Pomoć pri odabiru mobitela izdvojena tema

poruka: 37.947
|
čitano: 10.921.157
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 Taj magic 4 lite nije dobar mob koliko god ga zelis progurat. 

Veci ekran nije svima prednost, nekome je to i mana. A amoled, 4k, uw kamera, stereo zvuk su realne prednosti. 

 

Kamera nije bitna 5% korisnika, 95% korisnika je. 

Radi toga firme kao xiaomi i imaju veliki komad trzista jer faju ljudima i stereo zvucnike i oled i uw kameru itd. 

 

Drago mi je da si ti zadovoljan, al taj mob za vecinu ljudi nije. 

 Za 1300 kn je i više nego dobar mobitel. Za 1500 ili 2400 kn (kolko košta u dućanu) nije dobar mobitel, jel sad jasnije valjda. Ove prednosti što spominješ koštaju više, ja neznam kaj se čudite ko pura dreku, pa cijena i je takva da je mob isplativ, 1300 kn, ako ćeš više karakteristika dat ćeš više novaca, ja pričam za rang od 1300 kn , ne 1800 ili 3 i 7000, šta točno nije jasno.  I kako ti znaš želje većinu ljudi? Pa vjeruj da većina hrvata nije informatički pismena, 80% korisnika ni nezna šta je snapdragom ili nešto drugo, i treba im što bolji ali i što jeftiniji mobitel. Kad je realme 8 bio na akciji u linksu za 750 kn, prodali su ih na tisuće, a jel ima 4k, jel ima stereop zvučnike, nema ,i nemožeš reći da to nije bila najisplativija kupnja. Ja ne usporedjujem karakteristike mobitela nego cijene. Više karakteristika više para. Evo nađi mi mob sa 6.78" inča ekranom, 120 hz display i 5g i baterijom koja traje 2 dana za 1300 kn. Magic 4 lite je izasao tek 2022, Xiaomi je na tržištu dosta dugo, usporedjujes kruške i jabuke, velika razlika u cijeni. Ako i je ista cijena onda je drlog od mobitela star 2 godine.

 

2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Gobib kaže...

 Vidi, nije to moj "problem", to je nepovjerenje u nekog nepoznatikusa sa drugog kraja HR koji je pitaj boga gdje nabavio mob po toliko povoljnoj cijeni, (ako mi neko zna ponuditi neki smisleni odgovor odakle svi ti mobiteli po puno nižoj cijeni molim da me uputite) , s kojim se onda trebam natezati oko plaćanja i isporuke i blabla. Ajde da je neko iz okolice još bi i razmislio. U svakom sučaju ajmo se potruditi da konverzacija ostane na nekom dostojnom nivou, ako je moguće. Pitao sam za savjet, koga je bilo volja je odgovorio, zahvalan sam i amen.  

Tipičan neinformiran lik pun predrasuda, "ako se ja ne razumijem u te stvari, sigurno je popaljeno ili ukradeno", pa imaš forum, raspitaj se, odgovorio ti je kolega, ljudi uzmu na ugovor, i kupiš od njih zapakiran mobitel sa računom, ako je zapakiran sa računom kako onda može bit "pitaj boga gdje je nabavio mob po toliko povoljnoj cijeni". Tim mobitelima ništa ne fali i prošao bi jeftinije. 

10 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OnTime kaže...
thebatman kaže...

 Taj magic 4 lite nije dobar mob koliko god ga zelis progurat. 

Veci ekran nije svima prednost, nekome je to i mana. A amoled, 4k, uw kamera, stereo zvuk su realne prednosti. 

 

Kamera nije bitna 5% korisnika, 95% korisnika je. 

Radi toga firme kao xiaomi i imaju veliki komad trzista jer faju ljudima i stereo zvucnike i oled i uw kameru itd. 

 

Drago mi je da si ti zadovoljan, al taj mob za vecinu ljudi nije. 

 Za 1300 kn je i više nego dobar mobitel. Za 1500 ili 2400 kn (kolko košta u dućanu) nije dobar mobitel, jel sad jasnije valjda. Ove prednosti što spominješ koštaju više, ja neznam kaj se čudite ko pura dreku, pa cijena i je takva da je mob isplativ, 1300 kn, ako ćeš više karakteristika dat ćeš više novaca, ja pričam za rang od 1300 kn , ne 1800 ili 3 i 7000, šta točno nije jasno.  I kako ti znaš želje većinu ljudi? Pa vjeruj da većina hrvata nije informatički pismena, 80% korisnika ni nezna šta je snapdragom ili nešto drugo, i treba im što bolji ali i što jeftiniji mobitel. Kad je realme 8 bio na akciji u linksu za 750 kn, prodali su ih na tisuće, a jel ima 4k, jel ima stereop zvučnike, nema ,i nemožeš reći da to nije bila najisplativija kupnja. Ja ne usporedjujem karakteristike mobitela nego cijene. Više karakteristika više para. Evo nađi mi mob sa 6.78" inča ekranom, 120 hz display i 5g i baterijom koja traje 2 dana za 1300 kn. Magic 4 lite je izasao tek 2022, Xiaomi je na tržištu dosta dugo, usporedjujes kruške i jabuke, velika razlika u cijeni. Ako i je ista cijena onda je drlog od mobitela star 2 godine.

 

 Izvini jel ti ovo imaš dva profila pa si se zajebo i odgovaraš sa krivog?

 

EDIT:

Da ti odgovorim, realme 8 ima 4k, ima uw kameru, ima 3,5mm jack, ima i jebeni super amoled ekran. Prije bi njega kupio nego magic 4 lite. 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 11:22 (thebatman).
2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
thebatman kaže...

 

 Izvini jel ti ovo imaš dva profila pa si se zajebo i odgovaraš sa krivog?

 

EDIT:

Da ti odgovorim, realme 8 ima 4k, ima uw kameru, ima 3,5mm jack, ima i jebeni super amoled ekran. Prije bi njega kupio nego magic 4 lite. 

 

 Pa šta sam samo ja na ovom forumu kupio i imao realme 8?.  Tona ljudi odavdje je kupila mob na toj akciji. A i nitko te nije pitao da usporediš realme i magic i šta bi kupio prije, nebitno,  neznam šta ti opet nije jasno, tema je isplativost mobitela i poanta je dobit što više za manje para. Ima nas više tu koji razmišljamo na ekonomski isplativ način.

 

Realme 8 ima 4 gb rama, manji ekran i štekao je sa 4 gige rama. Hebo i amoled i uw i 3.5 kad šteka. Al opet svakome svoje.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 11:40 (OnTime).
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Realno Magic 4 Lite vrijedi 150€, ni centa više. Iako ga ja ne bi kupio ni za te novce. Poanta jeste isplativost i dobiti što više. Mnogima su nebitni bezeli, 5G ili velik ekran. Htjeli bi poštenu kameru, stereo zvučnike, Amoled, jaku bateriju i dobru softversku podršku.

Taj Magic ima previše nedostataka da bi bio best buy. Loš glavni zvučnik, poluupotrebljive kamere, nema UW, nema 4K, upitna softverska podrška, nema stereo zvučnike ni Amoled ekran, 3,5mm. Previše toga fali.
Danas svi u toj klasi imaju dobru bateriju, neki oblik brzog punjenja, a dosta njih i 5g, tako da ni tu ne zaostaju za tim Honorom...

Uz malo kopanja po oglasnicima i zalagaonicama za 180-190€ nađem A52/A52s, pored kojeg taj Honor nema šta tražiti....
Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Realno Magic 4 Lite vrijedi 150€, ni centa više. Iako ga ja ne bi kupio ni za te novce. Poanta jeste isplativost i dobiti što više. Mnogima su nebitni bezeli, 5G ili velik ekran. Htjeli bi poštenu kameru, stereo zvučnike, Amoled, jaku bateriju i dobru softversku podršku.

Taj Magic ima previše nedostataka da bi bio best buy. Loš glavni zvučnik, poluupotrebljive kamere, nema UW, nema 4K, upitna softverska podrška, nema stereo zvučnike ni Amoled ekran, 3,5mm. Previše toga fali.
Danas svi u toj klasi imaju dobru bateriju, neki oblik brzog punjenja, a dosta njih i 5g, tako da ni tu ne zaostaju za tim Honorom...

Uz malo kopanja po oglasnicima i zalagaonicama za 180-190€ nađem A52/A52s, pored kojeg taj Honor nema šta tražiti....

 Mnogima je takodjer bitna cijena i da mobitel radi, opet kazem sto ljudi sto cudi, netko gleda financijsku isplativost neko će dat više para za više features'a, ali ako pričamo o nečemu do neke cijene, onda je nešto isplativo do te cijene, tipa kako si rekao realme do 150 eura best buy, više od te cijene nije best buy, ja isto kazem za magic 4 lite, do 1300 je best buy, više od toga naravno da nije. Nekome je puno i 1300, a kamoli da daje još 500 kn više za amoled ili stereo zvučnike. Ali ko voli to i želi platiti više neka plati, of course.

 

A i koristim Magic 4 lite i kamera od 48 MP je čist pristojna, 4k mi netreba, što se tiče softvera imao 2 update'a u 4 mjeseca, amoled ili ne nebitno za 1400 kn, ekran čist pristojan, 6.78", tanki bezeli, 5g, naravno da amoled bolje izgleda, ali nije brate sad razlika nebo i zemlja, ne koristim slušalice pa mi ni netreba 3,5mm, nema stereo zvučnike, imao sam stereo zvucnike na proslom mobu i nije opet razlika nebo i zemlja i još da spomenem bateriju koja je fenomenalna. 

 

Ima ih sad na njušci za 1300-1400, možda bi neko i spustio na 1200, e sad ti meni nadji mob, 5g, 6.78", 6 gb rama za 1200 kn. Naravno da nemožeš. E o tome ja pričam.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 12:52 (OnTime).
6 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Kakva su iskustva s Pixel 6A? 

Ima za 314 eura + 15 eura mailbox. Se isplati to? 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OnTime kaže...
vepar kaže...
Realno Magic 4 Lite vrijedi 150€, ni centa više. Iako ga ja ne bi kupio ni za te novce. Poanta jeste isplativost i dobiti što više. Mnogima su nebitni bezeli, 5G ili velik ekran. Htjeli bi poštenu kameru, stereo zvučnike, Amoled, jaku bateriju i dobru softversku podršku.

Taj Magic ima previše nedostataka da bi bio best buy. Loš glavni zvučnik, poluupotrebljive kamere, nema UW, nema 4K, upitna softverska podrška, nema stereo zvučnike ni Amoled ekran, 3,5mm. Previše toga fali.
Danas svi u toj klasi imaju dobru bateriju, neki oblik brzog punjenja, a dosta njih i 5g, tako da ni tu ne zaostaju za tim Honorom...

Uz malo kopanja po oglasnicima i zalagaonicama za 180-190€ nađem A52/A52s, pored kojeg taj Honor nema šta tražiti....

 Mnogima je takodjer bitna cijena i da mobitel radi, opet kazem sto ljudi sto cudi, netko gleda financijsku isplativost neko će dat više para za više features'a, ali ako pričamo o nečemu do neke cijene, onda je nešto isplativo do te cijene, tipa kako si rekao realme do 150 eura best buy, više od te cijene nije best buy, ja isto kazem za magic 4 lite, do 1300 je best buy, više od toga naravno da nije. Nekome je puno i 1300, a kamoli da daje još 500 kn više za amoled ili stereo zvučnike. Ali ko voli to i želi platiti više neka plati, of course.

 

A i koristim Magic 4 lite i kamera od 48 MP je čist pristojna, 4k mi netreba, što se tiče softvera imao 2 update'a u 4 mjeseca, amoled ili ne nebitno za 1400 kn, ekran čist pristojan, 6.78", tanki bezeli, 5g, naravno da amoled bolje izgleda, ali nije brate sad razlika nebo i zemlja, ne koristim slušalice pa mi ni netreba 3,5mm, nema stereo zvučnike, imao sam stereo zvucnike na proslom mobu i nije opet razlika nebo i zemlja i još da spomenem bateriju koja je fenomenalna. 

 

Ima ih sad na njušci za 1300-1400, možda bi neko i spustio na 1200, e sad ti meni nadji mob, 5g, 6.78", 6 gb rama za 1200 kn. Naravno da nemožeš. E o tome ja pričam.

Naravno da ima. Xiaomi Mi 11 Lite/NE 5G idu od 140 do 170 eura. Amoled, stereo zvučnici, 5G, micro SD, moćan proc SD780G, 6GB RAM, ima i s 8GB verzija....Imao sam ga, ima dobru bateriju, solidne kamere, brzo punjenje. Uglavnom bolji od tog Magic 4 Lite. Za 160 eura garancija tip top očuvani.

Poruka je uređivana zadnji put ned 15.1.2023 17:36 (vepar).
16 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Realme 8 ima 6 GB RAMa, a ne 4. i Definitivno je bio jedan od najisplativijih mobitela ikada. Kada sam ga kupio pred kraj 2021. godine bio je 1300 HRK.

14 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Korny1603987 kaže...

Realme 8 ima 6 GB RAMa, a ne 4. i Definitivno je bio jedan od najisplativijih mobitela ikada. Kada sam ga kupio pred kraj 2021. godine bio je 1300 HRK.

 Ima i verzija sa 4 GB i bila je oko 700 kuna na akciji,best buy je to bio iako je 4 GB

BE HAPPY 要開心 : )
2 godine
online
Pomoć pri odabiru mobitela

Curi se pojavio baš gadan burn in neki dan preko cijelog ekrana na galaxy note 9, mobitel star 2 i pol godine, i sad traži novi mob. Navjerojatnije bi uzela magic 4 lite al hoće novi, neće za 1300 rabljeni jbg, a novi je 1800 kn,  neće motorolu edge 20 jer veli da nitko od njenih poznanika/prijatelja nema motorolu, za samsung a52s je pročitala na forumu da ljudi imaju problema sa zvučnikom prilikom razgovora i problem sa notifikacijama, šta još ima u tom rangu cijene od cca 1800 kn pa da bacimo oko i na te mobitele, kad već daje 1800 da dobije maksimum moguće.

 
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...
Naravno da ima. Xiaomi Mi 11 Lite/NE 5G idu od 140 do 170 eura. Amoled, stereo zvučnici, 5G, micro SD, moćan proc SD780G, 6GB RAM, ima i s 8GB verzija....Imao sam ga, ima dobru bateriju, solidne kamere, brzo punjenje. Uglavnom bolji od tog Magic 4 Lite. Za 160 eura garancija tip top očuvani.

 Da, stvarno nije loše, šteta šta je manji ekran i šta ima debele bezele. Odlična cijena.

11 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Zar se to mora imat mobitel koji svi imaju? 

Bas zato sam kupio motorolu i imam najbolju bateriju od svih ovih sto koriste samsunga

TikTok - bambitoss (Youtube - DAKI92 )
16 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Slažem se, ali mnogi kupuju ono što vide kod drugih. Jedna srednjoškolka ima bijele tenisice i za mjesec dana 200 curički ima isti model tenisica. Dok su drugi kupovali Nokiju 3310, ja sam nabavio Ericson T10.

Naravno, u nekim vremenskim okvirima kupuje se nešto ako je ekonomski super isplativo za ponuđeno. I to je glavno pitanje koje mnogi imaju ovdje.

 

Neki drugi nemaju problema i ne trebaju savjete foruma, skorojević će uvijek ubosti najnoviji Galaxy ili Iphone i može biti siguran da ga kolege na poslu neće gledati kao na sirotana.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
mp3david kaže...

Zar se to mora imat mobitel koji svi imaju? 

Bas zato sam kupio motorolu i imam najbolju bateriju od svih ovih sto koriste samsunga

 ja sam uzeo moto jer sam se htio rjesit samsungovog bloata sa starog moba. Preporodio se. Goli android je zakon, i baterija traje i traje na mobu...

12 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Bar su simetrični ti bezeli, na A52s mi se čine i veći pa se nitko ne žali. U nazad par godina iphone uređaja isto imaju izražene rubove... Taj Honor opet ima bradu unatoč tri druge uske ivice.
Sve da i imam,otkud mi
10 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ma hebo mobitel kad su mu "tanki bezeli" prodajni argument. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Pomoć pri odabiru mobitela

A jbg, poslije galaxy note 9, 20 plus,  teško je naviknut se na debele bezele, ipak ne hvala, nema galaxy note/ultra serija bezveze tanke bezele i ne košta bez razloga koliko košta, istina je da je dost overpriced, ali dizajn im nema premca. Ja više gledam na dizajn mobitela nego na neke jače karakteristike. Ne stavlja Samsung debele bezele na low mid rangere bez razloga, a tanke bezele ostavlja za flagshipove.

Poruka je uređivana zadnji put pon 16.1.2023 15:43 (OnTime).
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji bi bio best buy do 350-400€ max ako bi gledli kameru i fluidnost?

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
Iamdanny kaže...

Koji bi bio best buy do 350-400€ max ako bi gledli kameru i fluidnost?

 Pixel 6a

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Bok! 

Ima netko od vas Realme Gt2 pro, da bi podijelio iskustvo iz prve ruke!? Hvala.

Odmori se u Istini.
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OnTime kaže...

Curi se pojavio baš gadan burn in neki dan preko cijelog ekrana na galaxy note 9, mobitel star 2 i pol godine, i sad traži novi mob. Navjerojatnije bi uzela magic 4 lite al hoće novi, neće za 1300 rabljeni jbg, a novi je 1800 kn,  neće motorolu edge 20 jer veli da nitko od njenih poznanika/prijatelja nema motorolu, za samsung a52s je pročitala na forumu da ljudi imaju problema sa zvučnikom prilikom razgovora i problem sa notifikacijama, šta još ima u tom rangu cijene od cca 1800 kn pa da bacimo oko i na te mobitele, kad već daje 1800 da dobije maksimum moguće.

 Da javim u vezi burn in na galaxy note 9, cura jučer ujutro slučajno ostavila mob na -1C u autu kad je išla na posao, vratila se po njega nakon sat vremena i burn in je nestao, nemreš vjerovat, nekad smo pekli grafe u pećnici da prorade, sad su na redu mobiteli u frižiderima .

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.1.2023 1:44 (OnTime).
15 godina
online
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
OnTime kaže...
OnTime kaže...

 

 Da javim u vezi burn in na galaxy note 9, cura jučer ujutro slučajno ostavila mob na -1C u autu kad je išla na posao, vratila se po njega nakon sat vremena i burn in je nestao, nemreš vjerovat, nekad smo pekli grafe u pećnici da prorade, sad su na redu mobiteli u frižiderima .

 .. i ja sam se čudio mobitelima u frižideru ali kad sam na taj način oživio mrtvi Samsung Galaxy S7 onda sam povjerovao ... radio je 10 tak minuta ... taman dovoljno da napravim backup .. čim se zagrijao onda se ugasio opet

13 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Onda nije burn in nego image retention

Moj PC  
2 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Koji od ovih za cca 2500 kn? Postoji li bolja opcija?

1 Honor 70
9 Google Pixel 6a
2 Samsung A53
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela

Xiaomi 12 lite. Možda?

12 godina
neaktivan
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Da malo dignemo temu. 

 

4 mjeseca kasnije i još se čekaju "zakrpe" za probleme koje je donio iOS 16.

 

U međuvremenu imamo i nove probleme:

These include sluggish keyboard response, camera freezes, user interface glitches

44% of iPhone owners reported more app crashes since updating to iOS 16.2

iPhone 14 Pro and Pro Max models are suffering from a bizarre problem that causes horizontal lines to flash across their displays

 

https://www.forbes.com/sites/gordonkelly/2023/01/17/apple-iphone-14-pro-max-screen-problem-horizontal-lines-ios-update-fix/

 

Za ekipu koja misli da je trava zelenija u drugom "taboru".

 
4 0 hvala 2
14 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

Ne vidim zašto se čudiš. Svaki softver ima bugove. Windows konstantno ispravlja nešto, ali uvijek ima problema. To što neki misle da je iOS nepogrešiv  i da sve "radi kao urica", jbg očigledno žive u nekom svom svijetu...

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pomoć pri odabiru mobitela
vepar kaže...

Ne vidim zašto se čudiš. Svaki softver ima bugove. Windows konstantno ispravlja nešto, ali uvijek ima problema. To što neki misle da je iOS nepogrešiv  i da sve "radi kao urica", jbg očigledno žive u nekom svom svijetu...

 Ma ne čudim se, koristim iPhone i Xiaomi mobitele već godinama i osobno sam super zadovoljan s jednm i drugim, ali ima ekipe koja se konstantno izruguje sa MIUIem i piše u stilu to se na iOSu nikada ne bi desilo i tamo sve radi tip-top... pa eto od nekontroliranog treskanja kamere u instagramu do ovih sad problema. Meni osobno je to sve u određenoj mjeri razumljivo i jasno je da će Apple to popraviti, ali je poanta da svi uređaji imaju određenih problema.

 

Macbook Pro mi se počeo rušiti nakon izlaska Venture, a do tada mi se godinama nikada ništa nije srušilo, tek par mjeseci kasnije nakon 3-4 upgradea se to sredilo.

 

Windowsi ako mi još jednom rebootaju komp kad njima pukne će biti ritualno spaljeni i žrtvovani bogu Hadu. 

9 godina
offline
Pomoć pri odabiru mobitela

ekipa koji mobitel bi preporučili osobi kojoj je najbitnija kamera i dala bi 300 eura? novi isključivo 

 

ja pojma nemam, malo guglam ali mislim da ću bolju pomoć dobiti ovdje

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice