Virtual PC - koji (software)??

poruka: 16
|
čitano: 7.745
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Virtual PC - koji (software)??

koji software preporucate a da je jos free ...znam da ih ima dosta ali molim preporuke u kojima ste radili i to .................hvalaaaaa punoooo

nema gaaa...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Virtual PC - koji (software)??

pa... MS Virtual PC 2007, VirtualBox...

Kublach
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 22:49 (Kublach).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: Virtual PC - koji (software)??
Comfort kaže...

koji software preporucate a da je jos free ...znam da ih ima dosta ali molim preporuke u kojima ste radili i to .................hvalaaaaa punoooo

 Ovisno o tome za sto ti treba, koji OS itd. Navedi malo vise informacija VmWare je jedan od najmocnijih, a i ima besplatnu inacicu.
Zlo i Naopako
15 godina
neaktivan
offline
RE: Virtual PC - koji (software)??

 pa trebao bi mi da vidim ove nove windovse i da sim ogu sloziti neki prijenosi OS  na sticku (za to sam nabavio mojoPAC )....  hvalaa

nema gaaa...
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.1.2009 22:58 (Comfort).
16 godina
neaktivan
offline
Virtual PC - koji (software)??

MS Virtual PC 2007

Kublach
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Virtual PC - koji (software)??

koristio sam VirtualPC, a sada koristim VirtualBox i on mi je puno bolji. toplo preporučam

Hello World!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Virtual PC - koji (software)??

virtualbox je najbolji besplatni(po meni).

OS: Windows XP Professional Edition SP3,Windows 7 Ultimate Beta 1(Build 6801)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Virtual PC - koji (software)??

Ljudi, ima li ko iskustva sa VirtualBox da mi pomogne.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Virtual PC - koji (software)??
magistar kaže...

Ljudi, ima li ko iskustva sa VirtualBox da mi pomogne.

ja imam. ako treba pomoć, pitaj.

Bubamara na steroidima. # # # http://www.erepublik.com/en/referrer/Neil+Armstrong
16 godina
neaktivan
offline
Virtual PC - koji (software)??

Izgleda da sam uspješno instalirao "VirtualBox" i kad ga otvorim, sad neznam kako da instaliram Win Xp.

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Virtual PC - koji (software)??

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Virtual PC - koji (software)??
magistar kaže...

Izgleda da sam uspješno instalirao "VirtualBox" i kad ga otvorim, sad neznam kako da instaliram Win Xp.

 

 

 

-isto kao i svaki OS, s instalacijskog medija, ovdje je ipak praktičnije napraviti ISO image (nero? ili bilo koji soft te namijene) instal CDa i mountati ga..

-Za VGA postavi 12MB, nakon instalacije dodaj vbox-toolse.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
protjeran
offline
RE: Virtual PC - koji (software)??
magistar kaže...

Izgleda da sam uspješno instalirao "VirtualBox" i kad ga otvorim, sad neznam kako da instaliram Win Xp.

 

 

 

Instaliraš kao i na disk. Odabereš Os (win u tvojem slučaju), staviš naziv virtualne mašine, odrediš koliko će ti rama uzimati i onda te pita za kreiranje diska. Klinkneš na new i imaš opciju dinamička pohrana ili statička - odabreš bilo koju. Nakon toga odrediš veličinu diska. I kreirao si virtualnu mašinu.

 

E sad trebaš ići na settings i dodati mu koliko će uzimati video memorije (preporučam više 0d 64, a ne 12 kao što kolega preporučuje), ideš na cd/dvd i klikneš na mount (radio button) cd/dvd...

 

Nakon toga staviš Win XP cd i klikneš na start (virtualne mašine)

 

I to je to.

-security expert-
16 godina
offline
Virtual PC - koji (software)??
Oprostite na pitanju indirektno vezanim uz temu...

Koji hardver emulira VirtualBox (Koji proc i grafu)?

Znam da VirtualPC 2007 emulira proc koji jest u kompu ali samo jednu jezgru, rama koliko se zada i neku lošu S3 Trio grafu ako sam dobro zapamtio...
Dovoljno slaba grafa da ne radi ni 3DMark2001.
Pišem završni rad teme "Utjecaj glavnog OS-a na perfortmanse virtualnog stroja", pa ne mogu testirati performanse virtualne Viste s dovoljno programa.
U biti testiram na XP, Visti i 7.

Razer neću kupiti iz principa. Ne mare za arahnofičnu i ofidijofobičnu rulju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Virtual PC - koji (software)??

VirtualBox je optimalniji za hardware, uz jednu manu com/LPT.

-i dvije jezgre i emt64 itd, zapravo ovisi o hardwareu koji imaš, CPU i BIOS (podrška za intel/AMD -VT).. , grafika je dx9 comp., ali nikad emulacija nije za perfomanse.. -sam naslov 'glavni OS' nebi trebao imati utjecaja na virtualni, tj više bi trebao ovisiti o kvaliteti virtualnog softvera-emulatora. Ali za igre nisu dovoljno dobri (i 3dmark). Dok 'običan' software na pristojno jakom kompijuteru može radit bez (relativno) vidljive razlike.

V-PC ima jednu manu, radi pod windowsima, dok Vbox radi na svemu (preferira linux), VMWare također (mrvicu bolje na windowsima). Jer smisao emulacije je važniji kod različitih OSeva.. Njihova usporedba ti pokazuje koliko je važan host-OS (malo, kao i hardware, relativna ''nula'' jer ne uspoređujemo CPU-MHz i ako je 32bit ili 64bit) a koliko sam emulator (puno).

-Tako da se sad V-PC 'ograničava' na virtualne servere ili za W7 emuliranje XPa... ostali rade sve (zanimljivije kombinacije) ali ne kažem da je V-PC loš/spor i sl.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
9 godina
neaktivan
offline
Re: Virtual PC - koji (software)??

Najbolji programi za virtualizaciju Bochs, VirtualBox, VMware Player, QEMU 7.0 Manager, MS Virtual PC 2007. Svi na ovom popisu navedene virtualne mašine su besplatne, sa malom napomenom da su se najbolje za virtualizaciju pokazale virtualbox i vmware player od najstarijih do najnovijih operaciskih sustava, kao prvo zato jer najbolje koriste hardwarske mogućnosti i zato što su najbrži kod instalacije os-a i to sve za samo free cijenu :) .

Josip Dropučić
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice