Spajanje 2 računala putem wireless-a?

poruka: 12
|
čitano: 11.747
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 računala putem wireless-a?

pozzz!

imam jedan PC i jedan laptop, oba imaju wireless i ne da mi se stalno slati mejlove ili spremati na stick kada trebam nesto prinatati pa me zanima da li se to moze putem mreže obaviti kao neko share-anje?

hvala!

La lucha continuada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?

naravno da može, ista stvar kao i sa mrežom (lan), spojiš dva uređeja i radiš šta hoćeš

 

jedino pripazi na sigurnost, kad ne koristiš isključi, inače ti se netko može zakačit, pa napravit havariju ili trošit ti internet

15 godina
neaktivan
offline
Spajanje 2 računala putem wireless-a?

hvala, al da mi netko objasni kak se to radi???

La lucha continuada...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje 2 računala putem wireless-a?

koji OS? Internet radi (vjerojatno da, router?) -recimo da je WinXP, (pod svim winsima je isto...) poželjna je ista radna grupa Workgroup ili MShome ili... jer se onda kompijuteri 'vide', dodaj sharing na željeni folder, kreiraj usera, i to je to... (OK, nije ali moglo bi biti)

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?
ihush kaže...

koji OS? Internet radi (vjerojatno da, router?) -recimo da je WinXP, (pod svim winsima je isto...) poželjna je ista radna grupa Workgroup ili MShome ili... jer se onda kompijuteri 'vide', dodaj sharing na željeni folder, kreiraj usera, i to je to... (OK, nije ali moglo bi biti)

 imam xp Essential sp2, a ja sam stvarno nov sto se tice toga...pa ak moze malo detaljnije...hvala!

evo sad mi se nakon što sam pokušao napraviti nešto otišao sam na D: i sharing and security i pratio postupak te mi se pojavilo ovo... i sad ne znam sto s time...ahahaha ne vjerujem. noob...:-p
La lucha continuada...
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 18:19 (eterna luchar).
15 godina
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?

... opet, fale podatci, pa idemo napikavati k'o ćoravi. (engleski jezik??)

-upali win-explorer.  na ikonu MyComputer, desni klik, manage, uđi u grupu local users, users, u prozoru desni klik, dodaj new user.

prvi red user name i password+confirm (s drugog kompa!), iskljući ..must change i uključi never expires. OK... zatvori.

sad u npr My Documents, napravi folder npr. ZaDijeljenje. Desni klik, sharing, uključi sharing, permissions, dodaj users i izbriši everyone.

Time si 'otvorio' komp na mreži.

Na drugom kompu,  (user i password su oni od maloprije?), win-explorer, network.., entire network... sad bi trebao biti vidljiv prvi komp.

-dalje znaš? Namigiva

 

Ako komp nije vidljiv, ako win nisu iste verzije već ima problema..., postaviti istu radnu grupu, može i fixne tcp/ip npr 192.168.1.111 i 192.168.1.112 (pročitaj dodijeljene od routera pa prilagodi) ako opet nije vidljiv komp na mreži, desni klik, na MyComputer, search -ime kompijutera ili map network drive adresa: \\imePC\disk\folder ... jer poneka kombinacija windowsa se 'ne želi vidjeti' pa ih natjeramo.

 

-jel' sad OK?

 

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
Poruka je uređivana zadnji put sri 11.3.2009 18:37 (ihush).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?
ihush kaže...

... opet, fale podatci, pa idemo napikavati k'o ćoravi. (engleski jezik??)

-upali win-explorer.  na ikonu MyComputer, desni klik, manage, uđi u grupu local users, users, u prozoru desni klik, dodaj new user.

prvi red user name i password+confirm (s drugog kompa!), iskljući ..must change i uključi never expires. OK... zatvori.

sad u npr My Documents, napravi folder npr. ZaDijeljenje. Desni klik, sharing, uključi sharing, permissions, dodaj users i izbriši everyone.

Time si 'otvorio' komp na mreži.

Na drugom kompu,  (user i password su oni od maloprije?), win-explorer, network.., entire network... sad bi trebao biti vidljiv prvi komp.

-dalje znaš? Namigiva

 

Ako komp nije vidljiv, ako win nisu iste verzije već ima problema..., postaviti istu radnu grupu, može i fixne tcp/ip npr 192.168.1.111 i 192.168.1.112 (pročitaj dodijeljene od routera pa prilagodi) ako opet nije vidljiv komp na mreži, desni klik, na MyComputer, search -ime kompijutera ili map network drive adresa: \\imePC\disk\folder ... jer poneka kombinacija windowsa se 'ne želi vidjeti' pa ih natjeramo.

 

-jel' sad OK?

 

 hehehe...hvala, kad odradim sve to javim se da li je uspjelo...
La lucha continuada...
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?
ihush kaže...

-upali win-explorer.  na ikonu MyComputer, desni klik, manage, uđi u grupu local users, users, u prozoru desni klik, dodaj new user.

prvi red user name i password+confirm (s drugog kompa!), iskljući ..must change i uključi never expires. OK... zatvori.

sad u npr My Documents, napravi folder npr. ZaDijeljenje. Desni klik, sharing, uključi sharing, permissions, dodaj users i izbriši everyone.

Time si 'otvorio' komp na mreži.

Na drugom kompu,  (user i password su oni od maloprije?), win-explorer, network.., entire network... sad bi trebao biti vidljiv prvi komp.

-dalje znaš? Namigiva

 

Ako komp nije vidljiv, ako win nisu iste verzije već ima problema..., postaviti istu radnu grupu, može i fixne tcp/ip npr 192.168.1.111 i 192.168.1.112 (pročitaj dodijeljene od routera pa prilagodi) ako opet nije vidljiv komp na mreži, desni klik, na MyComputer, search -ime kompijutera ili map network drive adresa: \\imePC\disk\folder ... jer poneka kombinacija windowsa se 'ne želi vidjeti' pa ih natjeramo.

 

-jel' sad OK?

 

 e ovak pokusao sam ovak kak si rekao al stvar je ova:
odem i napravim user name i postavim pass te odem na create i onda mi se pojavi opet isti prozor da opet upisem podatke a ovaj user se napravi; onda kada napravim folder nema nema sharing (osim ak nisi mislio/la sharing and security)...sorry ak nisam skonto dobro i davim, al stvarno bih to želio srediti i kak funkcionira...
La lucha continuada...
15 godina
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?
eterna luchar kaže...
..
 e ovak pokusao sam ovak kak si rekao al stvar je ova:
odem i napravim user name i postavim pass te odem na create i onda mi se pojavi opet isti prozor da opet upisem podatke a ovaj user se napravi; onda kada napravim folder nema nema sharing (osim ak nisi mislio/la sharing and security)...sorry ak nisam skonto dobro i davim, al stvarno bih to želio srediti i kak funkcionira...
 - da to je sharing and sec. ... (skraćeno) a kod kreiranja usera se stalno pojavljuje novi prozor.. -prekineš ga.
自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?
ihush kaže...
eterna luchar kaže...
..
 e ovak pokusao sam ovak kak si rekao al stvar je ova:
odem i napravim user name i postavim pass te odem na create i onda mi se pojavi opet isti prozor da opet upisem podatke a ovaj user se napravi; onda kada napravim folder nema nema sharing (osim ak nisi mislio/la sharing and security)...sorry ak nisam skonto dobro i davim, al stvarno bih to želio srediti i kak funkcionira...
 - da to je sharing and sec. ... (skraćeno) a kod kreiranja usera se stalno pojavljuje novi prozor.. -prekineš ga.
 eo rijesio sam...hvala!
otvoreni su mi novi vidici...hahaha :-)
p.s. stvarno, hvala!
La lucha continuada...
15 godina
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?

-molim.

btw. za printanje ti je još lakše, sad kad mreža radi, samo dodaj printer, samo na printer-share... i na durgom ga konektaš.
 Cool

自豪的迎来了10周年的华诞。... na C64/TurboModul
15 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje 2 računala putem wireless-a?
eterna luchar kaže...

pozzz!

imam jedan PC i jedan laptop, oba imaju wireless i ne da mi se stalno slati mejlove ili spremati na stick kada trebam nesto prinatati pa me zanima da li se to moze putem mreže obaviti kao neko share-anje?

hvala!

 Ako nemaš router ( a tako mi se čini po upitu ) možeš napraviti ad hoc konekciju.
Link objašnjenja:
http://www.microsoft.com/windowsxp/using/networking/expert/bowman_02april08.mspx
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice