera?

2. Koliko puta dnevno bi se morao ići šetati s njime, makar imam jako veliko dvorište?

3. Predložite mi jedno muško ime i jedno žensko.

4. Koja je hrana bolja za labradore? Kosti i ostaci od ručka ili kupljena hrana?

5. Koje vrste pasa vi preferirate? :)

Eto nisu samo pitanja za labradore, već općenito

 


 

 

Imao sam labradora, ali je na zalost uginuo zbog bolesti ;(

 

Ali, sta sam ja naucio sa labradorima je to da ih ne zovu bezveze jednim od najpametnijih pasa, jer to stvarno jesu.

 

1. Ucit ce sam, samo ako budes dovoljno vremena provodio s njim. Moras se ponijeti kao gazda i moras biti strog kad je u pitanju bilo sto sto nije OK. A same naredbe vjezbaj, spusti ga rukom na pod u polozaj da sjedi dok govoris sjedi, ako poslusa sam fino ga pomazi i pricaj mu. Labrador je poznat po tome da vrlo brzo uci.

2. Sto vise to bolje. Psu nikad nije dosta skakanja i igranja.

3. Moja se zvala Lola :), u rodaka mi ima bijeli labrador zove se As.

4. cisto tvoj izbor. Ja sam svom davao vecinom domacu hranu, ako ti jedes znaci da je sobro da ce i on jesti. Samo jedna napomena, sto ce ti vjerovatno pomoci, daji mu hranu u isto vrijeme svaki dan, da stekne naviku.

5. Labrador mi se do sada pokazao najbolji. Iako bih voljeo jednog dana imati i zlatnog retrivera, jer mi je on bas nekako kucni obiteljski pas. Ali najveca zelja mi je Haski, ne znam zasto ali taj pas mi je predivan

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
Labrador retriver

 

1. Kako psa naučiti neke govorne naredbe bez odlaska kod nekog dresera? Možes ga ti ucit sam trikove ali ti je najbolje otić na ona predavanja o poslusnosti ili tako nesto di radis sa svojim psom tako da budes siguran da nece bit agresivan itd.

2. Koliko puta dnevno bi se morao ići šetati s njime, makar imam jako veliko dvorište?Po 2-3puta i malo ga istrcavaj.

3. Predložite mi jedno muško ime i jedno žensko.Roko/Neznam

4. Koja je hrana bolja za labradore? Kosti i ostaci od ručka ili kupljena hrana?Kupljena hrana obavezno.

5. Koje vrste pasa vi preferirate? :) Zlatni Retriver

 

I štenci se odvajaju sa 8 Tjedana i nemoj ih kupovat iz oglasa nego od Uzgajivaća koje je poznat po dobrim psima.Raspitaj se malo na drugim forumima.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.1.2011 13:03 (Gauta).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Labrador retriver
Gauta kaže...

 

1. Kako psa naučiti neke govorne naredbe bez odlaska kod nekog dresera? Možes ga ti ucit sam trikove ali ti je najbolje otić na ona predavanja o poslusnosti ili tako nesto di radis sa svojim psom tako da budes siguran da nece bit agresivan itd.

2. Koliko puta dnevno bi se morao ići šetati s njime, makar imam jako veliko dvorište?Po 2-3puta i malo ga istrcavaj.

3. Predložite mi jedno muško ime i jedno žensko.Roko/Neznam

4. Koja je hrana bolja za labradore? Kosti i ostaci od ručka ili kupljena hrana?Kupljena hrana obavezno.

5. Koje vrste pasa vi preferirate? :) Zlatni Retriver

 

I štenci se odvajaju sa 8 Tjedana i nemoj ih kupovat iz oglasa nego od Uzgajivaća koje je poznat po dobrim psima.Raspitaj se malo na drugim forumima.

Evo za labradora: Najbolje ti je sam ga ucit, uz sebe imas keksic i za nagradu mu ga das, u pocetku mu ti pokazes, ali svaki put pomazis po glavi, kazes bravo i das keksic, moj je tako naucio sve.

2. Ja svoga ni ne setam, malo mu bacim loptu po dvoristu, a nekad on sam izade 20ak minuta jer su vrata od dvorista otvorena.

3. Balto/Berta :D 

4. Ma bolje mu je domacu 'spizu', moj oduvijek jede ovo od rucka, od ribe i ribljih kostiju, a i pilece, nikad nista, jedino nekad radi pohlepe oko neke vece kosti guta pa dode poluotvorenih usta jer mu je kost zapela {#}

5. Labrador ispred retivera, imam i jednog i drugog, retriveri su blentavi i tvrdoglaviji i glupavi. Labrador je bas pametan, i to pokazuje {#}

 

takoder moga je jednom auto udario kad smo bili u setnji, cca. 50km/h (Golf II steta bila oko 2000kn, lijevi far je 30cm upao u karoseriju) tako da se tu vidi i da je dosta jak, ali je pobjegao, te se nakon 5 dana vratio doma (jedan trener pasa nam je rekao da je to normalno kod te pasmine jer ne zele da ih vlasnik vidi u losem stanju, te da se prvo malo oporavi i onda dode, i zaista je bilo tako)

14 godina
neaktivan
offline
RE: Labrador retriver
Mitsuoka kaže...
Gauta kaže...

 

1. Kako psa naučiti neke govorne naredbe bez odlaska kod nekog dresera? Možes ga ti ucit sam trikove ali ti je najbolje otić na ona predavanja o poslusnosti ili tako nesto di radis sa svojim psom tako da budes siguran da nece bit agresivan itd.

2. Koliko puta dnevno bi se morao ići šetati s njime, makar imam jako veliko dvorište?Po 2-3puta i malo ga istrcavaj.

3. Predložite mi jedno muško ime i jedno žensko.Roko/Neznam

4. Koja je hrana bolja za labradore? Kosti i ostaci od ručka ili kupljena hrana?Kupljena hrana obavezno.

5. Koje vrste pasa vi preferirate? :) Zlatni Retriver

 

I štenci se odvajaju sa 8 Tjedana i nemoj ih kupovat iz oglasa nego od Uzgajivaća koje je poznat po dobrim psima.Raspitaj se malo na drugim forumima.

Evo za labradora: Najbolje ti je sam ga ucit, uz sebe imas keksic i za nagradu mu ga das, u pocetku mu ti pokazes, ali svaki put pomazis po glavi, kazes bravo i das keksic, moj je tako naucio sve.

2. Ja svoga ni ne setam, malo mu bacim loptu po dvoristu, a nekad on sam izade 20ak minuta jer su vrata od dvorista otvorena.

3. Balto/Berta :D 

4. Ma bolje mu je domacu 'spizu', moj oduvijek jede ovo od rucka, od ribe i ribljih kostiju, a i pilece, nikad nista, jedino nekad radi pohlepe oko neke vece kosti guta pa dode poluotvorenih usta jer mu je kost zapela {#}

5. Labrador ispred retivera, imam i jednog i drugog, retriveri su blentavi i tvrdoglaviji i glupavi. Labrador je bas pametan, i to pokazuje {#}

 

takoder moga je jednom auto udario kad smo bili u setnji, cca. 50km/h (Golf II steta bila oko 2000kn, lijevi far je 30cm upao u karoseriju) tako da se tu vidi i da je dosta jak, ali je pobjegao, te se nakon 5 dana vratio doma (jedan trener pasa nam je rekao da je to normalno kod te pasmine jer ne zele da ih vlasnik vidi u losem stanju, te da se prvo malo oporavi i onda dode, i zaista je bilo tako)

Glupost vidio sam puno retrivera koji su se bolje ponasali od labradora, i njih trebas setat jer se udebljaju pa nastanu problemi.

16 godina
online
RE: Labrador retriver
Mitsuoka kaže...

5. Labrador ispred retivera, imam i jednog i drugog, retriveri su blentavi i tvrdoglaviji i glupavi. Labrador je bas pametan, i to pokazuje {#}

 

Kao prvo oba psa spadaju u pasminu retrivera. Vjerovatno mislis na Labradora i zlatnog retrivera.

Ne znam kako mislis da je zlatni retriver blentav tvrdoglav i glupav. Zlatni retriver je obiteljski pas i puno se bolje ponasa u drustvu covjeka i vise su privazniji covjeku od drugoh pasa. Izuzetno je pametan i vrlo brzo uci.

 

 

I da, jbt nemoj psu davati slatko, moze vrlo lako osljepiti :S

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
14 godina
neaktivan
offline
RE: Labrador retriver
Gauta kaže...

Glupost vidio sam puno retrivera koji su se bolje ponasali od labradora, i njih trebas setat jer se udebljaju pa nastanu problemi.

Tvrdi ti glupost, ali ja imam jednog i drugog i znam kako je kod mene. Retriverica je puno tvrdoglavija, teze se i naucila, stalno je u pokretu, trci okolo stalno. Labrador je karakterno drugaciji, miran, flegma, jedino je prema mackama malo agresivan jer ga je jedna malo ogrebala. Takoder Retrieverica nikad nije dosla na nacin kao da zeli nesto rec ili nesto tako, dok je Labrador tu tolika komedija {#} dode, sjedne do tebe, gleda te onim smedim okama, i pocne hroptat, genijalan je. A jednom je za vrijeme rucka bilo ispod stola (boji se grmljavine, sta ces od njega) i netko kaze hocemo li mu dat ovo, (nitko ni ime ni hranu nije spomenuo) a on izleti van. Takoder to lako moze oslijepit... ovi je 4 godine svako jutro jeo maslo i med na kruhu. Jedino oko cokolade jer mu je to lose radi metabolizma jer kemijski sintetiziraju neke tvari iz cokolade, pa im to lagano unistava srce zivce i bubrege.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice