Windows 10 Mobile - Općenito

poruka: 12
|
čitano: 2.866
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Windows10Mobile - Općenito

Otvaram ovu temu radi jasnog razdvajanja iskustava, prijedloga i preporuka od WindowsPhone i za razmjenu iskustava, pomaganje u rješavanju problema i što efikasnije korištenje s Windows10Mobile pokretanih uređaja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2016 10:07 (mikulam).
 
3 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Re: Winodws10Mobile - Općenito
Win 10 mi radi odlicno na lumijama koje imamo doma ( dve 535 i jedna 550 ).

Malo mi fali onaj dvoklik za pobudu ekrana, sto sam imao na win 8.1. U storeu kaze da apk Dodir nije dostupna za moj uredjaj.

No to je sitnica , a mobovi i nakon godinu dana delaju odlicno. Baterije nisu zgubile kapacitet, a usprkos cestim nadogradnjama ne smanjuje se prostor u mobu ( to me na androidu patilo jer je nakon svake nadogradnje bilo sve manje mjesta i neizbjezan je bio trenutak da kaze da nemoze vise nadograditi neku apk zbog nedostatka prostora ).

Uglavnom, zasad nemam zamjerki. Od apk koristim office, onenote, onedrive, skype, box, dropbox, mail, kalendar, osobe, karte-navigacija, kameru, edge, translator, i iako ne obiluju silnim opcijama te apk rade stabilno i kvalitetno ono za sto su i namijenjene. Mob koristim i privatno i u job svrhe, pa dela 24/365, a integracija sa desktopom i desk apk je odlicna. Ponuda igrica je zadovoljavajuca, moja djeca non stop instaliravaju, igraju i deinstaliravaju brdo igrica i nema nikakvih problema. Nekad im zavirim preko ramena i mnoge od tih igri su graficki impresivne, mislim da se jedna zvala dragon mania ili dragon legends ili sl...

Kako se sve te nase lumije kostale 550-845 kn, nove, bez pretplate,u ht, nemam kaj prigovarati, kvaliteta izrade izvrsna za taj platni razred, hardver odlican, a lag trzanje ili smrzavanje jos nismo dozivjeli na lumijama.

Vidovit nisam, kaj nosi buducnost neznam, a onome tko nemisli mob koristiti za programiranje ili nadzor gomile servera ( veli kolega u drugoj temi da to dela ) win 10 M je ockej.

☺🚑

Ooohooo, novi smajlici u ponudi nakon AU... ✌

🎶 🎁
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Winodws10Mobile - Općenito

Ima li itko problema sa pozivima i porukama na windows 10 mobile (14393.82 Lumia 950)? Mene kad netko zove govori da je mobitel isključen, a mobitel je ispred mene i uključen. SMS poruke kasne po pola sata ili nikad ne dođu. Napravio sam hard reset misleći kako će mi riješiti problem ali ništa od toga. :/ 

www.windowsnovosti.com || WoT: zemo323
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Winodws10Mobile - Općenito
mislim da ti to nema veze se telefonom, nego li sa preopterećenom mrežom teleoperatera.

Evo par primjera koji su se meni desili. Krajem prošlog tjedna bio sam u Šibeniku i javio se na jedan poziv, a meni ide glasovna obavijest operatera da sam na čekanju (manje od 1 minute) da bi se potom javio pozivatelj. Na autocesti, negdje kroz Liku, dobio sam obavijest da imam propušteni poziv, a telefon mi je stalno bio pri ruci, pa je nemoguće da ga nisam čuo.
12 godina
offline
Re: Winodws10Mobile - Općenito
Cemu rasipate temu? Mogli ste zamoliti admina da promjeni ime stare teme (sto je rađeno već 2 puta) i amen. Zadnjih pola godine ionako 99% postova odnosi se na sve vezano za desetku.
mkay?
 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Winodws10Mobile - Općenito
Koja je zadnja sluzbena verzija?Meni je instalirana 14393.67.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Winodws10Mobile - Općenito
To je zadnja retail verzija.
12 godina
neaktivan
offline
Re: Winodws10Mobile - Općenito
mikulam kaže...
mislim da ti to nema veze se telefonom, nego li sa preopterećenom mrežom teleoperatera.

Evo par primjera koji su se meni desili. Krajem prošlog tjedna bio sam u Šibeniku i javio se na jedan poziv, a meni ide glasovna obavijest operatera da sam na čekanju (manje od 1 minute) da bi se potom javio pozivatelj. Na autocesti, negdje kroz Liku, dobio sam obavijest da imam propušteni poziv, a telefon mi je stalno bio pri ruci, pa je nemoguće da ga nisam čuo.

Ja sam isto pomislio da je u pitanju preopterećenost operatera jer ni restart uređaja nije pomogao ali opet ne mogu biti siguran ni u jedno od tog dvoje. Dođe mi da pitam Tele2 jesu li imali problema ali i da jesu imali sumnjam da bi to priznali. 

www.windowsnovosti.com || WoT: zemo323
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile - Općenito
Ako već niste svakako preporučam isprobati panoramsko snimanje s kamerom. Oduševljen sam.
 
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile - Općenito

Ja baš isprobavao neki dan i baš sam se ugodno iznenadio.. kad se sjetim kako je ono prije bilo loše ovo je barem 50 puta bolje

www.windowsnovosti.com || WoT: zemo323
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile - Općenito
Svima koji se dosta kreću u nepoznatom prostoru (planinore, npr.) preporučam instalirati aplikaciju North. To je kompas, koji za razliku od svih ostalih (koje sam do sada vidio) pokazuje točan smjer sjevera. North prepoznaje difuzna magnetska polja i jasno razdvaja magnetizam zemaljskih polova od ostalih izvora magnetizma u našoj okolini.

Premda MS/HERE W10M Maps (Karte) također sada imaju ugrađen kompas, radi lakše orijentacije u nepoznatom prostoru svakako je korisno imati i North. Jedini uvjet je da telefon ima ugrađen magnetometar.
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Windows 10 Mobile - Općenito
Windows 10 Maps - nova verzija (trenutno u Insider-u) donosi:

- brzu provjeru gustoće prometa, uključujući i prikaz prometa preko kamera na cesti, gdje ih ima. Uz ovu mogućnost Karte daju još bolju procjenu puta, a osobito izbor najbolje/najbrže rute.
- tamna/svjetla pozadina radi uštede baterije i lakšeg gledanja po danu/noći.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice