Sony Xperia P

poruka: 900
|
čitano: 337.514
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Sony Xperia P

Ukratko:

 

- root-anje: dobivanje najvećih (administratorskih) ovlasti koje ti omogućuju gledanje i izmjenu sistemskih fajlova

 

- network-lock; zaključavanje na mrežu providera koji ti je prodao uređaj, a skida se network unlock kodom za koji nije potrebno root-anje uređaja

 

- brendiranje: izmjene tvorničkog ROM-a koje rade provideri, a uklanja se flashanjem ne-brandiranog ROM-a, također nije potreban root ni network-unlock

 

- locked bootloader (LB): zaključana mogućnost izmjene kernela ali je moguće instalirati custom ROM-ove bazirane na stock (tvorničkom, nemodificiranom) kernelu, skida se unosom koda koji ti dostavlja Sony i možeš izgubiti garanciju,  prednost zaključanog bootloadrea je u tome da ne možeš zabrickati (napraviti od mobitela neskorisnu ciglu) uređaj prilikom instalacije custom ROM -ova

 

Jedno s drugim (trećim ili četvrtim) nema puno veze.

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Napokon sam uhvatio vremena pa pokušao ponovno rootat. sve sam uradio kako piše u uputama, ugasio sam i antivirus, ali opet ista stvar. evo slike pa da možete viditi šta mi izbaci odmah na početku:

[IMG]http://i42.tinypic.com/33axz00.jpg[/IMG]

 

jedino u što nisam siguran da uradim je ovaj 5. korak, jer nemam gdje preskočiti pcc kad mi ga ne izbaci nigdje, niti na kompu, niti na mobitelu. ( adb drajveri instalirani, kad nije upaljen ovaj toolkit od doomlorda, komp odmah prepozna mobitel i pali se pcc)

Vidio sam i na xda isti problem kao i kod mene, ali nitko nije ponudio rješenje problema. Eto ako netko ima neki savjet, bio bih mu zahvalan.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia P

PCC preskačeš tako da ga isključiš u postavkama; Settings -> Xperia -> USB Connectivity i makneš kvačicu sa Install PC Companion.

 

Da li si uključio USB Debugging mode u postavkama?

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

provjerio sam i pcc i maknuta mi kvačica bila, usb debugging isto uključeno sve. Nisam pametan stvarno, sve uradim kako piše ali nema koristi.

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Ništa nakon milijun pokušaja :(

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia P

Jesi li na zadnjoj verziji firmware-a?

13 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Imam od nedavno ovaj telefon. Znate li zasto je kod upucivanja poziva telefon spor i treba mu dosta vremena, slicno je i kada primampoziv telefon nekad ostaje vibrirati i kada se javim. Instaliran je JB 4.1.2

Poštujem svakoga al' se nikoga se bojim !
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
speedfreak18 kaže...

Imam od nedavno ovaj telefon. Znate li zasto je kod upucivanja poziva telefon spor i treba mu dosta vremena, slicno je i kada primampoziv telefon nekad ostaje vibrirati i kada se javim. Instaliran je JB 4.1.2

Događa mi se ista stvar. Doduše, nemam pojma do čega je. No kad postane kritično spor restartam ga i nakon toga se vrati standardno sporom :)

Hello, IT. Have you tried turning it off and on again?
12 godina
offline
Sony Xperia P

Jel ima itko iskustava s otključavanjem na sve mreže i može li dati nekakvu preporuku?

 

Pitao sam u privatnom servisu, kod njih je cijena 150kn..

Ne koristiš dropbox? Isprobaj ga i donesi sebi i meni 500MB bonusa. http://db.tt/6fi3NQ9
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Ajde molim onog tko je otkljucao bootloader na windows xp nek mi se javi hitno je

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia P
wh15tler kaže...
speedfreak18 kaže...

Imam od nedavno ovaj telefon. Znate li zasto je kod upucivanja poziva telefon spor i treba mu dosta vremena, slicno je i kada primampoziv telefon nekad ostaje vibrirati i kada se javim. Instaliran je JB 4.1.2

Događa mi se ista stvar. Doduše, nemam pojma do čega je. No kad postane kritično spor restartam ga i nakon toga se vrati standardno sporom :)

 

Napravite repair iz PCC-a ili (još bolje) SUS-a. Meni se slična stvar događala na prvoj verziji JB-a, ali nakon repaira, i update-a na zadnju verziju sve radi OK (jedino je skrolanje u Phone aplikaciji malo trzavo).

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Imam problem sa signalom.Naime stalno skače od 1-5 crtica , zbog toga sam danas repair-ro mobitel i opet isto,  i nemogu uopce primiti 3g mrežu šta bi to moglo bit? Hvala unaprijed !

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
Stormy_RS kaže...

Imam problem sa signalom.Naime stalno skače od 1-5 crtica , zbog toga sam danas repair-ro mobitel i opet isto,  i nemogu uopce primiti 3g mrežu šta bi to moglo bit? Hvala unaprijed !

Vjerojatno neki bug u jelly bean verziji 

11 godina
neaktivan
offline
Sony Xperia P

Prije svega da vas pozdravim.

Prije nekoliko dana sam nabavio xperiu p i nisam se bas najbolje uklopio, imao bih nekoliko pitanja pa ak mi mozete pomoc.

Za pocetak baterija mi traje jako kratko s obzirom da mobitel ne koristim tako cesto.

Drugo sto me zanima, da li je se na internet moguce prijavit jedino preko wi fi.

Molio bih odgovore cim prije. Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Sony Xperia P
maxym kaže...
wh15tler kaže...
speedfreak18 kaže...

Imam od nedavno ovaj telefon. Znate li zasto je kod upucivanja poziva telefon spor i treba mu dosta vremena, slicno je i kada primampoziv telefon nekad ostaje vibrirati i kada se javim. Instaliran je JB 4.1.2

Događa mi se ista stvar. Doduše, nemam pojma do čega je. No kad postane kritično spor restartam ga i nakon toga se vrati standardno sporom :)

 

Napravite repair iz PCC-a ili (još bolje) SUS-a. Meni se slična stvar događala na prvoj verziji JB-a, ali nakon repaira, i update-a na zadnju verziju sve radi OK (jedino je skrolanje u Phone aplikaciji malo trzavo).

Tako je. Doduše meni je ponudio ota update sam taman kad sam htio napravit factory reset i/ili repairat ga iz sus-a, sad radi kak treba. Baš je bilo laggavo do bola pozivanje i javljanje na prvoj verziji jelly beana.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Prije svega da vas pozdravim.

Prije nekoliko dana sam nabavio xperiu p i nisam se bas najbolje uklopio, imao bih nekoliko pitanja pa ak mi mozete pomoc.

Za pocetak baterija mi traje jako kratko s obzirom da mobitel ne koristim tako cesto.

Drugo sto me zanima, da li je se na internet moguce prijavit jedino preko wi fi.

Molio bih odgovore cim prije. Hvala

Stavi na nacin za ustedu energije i trebala bi ti durat duze bar meni je a za internet mozes ici preko wifija ili mobilnog interneta

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Možeš li mi prijatelju objasniti kako ide to preko uštede energije (kako to da postavim)

Mozeš li mi takodje objansiti kako da na net ulazim prkeo mobilnog interneta.

Molim vas za pomoc. Ne snalazim se baš najbolje a svaka pomoc mi je dobrodošla. Hvala

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Možeš li mi prijatelju objasniti kako ide to preko uštede energije (kako to da postavim)

Mozeš li mi takodje objansiti kako da na net ulazim prkeo mobilnog interneta.

Molim vas za pomoc. Ne snalazim se baš najbolje a svaka pomoc mi je dobrodošla. Hvala

Ode u postavke zatim mobilne mreze i stavis kvacicu na promet podataka al ako nemas gigabajta bolje ne 

 

A za bateriju odi na zaslon i stavi na nacin za ustedu energije ono drugo ako nije u zaslonu odi pod baterija i to stavi

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Opcija Mobilne mreze mi je nedostpna (nece da mi je otvori uopce) Sta da radim ???

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Opcija Mobilne mreze mi je nedostpna (nece da mi je otvori uopce) Sta da radim ???

U postavkama ispod wifija i blutua pise ti vise.. i odes pod to vise i onda zadnje mreze

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Da, razumio sam to, ali kada odem na zadnju opciju (Mobilne mreže) ta opcija mi je nedostona za otvoriti tj. nece da mi otvori.. Postoji li mogucnost da sam negdje iskljucio opciju otvaranja mobilne mreze?

14 godina
offline
Sony Xperia P

treba li kome maskica? danas dosla davno narucena za xp, plave boje, ovakva: http://smartoprema.hr/wp-content/uploads/2013/03/Hard-Case-Xperia-P-Blue1.jpg

the sound of engine is cure for everything!
 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Da, razumio sam to, ali kada odem na zadnju opciju (Mobilne mreže) ta opcija mi je nedostona za otvoriti tj. nece da mi otvori.. Postoji li mogucnost da sam negdje iskljucio opciju otvaranja mobilne mreze?

Kad povuces preko ekrana prema dole na toj traci imas promet podataka i samo stisnes i on se upali ili ukljuci widget i tamo isto imas

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P

Uspio sam uci na mobilne mreže.. Šta dalje da radim da bih mogao koristiti mobilni internet a ne wi fi.. Izvini prijatelju sto te smaram ali pomoc mi je potrebna,

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
xperiaP kaže...

Uspio sam uci na mobilne mreže.. Šta dalje da radim da bih mogao koristiti mobilni internet a ne wi fi.. Izvini prijatelju sto te smaram ali pomoc mi je potrebna,

Ugasi wifi i stavi kvacicu kad udes u mobilne mreze odma ono prvo promet podataka

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
Genoxxx kaže...

treba li kome maskica? danas dosla davno narucena za xp, plave boje, ovakva: http://smartoprema.hr/wp-content/uploads/2013/03/Hard-Case-Xperia-P-Blue1.jpg

Para??

15 godina
offline
Re: Sony Xperia P

Da li si kupio mobitel kod nekog telekom providera ili u trgovini?

 

Ako je ovaj drugi slučaj, trebati će ti i odgovarajuća APN konfiguracija za mrežu providera čiji SIM koristiš.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
maxym kaže...

Da li si kupio mobitel kod nekog telekom providera ili u trgovini?

 

Ako je ovaj drugi slučaj, trebati će ti i odgovarajuća APN konfiguracija za mrežu providera čiji SIM koristiš.

 

Kupio sam ga u trgovini.. Da li mi možeš objasniti šta da radim molim te.

15 godina
offline
Re: Sony Xperia P

Potraži na Google-u APN postavke za tvog provider-a i upiši ih u APN postavke (Settings -> More -> Mobile Networks -> Access Point Names pa odabereš preko desne soft tipke New APN i redom popunjavaš polja kako ti piše na stranici.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Sony Xperia P
maxym kaže...

Potraži na Google-u APN postavke za tvog provider-a i upiši ih u APN postavke (Settings -> More -> Mobile Networks -> Access Point Names pa odabereš preko desne soft tipke New APN i redom popunjavaš polja kako ti piše na stranici.

Da li se moram javiti svom provajderu. Koristim Bh Telecom

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice