"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 24.912
|
čitano: 4.383.977
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
7 mjeseci
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...
 Isto tako, nevjerojatno je da u godinu dana u istoj kategoriji izbace 3 modela i nekoliko puta više podmodela svakog modela. Kaos na tržištu.

Reakcija s gsmarena.com na izlazak Redmi 9i (to je 9A s više RAM-a i pohrane) koja je na tragu svega što sam napisao u 2-3 poruke u ovoj temi u zadnja 24 sata.

9 godina
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

reakcija nema smisla

uzmimo samo mi9t za primjer

odkako sam ga kupio (za koji dan ce bit god dana) izbacili su cca 10 updejta

ili

stara mi ima redmi 7a, od bozica do danas, barem 1 u 2mj izbace updejt, kakav takav ali je update

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:50 (16OR).

1 0 hvala 0
4 godine
Jel ide Giztop bez dodatnih davanja ili kako se potrefi ?

0 0 hvala 0
9 godina
zelenapaprika kaže...
zelenapaprika kaže...
 Isto tako, nevjerojatno je da u godinu dana u istoj kategoriji izbace 3 modela i nekoliko puta više podmodela svakog modela. Kaos na tržištu.

Reakcija s gsmarena.com na izlazak Redmi 9i (to je 9A s više RAM-a i pohrane) koja je na tragu svega što sam napisao u 2-3 poruke u ovoj temi u zadnja 24 sata.

eh, računaj da Xiaomi izbacuje uređaje za cijeli svijet i da ima određene modele prema regijama, to što ih mi kupujemo iz Kine je druga stvar.

Eto recimo taj Redmi 9i je namijenjen Indiji i nema ga smisla gledati kao globalni uređaj.

Kad bi se njihova ponuda "razbila" po regijama onda bi tu bilo puno manje uređaja.

Ali da, slažem se da bi bilo urednije kad bi imali 3-4 linije i držali se nekakvih odlika za svaku liniju.

Gogo222 kaže...
Jel ide Giztop bez dodatnih davanja ili kako se potrefi ?

Imaju nešto na EU skladištu i to ide bez dodatnih davanja. Navodno nastoje za sve EU kupce slati preko tog skladišta, ali dobro je to prvo provjeriti. Relativno brzo odgovaraju na upite. Ja trenutno čekam Mi 10 Ultra naručen preko njih, rekli su da ide sa EU skladišta i da je kroz 5-7 dana kod mene, ali za sada još nisam dobio niti potvrdu da je poslan. Prošlo je skoro tjedan dana od uplate.

7 mjeseci
16OR kaže...

reakcija nema smisla

ili

stara mi ima redmi 7a, od bozica do danas, barem 1 u 2mj izbace updejt, kakav takav ali je update

Nema smisla tebi, ali nekima ima. Ti voliš burek, ja volim pizzu.

Ja imam Redmi Note 7, godinu i 2 mjeseca. I nisam se nešto nagledao updejtova. Evo, kilave s MIUI-em12, da nije stabilan za Redmi Note 7 i 8, pa malo puste za Indiju, ali ne i za druge, pa se ništa ne zna... Nije baš zabavno.

6 godina
zelenapaprika kaže...
16OR kaže...

reakcija nema smisla

ili

Ja imam Redmi Note 7, godinu i 2 mjeseca. I nisam se nešto nagledao updejtova. Evo, kilave s MIUI-em12, da nije stabilan za Redmi Note 7 i 8, pa malo puste za Indiju, ali ne i za druge, pa se ništa ne zna... Nije baš zabavno.

Jel telefon lose radi?

Meni ga stara ima od kad je izisao i nikakvih problema s njime.

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
7 mjeseci
thebatman kaže...
zelenapaprika kaže...
16OR kaže...

reakcija nema smisla

ili

Jel telefon lose radi?

Meni ga stara ima od kad je izisao i nikakvih problema s njime.

S najnovijim fimrwareom koji se pojavio prije malo više od mjesec dana otvara dialer cijelu vječnost. Možda zbog dugog popisa obavljeniih poziva ili zbog nečeg drugog, ali toga ranije nije bilo. Kod šeranja sadržaja iz nekih aplikacija postojao je clipboard i bilo mi je lako kopirati npr. URL među aplikacijama. Sada toga više nema. Bljeskalica mi se pali kako joj se svidi nakon otključavanja mobitela. Evo, čudim se već tjednima kako mi to uspijeva. Učitavanje popisa i thumbnailova fotki također zna trajati predugo. Hoću ubacit fotku u objavu na Facebooku i onda moram čekati gotovo 10 sekundi da mi izlista fotke. A nema ih previše. Sa starim firmwareom ništa od toga nisam imao.

9 godina
zelenapaprika kaže...

S najnovijim fimrwareom koji se pojavio prije malo više od mjesec dana otvara dialer cijelu vječnost. Možda zbog dugog popisa obavljeniih poziva ili zbog nečeg drugog, ali toga ranije nije bilo. Kod šeranja sadržaja iz nekih aplikacija postojao je clipboard i bilo mi je lako kopirati npr. URL među aplikacijama. Sada toga više nema. Bljeskalica mi se pali kako joj se svidi nakon otključavanja mobitela. Evo, čudim se već tjednima kako mi to uspijeva. Učitavanje popisa i thumbnailova fotki također zna trajati predugo. Hoću ubacit fotku u objavu na Facebooku i onda moram čekati gotovo 10 sekundi da mi izlista fotke. A nema ih previše. Sa starim firmwareom ništa od toga nisam imao.

Pa koji te vrag tjerao staviti novi firmware kad ti je sve radilo ok. 

Probaj factory reset, poželjno nakon većih nadogradnji.

9 godina
zelenapaprika kaže...
16OR kaže...

reakcija nema smisla

ili

skini recovery rom pa apdejtaj ponovo, ako ne pomogne factory reset

nema prevelike mudrosti

7 mjeseci
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...

Pa koji te vrag tjerao staviti novi firmware kad ti je sve radilo ok. 

Probaj factory reset, poželjno nakon većih nadogradnji.

Mobitel me je tjerao svojim porukama, a i znatiželja jer je ovo bio skok s Androida 9 na Android 10.

Više ne brojim koliko sam puta reinstalirao firmware (istu verziju).

Factory reset donosi probleme jer je potrebno reaktivirati pojedine aplikacije koje imaju posebnu proceduru za to, pa za to treba vremena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 17.9.2020 11:25 (zelenapaprika).
7 mjeseci
16OR kaže...
zelenapaprika kaže...
16OR kaže...

reakcija nema smisla

ili

skini recovery rom pa apdejtaj ponovo, ako ne pomogne factory reset

nema prevelike mudrosti

Sve sam ja to već napravio x puta. I sada imam recovery na mobitelu i ni sam ne znam koliko puta sam ga ponovno instalirao.

Factory reset samo kada budem imao vremena.

10 godina
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Xiaomi MI 10 lite 6/128.......2399.00kn. Vrhunska ponuda. Neznam kakav je shop.

Moj PC  
0 3 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice