Sandisk micro sdhc 32gb class 4

poruka: 10
|
čitano: 5.110
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Sandisk micro sdhc 32gb class 4

bok!

 

da li mi mozete pomoci u procjeni ovog oglasa na njuskalu .

 

Da li se radi o fakeu? Ako netko koristi class 4, volio bih da napise iskustva....

 

Naime kupio bih 32gb karticu za HTC Desire pa ne znam sto se najvise isplati? Sandisk, Kingston... da li je "dovoljan" class 4 ili da idem na visi class itd.

 

Fala puno na savjetima!!

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Sandisk micro sdhc 32gb class 4

Gle generalno Class 4 imaju bolji acess time sto znaci da ce ti stvari koje puno zahtjevaju puno random acessa tipa aplikacija raditi brze nego da imas class 10 karticu, ali naravno prebacivanje podataka tipa filmova, glazbe i ostaloga ce ti ici poprilicno sporo.

 

E sada iskreno meni ovo lici na fake, premala je cijena kada se Sandisk 32 GB prodaje vani za oko 80~100$ ali nemogu komentirat

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sandisk micro sdhc 32gb class 4

fala na odgovoru. 

 

i meni se cini kao fake, zato sam pitao. Opet, gledam sad na ebayu se prodaju po 60$ sto i nije tolika razlika od ove cijene na njuskalu (50tak kuna razlike)

13 godina
neaktivan
offline
Sandisk micro sdhc 32gb class 4

Ja sam citao na http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1109769 I vidim da ima puno fake 32 gb kartica i ljudi se zale. E sada nemogu ti rec jel ovo fake il ne nazalost...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sandisk micro sdhc 32gb class 4

evo poslao mi je covjek slike.

 

E sad, da li se po slikama moze vidjeti da li je fake ili original ili jedino testiranjem?

 

13 godina
neaktivan
offline
Sandisk micro sdhc 32gb class 4

1. Package: The genuine pack is sealed and cannot be split open. The fake is just pasted at the edges and my fake item was all loose inside. Again, as far as I am aware, Sandisk does not provide any SD adaptors (Kingston does) but nearly all eBay items have a `free adaptor' inside the same pack.*

2. Check the barcode: If you have a iPhone with a barcode facility (like a Amazon/eBay app), check the barcode on the reverse of the pack. My fake eBay item barcode read 4GB instead of 32 GB.*

3. Check the external details: Sandisk, currently only makes Class 4 for its 32 GB micro SD cards and I confirmed this from Sandisk helpline in the US. eBay sellers are selling fakes as `Class 6 - 10' !!!*

4. Check the inner details: Once you open the pack, check the card. All genuine cards should have a serial number and a manufacturing country's identity. Fake ones neither have any such details and the external details are painted in a hazy style (see photo).*

5. The Catch: When you put in a fake micro SD card for the first time, you will be surprised to find that it reads the correct GB in the properties. Apparently the goons have made a software which enables the card's storage properties to give out a false capacity. One way to check this is to copy at least 60% date of the `claimed' capacity and check the card in 2-3 days time. There will be lost data in all fake ones.*

6. Finally the functionality: Download a simple programme called H2testw (ver 1.4) from the internet. It is German software and the most recommended to test all your portable media including micro SD cards. My fake one showed only 3.96 GB capacity instead of 32GB as claimed.*

7. Where to buy: spend the extra bit of money and buy from genuine big dealers. Amazon is always one of my foremost places but keep away from Amazon Marketplace since the same firms also sell in eBay i.e they are mostly shady and refunds will need a lot of wrangling. Of course, you might occasionally be lucky (as yours truly had hoped!), but one would probably need to be as dumb as me to follow my steps (till I became wiser!.*

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2011 16:06 (Mew).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sandisk micro sdhc 32gb class 4

fala, u medjuvremenu sam vidio taj post na xda forumu. 

navecer ce mi lik slikat straznju stranu kartice gdje ce se valjda vidjet serijski broj i zemlja proizvodnje

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.6.2011 16:51 (Acimer).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Sandisk micro sdhc 32gb class 4

evo slikao je covjek straznju stranu, kad upisem serijski broj koji se vidi navede mi samo neke dvije kineske stranice

 

kaze "Na kartici piše samo serijski broj, ne piše gdje je napravljena.

Naručena je iz Kine, tako da je najvjerojatnije napravljena tamo (kao i večina stvari koje danas koristimo)"

 

jel to znaci da je fake?

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.6.2011 11:07 (Acimer).
13 godina
offline
Sandisk micro sdhc 32gb class 4

pa ovako ja sam kupio, 32 gb micro sdhc class 10,oko 129 kn.e sad stavio sam ju na svoj not 4 ali kad ju stavim stalno mi

se pokazuje poruka da stavim carticu.nije ju htio primit,e onda sam ju formatirao prvo u ntfs oblik,ali mi ju uopce nije htio prepoznat uredaj,a pc racunalo da onda sam ju ponovo formatirao  u fat 32,onda ju je uredaj prepoznao.ali kad sam s stare kartice kopirao podatke na nju stalno mi je izbacivalo neke greske ili nije mogao premjestit tu dadoteku ili bla,bla,jer to normalno ili ne .pomoc sto mi je raditi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Sandisk micro sdhc 32gb class 4
Ne bi trebalo biti problema pri kopiranju podataka,to mora ići glatko i od prve ako je sve ok.Probaj u drugom mobitelu ako ne radi kako treba-reklamacija.
...biće bolje...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice