Sony Xperia Z1

poruka: 1.195
|
čitano: 250.764
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

To stakalce izgleda loše i sumnjam da pridonosi kvaliteti fotki. Ako budem mijenjao, stavljam cijeli panel novi. Koliko bi to došlo u servisu?

 

A za aplikaciju kamere, evo taman sam rootao mobitel i tražim koji recovery instalirati i gubim li podatke instaliranjem recovery-a.

Jel mi treba uopće drugi recovery, jel mogu ući u stock i instalirati nešto?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1

Za servis ne znam, vjerojatno od 100 do 300 ovisi o servisu, možda netko drugi ima pouzdaniju informaciju, jer ja sam svoja mjenjao vlastoručno, za nekih 5-10$ po komadu 

 

Stavljanjem recoveryja ne gubiš podatke, barem ne koliko ja znam. Sony nema stock recovery kao npr. Samsung ili kinezi, tako da si osuđen na ono sa XDA

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Skužio sam da mi bootloader nije otključan, sada to radim i onda ću staviti recovery. Mislim da ću staviti CWM.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1

NOOOOOO. Nadam se da si ipak prije toga backupo TA dio, koji se nepovratno briše nakon otključavanja BL-a. Druga stvar, recovery se može stavit i sa zaključanim BL-om. Tako da ukoliko ne misliš loadat custom kernel ili custom ROM nema potrebe zapravo za otključavanjem BL-a!

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Ček, šta je TA? 

 

Nisam još ništa napravio, taman sam sad mislio. 

 

EDIT: Pronašao. Spasio si me! Hvala!

 

EDIT: Instaliran recovery, instalirana kamera sa Z5 i čini mi se da će još puno toga biti instalirano 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Poruka je uređivana zadnji put pon 28.3.2016 0:49 (chutac).
Moj PC  
2 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1

Pažljivo sa time i uvijek se prije raspitati o posljedicama na forumu jer uvijek ima netko tko je iskusio takve stvari. Ja na nijednom Sonyju do sada nisam otključavao BL, možda na pokusnom Z3c kad mi ga cura vrati (al nešto joj se prigrlio srcu iako je sav razjeban :D) jer realno nisam imao potrebe, do sada je uvijek root išao u paketu sa XZDR-om, upravo zbog mogućnosti flashanja prerroted romova baziranih na stocku u koji je ubačen root, recovery i/ili xposed+debloat i još možebitno koje điđemiđe. 

Savjetujem ti dobro proučiti teme na XDA pogotovo na cross-device sekciji za Sony.

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

ROM-ove ne mislim stavljati, ali instalirati user aplikacije mislim. Drago mi je što si me upozorio da za to ne treba otključati bootloader.  Makar, dao sam IMEI Sony-u da mi pošalje kod, valjda se ne računa kao da je otključan.. 

 

A kad si kupim Z5(li X1 ) to će značiti da za Z1 nešto žešće ne valja pa će onda početi eksperimentiranje 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

A u ku#ac, zaboravih okinut SS danasnjeg toka baterije, sad je vec skoro pun mobitel.

Nesanica me muci, pa ide kratki osvrt o drugom danu koristenja KK-a.

Preporod, majke mi, preporod.

Probudim se, mob sa punjaca, kavica, cigareta i citanje po drustvenim mrezama dok cekam Uskrsnji dorucak, standardno.

Kad, 5min kasnije, 95% baterije.

WTF?!?!?!?, ovo ni Lolli nije radio.

Trkom u postavke, i vidim jebeni active radio bug, opet.

Resetiram mob, hvala Bogu nestane.

Dakle, rezimirajmo.

Baterija od cca 9 ujutro do 23h, stalno nesto, whapp, messenger, instagram, doduse bez igrica.

Naizmjenicno 4G/WIFI, 4:40h SOT-a.

Kao sto rekoh, preporod!

Sutra sve potkrijepim i slikama, ako koga jos nesto zanima, tu sam, keep on goin'! 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Sony Xperia Z1

Koji si točno FW stavio?

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1
Eyekool kaže...

Koji si točno FW stavio?

 14.4.A.0.157

10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Evo, kao sto sam i obecao, koristen na moj nacin opisan u proslom postu, ko i svaki dan.

Jedino mi nije jasno zasto Whapp i Chrome nisu vislje na popisu, posto je Whapp koristen poprilicno vise od YouTube-a, isto ko i Chrome koji koristim za surfanje i Facebook posto ne koristim official aplikaciju.

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Nije mi dalo u gornjem postu dodat slike ne znam zasto, pa evo ovdje..

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Ja sam stavio Greenify pa ću vidjeti kako će se odraziti na SoT. 

Messenger i WApp sam ostavio da rade i to mi je jedino bitno, sve ostalo nek zamre.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

😍😍😍

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Ja sam stavio Xposed framework i Xposed fix za radio active pa ću sutra vidjeti na kraju dana što kaže.

 

A ne bih ti preporučio da ga toliko prazniš, optimalni radni interval za litijske baterije je od 40-80%.

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Na 15% ukapcam punjac uvijek, praznio sam ga do nule jedino kad sam vratio 4.4.4 da sve sjedne na svoje mjesto.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Riješio se radio active buga!!

Instalirao sam Xposed framework i fix i evo imam 48% baterije i 2 sata i 16 minuta SoT-a i niti jedna aplikacija nema enormno korištenje antene.

Jedino me brine jesu ova dva sata premalo za pol baterije. Messenger, WApp i Instagram non stop rade(makar bih htio Instagramu to onemogućiti "for good"), gledao sam youtube 20-ak minuta, i sat vremena gledao videe i slike u Album. Ostalo je browser.

 

Jel mogla baterija u godinu i 9 mjeseci dosta izgubiti na kapacitetu?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1

Baterija uvijek s vremenom gubi kapacitet i sa ciklusima punjenja. Trebaš bit strpljiv i cirka tjedan dana promatrat kako se ponaša.

A druga stvar je, da svatko ima drugačiji obrazac korištenja uređaja pa netko ima 5h SoT-a a netko 3.

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Evo došao je na 35% i puni se.

Koliko je prosječno vrijeme trajanja baterije? Meni se čini da je godina i pol prerano da se počnu očitovati posljedice trošenja. Po mojoj računici, punjena je oko 330 puta, što nije nešto pretjerano.

 

Moram otkriti kako Instagramu zabraniti da radi, osim kad ga koristim. Cijeli dan mi radi, a dnevno ga koristim pol sata dok prelistam ženske 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sony Xperia Z1
Staviš ga pod greenify, ako ga imas naravno :)
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Imao ga jesam, ali sam ga obrisao.

Ne znam hoće li mi "smetati" ako npr. pustim glazbu i zaključam mobitel.

 

A i pun je svakavih opcija, valjda jer je mob rootan i instaliran je Xposed. Što god je odznačeno, čini mi se da mi treba, a ako sve popalim, kakva korist?

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1
chutac kaže...

Imao ga jesam, ali sam ga obrisao.

Ne znam hoće li mi "smetati" ako npr. pustim glazbu i zaključam mobitel.

 

A i pun je svakavih opcija, valjda jer je mob rootan i instaliran je Xposed. Što god je odznačeno, čini mi se da mi treba, a ako sve popalim, kakva korist?

 Moduli nece bit aktivni dok ih ne oznacis u samom Xposedu, aplikacije su kao takve instalirane i mozda rade u pozadini, ali puni m9dul ne radi dok ga se ne pokrene kroz Xposed.

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Upaljeno mi je, ali mislio sam na postavke u samome Greenifyu.

 

Nego, jučer sam bio na putu 5 sati, cijelo vrijeme je mob bio aktivan i zadovoljan sam, jako. Krenuo je sa 65% i na kraju bio na 30%! 

 

 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z1

Ekipa imam čudan problem s Z1 koju sam kupio za 350kn,mobitel se ugasi kada se malo jače pritisne stražnje staklo,prvo sam mislio da je do baterije jer se grijala no izgleda da nije jer sam novu OEM bateriju stavio i isto se ponaša,sumnjam u NFC antenu,na jednom mjestu kao da ima oguljeno pa to možda proizvede kratki spoj,no nebih ju dirao dok nevidim dali je tko imao takav problem.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia Z1

To još nisam čuo. Otkopčaj antenu pa probaj, uvijek je možeš vratit il prek ebaya se da jeftino nabavit nova.

13 godina
odjavljen
offline
Re: Sony Xperia Z1
kruskar kaže...

Ekipa imam čudan problem s Z1 koju sam kupio za 350kn,mobitel se ugasi kada se malo jače pritisne stražnje staklo,prvo sam mislio da je do baterije jer se grijala no izgleda da nije jer sam novu OEM bateriju stavio i isto se ponaša,sumnjam u NFC antenu,na jednom mjestu kao da ima oguljeno pa to možda proizvede kratki spoj,no nebih ju dirao dok nevidim dali je tko imao takav problem.

To oguljeno što probaj komadicem izolir trake proći

13 godina
offline
Sony Xperia Z1

Bez stražnjeg stakla radi kao singerica,sad ju koristim bez stakla,tako da ću izolirati te "oguljene" djelove antene i viola,no još mora proći tjedan dana testova kod mene :D

 

BTW
Ako koga bude zanimalo Z1 1000kn(10/10) M4 Aqua garancija(9/10) 1200kn Z2 bijela garancija(9/10) 1500kn

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Jel se vama mob zakljuca kad ga polozite na ekran? 

Ne predaj se nikada osim kad moraš - Grunf
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Sony Xperia Z1

I nakraju rješim Z2 jučer i ispadne mi prvo na stražnje staklo i pukne,danas opet padne al na prednje staklo.

Otkupljujem/Popravljam Smartphone-ove kontakt na PM ili evilmage007@gmail.com 097/673/27-41
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia Z1

Auuuu ovo će bit skupo...

 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice