Arduino UNO

poruka: 12
|
čitano: 9.884
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO

Pozdrav ljudi.

Trebam arduino uno za svoj završni rad. Koliko vidim u hrvatskoj ga baš i nema za naručiti, pa sam naišao na ovu stranicu: -> http://www.smartprj.com/catalog/inde...6qltghirjkr1o1 <-

Zanima me dali je itko naručivao preko navedene stranice i kakva su iskustva?

Dali je potrebno platiti carinu na ovaj proizvod ili ne?

Unaprijed hvala!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino UNO

Stranica se ne može otvoriti - link je loš.

 

Arduino Uno možeš naći na Njuškalu,  a Dipol navodi da prodaju Starter Kit, ali je potrebno provjeriti raspoloživost.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
13 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO

Evo ja sam si narucio sa ebaya jucer OVAJ klon arduina.

Jeftiniji je za 10 dolara a identican.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO

Hvala vam na odgovorima!

 

Evo pronašao sam ovaj na ebay.uk, seller tvrdi da je original: http://www.ebay.co.uk/itm/Arduino-UNO-R3-Latest-version-sense-and-control-physical-world-/270960649106?pt=UK_Computing_Other_Computing_Networking&hash=item3f16836392

 

Dođe oko 159 kn, a poštarina je 37 kn, dali ovi na carini gledaju samo koliko dođe item ili koliko dođe item sam poštarinom?

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 14:09 (Niky518).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino UNO
Niky518 kaže...

Dođe oko 159 kn, a poštarina je 37 kn, dali ovi na carini gledaju samo koliko dođe item ili koliko dođe item sam poštarinom?

Sa poštarinom! Inače meni su zadnji put naplatili za nešto skuplju stvar: carina i druge uvozne pristojbe + carinski pregled paketa + uplata na žiro račun do min naknade + obavijest na pošti da dođem na carinu (+ frend došao po mene autom). {#} UGlavnom ako nemaš sreće, 30-130% još plaćanja...

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 17:16 (DigiMagic).
15 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO

Naručio sam slušalice preko ebaya pred dvije godine - cijena s dostavom je bila 40 dolara (cca 220 kn).

 

Paket je dva tjedna stajao u Carini u Rijeci prije no što su ga pogledali, zatim sam dobio obavijest (koju sam morao platiti 10 kn) da im dostavim račun (pismom ili faxom) budući da pošiljatelj nije stavio račun u paket (ako se dobro sjećam, bio je označen kao gift). Nakon slanja računa faksom, trebalo je još tjedan dana da stigne iz Carine do Pule.

 

Ukupno vrijeme od narudžbe je bilo oko pet tjedana (4 dana od trenutka uplate do stizanja paketa u Hrvatsku (iz Hong Konga), tjedan dana od Zagreba do Carine u Rijeci, dva tjedna u Carini i tjedan dana od Rijeke do Pule), a kada je stigao paket, trebalo je platiti PDV u iznosu od 50 kn + 10 kn za slanje paketa iz Carine (ukupni trošak 290 kn na narudžbu od 40 dolara (cca 220 kn, dolar je bio oko 5,5 kn)).

 

Usput, granica za uvoz putem pošte je 160 kn; za pošiljke iznad te vrijednosti plaća se PDV, carina ako je ima i ostali troškovi obrade.

The laws of nature are constructed in such a way as to make the universe as interesting as possible. - Freeman Dyson, Imagined Worlds
Poruka je uređivana zadnji put sub 12.5.2012 15:26 (hrx).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO
Poruka je uređivana zadnji put sri 16.5.2012 19:42 (Niky518).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO

Evo za sve one koji su ili će biti u nedoumici kod naručivanja arduina koji dođe preko 160kn.

 

Stiglo je danas prije podne, bez ikakvih problema sa carinom! :))

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.5.2012 19:03 (Niky518).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO

{#}Jel imas neki projek u planu vec. Nevjerojatno kako su kinezi "spori" meni jos nista nije doslo {#} 

btw koja je to lemilica  {#}  (trebam si i ja nabavit neku novu jer mi je ova sadasnja stara kolko i ja sam.)

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.5.2012 21:28 (Gigx0n).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Arduino UNO

 Ja sam naručio iz uk-a (sve što naručim iz uk stigne mi za oko 6 do 10 radnih dana..)

 

Ma lemilica je ništa posebno, jeftinjak za 70 kn + homemade stalak, al služi svrsi :)

 

Da imam projekt u planu, budem postao slike kad završim, uglavnom koristit ću lego technik, 5 servo motora (dva modana za 360 stupnjeva), senzor temp., wifi kameru itd... za oko dva tjedna bi trebao biti gotov! :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.5.2012 11:16 (Niky518).
12 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO

Hej , Niky , jeli taj tvoj projekt gotov , bas me zanima staje to .. :)

Arduino Uno SMD R2
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Arduino UNO

Pozdrav!

Može li netko ukratko napisati razliku između Arduino Uno r2 i r3 i da li ima bitne razlike?

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice