Gitara za početnike

poruka: 147
|
čitano: 70.359
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Može li mi kogod preporučiti el. gitaru za početnike do 1000 KN

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...

Može li mi kogod preporučiti el. gitaru za početnike do 1000 KN

 el. za početnike?
Jesi do sada svirao na akustičnoj?
Mislim da je pametnije prvo uzet akustičnu, pa tek kada se naučiš električnu.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Sonny kaže...
IRebic kaže...

Može li mi kogod preporučiti el. gitaru za početnike do 1000 KN

 el. za početnike?
Jesi do sada svirao na akustičnoj?
Mislim da je pametnije prvo uzet akustičnu, pa tek kada se naučiš električnu.
 Upravo to. Ako nisi nikad svirao el. gitaru, bolje prvo na akustičnoj.
Ja mislim da sam negdje u Lidlu vidio električnu negdje oko 1000 kn. Ja mislim. Ili se to meni čini.
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 21:53 (netko_namo).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
netko_namo kaže...
Sonny kaže...
IRebic kaže...

Može li mi kogod preporučiti el. gitaru za početnike do 1000 KN

 el. za početnike?
Jesi do sada svirao na akustičnoj?
Mislim da je pametnije prvo uzet akustičnu, pa tek kada se naučiš električnu.
 Upravo to. Ako nisi nikad svirao el. gitaru, bolje prvo na akustičnoj.
Ja mislim da sam negdje u Lidlu vidio električnu negdje oko 1000 kn. Ja mislim. Ili se to meni čini.
 imam mnogo ljudi oko sebe koji mi govore da mi je puno bolje ići odmah na električnu, da su oni sa akustičnom samo gubili vrijeme...
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
netko_namo kaže...
Sonny kaže...
IRebic kaže...

Može li mi kogod preporučiti el. gitaru za početnike do 1000 KN

 el. za početnike?
Jesi do sada svirao na akustičnoj?
Mislim da je pametnije prvo uzet akustičnu, pa tek kada se naučiš električnu.
 Upravo to. Ako nisi nikad svirao el. gitaru, bolje prvo na akustičnoj.
Ja mislim da sam negdje u Lidlu vidio električnu negdje oko 1000 kn. Ja mislim. Ili se to meni čini.
 imam mnogo ljudi oko sebe koji mi govore da mi je puno bolje ići odmah na električnu, da su oni sa akustičnom samo gubili vrijeme...
 gubili su vrijeme ako su mislili za dan naučiti to sve svirat i onda preći na električnu
uzmi akustičnu neku, jer se može naći solidnih za 1000 kn, a onaj šrot iz lidla nemoj ni pogledat.
16 godina
offline
Gitara za početnike

Ja sam počeo s akustičnom i mogu reći da je teško početi pogotovo jer prsti bole (tvrde žice). Na el. su nešto mekše.

Sve zavisi što želiš svirati.

 

Nego da pitam nešto: je li Squier by Fender Bullet Strat dobra za početnike te koliko je isplativa ako će se svirati Gunsi, AC/DC, Metallica i dr. ?

92% tinejđera sluša turbo folk, pop, rap ili tehno. Ako si među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu rock i metal glazbu kopiraj si ovo u potpis.
14 godina
offline
Gitara za početnike

Na elktričnoj to je općenito puno lakše svirati nego na akustičnoj, znam iz iskustva. Iz Lidla nikako nemoj uzimati - to ne može biti dobro. Odi si u neki music shop i malo si pogledaj. Obavezno si moraš gitaru isprobati prije nego se odlučiš na kupovinu. Moj buraz uzeo gitaru za 5000 kn i na kratko ju je sam isprobao no kad je došao doma i malo dulje svirao skužio je da to nije gitara za njega. Drugi mi je pak prijatelj ubo gitaru u Osijeku na nekom sniženju od 60% i kaže da je super prošao - gitari od nekih 1500 kn pala je cijena 60% - neka akcija valjd bila. I malo malo ti budu neke akcije pa si najbolje poberi stranice domaćih shopova i dobavljača i malo se raspituj kada će biti neko sniženje. Iako ti možda ne bi bilo loše uzeti za prvu ruku i nešto polovno. Polovne stvari si tu uvijek jeftinije a vrijednost im ne pada toliko s godinama pa ćeš je opet moći prodati za sličnu cijenu po kojoj si je i kupio.

 

Eto savjet: nikako nemoj brzati sa odlukom - dobro se raspitaj i informiraj. Razmisli za što ti gitara treba - što bi želio svirati? Ako bi metal i neke agresivnije žanrove onda ti je električna opravdani izbor. Ako bi svirao laganice onda komotno možeš uzeti i akustičnu. Prednost akustične je što možeš svirat i bez struje Smijeh. A nekako je i lakše pjevati uz nju (barem se meni tako čini). Za tu cijenu (do 1000 kn) teško da ćeš pronaći akustičnu vrhunskim pragom i žicama - što znači da će ti biti malo tvrđe za svirati i puno teže nego na električnoj - ništa bez žuljeva. Akustičnu možeš nosti svugdje i svirat gdje želiš dok elktrična iziskuje prikladno pojačalo. Dakle ako planiraš električnu moraš kupiti i pojačalo. Nadam se da sam barem malo pomogao

16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Stimulans kaže...

Na elktričnoj to je općenito puno lakše svirati nego na akustičnoj, znam iz iskustva. Iz Lidla nikako nemoj uzimati - to ne može biti dobro. Odi si u neki music shop i malo si pogledaj. Obavezno si moraš gitaru isprobati prije nego se odlučiš na kupovinu. Moj buraz uzeo gitaru za 5000 kn i na kratko ju je sam isprobao no kad je došao doma i malo dulje svirao skužio je da to nije gitara za njega. Drugi mi je pak prijatelj ubo gitaru u Osijeku na nekom sniženju od 60% i kaže da je super prošao - gitari od nekih 1500 kn pala je cijena 60% - neka akcija valjd bila. I malo malo ti budu neke akcije pa si najbolje poberi stranice domaćih shopova i dobavljača i malo se raspituj kada će biti neko sniženje. Iako ti možda ne bi bilo loše uzeti za prvu ruku i nešto polovno. Polovne stvari si tu uvijek jeftinije a vrijednost im ne pada toliko s godinama pa ćeš je opet moći prodati za sličnu cijenu po kojoj si je i kupio.

 

Eto savjet: nikako nemoj brzati sa odlukom - dobro se raspitaj i informiraj. Razmisli za što ti gitara treba - što bi želio svirati? Ako bi metal i neke agresivnije žanrove onda ti je električna opravdani izbor. Ako bi svirao laganice onda komotno možeš uzeti i akustičnu. Prednost akustične je što možeš svirat i bez struje Smijeh. A nekako je i lakše pjevati uz nju (barem se meni tako čini). Za tu cijenu (do 1000 kn) teško da ćeš pronaći akustičnu vrhunskim pragom i žicama - što znači da će ti biti malo tvrđe za svirati i puno teže nego na električnoj - ništa bez žuljeva. Akustičnu možeš nosti svugdje i svirat gdje želiš dok elktrična iziskuje prikladno pojačalo. Dakle ako planiraš električnu moraš kupiti i pojačalo. Nadam se da sam barem malo pomogao

 pojačalo već imam (jedno od 200W i jedno od 2X 150W) a svirao bi rock i metal, i zna li itko neki dobar music shop da ga ima u splitu?
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
Poruka je uređivana zadnji put ned 24.5.2009 22:40 (IRebic).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike

Na bassu svakom si prste razderem.   Inače sam tamburaš,  ali i malo el bass gitare piknem.  Mogu reći da  oštre žice tambure ne deru tolko prste ko bilo koji bass...

A za početak...  Kupi neku akustičnu,  nauči neke osnove,  kasnije kreni na struju.    makar znam da ni nije svejedno bacati novce....

Samo,  ak uzimaš električnu... kupuješ  gitaru,   kupuješ vjerojatno i pojačalo  jer hočeš da se čuje kak spada,   a onda uz to idu i neki efekti... Uz efekte MOŽA  miksetica...  Makar znam da  puno ljudi svira  električnu "na suho" :D   ali to nije moj ukus,   nije ju zato Bog zmislil

15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
crystal6 kaže...

Ja sam počeo s akustičnom i mogu reći da je teško početi pogotovo jer prsti bole (tvrde žice). Na el. su nešto mekše.

Sve zavisi što želiš svirati.

 

Nego da pitam nešto: je li Squier by Fender Bullet Strat dobra za početnike te koliko je isplativa ako će se svirati Gunsi, AC/DC, Metallica i dr. ?

 da dobra je
dosta ljudi je počelo s takvom gitarom. ja inače nisam fan fendera (gitara), ali zato bass gitare poderavaju sve vrste muzike :)
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Uzmi neki squire za pocetak pa poslje nesto bolje

14 godina
offline
Gitara za početnike

Ha ha 200W veliš! To ti je kao ono linije od 1000W. Moj ti je buraz uzeo pojačalo od 50W i to ti je toliko jako da ga ne smije pojačat na max jer bi otišli svi prozori. A ovo od 200W - mislim da se takvi nose na koncerte. Čini mi se da ti oznake na pojačalima nisu baš ispravno napisane jer su takva pojačala i malo skuplja. A za shop ti ne bi znao reći jer nisam iz tog kraja. Valjda poznaješ grad pa znaš jel ima neki music shop il nema - a s obzirom na veličinu Splita, uvjeren sam da ima. Odi tamo i malo se raspitaj. Za 1000 kn se mogu naći solidne el. gitare koje će ti kao početniku biti i više nego dobre a možeš na njima svirati bilo šta. Postoje ti i razne papučice na kojima možeš dodavati i određivati razne efekte, pa si primjerice memoriraš na redni broj 1 štim za metallicu, na broj 2 ACDC i sl. Onda samo kresneš nogom i štim se prebaci. Imaš puno veći izbor na el. gitari nego na akustičnoj. Raspitaj se malo pri posjeti trgovini...

 

No također imaš i poluakustične gitare - to bi ti pak bile gitare koje imaju u sebi magnete (kao i električne gitare) pa se i one mogu spojiti na pojačalo a možeš ih svirati kao i bilo koje druge akustične gitare.

16 godina
protjeran
offline
Gitara za početnike

Uzmi elektro-akustičnu.Smijeh

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
Stimulans kaže...

Ha ha 200W veliš! To ti je kao ono linije od 1000W. Moj ti je buraz uzeo pojačalo od 50W i to ti je toliko jako da ga ne smije pojačat na max jer bi otišli svi prozori. A ovo od 200W - mislim da se takvi nose na koncerte. Čini mi se da ti oznake na pojačalima nisu baš ispravno napisane jer su takva pojačala i malo skuplja. A za shop ti ne bi znao reći jer nisam iz tog kraja. Valjda poznaješ grad pa znaš jel ima neki music shop il nema - a s obzirom na veličinu Splita, uvjeren sam da ima. Odi tamo i malo se raspitaj. Za 1000 kn se mogu naći solidne el. gitare koje će ti kao početniku biti i više nego dobre a možeš na njima svirati bilo šta. Postoje ti i razne papučice na kojima možeš dodavati i određivati razne efekte, pa si primjerice memoriraš na redni broj 1 štim za metallicu, na broj 2 ACDC i sl. Onda samo kresneš nogom i štim se prebaci. Imaš puno veći izbor na el. gitari nego na akustičnoj. Raspitaj se malo pri posjeti trgovini...

 

No također imaš i poluakustične gitare - to bi ti pak bile gitare koje imaju u sebi magnete (kao i električne gitare) pa se i one mogu spojiti na pojačalo a možeš ih svirati kao i bilo koje druge akustične gitare.

 je siguram sam za pojačalo to je moj stari kupio prije par godina, dobije se u djelovima i sam lemiš na PCB i poslje montiraš na cooler
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
14 godina
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
Stimulans kaže...

Ha ha 200W veliš! To ti je kao ono linije od 1000W. Moj ti je buraz uzeo pojačalo od 50W i to ti je toliko jako da ga ne smije pojačat na max jer bi otišli svi prozori. A ovo od 200W - mislim da se takvi nose na koncerte. Čini mi se da ti oznake na pojačalima nisu baš ispravno napisane jer su takva pojačala i malo skuplja. A za shop ti ne bi znao reći jer nisam iz tog kraja. Valjda poznaješ grad pa znaš jel ima neki music shop il nema - a s obzirom na veličinu Splita, uvjeren sam da ima. Odi tamo i malo se raspitaj. Za 1000 kn se mogu naći solidne el. gitare koje će ti kao početniku biti i više nego dobre a možeš na njima svirati bilo šta. Postoje ti i razne papučice na kojima možeš dodavati i određivati razne efekte, pa si primjerice memoriraš na redni broj 1 štim za metallicu, na broj 2 ACDC i sl. Onda samo kresneš nogom i štim se prebaci. Imaš puno veći izbor na el. gitari nego na akustičnoj. Raspitaj se malo pri posjeti trgovini...

 

No također imaš i poluakustične gitare - to bi ti pak bile gitare koje imaju u sebi magnete (kao i električne gitare) pa se i one mogu spojiti na pojačalo a možeš ih svirati kao i bilo koje druge akustične gitare.

 je siguram sam za pojačalo to je moj stari kupio prije par godina, dobije se u djelovima i sam lemiš na PCB i poslje montiraš na cooler
 Onda imaš nešto jako moćno. Koja marka? Baš ne pratim toliko gitare (niti električne niti akustične) - stalno se izbacuju novi modeli i sve su jeftiniji i pristupačniji. Tak da uzmi nekog pod ruku - tko se razumije u gitare iz tvoje okoline i pravo u music shop. Tamo to sve skupa isprobate, obavezno si provjeriš sve pragove (e to ti je još jedna prednost električne gitare - ona ima u pravilu više pragova i pristupačniji su tako da ako razmišljaš bacati se u soliranje onda definitivno elktrična gitara). Ja sam recimo davno kupio akustičnu gitaru, također jeftinu ali nisam provjeravao pragove pa mi niti dan danas neki ne rade najbolje (drndaju žice na nekim mjestima) ali me to ne smeta previše i ne da mi se to ići popravljati već kad skupin nekih para a ne budem imao pametnijih stvari - kupujem neku vrhunsku!
Da li si razmišljao naručiti gitaru iz vana? Mislim da li ti to dolazi u obzir (nešto van lijepe naše)? Evo ti provjerene stranice: Thomann
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

@marko355: evo nisam jedini basista na forumu. zavisi kao bi svirao. ako bi ucio sam svirat onda kupi el.  a ako misliš ić u glazbenu školu ili na tečaj onda kupi akustaru. po meni je bolje da sad kupiš akustiču pa kasnije kad malo više naučiš el.

 

15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Uzmi neku akusticnu iz konzuma, idi uzmi par sati, prosviraj one 4 knjige (nznm kako se sada zovu, ali ima svaka 12 stranica) i kupi neku elektricnu

15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Šanse su minimalne da ćeš za 1000 kuna dobiti nešto imalo kvalitetno, a da nije iz oglasnika.

 

A što se tiše akustične, ne vidim što fali akustičnim gitarama. Ja sviram na akustičnoj i baš se guštam...

15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Ja sam kupio akustičnu od Ibaneza za 800 kn kao starter kit sa futrolom trzalicama nekim čudnim štimerom ali gitara je solidna. Ipak je to Ibanez. Eh da , firam di sam ju kupio se zove NovaGlazbala iz zagreba pa su dostavili u jedan dućan u gradu di živim tj. taj dućan naručuje od njih.

 

 

p.s. evo linka od gitare. Htio sam uzet ovu skuplju ( 40 kuna razlika ) ali nisu je imali na lageru pa sam morao uzet jeftiniju varijantu. 

 

http://www.novaglazbala.hr/IBANEZ_JAM_GA3.htm   <---- ovu sam kupio

http://www.novaglazbala.hr/IBANEZ_JAM_V50.htm   

Život je k'o komad budjavog lebca. Nakon oba u ustima ostaje gorak okus.
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 1:47 (Joe Cavallo).
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Ako si baš navalio na električnu gitaru (iako ti i ja preporučujem akustičnu) onda uzmi Yamaha Pacifica gitaru. Idealna za početnike, ima jako lijep zvuk i i odlično napravljen vrat tj. nakon sviranja se nećeš osjećati kao da si kopao kanal.Namigiva U svakom slučaju izbjegavaj SX gitare.

When power leads men towards arrogance, poetry reminds him of his limitations...
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

To je valjda neka zabluda da je električnu teško svirati... Na električnoj se čuje i najmanji zvuk, tako da se one fintice (hammer, pull i najvažnije tapping) puno lakše izvode nego na akustičnoj ili klasičnoj.

 

Ja bi ti također preporučio akustičnu za te pare. Električnu je dosta teško naći za tako male pare, a mislim da je i Squier Bullet (najlošiji Squier) preko 1000 kn.

BTW, neko se raspitivao za Squier Bulleta, ja preporučujem da to ne uzima. Bolje još malo uštedit pa kupiti Affinity nego potratiti novac na Bulletu. Bullet sux big time.

 

Akustična je i višenamjenska. Npr. akustičnu možeš svirati i po vani, na žurkama, a električnu samo tamo gdje ima pojačala - znači doma i na nekim nastupima, a pitanje je kolko je pametno nastupati s gitarom od 1000 kn... I s akustičnom isto možeš svirati rock (sjeti se unplugged pjesama). Uzmi akustičnu ako nađeš neku za 1000 kn što sumnjam.

 

Najbolje ti je da otiđeš u neki music shop i raspitaš se za cijene jer na internetu nema puno hrvatskih music shopova što me baš čudi. Najpoznatiji ti je Megamuzika u Vlaškoj ako živiš u ZG.

92% tinejdžera misli da su oni potpisi sa '92%' cool. Ako si ti među onih 8% koji misle da su ti potpisi retardirani, nemoj ovo kopirati u svoj potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

evo malo sam bolje pogledao u "kasicu", i ako bi mogao dobiti dosta bolju gitaru za malo više novca, onda dolazi u obzir do MAX 1700 KN

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

što kažete na ovu:

http://www.njuskalo.hr/oglas465586

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

Električnu za 1000 kn je teško nać, zato predlažem da uzmeš neku polovnu jer za 1000 kn možeš dobit samo el tora, a to ti se ne isplati da košta 100 kn...

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
15 godina
protjeran
offline
RE: Gitara za početnike

mani se skvajera, to je sranje, nadji neku jamahu pacifiku, dobra gitara za male novce, bolja od jeftinih ibaneza, skvajerova i inih sranja

nu, glamac, djava ga odnija
16 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
_Rainmaker_ kaže...

Električnu za 1000 kn je teško nać, zato predlažem da uzmeš neku polovnu jer za 1000 kn možeš dobit samo el tora, a to ti se ne isplati da košta 100 kn...

 povećao sam na 1700
Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Gitara za početnike
IRebic kaže...
_Rainmaker_ kaže...

Električnu za 1000 kn je teško nać, zato predlažem da uzmeš neku polovnu jer za 1000 kn možeš dobit samo el tora, a to ti se ne isplati da košta 100 kn...

  povećao sam na 1700
  aha..sry. za te pare je moj brat kupio Vintage...dosta je dobra, za početnike super :)
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

znaš li gdje bi se sada mogla ta gitara kupiti?

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
16 godina
offline
Gitara za početnike

Evo sviram vec par godina i akusticnu i elektricnu (a bilo je izleta i na prim...), pa sukladno tome cu reci koju rijec.

Ono da gubis vrijeme s akusticnom definitivno ne stoji. Ja sam krenuo sa bratovom akusticnom (i to nije neka marka - kostala cca 700 kn) i onda neko vrijeme svirao na losoj elektricnoj da bi si evo prije nekih god dana kupio pravu gitaru. I... Svirao sam na njoj dost dugo uz povremene pauze. Sad kad sam se malo zasitio svega toga ponovno sam se vratio na akusticnu.

 

Ako si totalni pocetnik predlazem da uzmes neku gitaru iz lidla i sl. cisto da vidis el ti pase gitara kao instrument. U biti za ovak sta ti moze posluzit bilo koja gitara (moze i polovna) a kazem iz lidla sam da potrosis sto manje para - ako mozes, posudi od nekog na neko vrijeme. Tako neces potrosit nist para.

 

Ako nemas nikakvo glazbeno obrazovanje opet preporucam da uzmes akusticnu il jos bolje klasicnu i, ako si dovoljno mlad, upises glazbenu.

 

U slucaju da imas neko predznanje i/ili te ne zanima glazbeno usavrsavanje nego samo zelis rokati onda kupuj elektricnu. U tom slucaju kupi neku malo bolju. Obavezno gledaj magnete, vrat, i specifikacije. Nemoj kupovat samo zbog oblika gitare il boje. Predlazem da se jos puno raspitas na forumima i pogledas kako se cijene krecu?Google is your friend...

Music Centar web shop

Glazbeni Forum

itd.

 

P.S. Ostavi si novaca i za pedale. (mogu biti pakleno skupe) Bez njih je nemoguce dobit pravi zvuk. Studijske pjesme se uglavnom sviraju na nekoliko pedala i onda provlace kroz razne efekte... Inace, koju vrstu glazbe mislis svirat?

Nemam komentara
Poruka je uređivana zadnji put pon 25.5.2009 17:04 (Bichanich).
16 godina
neaktivan
offline
Gitara za početnike

već sam gore naveo da mislim svirati rock i metal (i malo heavy metala dobro dođe)

Intel Pentium 4 630 3,46 giga ati hd 2600 pro 512 mega de-de-er-a 22 giga de-de-er-a 400...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice