Kucni server

poruka: 8
|
čitano: 2.581
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Kucni server

Imam stari racunar, barton 2500+, Abit nf2-sl, 512 MB rama. Iskoristio bih to za neki kucni server opsteg tipa. Sharing multimedije, router i sl. Dajte prijedloge sta i kako bi ste vi to napravili.

:)
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Kucni server
logic kaže...

Imam stari racunar, barton 2500+, Abit nf2-sl, 512 MB rama. Iskoristio bih to za neki kucni server opsteg tipa. Sharing multimedije, router i sl. Dajte prijedloge sta i kako bi ste vi to napravili.

Osim ako nije apsolutno tih da ga se uopće ne čuje i smješten negdje da ga ne vidim, nikako. Prodao bih ga i kupio neki NAS.

Inače, gore bih stavio neki FreeNAS, ili općenitu Linux distribuciju, mada ne vidim nekog razloga za routanje preko odvojenog računala "za po doma".

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
13 godina
offline
Kucni server

Slazem se potpuno. Mislin da je zgodnije samo NAS stavit tu. Inace linux distribucija tipa Clarkconnect mislim da ce odradit posal. Imas dosta stvari i mislim da ce ti bit dovoljna za po doma.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server

NAS mi nije neophodan ali kad vec imam komp iskoristio bih ga da ne kupujem nas i jos jedan router. Imam adsl i nekoliko korisnika van kuce koji koriste net i mutliemdiju sa mog kompa pa mi treba a regulisem pristup netu njima. Ako cu ga koristiti onda bih ga koristio i za to. Znaci NAS i router. Ako moze i streaming videa to bi bilo odlicno. Znaci neko allround rjesenje. Ne mora to biti bog zna sta sofisticirano ali recimo da korisniku a omogucim net i multimediju a korisniku b samo multimediju i net ali da mogu ograniciti bandwith i sl. Moze li to recimo windows home server ili neka linux distribucija. I jos da je lako za nauciti da ne moram sad uciti administriranje servera. Hardware nije problem kao ni buka. Lako cu dodati jos jednu mreznu wireless i sl. Ima li prijedloga?

Mača napomena ADSL router koji imam mi ne moze to odraditi na nacin koji mene zadovoljava.

:)
13 godina
offline
Kucni server

pa fino sam ti napisa... ova linux distribucija. pogledaj jel ti to odgovara. nas ne mora bit kupljen. mozes i od racunala to napravit. da bude data server a i router. samo pazi ako su vazni podatci poslozit raid i takve stvari.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server

Upravo skidam. Ma vazne podatke ne drzim na starim kompovima i uvijek je backup u igri ;)

TU nista ne prepustam slucaju ;)

 

:)
13 godina
offline
RE: Kucni server

btw ajd javi kako je proslo i kako si zadovoljan

16 godina
neaktivan
offline
RE: Kucni server

Hocu mada ce to malo stati sada jer sam kupio router pa mi to sad nije neophodno.

:)
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice