Temperatura grafičke...

poruka: 185
|
čitano: 46.094
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Temperatura grafičke...

Evo mali apdejt od mene... prije sam nešto krivo napisao. ATI Radeon HD4870 1G, idle 47-48°C, load 61-63°C. Fan speed 50%!

They see it right, they see it well but they think this saves us from our hell
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

ATI Sapphire HD4850 Vapor-X,1GB (nije clockana) - IDLE: 38-40, FULL: 70

 

Kolko je ovo dobro i kolko bi temperatura trebala biti u full load-u da ne steti grafickoj?

 

Ova se moze clockat do 700Mhz, probo sam ju i ne osjeti se razlika u igrama kad je clockana na 700MHz,1200Mhz memorija

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...
Chamilitary kaže...

ATI Sapphire HD4850 Vapor-X,1GB (nije clockana) - IDLE: 38-40, FULL: 70

 

Kolko je ovo dobro i kolko bi temperatura trebala biti u full load-u da ne steti grafickoj?

 

Ova se moze clockat do 700Mhz, probo sam ju i ne osjeti se razlika u igrama kad je clockana na 700MHz,1200Mhz memorija

evo ja imam Gainward HD4850 GS default radi na 700/1200, da se OC-at 790/1350 ... temperature su u idle oko 35C u load neprelazi 60C

Commodore 64 , 0.985MHz , 64Kb RAM, VIC II 6567/8567(PAL)
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...
Chamilitary kaže...

ATI Sapphire HD4850 Vapor-X,1GB (nije clockana) - IDLE: 38-40, FULL: 70

 

Kolko je ovo dobro i kolko bi temperatura trebala biti u full load-u da ne steti grafickoj?

 

Ova se moze clockat do 700Mhz, probo sam ju i ne osjeti se razlika u igrama kad je clockana na 700MHz,1200Mhz memorija

Nemam vlastitog iskustva sa ovom grafičkom ali ti mogu prenijeti što sam pročitao: grafička je po defaultu naštelana da bude jako tiha, ako joj ubrzaš ventilator (ne treba pretjerivati, mislim da su preporučivali postavljanje ventilatora na 50-70% brzine u Catalyst control panelu) temperatura pod opterećenjem bi trebala biti znatno niža.

 

Ako je ne misliš klokat, ostavi kako je jer su temperature ok.. u suprotnom malo brža ventilacija će dobro doći

 

Isprobaj sa ventilatorom pa nam javi.

:-)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2009 20:01 (Zura).
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

A lool sad sam tek isprobao ono pravo i za sto je graficka i poznata a to su ventilatori xD

 

Naime clocko sam ju na 650 xD, ukljucio ati overdrive i onda su se tek ventilatori digli i uspio sam ih malo cuti kako rade poviseno.

Stavio sam ih na 70 posto i sasvim solidno su se culi (bitno da ne iritira). Isprobao sam u igri i temperature se nisu podigle iznad 60 stupnjeva.

Na ventilatorima sa 100 posto temp. su bile oko 55-56 a buka je bila sasvim zafdovoljavajuce i nimalo mi ne smeta ali nema potrebe na 100 jer je dovoljno 50-70 posto.

 

Kad sam iskljucio ati overdrive temp. su bile do 70 stupnjeva, neznam na kolko je vent radio ali uopce se nije cuo. Eto jos cu ga dici na 700mhz pa cu javit ali ne ocekujem neku razliku.

Imam pitanje dal da dizem memoriju grafe, trenutno m ije na 1000 Mhz? Probo sam dignut na 1200 memoriju i takt na 700 i nije radilo. Nakon 5 min u igri sau mi crte bile

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...

Pa nemoj odmah dizat za 200 MHz-a... Digni 50 MHz pa testiraj, onda digni malo manje.

Kad se pojave atrefakti, onda spusti malo, tak dugo dok ne nađeš stabilan takt.

Ja sam svoju 4850-icu kloknuo na 700/1075 MHz. Mislim da bi memorija još išla,

ali nema potrebe za tim.

14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...

Ma da nisam trebo odmah... sad je na 700Mhz i 1000, sve radi stabilno i necu ni dizat memoriju.

15 godina
offline
Temperatura grafičke...

BFG GTX260 OCX Maxcore tvornički clockana na 655 MHz

IDLE: 45 C @ 40% ventilator

LOAD: 60 - 65 C @ 60% ventilator

 

download do besvijesti!!!
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2009 2:17 (Saryne).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

na mojoj hd 4890 vapor-x je oko 60c

Maminjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Temperatura grafičke...

testirao grafu sa occt-om. i temp mi se penje do 100C (tad ugasim test) i počnu se pokazivat artefakti. jel to normalno ili da nosim grafu? nigdje dalje mi se ne pokazuju artefakti. vent se vri na 100%

 

nije clockana

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2009 1:29 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

Nije to normalno,vracaj to.Kod mene XFX HD4870 XXX i temperature se krecu u idle 500 sa vent. na 45% i u load 70-71m0 max.sa vent. na 55%

 
0 0 hvala 1
15 godina
offline
Temperatura grafičke...

XFX 8600gt Fata1ty profesional idle 50 load 70

 

inace jako ugodna za oko al patnja za bilo sta drugo......stavio sam 3,5 vent na nju i opet temp 41 stepen....jako lose.....

* Friend: "I heard about this thing called 'Linux'." * Me: "Oh, I use Linux." * Friend: "What is it?" * Me: "An operating system." * Friend: "Like Firefox?"
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Temperatura grafičke...
Quilombo23 kaže...

Nije to normalno,vracaj to.Kod mene XFX HD4870 XXX i temperature se krecu u idle 500 sa vent. na 45% i u load 70-71m0 max.sa vent. na 55%

ali u drugim testovima poput furmarka i 3dmarka temp neprelazi 70

kiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiill frenzy
14 godina
protjeran
offline
Temperatura grafičke...

ATi Radeon HD2600 PRO AGP              Idle:47-50C                 Load:65-70C

Moj blog: http://www.xzero-hack.bloger.hr Moj forum: http://www.hacking.smfnew.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...

Sapphire ATI Radeon HD4850 Vapor-X 1GB

Mjereno sa Riva Tuner tijekom izvođenja 3dmark Vantage, s Performance postavkama

 

Idle 41°C, Vent na 1280 RPM

Load 62°C, Vent na 1280 RPM

 

Nista nije overklokano, ATI Overdrive je isključen.

14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

imam graficku hd2600xt 512mb agp na kojoj je ventilator poceo stvarati iritantnu buku , stoga molim ak bi mi netko mogao preporuciti neko kvalitetnije alternativno hladjenje .

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

Grafulja je FORCE3D HD4850 512mb. Nije OC-ana.

 

    Idle 40-42°C

    Full load sa Furmarkom na xtreme burning- 66-68°C

 

Prezadovoljan sam.

 

EDIT: kak ste clockali  HD4850  na 700mhz. Meni je iz nekog razloga nestabilna i na 650mhz. Ali samo u igrama(temperature nisu problem). U furmarku mi nema artifakta al u igrama ne radi(upalim npr dirt 2 i za minutu se sruši igra).Mršti se

Pentium 5Mhz@8.5Ghz, RAM 128Kb, ATI Radeon HD5870X2
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.12.2009 9:19 (racingcam).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Temperatura grafičke...

Grafa je... Sapphire Radeon HD 5850.

Temp su:

idle 35°C

load 63°C (Modern Warfare 2 nakon 30 min igre) i NFS Shift 55°C (za usporedbu)

Fan speed 28%!

Crysis bi također trebao malo jače zagrijati grafu kao MF2. Vjerovatno preko 65° na ovoj brzini vrtnje venta!

sell the kids for food weather changes moods
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
RE: Temperatura grafičke...
stoncin3 kaže...

Grafa je... Sapphire Radeon HD 5850.

Temp su:

idle 35°C

load 63°C (Modern Warfare 2 nakon 30 min igre) i NFS Shift 55°C (za usporedbu)

Fan speed 28%!

Crysis bi također trebao malo jače zagrijati grafu kao MF2. Vjerovatno preko 65° na ovoj brzini vrtnje venta!

Reci ti meni jel imaš problema sa kursorom na desktopu, sa youtube-om i svim živim i neživim šta je weideq nabrojao?

MSN - drazen016@net.hr , e-mail novi - drazen018@email.t-com.hr
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

Sapphire hd3850 1gb + gt-f1 fan card

25% vrtnja

temp 30-34 ideal

         46-48 load

Edit: upravo sada je 36 samo slusam pjesme i ovdje pisem.

I`em HARD PRO GAMER!!!
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.12.2009 19:13 (the mir).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Temperatura grafičke...
Hyperion kaže...
stoncin3 kaže...

Grafa je... Sapphire Radeon HD 5850.

Temp su:

idle 35°C

load 63°C (Modern Warfare 2 nakon 30 min igre) i NFS Shift 55°C (za usporedbu)

Fan speed 28%!

Crysis bi također trebao malo jače zagrijati grafu kao MF2. Vjerovatno preko 65° na ovoj brzini vrtnje venta!

Reci ti meni jel imaš problema sa kursorom na desktopu, sa youtube-om i svim živim i neživim šta je weideq nabrojao?

 Ja neam nikakvih problema sa driverima ni sa grafičkom. Kupio sa grafu čim je izašla čim stigla u Hrvatsku pred više od mjes! Iam Radeona HD 5850 Sapphire i radi besprijekorno. Štoviše drago mi je da sam čak išao na ovakav apgrejd koji nije niti mi trebao niti mi je bio bitan, a ni drag jer sam imo Sapphire 4870 1GB više od god dana koja sve terala igre na ultra/very high (Crysis isto na 30FPS u 1680x1050). Nikakve zamjerke na HD 5850 nemam!!!

Kursor ništa.

You Tube brat mi gleda svaku noć ništa nije mi se požalio jer on nezz puno sam

...Iznenađen

sell the kids for food weather changes moods
15 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

1.slika-ovako bude kad ništa neradim

2.slika-to sam stavio hladnjak od procesora na grafičku ali mi se cjelo vrjeme restartirao kom pa sam vratio na staro.

1. slika load 1. slika load
2. slika experiment 2. slika experiment
I`em HARD PRO GAMER!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

S kojim programom gledate temperature?

znam za Catalyst Control, od graficke, ali ja bi nesto da mogu tijekom igranja provjeriti

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
RE: Temperatura grafičke...
wrathchild kaže...

S kojim programom gledate temperature?

znam za Catalyst Control, od graficke, ali ja bi nesto da mogu tijekom igranja provjeriti

Everest....

15 godina
protjeran
offline
RE: Temperatura grafičke...

Nezz ako ti može koristiti ja sam imo Speed fan na kompu jedno vrijeme ali nezz za mjerenje tijekom igranja pa da vidiš tempNeodlučan

sell the kids for food weather changes moods
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...
wrathchild kaže...

S kojim programom gledate temperature?

znam za Catalyst Control, od graficke, ali ja bi nesto da mogu tijekom igranja provjeriti

Možeš s HWMonitorom. Pokreneš ga i zatim pokreneš igricu te kad iziđeš iz igre možeš vidjeti kakve su ti bile temperature tijekom igranja jer on zapamti najnižu i najvišu temperaturu. Uz pomoć Riva Tunera možeš napravit da ti se temperatura prikazuje unutar igre. Upustva za RivaTuner.

HWMonitorom HWMonitorom
Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put sub 19.12.2009 17:53 (Razer_Copperhead).
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...
wrathchild kaže...

S kojim programom gledate temperature?

znam za Catalyst Control, od graficke, ali ja bi nesto da mogu tijekom igranja provjeriti

S ekranom na kucistu =) Belji se

[url=http://img16.imageshack.us/i/sighx.gif/][img=http://img16.imageshack.us/img16/1065/sighx.th.gif][/url]
14 godina
neaktivan
offline
Temperatura grafičke...

zahvaljujem :)

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...
wrathchild kaže...

zahvaljujem :)

Za zahvaliti se imaš tipku upravo zbog toga da bi se izbjeklo pisanje nepotrebnih postova.Osmijeh

Razer_Copperhead
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.12.2009 7:54 (Razer_Copperhead).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Temperatura grafičke...
Razer_Copperhead kaže...
wrathchild kaže...

zahvaljujem :)

Za zahvaliti se imaš tipku upravo zbog toga da bi se izbjeklo pisanje nepotrebnih postova.Osmijeh

Kako svi mogu kad im pomogneš za nešto oni  jednostavno  promaše gumb hvala,pa zato je i napravit da se nebi ovako zahvaljivaloOsmijeh

RIDER
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice