LG G4 boot loop

poruka: 5
|
čitano: 7.402
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
LG G4 boot loop fix

Pozdrav,

Odlucio sam napraviti temu kako bih pomogao u buducnosti nekome, radi se o tzv. boot loop problemu gdje se mobitel ugasi i stalno prikazuje LG logo (kao kada se pali), no nikada se ne upali. LG je sluzbeno rekao kako su svjesni problema i da se ljudi jave svojim teleoperaterima kako bi dobili besplatan popravak, no to vam ne garantira da cete moci prebaciti svoje podatke sa mobitela, tj. vrlo je vjerojatno da ih nikada necete moci prebaciti jer na popravku stave novu maticnu a staru bace.

 

Ovaj fix samo radi privremeno jer je problem u harware-u, tocnije negdje se gubi kontakt na maticnoj ploci - nisam ekspert za te stvari tako da ne znam detalje. Fix je samo kako bi prebacili svoje podatke na racunalo.

 

Imam 2 LG G4 mobitela (M/N: LG-H812), kupljeni su u isto vrijeme, u Kanadi ako ikome pomaze iako mislim da su svi jednaki. 

I jedan i drugi su se pokvarili u roku od 2 dana - malo cudno :)

 

Postoji nekoliko varijanti za privremeni popravak, neki su stavljali uredaj u zamrzivac, neki su skinuli poseban software za gasenje dijela procesora koji navodno pomaze ali se moze izgubiti pravo na garanciju dok je treca opcija zagrijavanje mobitela.

 

Ukljucite susilo za kosu na max i grijete mobitel par minuta na udaljenosti od 10-15 cm dok ne bude bas vruc na dodir, bez baterije i zadnje maske naravno, zagrijavajuci samo zadnju stranu mobitela. Cilj je zagrijati maticnu plocu. Kada je mobitel vruc ubacite bateriju i nadajte se da ce upaliti. Meni je upravo uspjelo sa 2 mobitela za redom, uspio sam ih imati upaljene na cca 30 minuta, dovoljno da prebacim podatke na pc. Ako se ugasi prije nego sto ste prebacili sve slobodno ponovite proces grijanja. Mozda zvuci banalno, slicno zagrijavanju grafickih kartica u pecnici ali meni je uspjelo sa 2 mobitela, a sudeci po forumima i redditu mnogima je uspjelo.

Sretno.

Poruka je uređivana zadnji put uto 18.10.2016 10:21 (headshot).
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG G4 boot loop

Neznam za zagrijavanje ali ja sam ga 4 puta upalio dok je imao taj problem

I to sa hladenjem tj. zamrzavanjem i svaki put je upalio i radio 5min.

 

Dovoljno vremena da bi se svi podaci prekopirali. LP

 

Intel Core™ i7
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
LG G4 boot loop

Ja sam probao sa zamrzavanjem ali nije radilo uopce, dok sam sa grijanjem imao mobitel upaljen oko pola sata.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4 boot loop
headshot kaže...

Ja sam probao sa zamrzavanjem ali nije radilo uopce, dok sam sa grijanjem imao mobitel upaljen oko pola sata.

 Da iskustva su razlicita ali dobro dode i jedno i drugo za probat u tim situacijama.

Intel Core™ i7
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG G4 boot loop fix

SAmo da ti zahvalim..ovo sa grijanjem radi 100 posto...uspio sve prebaciti..jupi :)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice