Korupcija

poruka: 37
|
čitano: 6.416
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Korupcija

Susrećete li se sa korupcijom? Očito je kako vlada ulaže neke napore ne bi li udovoljila EU, ali meni se ne čini kao da se išta mijenja. Dobro, više prometni policajac neće uzeti 200 kn i zažmiriti, ali u nekim drugim aspektima se ništa nije promjenilo. Koja su vaša iskustva? Pitam jer me zanima iz prve ruke, "među ljudima" se korupcija i događa a ne u vijestima.

 

Osobno znam za slučaj čovjeka kojeg čeka sud i dugačka kazna zatvora, što će najvjerovatnije biti izbjegnuto jer sudac "radi na tome". Znam i za slučajeve kupovine mjesta u studentskom domu. O raznim radnim mjestima neću ni pričati, vjerujem da svi znate kakvo je tamo stanje.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
Korupcija

Itekako ,ne mogu dobiti posao već 7 mjeseci otkad sam diplomirao ,mogu reći da sam gotovo siguran da je 90% svih natječaja namješteno ,zna se već odavno tko će raditi na kojem radnom mjestu, osim nepotizma postoji i podmićivanje za "masne" pare da se dođe do nekog od radnih mjesta u državnim upravama ,gradskim firmama >npr znam da mjesto vozača tramvaja (gdje je plaća 7k) dođe do 10000€ ,zgodno zar ne? Fino uzmeš kredit, platiš nekog izmutra, i zaposliš se ,dođe ti za par godina na nulu i gotova priča.

Ima je u svim razinama ovog jadnog društva, samo ovo spominjem jer je meni osobno prilično aktuelno.

 

16 godina
offline
Korupcija

Ma di se god okreneš, susrečeš se s korupcijom.....još malo pa se neće moć ni na javni wc, ako nekome nešto ne platiš (ne mislim na klasično plačanje onoj gospođi kaj tam radi)

Dođe mi da odem iz te fa+king države jer je to prevršilo svaku mjeru Plač

 

A šta se tiće studenskih domova, to je posebna priča.Ljudi organiziraju prosvjed, naravno dođu samo oni koji misle glavom ili su dobili dom, ili nemaju nikakve veze, a ostali lijepo i dalje sređuju dom, kao da se ništa nije dogodilo. I onda na kraju Primorac veli da "kad ih je tako malo, onda su zadovoljni sustavom".

Pa takvim sustavom su zadovoljni samo oni koji imaju koristi od toga(čitaj: koji sređuju dom).

Lijepo mi se jednom prilikom pohvalio kolega s faksa, da je dao 500 € i bio je na listi za dom, kao da je dao sve ispite tj. kao da je dobio dom na prvom natječaju.(nisam znao dal da plačem ili da se okrenem i otiđem)

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 18:40 (mali.ivica87).
16 godina
protjeran
offline
RE: Korupcija
mali.ivica87 kaže...

Ma di se god okreneš, susrečeš se s korupcijom.....još malo pa se neće moć ni na javni wc, ako nekome nešto ne platiš (ne mislim na klasično plačanje onoj gospođi kaj tam radi)

Dođe mi da odem iz te fa+king države jer je to prevršilo svaku mjeru Plač

 

A šta se tiće studenskih domova, to je posebna priča.Ljudi organiziraju prosvjed, naravno dođu samo oni koji misle glavom ili su dobili dom, ili nemaju nikakve veze, a ostali lijepo i dalje sređuju dom, kao da se ništa nije dogodilo. I onda na kraju Primorac veli da "kad ih je tako malo, onda su zadovoljni sustavom".

Pa takvim sustavom su zadovoljni samo oni koji imaju koristi od toga(čitaj: koji sređuju dom).

Lijepo mi se jednom prilikom pohvalio kolega s faksa, da je dao 500 € i bio je na listi za dom, kao da je dao sve ispite tj. kao da je dobio dom na prvom natječaju.(nisam znao dal da plačem ili da se okrenem i otiđem)

 Katastrofa.
Ja osobno mislim da je sve za to kriv Sanader i onaj njegov glupi HDZ...i to njegovo uvlacenje u guzicu Europskoj uniji,to da Hrvatska mora uc u Europsku uniju, bla bla ..a u Europskoj uniji ce bit jos skuplje,toliko skuplje da vise nitko nece moci normalno zivjeti..mi smo mali,Eu ce nas progutat.
3x GTX280 2x Q9970 8.0 GHz(obadva) Intel Skulltrail 8x 2GB 2000MHz DDR 3 RAM DELL 6007WHP 5x Ultra chicks 10x Loznih Ulja za podmazivanje.. 10 tona leda za hladjenje konfe Abs klima Abs kuciste Koči kad treba
16 godina
neaktivan
offline
Korupcija

Ma nema to tolike veze sa Sanaderom i HDZ-om, koliko sa mentalitetom našeg naroda. Svi su skloni ići prečicom da bi ostvarili nešto, kriteriji su sve niži. Svi mi na neki način podržavamo takav sustav. Ljudi ''darivaju'' liječnike da bi prije došli na red, u školi i na faksu se koriste nedozvoljene metode, dobivaju se poslovi preko veze... Primjera ima i previše. Ljudi su takvi da će iskoristiti priliku. I sve je manje poštenih, jer teško je plivat protiv struje...

16 godina
offline
RE: Korupcija

o da ima..

spoji mentalitet i sposobnost vlade i institucija = generalno sranje

16 godina
offline
RE: Korupcija
macak kaže...

Ma nema to tolike veze sa Sanaderom i HDZ-om, koliko sa mentalitetom našeg naroda. Svi su skloni ići prečicom da bi ostvarili nešto, kriteriji su sve niži. Svi mi na neki način podržavamo takav sustav. Ljudi ''darivaju'' liječnike da bi prije došli na red, u školi i na faksu se koriste nedozvoljene metode, dobivaju se poslovi preko veze... Primjera ima i previše. Ljudi su takvi da će iskoristiti priliku. I sve je manje poštenih, jer teško je plivat protiv struje...

Potpisujem, i nadodajem!
 ima i Sanader s tim veze tj. dok god on ima o toga koristi, zašto mjenjati(zašto ubiti koku koja nese zlatna jaja)

al ne možeš sam, ko što ti kažeš, ma koliko se god borio, nekak će te već ušutkat....da ne spominjem prijetnje, i sve ostale metode zastrašivanja

Problem je kaj su ljudi takvi, a kad dođu na vlast, novac im zaveže usta.
Evo najbolji primjer, zadnji izbori: Friščić je bio neznam kakav zagovornik ovoga, onoga...a sad šuti ko zaliven. A to je novac napravio od čovijeka.

 

nisu um dosta one velike plaće nek žele još....trebalo bi im uzet svu imovinu i stavit ih na godinu dana da žive na minimalcu, pa da vide kak je živjet s minimalnom plačom, i kak je teško zaradit novac

maa sramota me takve države, ali prisiljen sam što moram živjeti ovdije (što više neću biti kad završim faks )

Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 19:19 (mali.ivica87).
16 godina
offline
RE: Korupcija
natan13 kaže...
mali.ivica87 kaže...

Ma di se god okreneš, susrečeš se s korupcijom.....još malo pa se neće moć ni na javni wc, ako nekome nešto ne platiš (ne mislim na klasično plačanje onoj gospođi kaj tam radi)

Dođe mi da odem iz te fa+king države jer je to prevršilo svaku mjeru Plač

 

A šta se tiće studenskih domova, to je posebna priča.Ljudi organiziraju prosvjed, naravno dođu samo oni koji misle glavom ili su dobili dom, ili nemaju nikakve veze, a ostali lijepo i dalje sređuju dom, kao da se ništa nije dogodilo. I onda na kraju Primorac veli da "kad ih je tako malo, onda su zadovoljni sustavom".

Pa takvim sustavom su zadovoljni samo oni koji imaju koristi od toga(čitaj: koji sređuju dom).

Lijepo mi se jednom prilikom pohvalio kolega s faksa, da je dao 500 € i bio je na listi za dom, kao da je dao sve ispite tj. kao da je dobio dom na prvom natječaju.(nisam znao dal da plačem ili da se okrenem i otiđem)

 Katastrofa.
Ja osobno mislim da je sve za to kriv Sanader i onaj njegov glupi HDZ...i to njegovo uvlacenje u guzicu Europskoj uniji,to da Hrvatska mora uc u Europsku uniju, bla bla ..a u Europskoj uniji ce bit jos skuplje,toliko skuplje da vise nitko nece moci normalno zivjeti..mi smo mali,Eu ce nas progutat.
 


Nevidim previše veza između toga što "moramo" ući u EU i korupcije, pritisak od strane EU bi trebalo samo poboljšati stanje po tom pitanju. A to da će nas EU progutati jer smo "mali" je glupost. Slovenija je manja od nas i mogu primetiti da joj prilično dobro ide. Što se tiče glupog HDZ-a mogu se složiti s time ali nemožeš reći da su ostale stranke nešto bolje   npr.  SDP je bio na vlasi i što je napavio po pitanju privatizacije (poništavanje ili stavljanja dodatnih poreza)? Ništa, financijer njihove izborne kampanje je vjerojatno neki tajkun pa su se dogovorili na obostrano zadovoljstvo ili nešto slično.
Nemojte se zamarati oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade
16 godina
offline
Korupcija

Meni nije jasno kako neki ljudi mogu slobodno pričati kako su dobili posao preko veze u državnoj firmi. Zar je moguće da ne postoji netko zadužen da prati ispravnost natječaja za posao? Opet jedan primjer za koji znam pouzdano, jedna državna firma redovito zapošljava preko veze, iako svaki puta objavi i natječaj pa se jadnici javljaju nadajući se poslu. A ne znaju da njihove molbe nitko nije niti pogledao, da uopće nije bitno koja znanja i kvalitete imaju. Ipak svaki taj direktor ima hrpu kumova, susjeda, dužnika i prijatelja...

 

Užas kakvo je stanje, nadam se da nas neće pustiti u EU dok to ne porješavamo...

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
offline
Korupcija

Naravno da postoji, uvijek je postojala i uvijek će postojati.

Svaki samostalan čovjek koji je nekad nešto trebal obaviti ne vjerujem da barem jednom to nije napravio onako, ubrzano.

Ubrzano, pod to mislim na sljedeće stvari, tj. neke primjere;

 

1) Idete u inozemstvo, nemate putovnicu ili je istekla, vremena nemate jer u suprotnom gubite svoje interese. Imate nekog "svog", ili nekog frenda od vašeg frenda ili strinu koja poznaje "tipa". Znači uhvatite svoju "špagu" i s čovjekom/ženom dogovorite se kako bi vaša putovnica stigla prije normalnih rokova. Tražio/la vas taj nadležni nešto za uzvrat ili ne, vi ćete mu/njoj svejedno nešto "nabaciti"  = korupcija- vama odgovara

 

2) Bolesni ste, na pregled trebate čekati 4 mjeseca (istinito i žalosno ali tako je kod nas) no tada shvatite da vam od kuma sestrična radi na "Rebru" kao medicinska sestra. Nazovete je, ona dogovori s doktorom i možete doće za 5 dana= korupcija-vama dobro

 

3) Upisujete se na fakultet, niste/ne možete prijeći zadani prag. Shvatite da je od vašeg 3. susjeda žena, sestra od neke savim treće profesorice s tog fakulteta. Nazovete, dogovorite se, stvar riješena=korupcija-vama dobro

 

Eto to su samo 3 primjera iz stvarnog života, iz svakodnevnice. Ima ih još puno ali ko bi sve nabrojio.

Uglavnom, svi ti primjeri korupcije (u raznim oblicima) vama su dobronamjerni i sami ste ih tražili/trebali.

 

U veće korupcije koje postoje ali mi na njih ne možemo utjecati, neću se miješati.

 

 

@mali.ivica87

Ak ti ne paše u Hrvatskoj, Slovenija je blizu, a ne trebaš ni putovnicuNamigiva

 

Kad ti ju šutnem s 35m, nećeš je ni vidjeti!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Korupcija
Armor kaže...

 

@mali.ivica87

Ak ti ne paše u Hrvatskoj, Slovenija je blizu, a ne trebaš ni putovnicuNamigiva

 

I moj brat također!

 

 

 

 

Sjećam se tkz. "Francuskog slučaja" kad je francuska vlada donjela odluku da poslodavci mogu dati otkaz zaposlenicima do 26 godine života bez obrazloženja.Tada je pola Pariza bilo u plamenu, nitkome od političara nije palo na pamet prosvjednike nazvati unutarnjim neprijateljima, guskama u magli, komunjarama, stokom sitnog zuba, crvenim ili žutim vragovima.

To ja nazivam snagom društva!

Ja sam podli đavolji sluga, ja sam na kraju devetog kruga! Ja nisam loš, ja bih da se smijem još.
16 godina
offline
RE: Korupcija
ambivalent kaže...

Meni nije jasno kako neki ljudi mogu slobodno pričati kako su dobili posao preko veze u državnoj firmi. Zar je moguće da ne postoji netko zadužen da prati ispravnost natječaja za posao? Opet jedan primjer za koji znam pouzdano, jedna državna firma redovito zapošljava preko veze, iako svaki puta objavi i natječaj pa se jadnici javljaju nadajući se poslu. A ne znaju da njihove molbe nitko nije niti pogledao, da uopće nije bitno koja znanja i kvalitete imaju. Ipak svaki taj direktor ima hrpu kumova, susjeda, dužnika i prijatelja...

 

Užas kakvo je stanje, nadam se da nas neće pustiti u EU dok to ne porješavamo...

 kaj misliš na željeznicu????p.s.više nije državnaNamigiva
Armor kaže...

@mali.ivica87

Ak ti ne paše u Hrvatskoj, Slovenija je blizu, a ne trebaš ni putovnicuNamigiva

 

 pa od Slovenije sam nekih ~25 km....možda i razmislim o tome
Verbatim kaže...

 

 

Sjećam se tkz. "Francuskog slučaja" kad je francuska vlada donjela odluku da poslodavci mogu dati otkaz zaposlenicima do 26 godine života bez obrazloženja.Tada je pola Pariza bilo u plamenu, nitkome od političara nije palo na pamet prosvjednike nazvati unutarnjim neprijateljima, guskama u magli, komunjarama, stokom sitnog zuba, crvenim ili žutim vragovima.

To ja nazivam snagom društva!

 da, a kod nas bi prosvjedovali samo kad oni dobe po repu, a kad treba za nekog drugog, onda to nije njihov problem

I još mi nije jasno, zašto ljudi više biraju te političare, koji se samo smjenjuju, a svi su isti....ili je to ona obečanje, ludom radovanje Neodlučan
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
16 godina
neaktivan
offline
RE: Korupcija
Armor kaže...

Naravno da postoji, uvijek je postojala i uvijek će postojati.

Svaki samostalan čovjek koji je nekad nešto trebal obaviti ne vjerujem da barem jednom to nije napravio onako, ubrzano.

Ubrzano, pod to mislim na sljedeće stvari, tj. neke primjere;

 

<cut>

 

Mislim da uopće nije caka u tome što se mnogi koriste korupcijom (kako god sitna bila) da bi neki postupak ubrzali ili olakšali. Caka je u tome što moramo jasno i glasno izreći zašto se to uopće dešava - kada se gleda državna uprava, bolnice i slično - tamo je to isključivo zato jer velika većina tih ljudi ne radi svoj posao ni približno kako bi trebali, već zaista odrade normalno samo onda kada ih netko "pogurne". Kod privatnih tvrtki - e tu mislim nemamo šta pričati - vlasnik firme neka vodi firmu kako mu volja.

Korupcija se IMHO realno može smanjiti jedino ovako:

BRZA METODA - zapošljavanjem zaista odrešitih i nepodmitljivih (čitaj: jako dobro plaćenih) te kompetentnih nadzornih osoba (bio to šef, voditelj, šta već, svejedno) - koji će vrlo dobro i realno pratiti i ocjenjivati rad (ili nerad) državnih službenika. Nakon što dobro odrađe posao, odnosno daju otkaze takvim neradnicima, podobnicima i podmitljivcima - onda ih još i dodatno nagraditi. Njih naravno, za svaki slučaj, direktno može nadzirati USKOK (onako kako je zamišljen, ne onako kako sad funkcionira ;))

DUGOROČNA METODA - paralelno s "represijom" iz BRZE metode, učiti djecu od malih nogu da se posao koji radiš mora odrađivati pošteno i savjesno, da samo svojim radom nešto možeš steći (bez obzira na očite suprotne primjere) te općenito kvalitetnim odgojem naših mladih koji će jednog dana s gnušanjem gledati na "snalaženje" i biti ponosni što sami doprinose kvalitetnijem društvu - osobito oni koji se odluče biti državni službenici jer taj posao ne smije biti "uvaljivanje do penzije" već zaista posao koji radiš sa željom da pomogneš ljudima a ujedno i državi u kojoj živiš.

Ali - ovo su sve čista laprdanja - mi Hrvati smo dokazano stoka sitnog zuba (ovceeee) koji se ne usude ni izaći na ulice kad je to zaista potrebno. Ova bogata Europa je u komi zbog svega što se događa (konkretno: cijene) a mi se ne usudimo pisnuti jer dobro znamo kako je dobiti pendrekom po bubrezima. Eh - sad sam malo skrenuo s teme :)

U biti sam idealist i mislim ponekad da će se sve samo od sebe riješiti jer ipak, možda, negdje, daleko, u Nigdjezemskoj, postoji neki političar koji nije totalno povampiren poput ovih naših te koji će ipak pokrenuti kotačiće da se sve skupa okrene i konačno nam svima bude bolje ... ah ... glupan :D

I btw. nije ni vani puno bolje - Slovenija samo djeluje bolje, ali nije baš, kao ni ostatak Europe.
šta vas briga kakvo računalo imam, neću priznati ni ako me mučite
16 godina
neaktivan
offline
RE: Korupcija
mali.ivica87 kaže...
I još mi nije jasno, zašto ljudi više biraju te političare, koji se samo smjenjuju, a svi su isti....ili je to ona obečanje, ludom radovanje Neodlučan

Statistika kaže da smo 2006. godine imali 11.9% visokoobrazovanih ljudi, dakle populacije koja je završila fakultet.

 

Daj nogometa i pive, otvori 100 000 radnih mjesta u skuplanju plastične i staklene ambalaže, i svi sretni i zadovoljni!

Ja sam podli đavolji sluga, ja sam na kraju devetog kruga! Ja nisam loš, ja bih da se smijem još.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 21:22 (Verbatim).
16 godina
offline
RE: Korupcija
Verbatim kaže...
mali.ivica87 kaže...
I još mi nije jasno, zašto ljudi više biraju te političare, koji se samo smjenjuju, a svi su isti....ili je to ona obečanje, ludom radovanje Neodlučan

Statistika kaže da smo 2006. godine imali 11.9% visokoobrazovanih ljudi, dakle populacije koja je završila fakultet.

 

Daj nogometa i pive, otvori 100 000 radnih mjesta u skuplanju plastične i staklene ambalaže, i svi sretni i zadovoljni!

 da točno to mi je i jedan profesor na faksu rekao....
al mi nije jasno, pa opet nisu ljudi tako glupi, ili jesu, kaj svaki fa+king put naprave istu grešku....a ovi veseli samo sa mjenjaju na vlasti, i natjeću tko će više pokrasti tj.tko će više duga napraviti

žalosno je da ljudi moraju skupljat boce, da bi preživjeli.....a ovaj debil Sanader se samo gura u europu, umjesto da pametno iskoristi novac koji mu se nudi, i da ljepo razvijeni uđemo u uniju, jer ako ovakovi uđemo, bit će to sprdaćina na račun svakog građana Hrvarske
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 21:47 (mali.ivica87).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Korupcija
mali.ivica87 kaže...
žalosno je da ljudi moraju skupljat boce, da bi preživjeli.....a ovaj debil Sanader se samo gura u europu, umjesto da pametno iskoristi novac koji mu se nudi, i da ljepo razvijeni uđemo u uniju, jer ako ovakovi uđemo, bit će to sprdaćina na račun svakog građana Hrvarske
 http://www.jutarnji.hr/vijesti/clanak/art-2008,7,7,,125690.jl

Njihova je procjena da se Hrvatska kroz pregovarački proces više probija političkim kompromisima
(čitaj-> poklanjanjem ZERP-a)
Ja sam podli đavolji sluga, ja sam na kraju devetog kruga! Ja nisam loš, ja bih da se smijem još.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 22:15 (Verbatim).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Korupcija

sorry. delete

 
Ja sam podli đavolji sluga, ja sam na kraju devetog kruga! Ja nisam loš, ja bih da se smijem još.
Poruka je uređivana zadnji put pon 7.7.2008 22:15 (Verbatim).
16 godina
protjeran
offline
RE: Korupcija
NaniteBoy kaže...
Armor kaže...

Naravno da postoji, uvijek je postojala i uvijek će postojati.

Svaki samostalan čovjek koji je nekad nešto trebal obaviti ne vjerujem da barem jednom to nije napravio onako, ubrzano.

Ubrzano, pod to mislim na sljedeće stvari, tj. neke primjere;

 

<cut>

 

Mislim da uopće nije caka u tome što se mnogi koriste korupcijom (kako god sitna bila) da bi neki postupak ubrzali ili olakšali. Caka je u tome što moramo jasno i glasno izreći zašto se to uopće dešava - kada se gleda državna uprava, bolnice i slično - tamo je to isključivo zato jer velika većina tih ljudi ne radi svoj posao ni približno kako bi trebali, već zaista odrade normalno samo onda kada ih netko "pogurne". Kod privatnih tvrtki - e tu mislim nemamo šta pričati - vlasnik firme neka vodi firmu kako mu volja.

Korupcija se IMHO realno može smanjiti jedino ovako:

BRZA METODA - zapošljavanjem zaista odrešitih i nepodmitljivih (čitaj: jako dobro plaćenih) te kompetentnih nadzornih osoba (bio to šef, voditelj, šta već, svejedno) - koji će vrlo dobro i realno pratiti i ocjenjivati rad (ili nerad) državnih službenika. Nakon što dobro odrađe posao, odnosno daju otkaze takvim neradnicima, podobnicima i podmitljivcima - onda ih još i dodatno nagraditi. Njih naravno, za svaki slučaj, direktno može nadzirati USKOK (onako kako je zamišljen, ne onako kako sad funkcionira ;))

DUGOROČNA METODA - paralelno s "represijom" iz BRZE metode, učiti djecu od malih nogu da se posao koji radiš mora odrađivati pošteno i savjesno, da samo svojim radom nešto možeš steći (bez obzira na očite suprotne primjere) te općenito kvalitetnim odgojem naših mladih koji će jednog dana s gnušanjem gledati na "snalaženje" i biti ponosni što sami doprinose kvalitetnijem društvu - osobito oni koji se odluče biti državni službenici jer taj posao ne smije biti "uvaljivanje do penzije" već zaista posao koji radiš sa željom da pomogneš ljudima a ujedno i državi u kojoj živiš.

Ali - ovo su sve čista laprdanja - mi Hrvati smo dokazano stoka sitnog zuba (ovceeee) koji se ne usude ni izaći na ulice kad je to zaista potrebno. Ova bogata Europa je u komi zbog svega što se događa (konkretno: cijene) a mi se ne usudimo pisnuti jer dobro znamo kako je dobiti pendrekom po bubrezima. Eh - sad sam malo skrenuo s teme :)

U biti sam idealist i mislim ponekad da će se sve samo od sebe riješiti jer ipak, možda, negdje, daleko, u Nigdjezemskoj, postoji neki političar koji nije totalno povampiren poput ovih naših te koji će ipak pokrenuti kotačiće da se sve skupa okrene i konačno nam svima bude bolje ... ah ... glupan :D

I btw. nije ni vani puno bolje - Slovenija samo djeluje bolje, ali nije baš, kao ni ostatak Europe.
 Metoda koja funkcionira,
Nema veze tko je dobio posao na koji nacin i kada i tko je komu za to posisao sto, to se vjerovatno nikad nece odgonetnut pa je besmisleno i pokusavati uhvatiit sve te konce. 
Potrebno je jednostavno sankcionirati kaznjivo ponasanje, uciniti ljude odgovorne za svoj rad i posao. Ako njihove sposobnosti ne odgovaraju poziciji, mjenjaj. Stvari bi se vrlo brzo dovele u red, pa onda tko ispliva na povrsinu, prezivit ce, mada iskreno receno kod nas bi bio masovni pomor, neviden od zadnjega biblijskog potopa, to bi objasnilo trenutno stanje u drzavi.
BTW imam prijedlog: najbolje da Drzavu prodamo nekim strancima, pa da oni s nama vladaju da nas dovedu u red, kad sami nemozemo i neznamo...

Kriminalna je situacija u zdravstvu: da ako nemas vezu i par tisuca Eura u dzepu, nitko ti nece pomoci, a lista cekanja se samo odugovlaci, mnogi ne docekaju jer su nesretni sto nemaju, cast izuzetcima, upoznao sam par primjera postenih doktora, ostali Lesinari, nadam se da ce u pakao zavrsiti.
Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Korupcija

Smatram da treba osnovati neko resorno tijelo neovisno od drzavnih institucija (nesto slicno kao Eliot Nes:-) koje bi se bavilo korupcijom.Ovo sto se dogadja u Hrvatskoj je apsolutno na rubu znanstvene fantastike.Ja stvarno ne znam vise tko je kriv,ljudi,narod,vlada,Sanader,HDZ,vanzemaljci ili netko treci?Korupcija je prisutna na svakom cosku.Od banalnih primjera sto ljudi placaju za red kod doktora pa do namjestanja drzavnih natjecaja za poslove,natječaja za ponudu posla,podmicivanja za upad u firme pa do studentskih domova i kupovanja ispita i diploma na fakultetima.

16 godina
offline
RE: Korupcija
Romano kaže...

Smatram da treba osnovati neko resorno tijelo neovisno od drzavnih institucija (nesto slicno kao Eliot Nes:-) koje bi se bavilo korupcijom.Ovo sto se dogadja u Hrvatskoj je apsolutno na rubu znanstvene fantastike.Ja stvarno ne znam vise tko je kriv,ljudi,narod,vlada,Sanader,HDZ,vanzemaljci ili netko treci?Korupcija je prisutna na svakom cosku.Od banalnih primjera sto ljudi placaju za red kod doktora pa do namjestanja drzavnih natjecaja za poslove,natječaja za ponudu posla,podmicivanja za upad u firme pa do studentskih domova i kupovanja ispita i diploma na fakultetima.

 ma USKOK bi trebao to raditi(ispravite me ako sam pogriješio, jer ipak sam običan građanin i ne kužim baš tko bi trebao što raditi), ali nema političke volje, jer oni imaju korist od toga,a i kad bi bila takvo neko resorno tijelo onda bi ono vjerojatno bilo postavljen od strane vlade, tak da bi  im odmah u startu vezali ruke(kak ćeš rezat granu na kojoj sjediš, a ispod tebe provalija)

tko zna kolike novce okreće ekipa na vlasti......jer da nije novac u pitanju, nebi to radili što rade(a dobro je poznato da iza svega što se radi stoji novac)

ispada da je bolje u ovoj našoj državi biti nepošten, jer pošteni ljudi dobe po glavi(ako se sječate kad je onaj neki direktor došao u zagrebački holding, skužio da muljaju i kad je prijavio, dobio je po gavi)
=>i kaj da ja sad iz toga zaključim????obrazujem se, da bi nakon nekog vremena postigao nešto u životu,u krajnjem slučaju mislim sličan posao i radit ko i ovaj kaj je dobio po glavi, al kad skužiš da muljaju, ne smiješ prijavit, jer češ dobit batina ili što je najgore možda samo preko noći nestaneš.

Ne znam, dal mi se taj trud uopće ispalti, jer kod nas vrijedi ona, čim manje znaš, tim bolje jer si inače prijetnja onima na vrhu!!!!

evo jedan tipičan primjer manipulacije medijima:
http://www.net.hr/vijesti/hrvatska/page/2008/07/07/0644006.html
Moj laptop:HP Compaq 6715b, Sempron 3600+
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2008 0:07 (mali.ivica87).
16 godina
offline
RE: Korupcija
mali.ivica87 kaže...
  kaj misliš na željeznicu????p.s.više nije državna

Nisam mislio na željeznicu ali sad si me podsjetio, imam primjer i za nju (čovjek je na željeznici zaposlio ženu i sina). I isto tako često puta spomene kako ih je "ubacio".
Zatvorite prozore. linuxzasve.com
15 godina
protjeran
offline
Korupcija

"korupcija" ova nasa korupcija je nacin zivljenja...tak funkcioniramo godinama i bas nam fino ide :P

a daj se zapitajte malo...kolko puta u zivotu ste isli nekaj raditi il obaviti pa ste zvali nekog kolegu il rodjaka da vas ubaci/prebaci preko reda il sredi papire---svako od nas koristi taj nacin posla

ja radim u jednoj firmi koja upravo zivi zahvaljujuci tome..a nitko nije pokraden..svi dobivamo placu i svi zive sretni i zadovoljni

Intel(R) Pentium(R) Dual CPU E2180 @ 2.00GHz (2 CPUs) 2048MB RAM 250 GB Total ASUS EAH3650 Series 1024 MB xFire-->ddoxy
16 godina
offline
Korupcija

Da, ali onda cjeli sistem pada u vodu. Zašto se za išta truditi/raditi/učiti kada se uvijek možeš "snaći"?

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
online
RE: Korupcija

Najžalosnije je to kaj postoje pristupni fondovi za EU koje niko ne koristi, a oni su da bi se postojeće firme, farme itd. prilagodili EU. Pošto se to ne koristi mi budemo ušli u EU ne pripremljeni i svi koji to nisu iskoristili budu propali, a kad propadnu onda bude EU kriv a ne oni sami i vlada koja nije napravila ništa da pripremi državu za ulazak u EU.
90% love od pristupnih fondova kaj je ušlo u HR je u Varaždinu. To nije zato jer su oni potrošili tuđu lovu nego zato jer jedini rade na tome i iskorištavaju ponuđeno. Lova nam se doslovno nudi i treba je uzet ali kod nas nitko neće k..... mrdnut nego kad uđemo u EU i EU ga proguta jer se nije pripremil za badava, onda bude kipanja kak EU ne valja.
Btw ako se i riješimo korupcije to bude zbog pritisaka iz EU a ne zato jer se vlada primila posla i EU je naš jedini spas od ove drame u kojoj živimo.
Uglavnom shema je šuti i puši jer drukčije nejde.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2008 9:27 (NEW_MAN).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Korupcija
ambivalent kaže...

Da, ali onda cjeli sistem pada u vodu. Zašto se za išta truditi/raditi/učiti kada se uvijek možeš "snaći"?

 Ne pada u vodu. Trud se kad tad isplati. Činjenica je da ljudi koji se trude idu linijom većeg otpora. Neki jednostavno nemaju veza i novca pa nemogu nikako drugačije nego tako. Ako ti znaš svoju struku, nemoraš se brinuti. Kod nas je velik manjak kvalitetno obrazovanih ljudi. Neznam zašto su se neki okomili na HDZ, ista ili identična priča bi bila da je SDP glavni. Svi će oni prvo dobro namiriti svoju guzicu.
Atheistic to the point of fanaticism, there u have me in a nutshell so kill me again or take me as I am for I shall not change.
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.7.2008 10:17 (PROTECTOR).
16 godina
neaktivan
offline
Korupcija

Danas Hrvat samo gleda kako da zaštiti sebe, kako da on uspije i želi na svaki mogući način uspjeti, čak i ako to uključuje i podmićivanje i prljavu igru. No dobro, znamo da nisu granice dokle bi išli kod svih ljudi jednake, ali kod nas je problem što čovjek uspije ako igra prljavo i pokvareno. Tako su svi hrvatski tajkuni uspjeli, ali sumnjivim metodama.

Većina ljudi prima mito. Danas je čudno ako netko odbije (ako odbije znači da bi htio više Neodlučan) pa se tako manipulira sudstvom i policijom. Pa usudio bih se i reći da u MUP-u ima najviše korupcije od svih državnih ustanova u Hrvatskoj.

 

Pogledajte samo kako su se veliki slučajevi razrješili (neki još traju, i traju, i ko zna kad će se završiti).

Slučaj Glavaš - on je uspio uvjeriti medije i narod kako je on žrtva čemu se apsolutno divim. Umjesto da stoički podnese suđenje kao Gotovina, Glavaš se ponio kao najobičnija papčina vjerojatno u strahu da ga ne osude. Njegov štrajk glađu pokazuje kako se može manipulirati sudstvom, a vjerojatno je tu bilo i plavih kuverti. Sve bi se to možda i normaliziralo i suđenje bi se nastavilo da mediji nisu to razglasili na sva zvona i normalno, narod je žalio Glavaša, te samim time vršio pritisak na sudstvo. Na kraju su ga morali pustiti iz pritvora.

Jer ako je Glavaš nevin, što on pokušava dokazati, ne bi se morao bojati presude, završio bi to suđenje bez ikakvih problema, ali on je vjerojatno skrivio nešto kad se toliko odupire suđenju.

 

Nadalje slučaj Žužić - taj lik je otprije radio probleme, opijao se, svađao, ko zna što sve ne... I sad odjednom se napije ko stoka i ubije autom mladu nevinu ženu. Normalnog građana bi strpali u buksu na 10-ak godina ali ne i Žužića! On je zbog svega toga psihološki u lošem stanju, mršavi... jadničak... I tako on to koristi da bi izlazio iz zatvora, viđaju ga po vani, jedino spava u zatvoru. Hm, pitam se dal su suci na ovom slučaju dobivali par plavih kuverti?

 

Ima još mnogo sličnih slučajeva, koji otiđu u zastaru, u kojima su presude nepravedne, a najviše u slučaju bogatih ljudi.

Rambo is watching you!
16 godina
offline
Korupcija

Bilo bi zanimljivo kada bi jedna od sljedećih anketa na BOL-u obradila ovu temu. Nešto tipa jeste li zaposleni preko veze? Baš bi me interesirali rezultati.

Zatvorite prozore. linuxzasve.com
16 godina
neaktivan
offline
Korupcija

mi smo takav narod, takav nam je mentalitet, balkanci. ok, u zadnjih par godina smo se dosta digli od ostatka balkana. mislim da če se korupcija kod nas jako teško iskorijeniti jer je to postala svakodnevnica i ljudi su navikli na to. da ni ne spominjem šta se dešava na graničnim prijelazima. što se tiče tih "sitnih" podmičivanja kao kod policajaca, probajte to ponuditi jednom njemcu, austrijancu ili slovencu, e tek onda ste u govnima. kod nas od 100 ljudi, možda 5 NE BI pristalo na podmičivanje, dok kod ove trojice koje sam nabrojao, 5 bi MOŽDA pristalo na to.  takvi smo kakvi smo teško onom čiji smo!!!

16 godina
protjeran
offline
RE: Korupcija

Pa posalji svoj prijedlog na Anketa na Bug...

Zlo i Naopako
16 godina
offline
RE: Korupcija
MRK 22 kaže...

mi smo takav narod, takav nam je mentalitet, balkanci. ok, u zadnjih par godina smo se dosta digli od ostatka balkana. mislim da če se korupcija kod nas jako teško iskorijeniti jer je to postala svakodnevnica i ljudi su navikli na to. da ni ne spominjem šta se dešava na graničnim prijelazima. što se tiče tih "sitnih" podmičivanja kao kod policajaca, probajte to ponuditi jednom njemcu, austrijancu ili slovencu, e tek onda ste u govnima. kod nas od 100 ljudi, možda 5 NE BI pristalo na podmičivanje, dok kod ove trojice koje sam nabrojao, 5 bi MOŽDA pristalo na to.  takvi smo kakvi smo teško onom čiji smo!!!

 


Narod u onom što može a da im olakšava svakodnevicu kopira "velike" (ove klipane na vlasti), teško je sada od naroda tražiti da se suzdrži od uzimanja ili primanja mita kada se to radi u ministarstvima i vladi, uskok nešto pokušava ali sve su to relativno male ribe, treba korupciju prvo iskorjeniti u vladi pa onda dalje.
Nemojte se zamarati oko toga što ljudi misle, oni to rijetko rade
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice