MIUI Spyware

poruka: 19
|
čitano: 8.505
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
MIUI Spyware

Nekakvo moje stajaliste o samom MIUI trenutno.

 

  1. 1.Na svom rn4 imao sam miui i nisam se prijavio na mi account, mobitel je radio tako brzo znaci stvarno strasno.Inace neke aplikacije sam smrznuo, bas taj mi acc I find device sa sd maidom.

 

  1. 2.Prijavim se ja na mi account , stavim find device, temu promijenim ovo ono ukljucim sve I svasta. Mobitel pocne stekat nakon 1 dana, ne stekat nego se cudno ponasat, jednostavno nije to takva fluidnost I slike u galeriji od 5 mb se ucitavaju 5 godina, mislim koji k?

 

  1. 3.Danas odlucim smrznuti miui aplikacije poput mi account, find device, miui daemon, bla bla ima ih dosta.. Da ne nabrajam mogu poslikat ako netko zeli vidjeti.

 

  1. 4.Uocavam da je mobitel nakon toga brzi 50%, znaci strasno koliko sam dobio na brzini I fluidnosti u samome radu I u svemu, slike u galeriji se ucitavaju bez problema......

 

  1. 5.Pretrazujem malo internet jer znam da sam bio naletio na neki post koji bas navodi I napisuje sto miui tocno radi svojim korisnicima.

 

  1. 6.To je link na kojem je pojasnjeno, nisam citao nikakve komentare, ali mislim da je istina.

 

  1. https://twitter.com/fs0c131y/status/938881016894296066

 

 

 

This domain is located in China.

 

  1. 7.Mislim da je to stvarno razlog zasto miui steka kod mene, (mozda i kod vas?) a ne zbog toga sto je “miui”.
  2. 8.Da, znam to svi proizvođači rade, ali mobitel se katastrofalno uspori kada to xiaomi radi.

 

 

Bloatware.

 

  • a)system/app
  • AnalyticsCore.apk
  • AntiSpam.apk
  • BugReport.apk
  • CloudService.apk
  • Email.apk
  • GameCenter.apk
  • GuardProvider.apk
  • HybridPlatform.apk
  • jjcontainer.apk
  • jjhome.apk
  • jjknowledge.apk
  • jjstore.apk
  • Joyose.apk
  • KSICibaEngine.apk
  • MiAssistant.apk
  • MiDrive.apk
  • MiLinkService.apk
  • MiLivetalk.apk
  • Mipay.apk
  • MiuiCompass.apk
  • MiWallpaper.apk
  • Notes.apk
  • PaymentService.apk
  • PersonalAssistantPlugin.apk
  • PicoTts.apk
  • PowerKeeper.apk
  • SecurityAdd.apk
  • SecurityCoreAdd.apk
  • SogouInput.apk
  • SVIService.apk
  • SYSOPT.apk
  • SystemAdSolution.apk
  • ThemeManager.apk
  • ThemeModule.apk
  • VipAccount.apk
  • VoiceAssist.apk
  • Whetstone.apk
  • WMService.apk
  • XiaomiAccount.apk
  • XiaomiSimActivateService.apk
  • XiaomiVip.apk
  • XMPass.apk
  • b)system/priv-app

 

  • CleanMaster.apk
  • CloudBackup.apk
  • CloudServiceSysbase.apk
  • MiDrop.apk
  • MiGameCenterSDKService.apk
  • MiuiGallery.apk
  • MiuiHome.apk
  • PersonalAssistant.apk
  • Weather.apk
  • WeatherProvider.apk
  • YellowPage.apk

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 14:05 (Deutsch).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
MIUI Spyware

Nisam i ne mislim se prijavit na Mi account. Pored Google accounta ne znam koji će mi to k...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MIUI Spyware

Khm, khm...

 

Iskreno, kinesko špijuniranje nije ništa novo. Qihoo je nekoliko puta uhvaćen da prikuplja korisničke podatke i prodaje ih trećim stranama, te da su varali na antivirusnim testovima. Cheetah Mobile, UC Browser su isto uhvaćeni u prikupljanju podataka i UC Browser je na neko vrijeme čak bio izbačen iz Google Play Store-a. U Kini su sve kompanije dužne prikupljene podatke dostaviti vladi i njenim organizacijama. Zato se kineske aplikacije i spajaju svakih par minuta na kineske servere. Čak se i malware često zna servirati korisnicima preko tih kineskih servera - klik.

 

Svi znamo da Google radi isto, kao i Microsoft, kao i Facebook. Google ti recimo daje i opciju da se iz većine tog programa prikupljanja podataka odjaviš. Ali nije stvar u tome već u tome što se prikupljeni podaci od strane Google-a ne šalju direktno u vladu i njene organizacije nego što se šalju tek kada dobiju nalog od suda. Čak i na njihovim stranicama možeš pogledati apsolutno sve zahtjeve koje su primili i razvrstane po vrstama, te što je Google tada učinio. Osim toga, Google ima servere i u EU, pa samim time moraju i raditi u skladu sa strogim pravilima privatnosti EU.

 

Jedina mana Xiaomijevih mobitela je, po meni, što gotovo svi dolaze s MIUI. Recimo, Xiaomi Mi A1 je odličan mobitel jer ima čisti Google-ov Android bez ikakvog kineskog bloatwarea kojeg ne možeš obrisati.

 

Btw sad si skužio zašto dosta ljudi ne voli MIUI. On ima svoje prednosti, ali ima i većih mana.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.1.2018 14:36 (Marko :D).
8 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Spyware

Pa eto znam ja da svi oni skupljaju podatke, ali sta mene najvise smeta je to da prikupljanje podataka toliko uspori mobitel da je to strasno, bas se osjeti razlika u radu kada se to sve smrzne ili obrise. 

Sada mi mobitel radi super brzo sa tim miuijem koji nema tih aplikacija..

11 godina
odjavljen
offline
MIUI Spyware

Zato tko je god u mogućnosti, da stavi EU verziji MIUI sustava. Prilično je oslobođena toga, iako postoji par aplikacija koje se i dalje spajaju na kineske servere, odnosno IP koji "vodi" do Kine. Ali developer je obrazložio na EU forumu da postoji razlog zašto se spaja i da tu nisu procesuirani nikakvi podatci korisnika.

...................................... funny facts
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Spyware

Imam eu verziju roma i miui daemon isto postoji u njoj..

12 godina
neaktivan
offline
MIUI Spyware

Baš ću probat smrznut te neke app da vidim ima li razlike...iako ni sad nemam primjedbu na brzinu i performanse (mi5).

A spyware je posvuda i uopće me ne brine jer ne skrivam ništa za sad, jedino što izbjegavam je cloud backup iako sumnjam da čini razliku jer vjerojatno svi živi imaju pristup mojim podacima (google, xiaomi, microsoft itd.)...

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
MIUI Spyware

MIUI ne može "štekati" zbog uključenog Find device ili sinkrozinacije podataka, jedino što može utjecati jest broj pokrenutih aplikacija i broj omogućenih aplikacija za pokretanje u pozadini.

Previše je tu nabrojano nesmislenih stvari, napisano ili prepisano sa tin foil hat hate foruma ili reddit subforuma...

 

 

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Spyware

Realno je bilo od tebe ocekivati takav odgovor i shvacam te :D

Moze stekati jer je whetstone, find device, mi acc, miui daemon i ostalo pokrenuto.. Ako imas trik kako ih iskljuciti direktno iz miuija reci, kuzis da se ne pokrecu uopce?

Ja sam to sve sada izbrisao i mobitel radi 50% brze. Ne kritiziram xiaomi mobitele kao hardware, ali ovo sa aplikacijama da tako steka...

 

 

 

12 godina
offline
MIUI Spyware

To su system apps i nemožeš ih freezati osim Titanium Backup ili slično, ako bi ih zamrzao samo ovako tipa sa Security app mnogi nebi bili svijesni i onda kada se triggera neka aplikacija došlo bi do freeza ili bacalo grešku. To bi bilo previše zamaranja za korisnike, već i ovako je nekima previše komplicirano jer ima podosta opcija za nadzor aplikacija.

 

Svaka komponenta OS-a ima neki cache u  pozadini i to gotovo i ništa da ne smeta jer je zanemarive memorije (od par kb to par mb)

facebook.com/MiCroatiaFans Xiaomi MIX 6/256GB - MIUI Super Moderator
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: MIUI Spyware

 Znamo oboje da salju podatke u Kinu i to nije nikakva novost, ali opet toliko se stvara lag zbog toga..

7 godina
offline
Re: MIUI Spyware
Jbt gori ste nego oni sa teorijama da je zemlja ravna 😂😂😂😂😂 kak se meni nije usporio nis u godinu i pol, uskoro ce bit i 2 godine da ga koristim? Cak se i ubrzal malo... A upaljeno mi je skoro sve, i miui find my device i tjedni backup, i backup na cloud(iako se ne radi cesto jer nikad nisam spojen na wifi, a neke stvari jediino preko wifi zeli backupat), jedino mi backup slika nije ukljucen.

To da salju podatke u kinu... Mislite da stignu pregledat od svih sve podatke? Bojite se ko da imate sifre za pokretanje nuklearnog oruzja, mislite da drugi to ne rade? Miui mi je bio brzi i od stock androida, i bolje mi drzi baterija, tak da me iskreno nije briga kaj rade. Nasli ste pljuvat po miuiju samo da skrenete temu s trule jabuke koja je priznala da usporava sve ajfone, kaj sam ja vec godinama govoril, ali ne, samo xiaomi usporava 😂😂
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: MIUI Spyware
blackeagle29 kaže...
To da salju podatke u kinu... Mislite da stignu pregledat od svih sve podatke? Bojite se ko da imate sifre za pokretanje nuklearnog oruzja, mislite da drugi to ne rade? Miui mi je bio brzi i od stock androida, i bolje mi drzi baterija, tak da me iskreno nije briga kaj rade. Nasli ste pljuvat po miuiju samo da skrenete temu s trule jabuke koja je priznala da usporava sve ajfone, kaj sam ja vec godinama govoril, ali ne, samo xiaomi usporava 😂😂

Pročitaj moj gornji post, pa ćeš vidjet zašto nekim korisnicima (i meni) nije svejedno što podaci lete na sve strane. Očito ni PBZ-u očito nije svejedno kada su zabranili korištenje Wave2Pay aplikacije na custom ROM-ovima, uključujući i MIUI.

Razlika između prikupljanja podataka od strane američkih tj. europskih i kineskih kompanija je ogromna. Američke i europske kompanije, poput Google-a i Apple-a, podatke drže za sebe, ili ako ih daju nekome, to je tvrtka koja te podatke analizira i iz njih se uklanjaju svi elementi preko kojih bi se korisnik mogao identificirati. Podaci idu u vlasti samo ako tvrtka dobije nalog od suda i kompanije su o tome vrlo transparentne i sve zahtjeve možeš vidjeti na internetu, te akcije koje je tvrtka poduzela u vezi toga (primjer: Google Transparency Report). Europske kompanije imaju još stroža pravila jer EU ima vrlo striktne zakone vezane za privatnost (prisjeti se WhatsAppa i Facebooka - u ni jednoj državi koja je članica EU-a, Facebook ne smije spajati ili integrirati podatke od WhatsAppa s Facebook-om, tako kaže zakon EU koji moraju poštovati). Kod kineskih kompanija to sve radi malo drugačije, ukratko, sve kompanije prikupljene podatke moraju slati u vladu i njene organizacije. Razlog zašto je kineski softver često sumnjiv je taj jer se spajaju na kineske servere koji su često zaraženi malware-om i zato što uzimaju podatke koji im doslovno nisu potrebni, ali svejedno će ih uzeti. Nemaš nikakvu garanciju da se ti podaci neće zloupotrijebiti i ne znaš gdje odlaze niti što se radi s njima. Ako je tebi svejedno što broj tvog računa, kartice, lozinke, mailovi i slično odlaze u vladu Kine, dobro, ali dosta nas nije.

 

"If you think privacy is unimportant for you because you have nothing to hide, you might as well say free speech is unimportant for you because you have nothing useful to say." - Edward Snowden

7 godina
offline
Re: MIUI Spyware
Zasto je onda zabranjen samo u pbzu? I samo miui? Zasto nije npr na letv, oukitelu, huawei i ostalim kineskim markama?

Pbzu nije svejedno jer je to od kad su napravili aplikaciju, a to je prije par godina, kad vec tak govoris, zas nisu zabranili i za mtoken? Ili za novu pbz aplikaciju, koju sam btw instaliral bez ikakvog problema na miui, i to rootanom.

Od kud znas koje podatke uzimaju kinezi a koje google i apple? Vjerujes appleu? Nakon ne znam kolko godina tvrdnje da ne usporavaju mobitele, ipak su priznali da usporavaju... I ti vjerujes muljatorima? U google se da sve iskljucit? Pa svako malo mi dode neka idiotarija da ocjenim posjet nekom mjestu, a u 90% slucajeva nisam bio ni blizu tog mjesta za koje me trazi ocjenu.. I vec milijun puta sam iskljucival te gluposti al se ocito same ukljuce.

I kolko interneta bi trebalo da se svi podaci salju u kinu? I kak to pise u data manageru? Ako salju vjerojatno ima i neki nacin za provjeriti to? I za blokirati? Jel i na xiaomi.eu isto salju podatke?

Nego, od kud je accuweather, jel iz kine?
13 godina
offline
Re: MIUI Spyware

Wave2Pay ne radi ni na jednom mobitelu koji ima custom ROM. Što se mToken aplikacije tiče, ta aplikacija samo izdaje token za prijavu u internet bankarstvo, ništa više. Zašto je to samo PBZ napravio, ne znam, ali uvijek im možeš postaviti pitanje zašto su se odlučili na takav korak.

 

Koje točno podatke kinezi uzimaju nikad nećeš saznati jedino da sam kreneš istraživati pakete koji odlaze na kineske (IP) adrese. 

 

Ne vjerujem Apple-u, niti općenito bilo kojoj velikoj korporaciji, ali moram priznat da ako ću vjerovati nekoj kompaniji, prije ću vjerovati nekoj američkoj i europskoj kompaniji nego kineskoj. Pogotovo nakon špijunskih skandala koje uključuju Qihoo i još neke druge kineske kompanije. Drugi razlog zašto ne vjerujem kineskim kompanijama jest što često šire malware sa svojih IP adresa.

 

Google je opisao kako se sve isključuje i to ne taje za razliku od kineza. Ni jedna postavka se ne uključuje automatski bez da se tebe pita prije. Kod mene je sve moguće isključeno i tako stoji otkad sam to napravio. Moguće je da si i ti nesvjesno uključio nešto, ne znam.

 

Kada kompanija uzima korisničke podatke, to se ne šalje u gigabajtima već u megabajtima i tu se obično radi o veličini do 1 MB (ovisi od kompanije). Kakvom data manageru? Ako misliš na aplikaciju za provjeru prometa, to se može i ne mora zapisati u njoj. Misliš da je sva telemetrija iz Windowsa vidljiva svim aplikacijama? Naravno da ne. Dosta toga se šalje i 'ispod tepiha' tako da to možeš vidjeti samo u routeru. Evo recimo, primjer, jučer sam skinuo Windows Update i GlassWire, aplikacija koja zapisuje gdje se što spaja, uopće nije zabilježila da je Windows Update skinuo toliko i toliko MB.

 

Ne razumijem, kakve veze ima AccuWeather s tim? Ono špijuniranje nisu radili oni već monetizacijska platforma koju su oni koristili/koriste. Da su oni to znali, sumnjam da bi im to dopustili.

 

Imam jedno pitanje: da imaš spyware na računalu, bi li ga uklonio i učinio sve što je u tvojoj moći da ga se riješiš? Ako da, zašto? Pa on ne radi ništa što ne rade kineske kompanije - prikuplja tvoje podatke i špijunira te. Ako te strah za tvoje podatke, pa zašto? Šanse da si samo ti zaražen tim spyware-om su jako male, pa eto, baš će haker naletit na tvoje podatke...

7 godina
offline
Re: MIUI Spyware
Ne radi na custom romovima? Cromaki kaze drugacije. Ok za token, ali mpbz? I nova pbz aplikacija rade na miui, zasto?

Kakve veze ima accuweather? Tak onda mozes rec i kakve veze ima qihoo sa miuijem. Cim se dotakne neka americka firma odma "to nije isto", accuweather je to imal u svojoj aplikaciji i on je kriv, nisam ja kriv kaj su oni to imali, ili jesam? Ne dopustaju to sad kad se to otkrilo...

Isti slucaj s appleom, prije su priznali za sivu crtu smrti ali ne pokrivaju troskove popravka, isto tak i sad kad su priznali da usporavaju ajfone, daju popust na baterije... Das 10000kn i moras svakih par mjeseci kupovat bateriju da ti ne pocne stekat... Svjesno ti ga metnu al i dalje prigovaras za xiaomi a apple ne gledas...

Google aplikacije ni ne diram, tak da nisam mogo slucajno ukljucit, jedino googleovo kaj koristim je play i waze. Cak ni chrome ne koristim na mobu jer mi je miui browser brzi i ne reloadaju se tabovi svako malo.

Spyware koji neko koristi za pokrast podatke kartica i "spyware na xiaomiju" nisu isti... Zasto koristis windows onda? I oni imaju ugraden spyware koji se neda iskljucit.

Zasto vise vjerujes amerima nego kinezima? Ameri to ne rade?
13 godina
offline
Re: MIUI Spyware

Ne znam, na Google Play-u piše kako aplikacija ne radi na rootanim uređajima, te uređajima s custom ROM-om iz sigurnosnih razloga.

Jesi li ti pročitao cijelu vijest o slučaju špijuniranja kod AccuWeather aplikacije? Špijuniranje se odvijalo samo na iOS-u, ne i na Android-u i špijunirao nije AccuWeather nego monetizacijska platforma koju su oni koristili/koriste. Ako malo više potražiš na internetu ispada da je kompanija koja ima tu monetizacijsku platformu, lagala jer je napisala kako ona ne uzima podatke ako je sve onemogućeno, a ipak je uzimala.

 

Apple je sasvim druga priča. Platiš uređaj skupo i onda još moraš konstantno kupovati dodatke za njega po skupim cijenama. Apple-ov uređaj nikada nisam imao niti ga planiram kupiti.

 

Waze je u vlasništvu Google-a i koristi tvoju lokaciju, tako da joj uvijek ima pristup i zato su ti se pojavljivali restorani u blizini (logično).

 

Spyware je spyware, svi imaju istu ulogu. Svaka aplikacija koja prati tvoj rad i o tome obavještava nekog drugog je spyware isto kao što je i svaka aplikacija koja sadrži oglase adware. Windowse koristim jer koristim neke aplikacije koje nisu dostupne za Linux.

 

Već sam više puta rekao, američke i europske kompanije ne šalju podatke vladi bez sudskog naloga.

Poruka je uređivana zadnji put ned 7.1.2018 12:18 (Marko :D).
7 godina
offline
Re: MIUI Spyware
Tko sta prikuplja, kaj sa time radi i kome je to sve dostupno, su okolnosti na koje mi kao krajnji korisnici nikad nećemo imati puni uvid i realno uopće nemozemo nicime uticati na to.

Moc potrosaca je da u momentu kupnje moze odabrati devices po svom izboru. Svi proizvodjaci i hardvera i softvera se debelo bore za potrosace jer zive od prodaje svojih artikala, i vjerujem da će kolko tolko paziti da ti nekim svojim potezom nestvore averziju prema njima pa da odes konkurenciji.

Bez obzira dal to bio xiaomi, aple, microsoft, google, sony,....dok mi njihov artikal dela dobro, dok mi je povoljan odnos ulozeno-dobiveno, dok nemam osjetnih stetnih posljedica, dotad nek prikupljaju kaj god hoće.

Cinjenica je da kineskim kompanijama ( kao i ruskim ) eu i usa sudovi i agencije mogu stavit soli na rep, no nama krajnjim potrosacima to nista neznaci. I velike kazne o kojima smo citali su vise produkt geopolitickog prepucavanja ( vw, ms, google, irska.. ) a ne posljedica brige za krajnjeg potrosaca....

Odnedavno mi kćer ima xiaomia, gore je miui9, global, nista od spomenutih servisa nismo gasili a fon je extra brz i fluidan, a sve moguće sinhronizacije i backupi su ukljuceni osim kaj nismo kreirali mi racun pa vjerojatno taj dio miruje...

Ni ja nisam odusevljen kinezima, no komotno ovakve teme mozemo otvoriti za svaku tvrtku koja radi softver ili hardver ( pa kroz firmware moze kemijati... ) i miui nije nikakva posebna iznimka.

...
 
1 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: MIUI Spyware
A kak znas da nece slat? Rekla kazala, dokazano nekoliko puta sa appleom. Po tomu ne smijes onda ni whatsapp koristit ni messenger ni nis, sad ti i u reklame mogu upakirat malware onda.

Pise da ne radi ali radi, mpbz radi bez problema na rootanom, iznad sam ti stavil sliku da wave to pay radi na svim custom os osim miui, dzabe to kaj pise.

Ponavljam, aplikacija je napravljena ko zna kad, tad vas 90% nije ni znalo za miui kad su napravili aplikaciju i stavili to.


Da, sigurno ugasen waze to ulovi.
Ne otvorim 3 tjedna ni waze ni google maps, a ni gplay a maps mi izbaci da ocjenim posjet lidlu, ili nekom vragu cemu nisam bio na blize od 5km. Kaj ti je tu logicno?


Nego, zasto wave to pay radi na huawei, ako je on isto kineski? Prica da ne podrzava miui zbog spijunskog softvera ti ne drzi vodu.

Probal sam googleat i vidim da je i android pay podrzan na miui, jedino treba lockan bootloader, ne vjerujem da bi se toliko veci igraci zajebali s nekom takvom odlukom... Samo kaj android pay nije podrzan u hr, inace bi se vjerojatno odmah prebacil na neki mob iz mi serije, da ni karticu ne moram nosit, jer 90% stvari placam karticom...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice