Dionice i ulaganja

poruka: 10
|
čitano: 7.227
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Dionice i ulaganja

Evo vidim da nemamo konkretnu temu o dionicama i ulaganjima pa otvaram temu da raspravljamo i savjetujemo se. 

q6600, 8800gt, 2gb ram, 500gb hdd, gigabyte p35 ds3....
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2017 22:32 (pajic3).
16 godina
protjeran
offline
Dionice i ulaganja

Moje mišljenje je da je to sve jedno kapitalističko sranje. Dosta je bilo mešetarenja i manipulacija. Jedino što vrijedi je pošteni fizički i intelektualni rad. Ljudi su stoka, pa toleriraju ovakve manipulacije manjinske kapitalističke gamadi. A ulaganjem u dionice se ne bavi radnička klasa, nego bogataška gamad koja se nakupila bogatstva od podcjenjivanja i izrabljivanja tuđeg rada. Sigurno će hrvatski radnik pratiti CROBEX i svoju prosjećnu hrvatsku plaču (NOT 5000 kn ili koliko več prodaje maglu statistika) od 1800-2000 kn dati u neke dionice. Drago mi je da se raspada ovaj tigar od burzovnog papira. Jedva čekam slom. Nažalost, ispaštat će obični ljudi, a ne smradovi koji su to učinili i političke marionete koje takvo stanje omogučavaju i podržavaju. Ili imaš industriju ili je nemaš. Država bez vlastite proizvodnje je nitko i ništa.

 

Dokumentarni film:

 

Money As Debt

Developers,developers,developers...coming and coming and coming...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.10.2008 22:13 (the_tux).
16 godina
protjeran
offline
RE: Dionice i ulaganja
the_tux kaže...

Moje mišljenje je da je to sve jedno kapitalističko sranje. Dosta je bilo mešetarenja i manipulacija. Jedino što vrijedi je pošteni fizički i intelektualni rad. Ljudi su stoka, pa toleriraju ovakve manipulacije manjinske kapitalističke gamadi. A ulaganjem u dionice se ne bavi radnička klasa, nego bogataška gamad koja se nakupila bogatstva od podcjenjivanja i izrabljivanja tuđeg rada. Sigurno će hrvatski radnik pratiti CROBEX i svoju prosjećnu hrvatsku plaču (NOT 5000 kn ili koliko več prodaje maglu statistika) od 1800-2000 kn dati u neke dionice. Drago mi je da se raspada ovaj tigar od burzovnog papira. Jedva čekam slom. Nažalost, ispaštat će obični ljudi, a ne smradovi koji su to učinili i političke marionete koje takvo stanje omogučavaju i podržavaju. Ili imaš industriju ili je nemaš. Država bez vlastite proizvodnje je nitko i ništa.

 

Dokumentarni film:

 

Money As Debt

 Istina je da ce i u ovom svem burzovnom krahu najvise profitirati bogatasi, jer su cijene dionica nerealno i nekontrolirano napuhnute te ih vise nitko nije mogao pratiti, a slom americkog prometa nekretnina je uzgokovao ispuhivanje ovog balona. Oni koji imaju sredstva ce krenuti kupovati validne dionice te dvostruo zaraditi kad oporavak krene. 
Ovakav slom se ocekivao puno ranije al ga je Bush to uspio odgoditi do konca svoje karijere. Nesposobna i nekontrolirana Amerika bez socijalnog programa se zasgurno uzrokovati jos ovakvih slomova. Bogati se se i vise bogatiti a sigomasnima ce se i dalje prodavati magla o nekakvom American Dream-u. Trebalo bi osnovati neki novi Hag, za Ekonomske zlocince, iako sumljam da bi svi stali u jednu drzavu.
Zlo i Naopako
14 godina
neaktivan
offline
Dionice i ulaganja

Nego dragi moji. Evo ja sam razmišljala neki dan dal da si kupim mobitel. Pošto ovaj jedan već imam 10 godina a radi ko suza, oću reć, radi ka mrav... razmišljala sam hehe

pošto sam jednom davno načula da postoji neš ka dionica, iako jedva znam što je to (fala bogu na gugleu - dionica = vrijednosni papir) pomislila sam da bih mogla eto uložit tisuću kuna u neku dionicu. sad, piše negdje da bi kao trebalo imat brokera. jel baš nužno moram imat brokera il morem ovak na svoju ruku?

ja bi kupila INA dionicu ak se to još prodaje.

kaj vi mislite o tome? osim kaj dioničari zarađuju na siromašnima?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dionice i ulaganja
oblak24 kaže...

Nego dragi moji. Evo ja sam razmišljala neki dan dal da si kupim mobitel. Pošto ovaj jedan već imam 10 godina a radi ko suza, oću reć, radi ka mrav... razmišljala sam hehe

pošto sam jednom davno načula da postoji neš ka dionica, iako jedva znam što je to (fala bogu na gugleu - dionica = vrijednosni papir) pomislila sam da bih mogla eto uložit tisuću kuna u neku dionicu. sad, piše negdje da bi kao trebalo imat brokera. jel baš nužno moram imat brokera il morem ovak na svoju ruku?

ja bi kupila INA dionicu ak se to još prodaje.

kaj vi mislite o tome? osim kaj dioničari zarađuju na siromašnima?

Bolje si kupi mobitel ako raspolazes sa samo 1000 kuna, pruzit ce ti vece zadovoljstvo i vecu korisnost!

 

Ako se netko misli baviti dionicama treba imati brokera koji uzima koliko ja znam 50 kuna za transakciju pa recimo ti ulozis 1000 kuna, on pojede 50 to je bubitak od 5% i jos 50 kad prodas, znaci 10% a toliko dionica INA-e nece rasti (moja procjena)!

 

Po meni da bi se isplatilo ulagati u dionice, treba 10 000 kuna minimalno, jer tada se osjeti 10%. Manji iznosi su gubljenje vremena i zivaca i obicno zavrsi lose (al dobro nije velik ulog pa nije smak svijeta).

 

Znaci ako zelis 1000 kuna uloziti u INA-u onda to ulozi da bi vidjela kako to ide, taj proces a ne da bi izvukla zaradu. Tih 1000 kuna ce ti skoro biti bacen novac pa iz tog razloga preporucavam mobitel (10 godina je dosta)!:D Osim ako te zanima to, onda tih 1000 kuna smatraj kao skolu!

16 godina
neaktivan
offline
Dionice i ulaganja

Sa 1000 kn ne možeš kupiti niti jednu dionicu INA-e.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
16 godina
neaktivan
offline
RE: Dionice i ulaganja
macak kaže...

Sa 1000 kn ne možeš kupiti niti jednu dionicu INA-e.

1420,10 trenutna cijena. Al ista stvar i da ima 1500 ako misli zaraditi nema kruha na samo to.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Dionice i ulaganja
Luka kaže...

1420,10 trenutna cijena.

Zapravo 1410,00 kn. Ali nije ni bitno. Uglavnom, treba računati s tim da možeš kupovati jedino preko brokerske kuće, tako da računaj sa minimalno 0,6% provizije po svakom nalogu (prodajnom i kupovnom). Općenito, nekakav minimum trgovanja bio bi 5000 kn po nalogu.

- ako gori zeleno, ne znači da sam tu -
Poruka je uređivana zadnji put uto 1.9.2009 20:53 (macak).
15 godina
neaktivan
offline
Dionice i ulaganja

Hehe dobro sam se nasmijo.. Dobro, cura se ne razumije u dionice, poštujem to :P

7 godina
neaktivan
offline
Dionice i ulaganja

Pozdrav. Zanima me koje dokumente nosim kada se prijavljuje porez, trenutno koristim Admiral Markets, zanima me da li ako isplatim na Skrill ili Neteller da li me neće porezna skužiti da sam isplatio.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice