2 Max tv-a na istoj liniji ?

poruka: 50
|
čitano: 59.517
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Zanima me da li mogu recimo u oglasniku uzeti max tv prijamnik za 100kn to spojiti u roter na drugi iptv port i tako gledati max tv na 2 televizora bez plaćanje 2 pretplate što oni nude kao takvo rješenje ?

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
RE: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
perkoxcar kaže...

Zanima me da li mogu recimo u oglasniku uzeti max tv prijamnik za 100kn to spojiti u roter na drugi iptv port i tako gledati max tv na 2 televizora bez plaćanje 2 pretplate što oni nude kao takvo rješenje ?

možeš, ali ćeš gledati uvijek iste programe koje gledaš na "prijavljenom" prijamniku.

 

dakle, kad na daljinskom okreneš HRT2 na prvom tv-u prebaci ti se i na drugom tv-u HRT-2

 

nisu oni blesavi. {#}

 

 

“Will a drop hit my nose when it begins to rain in the park?”
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.1.2011 14:24 (Bugofil).
15 godina
neaktivan
offline
RE: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
Bugofil kaže...
perkoxcar kaže...

možeš, ali ćeš gledati uvijek iste programe koje gledaš na "prijavljenom" prijamniku.

 

dakle, kad na daljinskom oreneš HRT2 na prvom tv-u prebaci ti se i na drugom tv-u HRT-2

 

nisu oni blesavi.{#}

ko bi reko {#}

MMA is not game , MMA is life!!!
15 godina
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Đubrad Mučka, ali svejedno mislim da je iskoristivo.

Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Ovako!
Ja bi htio ueti Iskon tv i to 2 prijeminika da mgou gledati na 2 razlicita tv!

Stoga ja bi ovaj 2 prijemnik da ne placam uzeo od bratica, zato sto on ima prijemnik!

Odnosno ne bih placao dodatnih 40,00 kn za 2 prijemink, nego da mi bratic da svoj prijemink!

I npr. starci na 1 prijemink gledaju recimo Discovery kanal, a ja bi htio na 2 prijeminku gledati arenu sport na 2 tv!

S obzirom da ovaj 2 prijemik ima od bratica koji mi je dao!

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

u slučaju da trebaš maxtv ja imam pa se možemo dogovoriti ili zamjeniti za nešto

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?

Pa jel se more isvesti, da 2 razlicita prijemika budu na dva razlicita tv odnsono da bude dva razlicita programa na 2 tv?

13 godina
neaktivan
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

kaj nitko nezna odgovoriti na moja pitanja??

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?

Ne možeš to tako, tj. možeš ti imati 2 prijemnika, ali će ti se na oba prikazivati isti program i kada na jednom promjeniš, promijeniti će se na drugome. Svaki taj uređaj ima svoju vlastitu adresu u sistemu i ako ti nije prijavljen, tj., ako ne plaćaš + 40 kn mjesečno, nećeš moći to napraviti.

15 godina
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Više je razloga zašto ne može. Dva najbitnija: Svaki STB se registrira po MAC adresi i trebaju omogućiti drugi propusni pojas od 2.7Mbit-a koji su uredno blokirali.

www.hrphotocontest.com
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

t-com ti pruža liniju za samo jedan maxtv, i da ih uspiješ spojiti 10 gledao budeš svigdje isto zbog prije navedene mac adrese i još dosta stvari, da bi mogao ostvariti to što ti želiš t-com ti mora pružati uslugu za 2 maxtva, a to se naravno dodatno plaća.

Znači nemoguće je imati plaćati jedan, a ostvariti to što ti želiš.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

A jel moguce, da mi bratic posudi svoj prijemink max tv, user i pass, pa da si ja priklucim kod sebe doma?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 10.8.2011 20:28 (Ambush).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Ne, nije moguće, jer opet, taj uređaj nije prijavljen na tvoju liniju, već na njegovu, tako da ti to ništa ne znači (osim ako ne povučeš mrežni kabel od njegovog routera do mjesta gdje spajaš uređaj... jedina solucija... ili neka kemija preko WLAN - a, ako je to uopće i moguće).

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
Danijel789 kaže...

t-com ti pruža liniju za samo jedan maxtv, i da ih uspiješ spojiti 10 gledao budeš svigdje isto zbog prije navedene mac adrese i još dosta stvari, da bi mogao ostvariti to što ti želiš t-com ti mora pružati uslugu za 2 maxtva, a to se naravno dodatno plaća.

Znači nemoguće je imati plaćati jedan, a ostvariti to što ti želiš.

 moji starci imaju 2 maxtv... jedan u dnevnom drugi u njihovoj sobi... mislim da placaju samo jednu pretplatu ali je morao platiti neki uredjaj (neam blage veze sto i kako) cca 1500kn...

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
12 godina
neaktivan
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Ja sam nedavno zvao gospodu iz HT-a nebi li naručio još jedan max tv uređaj kojeg za kijeg bi plaćao još jednu pretplatu u prošječnom iznosu od 30kn (prva god 20kn a druga 40KN debilno al ajde). Prvo su rekli u redu da je to moguće i zaprimili moju narudžbu,da bi me nakog nekog vremena nazvao njihov operater i rekao da nije moguće na toj mojoj liniji imati dva uređaja jer propusnost linije nije dovoljno velika (min 16bita po sekundi) te da ta ista može ovisiti o više čimbenika npr. udaljenost od centrale ili stare instalacije njihove,S obzirom da sam ja od centrale udaljen svega 50-60 metara zračne linije pretpostavljam da je problem u njihovoj zastarjeloj infrakstukturi koja je postavljana 80tih kada niko nije razmošljao o internetu i ostalim gluposti bez kojih danas nemožemo.

 Moje pitanje je dali itko zna što bi ja trebao napraviti da oni dođu i promjene te žice naravno o njihovom trošku jer nemam im namjeru još i to plaćati mamu im monopolističku. Naime njihovi tehničari nemogu ni prdnuti bez naloga,a ovdje kod nas na otoku HT i nije baš pokazao neku volju za obnovom infrastrukture na vlastitu inicijativu.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Je li moguce koristiti samo jedan uredaj i preko razdjelnika gledati maxtv u dvije prostorije.

 

Znam da bi bio isti program, ali nema veze.

BE HAPPY xD : )
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?

je pomoću onih cinč kabela to mi je rekao frajer iz t-coma.U biti u tom slučaju spajaš tv uređaje međusobno a ne max tv resiver sa dva tv-a

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 11:04 (flek984).
14 godina
neaktivan
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Svašta sam tu sad pročito i većina nije točna,

 

Preko chinceva, hdmi-a, s-videa ses s jednog prijemnika može pratit isti program na 2 ekrana.

 

Nije nikako moguče kupiti u oglasniku STB i spojiti, a da radi...

 

1. potrebna je propusnost mreže 3*4 mbita oni stavljaju 15 i nešto sitno, za adsl, i 2 maxtv-a.

2. svaki maxtv se mora kod njih u sustavu registrirat s svojom mac adresom kako bi oni znali koji paketi prema stbu idu (programi).

3. T-com nedozvoljava da se iti jedan stb spoji koji nije njihov (pod ugovorom ili bez nema veze al mora se plačati i opet ti ne ostaje moraš ga vratit kad prestane ugovor)

4. Nije samo stvar u 2. portu već i u cijelom FW-u rutera, kad naručiš 2. max oni u svoje rutere ubace novi FW koji omogučuje da je 2. port funkcionalan za zaseban maxtv. Isprobo sam spojit u ruter koji je imo samo jedan maxtv i jedan radi ali drugi se ne želi ni bootati. Dok prvi radi i u 3. i 4. portu.

 

 

Tako da su se konji ljepo zaštitili da moraš plačati dodatni stb koji nakon isteka vračaš... ja imam atlantu koja sad bezveze zuji... i 2 albisa  :)

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 11:22 (Zvjerkan).
Moj PC  
1 0 hvala 2
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?

moguće da sam se ja zeznuo pa sam napisao 16bita ne snalazim se baš ja u tim brojevima i jedinicama za količinu podataka. ali zašto oni stavljaju da je propusnost 15 i nešto sitno ako je dovoljno 3 4 gb kako ti kažeš?

 

uvijek je tjesno kad su ljudi mali
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
flek984 kaže...

moguće da sam se ja zeznuo pa sam napisao 16bita ne snalazim se baš ja u tim brojevima i jedinicama za količinu podataka. ali zašto oni stavljaju da je propusnost 15 i nešto sitno ako je dovoljno 3 4 gb kako ti kažeš?

 

maja za zezno {#}.. ispravio sam Mbita...

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?

aha ali zašto je onda po njihovom propusnost 15i nešto sitno ako se može koristiti i na manje

 

uvijek je tjesno kad su ljudi mali
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
flek984 kaže...

aha ali zašto je onda po njihovom propusnost 15i nešto sitno ako se može koristiti i na manje

 

pa ne možeš koristit na manje, 1 maxtv + adsl ti preko 8 ograniče propusnost i to to, ako imaš još jedna maxtv dodaju još do piše ti na slici i to je to... sve su to mjere da nebi neko gledo a da ne palti -.-

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
16 godina
protjeran
offline
2 Max tv-a na istoj liniji ?

Za jedan MaxTV treba 5Mbita plus za drugi još 5Mbita i još ti daju 5Mbita internt da bi ti imo 4 i nešt sitno efektivno, znači to je tih 15Mbita za 2 MaxTV-a i net.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Poruka je uređivana zadnji put ned 9.10.2011 11:35 (pinkskin).
Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?

aha hvala nisam snimio sliku. a dali slučajno znaš što bi mogao napraviti da povećam tu propusnost tj dali oni mou to sredititi nekako

 

uvijek je tjesno kad su ljudi mali
16 godina
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
pinkskin kaže...

Za jedan MaxTV treba 5Mbita plus za drugi još 5Mbita i još ti daju 5Mbita internt da bi ti imo 4 i nešt sitno efektivno, znači to je tih 15Mbita za 2 MaxTV-a i net.

kod mene u kc neki dan bio ovaj iz t-coma serviser i veli mi da nemogu imat 4 mbit brzinu na adsl (a do sad je bila) jer 4 mbita ide na max a 2 ce mi ostavit na adsl i da nemoze radit u toj kombinaciji 4 x 4 nego samo 4 x 2,a do sad od kad je poceo max tv sve je radilo bez frke i max tv i 4 mbita adsl i sad odjednom vise nemoze,ajd komentirajte to molim vas

Heroes get remembered, but legends never dies.
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
flek984 kaže...

aha hvala nisam snimio sliku. a dali slučajno znaš što bi mogao napraviti da povećam tu propusnost tj dali oni mou to sredititi nekako

 

ta se propusnost stvara kad uzimaš veću brzinu ili nešto, odnosno to je maximalno organičenje linije prema njima, iako ja imam vezu skoro 20 Mbita ljepo su ograničili na 15 i to to... nema dalji, odnosno pošto mi je centrala nova odvaja maxtv od adsl-a i ljepo nemogu ni kad ugasim maxtv koristit brzinu za dsl.. kao što neki mogu...

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
14 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
ljubo2mad kaže...
pinkskin kaže...

Za jedan MaxTV treba 5Mbita plus za drugi još 5Mbita i još ti daju 5Mbita internt da bi ti imo 4 i nešt sitno efektivno, znači to je tih 15Mbita za 2 MaxTV-a i net.

kod mene u kc neki dan bio ovaj iz t-coma serviser i veli mi da nemogu imat 4 mbit brzinu na adsl (a do sad je bila) jer 4 mbita ide na max a 2 ce mi ostavit na adsl i da nemoze radit u toj kombinaciji 4 x 4 nego samo 4 x 2,a do sad od kad je poceo max tv sve je radilo bez frke i max tv i 4 mbita adsl i sad odjednom vise nemoze,ajd komentirajte to molim vas

Ovisi koliko su ljudi spojili na parice što više njih ostalima se proporcionalno smanuje... meni je bio problem da je brzina padala konstantno pa došal do maximalno 16 Mbita ja poslo mail službi za korisnike i ljepo su me bogam prebacili na slobodan vod i u centrali prespojili na druge reglete.

 

Zna ti biti da onaj vod u centrali nevalja, išao sam po tim centralama i direkt na centrali nevalja? i onda se na te spajaju samo ovi što imaju telefon i onda kad naruče dsl maxtv bude problema pa se sele ako je potrebno ako niko ne davi njih ostane tako...

[volim Google Android] - Budući Microsoftov Bill Gates...ili Applov Steve Jobs!
12 godina
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?

A kako možeš gledati maxtv preko tv-a, imam origanlni STB , Simens STB-7710.Kad spojim kablom STB sa rutero i spojim s tv-om piše da trebam pjovjeriti ruter ili kablove. Može mi ko pomoći!

16 godina
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
Filip100able kaže...

A kako možeš gledati maxtv preko tv-a, imam origanlni STB , Simens STB-7710.Kad spojim kablom STB sa rutero i spojim s tv-om piše da trebam pjovjeriti ruter ili kablove. Može mi ko pomoći!

Može, služba za korisnike {#}

ALi ako se mene pita, nešto si krivo spojio između STB-a i routera.

Prvo pitanje, u koje si lan prikljućke na routeru uštekao kabel kojim si spajao router i STB?

Ovaj forumaš je netolerantan prema osobama svih nacionalnosti, rasa i spolnog opredjeljenja te smatra da svaka osoba ima pravo biti ugnjetavana zbog svojih glupih mišljenja.
15 godina
neaktivan
offline
Re: 2 Max tv-a na istoj liniji ?
Filip100able kaže...

A kako možeš gledati maxtv preko tv-a, imam origanlni STB , Simens STB-7710.Kad spojim kablom STB sa rutero i spojim s tv-om piše da trebam pjovjeriti ruter ili kablove. Može mi ko pomoći!

Jel ti uopće imaš maxtv uslugu uključenu?

World Championships: 7, GP started: 290, GP wins: 91, Podium finishes: 154, Pole positions: 68, Fastest laps: 76, Points: 1,518
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice