Kadet MORH-a

poruka: 204
|
čitano: 106.762
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Kadet MORH-a

RRIF

20 000 kn

kuna gore dolje, nije bitno

s tim da ima još skupljih od njega

 

kao poručnik (minimalni časnički čin kojeg imaš ko fakultetlija) nećeš vidjet bojišnicu

pogotovo u današnje doba

nisu to napoleonski ratovi

www.ddoxy.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

PRIF je koji fakultet?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

Nije baš da nećeš vidjeti bojišnicu, ali nećeš ni ležati u blatu na -10°C na Božić... :-)

Avatar odgovara mojim reakcijama dok čitam ovaj forum...
15 godina
protjeran
offline
RE: Kadet MORH-a
mislav_01 kaže...

PRIF je koji fakultet?

 ekonomski u zagrebu...(ide mi kolega pa sam donekle upućen)

ekstremno ugledan i profesionalan...tko ga završi živi ko bubreg u loju
www.ddoxy.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

Dobro RRIF je poslovni faks i privatan je,  zato je skup,kao i ( Vern, Libertas..) Nemres usporedivati privatne visoke skole,  ali ako govorimo o drzavnim npr. ekonomski u zg na Kennedyevom, ja sam godinu platila 7 000,00 kn ..

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
doxy kaže...

ajd mi pokaži di nato ima žestoke borbe

looool

 Da...stvarno je potrebno uletjeti u fajt do jaja i popiti olovo.
Slijedeći puta kada idem zapaliti svijeću suborcu možda popričam o tome s njime onako tiho.

A i zablude da čin nosi sigurnost... u kojoj vojsci? JNA?

No...tema ide u skroz krivom smjeru. Za i protiv vojnog školovanja. Tko želi neka ide.
Biti prilagođen u duboko bolesnom društvu nije mjerilo zdravlja.- J. Krishnamurti
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
doxy kaže...
mislav_01 kaže...

PRIF je koji fakultet?

 ekonomski u zagrebu...(ide mi kolega pa sam donekle upućen)

ekstremno ugledan i profesionalan...tko ga završi živi ko bubreg u loju
 Jel to uopce fax? Mislim privatan je i jos k tome ekonomija. Meni je to osobno smijesno i ne bi to nazvao faxom nego tečajem ali dobro. Tamo se vecinom upisuju razni tatini sinovi jer su nesposobni upisat bilo sta drugo za vrijeme pravih rokova pa idu na te smijesne faxeve. Vjeruj mi znam ih hrpu kompletnih tuduma koji spadaju u taj opis i idu na VERN i slicne. To su po meni pačije školice. Ne omalovazavajuci one rijetke koje tematika tih faxova zanima pa istinski to prate, sami istrazuju i napreduju ali takvi obicno upisu normalnu ekonomiju a ne ove snobovske gluposti. Ugledan i profesionalan fax, mozda taj PRIF (ne znam za njega nikad cuo nisam) ali ostali privatni, i to svi znaju, su ipak za one koji imaju platezne mogucnosti ali bez onih intelektualnih.

I ne zelim sada tu pokrenut svadju oko ovih faxeva, NHF ikom. Moje razmisljanje. I nece me nista razuvjerit. Belji se

Mislim da se ipak treba orijentirat na normalne faxove na kojima postoji prijemni ispit o kojem ovisi školarina, ako si dobar na prijemnom ne placas nista (kao ja npr.) Placam samo onoe ECTSove sto zeznem, a to je u 3godine 400kn. Smatram da bi za ovaj MORH program svaki potencijalni kandidat morao dobro razmislit, jer minimum 10 godina radit za nekog i morat radit ti ne ostavlja bas previse izbora, a i pitanje je ponasanje poslodavca. Dobro razmisliti stisnut zube za prijemni pa nista ne placat i ne morat radit za MORH. Jedino ako netko bas zeli radit za MORH. Za sve one koji u MORHu vide samo priliku za obrazovanje, mislim da oni najvise moraju razmislit.
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2009 12:09 (mislav_01).
15 godina
protjeran
offline
Kadet MORH-a

ak ti je problem raditi jer vidim da si naveo MORAŠ RADIT onda kaj na faksu uopće radiš...

najbolje socijalna ustanova ak nećeš radit

 

u vojsci su SVI jednaki

nema bosanac, zagorac, srbin hercegovac

nema stranki

svi jednako tretirani sa jednakim pravima i mogućnostima

 

ja da sam drukčije krenuo živjeti mogao bi upisati

možda do 24.god mi se nekaj promijeni pa uletim tamo...

 

svugdje moraš radit...privatno po firmama samo te *ebu i navlače ko mačiča po firmi...

sve daješ a dobijaš mizeriju za plaću

www.ddoxy.blogspot.com
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

Da istina je da na takvim ne samo smjer ekonomija nego i ostalim privatnim faksevima ima takvih ljudi koji upisu i tako jel su malo imućniji i ne mogu drugdje upasti pa se tako svercaju i zavrse samo da zavrse..recimo ja idem  na ekonomiju i pričam s ljudima i tako znam neke stvari, recimo jedna moja skolaska kolegica ide na Libertas to je po meni sran_ u boji. to ubiti i nije faks nego nesto vise.. Ali sto se tiče tih privatnih iz pouzdanih izvora znam da je RRIF jedan od najboljih jel jedna poznanica tamo radi i to je faks gdje se moze puno naučiti ako hoćes, oni imaju vise tih praktičnih djelova idu po firmama, i iskreno da imam novaca ja bi to upisala jel mene taj posao jako zanima, za razliku od nas sto mi učimo vise teorijski dio sto nam neće puno pomoći oko toga posla.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

Ma kada sam rekao "moras radit" mislio sam da moras radit za samo jednog poslodavca i ako ti se nesta ne dopada, nisi sretan u tom poslu koji te zapadne, nemas sta rec samo trpit. A to je lose jer mislim da buduce zanimanje treba birat po onome sto zelis i volis, nema nista gore nego radit citav zivot nesta sto ne volis. A i pazi imas obavezu jer su ti platitli obrazovanje ili vec na neki nacin subvencionirali, nema dakle prigovora ili mjenjanja radnog mjesta, na neki nacin ogranicena ti je sloboda. Mozda malo previse brijem al tako mi se cini na prvi pogled. Recimo ti zavrsis neki fax i imas predodzbu o tome sto zelis radit s naucenim i oni ti naloze nesta drugo i sad, sta rec Namigiva

 

Naravno da se mora radit, sada u pravom smislu te 2 riječi. Svuda se mora radit. Pa jao nema nista bolje nego kad te netko pohvali jer je iznenadjin razinom usluge u ovom vremenu pa se iznenadi kad mu te nesta dobro napravis, i jos to smatras normalnim.

 

@Iwana: Evo vidis ti si jedna od onih izuzetaka koji studiraju ekonomiju i grizu, vole to i uce. Takvi studenti su u manjini i to ubiti daje losu sliku nekom faxu... Velika vecina upisuje te faxeve jer ih, priznati moramo, nije tesko upisat, a privatne nije ni tesko zavrsit (primarno govorim o VERNU jer o tom faxu najvise znam). Ti studenti ce se profilirat mozda jednog dana u uspijesne ljude, dok ce oni koji su upisali tek tolko da upisu kukat kako su na birou Namigiva Za sve danas treba grizt, treba imat ambicije i ne bojat se postavit vlastite ciljeve više nego sto bi inace to napravili

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.4.2009 12:21 (mislav_01).
15 godina
offline
Kadet MORH-a

S obzirom da neki ljudi imaju točne informacije a neki ne počet ću od tuda! Prvo trebaš upisati željeni fax (izbor faxova koje MORH trenutno traži možete potražiti na njihovim stranicama), zatim predati zahtjev za stipendiju, proći sigurnosne pripreme(nekažnjavanje, državljanstvo), onda ide potpisivanje predugovora. Nakon toga se ide u selekcijski kamp koji traje nekih 3-4 tjedna (zavisi od roda vojske) gdje se prolaze relativno jednostavni drilovi (trčanje 3200m, sklekovi,trbušnjaci...), ako se to zadovolji potpisuje se ugovor i kreće sa školovanjem. Od tog ugovora se ne može odustati osim u iznimnim slučajevima (ozljeda, bolest). Fax traje tri godine (preddiplomski) + 1 godina časničke izobrazbe, znači moraš raditi za MORH 8 godina, jedino piloti moraju 10 godina raditi zbog složenosti posla i skupoće školovanja. Nakon završenog faxa ideš na časničku izobrazbu gdje je plaća 5700 kuna (žnači ZA vrijeme izobrazbe). Nakon toga dobivaš čin poručnika (ili poručnika korvete ako si u ratnoj mornarici) gdje je prosječna plaća oko 7000 kuna pa na više! Nakon toga se može školovati više- znači poslije diplomski studij i magisterij pa doktorat... Za vrijeme faxa se provodi svake godine oko mjesec dana u kampovima gdje se uče razne ratničke vještine, taktike... To da se MORA ići u mirovne misije nije točno, to je samo poželjno, nitko to ne može narediti! A kao poručnik nećete biti na prvoj crti, naravno nećete biti ni puno dalje ali to je vojska, i ide se na mirovne i humanitarne misije, znači ne baš u kruzna žarišta (naravno ni to nije isključeno)- plaća vam je u tom slučaju naravno puta veća! Za vrijeme školovanja možete pohađati razne tečajeve, sportske aktivnosti, imate džeparac (12000 kuna godišnje). Po meni su uvjeti odlični no naravno i zahtjevi su poprilično strogi! Ali tko bi vas školovao besplatno! Umalo zaboravih: nakon 8 godina odsluženih možete tražiti privatni posao, a imate tih 8 godina radnog iskustva što će vam uvelike pomoću u traženju posla! 

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.4.2009 0:14 (goggy).
15 godina
offline
RE: Kadet MORH-a

Ja sam razmišljo o tome, međutim odustao.

Buraz ide na to.

 

Zašto sam odusto? Pa, mogu reći jer moram studirati u ZGu ili SPu, a FOI, koji sam žarko želio upisati je u VŽu. Međutim, bilo je i drugih razloga...

 

Dobra strana ovoga je što, takoreći, sve ti je servirano - školarina, knjige, pisaći pribor, smještaj, džeparac, sportska oprema, uniforma, teretana i sl. Natjeraju te da učiš (3 sata dnevno frajer doslovno stoji nad tobom), subotom, pak, imate vojnu naobrazbu (taktika, povijest, vojna komunikacija i što već, ne sijećam se).

Vojska ti omogućuje i "post-faks"  usavršavanja, međutim, kako je već rečeno, naplate sa 2x vojnom službom od trajanja školovanja.

Eh, što je downside? S ljudima koji su (ili su bili) u tom... Projektu? Kadet, ugl, jel. Well, ima caka, a ta je da ti si u vojsci po svim pravilima, svidlo se tebi to ili ne. Drugim rječima, ak te pošalji u Donju Vukojebinu pod Gredom, onda moraš tam biti točno koliko ti oni odrede. Istina, za tako nešto moraš stvarno imat peh, ali je moguće.

Što se tiče igranja rata, vrlo vjerojatno da ne budete ni r vidli. Naime, kao visokoobrazovani časnik, veće su vjerojatnosti da ćete postati vojni znanstvenik / intelektualac / strateg / birokrat /što već nego klasičan vojnik.

Što se tiče odlaska na prvu crtu u inozemstvo, to ni "normalnom" vojniku nitko ne može narediti. Naime, za sudjelovanje u... uff. IS-nešto-nešto, morate se prvo dobrovoljno javiti, zatim proći selekciju, potom obuku i tek onda ste spremni za međunarodne misije. Nije to baš kako je bilo u Vietnamu da je svatko mogo u rat ak je htio. Danas je to daleko drugačije...

 

Da se vratim na početak, ja smatram da mi je bolje završiti FOI neki IT smjer, nego na 10 godina prodati, malo radikalno rečeno, dušu vragu. Istina da vojska ima najbolje igračke, kad je informatika u pitanju, ali, opet, ja sam sebe postponam na tržište rada za 10 godina. A, iskreno, životna vizija nije mi doživotno raditi u državnom aparatu, da ne kažem, da bih vrlo rado prihvatio odmah nakon faksa posao bilo gdje vani (pod ovo bilo gdje- čitaj: EU, "nafte" bliskoistočne zemlje, azijski tigrovi, Japan, Kanada, JAR, SAD i sl.).

 

Iskreno, nisam siguran koliko si (ili ste, ako vas ima više na forumu) u ovom trenutku svijestan da ti je slijedećih 15 godina života, takoreći, zacrtano točno kako oni, a ne ti, kažeš. Naravno, opet, to je siguran posao i gotovo, pa da si imun na sva ekonomska / gospodarska / politička kretanja i previranja. Međutim, ne znam... Možda sam ja prevelik optimist, ali, osobno, smatram da je područje koje studiram veoma obećavajuće i da mi je puno bolje biti na tržištu rada, nego "rezerviran" (trenutno se klonim svih stipendija i ostalih obavezujućih ugovora, koliko mi pametno, well...).

 

E, da... Ne znam kako da ovo najblaže kažem... Ako padneš godinu, j*bo si ježa u mraku... Bez zaštite...

 

Raspitaj se, malo popričaj s ljudima koji su u programu, malo budi dosadan u MORHu i traži detaljne informacije, pa ako ti se svidi, zašto ne?

Ona je zauzeta? Ma i Knin je bio zauzet...
15 godina
offline
Kadet MORH-a

Nigdje ne mogu naći nikoga tko je u programu! Di god čitam svi su ili čuli od nekoga ili laprdaju bezveze (njihova mišljenja o tome a ne znaju ni što je program KADET).Bukva ti si rijetki koji govori činjenice! E sad što misliš da li bi našao posao sa završenim fakultetom strojarstva (smjer strojarstvo ili brodogradnja). Znači da nemam nikakvu vezu i da nemam radnog staža! Ako nakon MORH-a budem tražio posao imat ću 8 godina radnog staža a bit ću relativno mlad tako tako da bih mogao naći neki relativno dobar i siguran posao! Ima li netko tko je u programu da mi kaže iskustva?

15 godina
offline
RE: Kadet MORH-a

Jao, sry, tek sam sada vidio tvoje pitanje...

 

Hmm, uglavnom, trenutno, iskreno - ne znam. Međutim, znam da kada sam ja bio maturant (prije 2 godine) nakon FSB (Fakultet strojarstva i brodogradnje) si mogao bez problema naći posao. Čak, ako se ne varam, drastično je falilo kadra iz te struke. Jel i danas takva sitvacija? Vrlo vjerojatno jest, ali ne mogu 100% tvrditi.

Every hole is a goal!
15 godina
offline
Kadet MORH-a

stari mi je visoko vojno lice, tak da znam neke stvari...

ja sam isto htio to, al mi stari nije dao jer je reko da ću doslovce krv pišat... (i ne, nisam nikakva plachpichka, mamin sin il šta već...)

 

onaj ko se odluči na to, mora znati da nije baš onako kako je prikazano na reklami ;)

ovo je veoma odgovorno i mora se pristupiti ozbiljno tome, jer će ti u protivnom to "besplatno" studiranje ispasti mnogo skuplje...

 

i ne zaboraviti da si "izgubio slobodu" na nekih 15 godina ;)

 

 

i još jedna stvar za koju nisam siguran, al to nek provjere oni koji razmišljaju o ovome, jel se može upisati ovaj program sa bilo kojim fakultetom ili traže baš tehničke,itd. fakultete...

Can't find a better Jam!
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
doxy kaže...

ko prvo

dok si vani plaća je dupla plus neki dodatci (pare pare)

nikad nisi na prvoj liniji

high life

 

DIE STE SAD CSS I COD4 igrači

iskusite kak je stvarno pucat iz ak74

 Ipak si 10 godina vezan za vojsku i ides tamo di te posalju... I iskusija san pucacnje iz ak47 Cool, tako da...
14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

Prvo ti nisi doma nego u njih u vojarni. Ako si u Splitu ti si u vojarni sv. Nikola tamo je meni prika

s još jednim u sobi. Imaju sve po cili dan samo gleda televiziju i puši cigare (uči samo kad je kolokvij).

Drugo navečer mora bit u 21 uru u vojarni, a subotom do 22 sata mogu stat vanka, tako što se tiče

subotnjeg opijanja u parku zaboravi. Uhvate li te pijana mogu raskinit ugovor s tobom i moraš im vratit

sav novac koji su uložili. Zadnju godinu možeš past ali te ponavljanje zadnje godine ne financiraju.

Uglavnom dosta zamršeno i moraš dobro pročitat ugovor i razmislit. Zato ja neću ić na kadet, nego u četvrtom

razredu pisat ću običnu maturu (maturalni rad i obrana) odradit vojni rok i potpisat ugovor, te kasnije ić na obuku

za gardista.  I reka mi je prika isto da ako završiš ovo što ja idem i ako si iša u upravnu školu možeš pisat časnički ispit

iako nemaš fakultet, što ću i učinit.

15 godina
offline
Kadet MORH-a

Hvala na informacijama, još imam godinu dana da se odlučim! Ako netko još nešto zna neka slobodno kaže!

14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

Dodao bih još to da liti imaš vojne kampove, tu ti obično bude neka upoznavanja s oružjem i terenom. Odkad smo ušli u NATO, MORH je uveo i vojne balove (moga si viditi to na američkim filmovima) u kojem naravno kadeti moraju sudjelovat.

 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
ghost division kaže...

Odkad smo ušli u NATO, MORH je uveo i vojne balove (moga si viditi to na američkim filmovima) u kojem naravno kadeti moraju sudjelovat.

 

Ako to bude kod nas tako, barem će neki naučiti plesati pa ću manje kretena vani gledati kako pokušavaju plesati. :)
14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

Nemoj idealizirat našu vojsku. Mala smo vojska (cca 16.000) malo je para za financirat cijelo naoružanje. Kada dođeš dat će ti u ruke kalaš iz rata. Još ih je dosta kalaš, H&K, i srpsikh ciganki ali su dobro očuvane. Jedino ako želiš otiđi kasnije u mirovnu misiju oni koriste H&K G36(http://www.heckler-koch.de/HKWebText/detailProd/1928/85/4/19). Tako da šta ti paše od ovoga.

15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
ghost division kaže...

Nemoj idealizirat našu vojsku. Mala smo vojska (cca 16.000) malo je para za financirat cijelo naoružanje. Kada dođeš dat će ti u ruke kalaš iz rata. Još ih je dosta kalaš, H&K, i srpsikh ciganki ali su dobro očuvane. Jedino ako želiš otiđi kasnije u mirovnu misiju oni koriste H&K G36(http://www.heckler-koch.de/HKWebText/detailProd/1928/85/4/19). Tako da šta ti paše od ovoga.

 Ne vjeđaj kalas Cool, to je najizdrzljivija puska na svijetu! Pregaze ga hummeron, napune vodom i pjeskom, i on i dalje puca normalno!! A velicinu kalibra 7.62 nemoram ni spominjat... Vidio sam video na Youtube-u, lik ispuca 300 metaka, kalas gori i nastavlje pucat... Bilo je nedavno u nekim novinama (mislim Slobodna Dalmacija) da amerikancu kupuju kalase od nas za rat u afganistanu, tako da...
Sorry za lagani OT!!
15 godina
protjeran
offline
RE: Kadet MORH-a
Fowix kaže...
ghost division kaže...

Nemoj idealizirat našu vojsku. Mala smo vojska (cca 16.000) malo je para za financirat cijelo naoružanje. Kada dođeš dat će ti u ruke kalaš iz rata. Još ih je dosta kalaš, H&K, i srpsikh ciganki ali su dobro očuvane. Jedino ako želiš otiđi kasnije u mirovnu misiju oni koriste H&K G36(http://www.heckler-koch.de/HKWebText/detailProd/1928/85/4/19). Tako da šta ti paše od ovoga.

 Ne vjeđaj kalas Cool, to je najizdrzljivija puska na svijetu! Pregaze ga hummeron, napune vodom i pjeskom, i on i dalje puca normalno!! A velicinu kalibra 7.62 nemoram ni spominjat... Vidio sam video na Youtube-u, lik ispuca 300 metaka, kalas gori i nastavlje pucat... Bilo je nedavno u nekim novinama (mislim Slobodna Dalmacija) da amerikancu kupuju kalase od nas za rat u afganistanu, tako da...
Sorry za lagani OT!!
 istina
provjereno i potvrđeno od stotina tisuća ljudi
uostalom
kalašom smo se i obranili od agresora devedesetih...
www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a

AK-47 je solidna puška, ali izrazito neprecizna, bučna, trzava, loše se hladi. Izdržljiva jest i pouzdana jest, ali tu završava. Uzeti u ruke jedan G36 ili belgijsku FALovku mijenja percepciju oružja.

16 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

Jooooj Doxi!

 

NE UZIMAJU sa privatnih fakulteta! Student privatnog fakulteta ne moze biti kadet!

 

Primaju samo neke fakultete uglavnom tehnickog usmjerenja i medu njima nije EKONOMIJA, niti filozofski i slicno znaci orijentiraju se na medicinu, strojarstvo, stomatologiju, gradevinu tj. od njih ce imati koristi!

 

Nemoj gledati na prosle generacije, tada su primali sa raznih fakulteta, od prosle godine vise ne (znam jer smo imali u 4. srednjoj predavanje o tome koje su drzali casnici HV-a)!

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.5.2009 19:58 (Luka).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Kadet MORH-a
naxeem kaže...

AK-47 je solidna puška, ali izrazito neprecizna, bučna, trzava, loše se hladi. Izdržljiva jest i pouzdana jest, ali tu završava. Uzeti u ruke jedan G36 ili belgijsku FALovku mijenja percepciju oružja.

 Precizna do 250~300 metara, bučna ali podnošljivo, jako trza (mlado rame je teže podnosi ali moze se Cool), jako jednostavna za ciscenje, za hlađenje neznam, ali mi je opet draža od m4, mp5 i ak74 (znam da je mp5 smg) jer je puno efikasnija! Probija kamen širine cigle, za razliku od m4 (puno preciznija,lakša,manje trza) i ak74... Sve ovo o cemu pricam je isprobano tako da me nemozete uvjerit u drukcije...
Moj prvi izbor u ratu po urbanim sredinama i opcenito na kratkim udaljenostima (i u igramaCool) bi sigurno bija ak47, m4 nikako, za g36 i FAL neznan... Smatram da davanje jedne m4-vorke ili vecine drugih pusaka u ruke borca u afganistanu je kobno, zaglave se jako brzo zbog pjeska i tesko se ciste...
15 godina
protjeran
offline
Kadet MORH-a

radije da trza i vruća je, nego da mi zašteka kad je najpotrebnije, il kad padne kiša...ko npr 90% H&K proizvoda...znam iz prve ruke

www.ddoxy.blogspot.com my xFire -- ddoxy
16 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

Rat nije igra, zapamtite to! Previse se toga 90tih dogodilo da ga tako smatramo! Ratovanje nije zaje******* na prvoj crti, u ratu se gine! Kada se pogine nema te vise, to je najodvratniji osjecaj! Koliko se u zivotu mucis oko toliko stvari, koliko se pazis... a onda ti netko ti okonca zivot sa nekoliko stotina metara u sekundi...

 

Mozete pricati sto hocete u afganistanu se gine takoder, sjetite se francuskih vojnika ubijenih iz zasjede i slicno! Do sada smo bili postedeni tih stvari ali posto smo sada u NATO-u stvari ce se promijeniti! A opet tko kaze da nece za par godina izbiti veci rat sa puno vecim gubitcima?

 

No to nema veze sa kadetima!

 

==>

Kadet RH nece sigurno ici ginuti kao topovsko meso i nece ici nego dobrovoljno (osim ako izbije 3. svjetski ali tada idemo svi)!

 

To sto vam drzava da cete vratiti kroz 10 godina rada! Placu necete imati toliko veliku kao sto bi imali ako radite u struci! Recimo sa strojarstvom se nade posao za 10k (budimo realni ali strojarstvo je strojarstvo) ili medicina, stomatologija...

 

Po meni kadet je super za nekoga tko voli disciplinu, koga zanima vojska (ne neki nadr***i COD-ovci ili igraci igara jer nije to isto) i misle ostati raditi u vojsci!

 

Ja osobno sam puno razmisljao o tome ali sam shvatio sa mogu puno vise ostvariti izvan vojske i to je bio jedini razlog... Zato zapamtite ako ste kadet imate ogranicenu slobodu, strogi kucni red, nema zejabancije, lokanja, zabava... Imate samo vjezbanje, studiranje, odgovornost!

14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

Luka prosvjetlija si me. Rat zbilja nije igra. Uostalo znate li vi šta je Staljin reka 1945. kada je i nasta kalaš (napravite mi pušku koju kad bacim u lokvu i nakon 10 godina je izvadim da puca bez problema). Uostalom kalaš se prestaje proizvodit do 2012. jer jednostavno neće moć parirat tadašnjim oružjima (Kriss Super V). A čini mi se da su ameri napokon shvatili da su M16 I  M4A3 sranje.

14 godina
neaktivan
offline
Kadet MORH-a

Fowix ja ni jednim svojim postom nisam vriđao kalaš. Imam ga doma tako da znam šta je kalaš. A to što su svakakve stvari izvodili da dokažu izdržljivost samo dokazuje o ruskoj školi kakva je. Ako pogledaš što su sve radili sa VHS-om ista je stvar ka i kalaš samo što je naša puška bolja kopija francuskog FAMAS-a.

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice