"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.303
|
čitano: 5.714.027
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Brzinsko pitanjce, koji bi mobitel, ovako okvirno, bio best buy do 1500 kn?

 

Po mogućnosti kupljen kod nas, ili iz vana ako je dostava unutar 4 radna dana.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kekec01 kaže...
vepar kaže...
Puno bolji 😁

;-)  Sarkazam?? Mislim, znam da bez novaca nema ni glazbe...Redmi 9 ima lošiji ekran, ne baš dobru kameru.. Realme 6s ima dobar ekran, upotrebljiviji na svijetlu, 90hz osvježenje ekrana, pošteni punjač od 30w u paketu, bolji procesor....jedino fotić nije baš nešto koliko sam vidio. Ali opet, za te novce sada dok je 1270kn nisam našao bolje. Nemam pojma. 

Tražiš mobitel best buy od 1000 kuna i da ima sve živo i onda govoriš o mobitelu iz druge klase.

Bravo, btw ne treba mi odgovor.

 

BE HAPPY 要開心 : )
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cadus kaže...

Brzinsko pitanjce, koji bi mobitel, ovako okvirno, bio best buy do 1500 kn?

 

Po mogućnosti kupljen kod nas, ili iz vana ako je dostava unutar 4 radna dana.

 https://www.instar-informatika.hr/mobitel-realme-6s-65-1080-x-2400px-90hz-zaslon-octa-core-205ghz-4gb-ram-64gb-memorija-dual-sim-4glte/INS-51701/product/?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Akcija traje još 14 sati

BE HAPPY 要開心 : )
Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 9:22 (Joe Cooker).
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@Joe Cocker...Ali budem ti odgovorio.U klase mobitela se ne razumijem, isto kao ni u klase auta, televizora, veš mašina i ostalog. A i ne želim, jer tko to u današnje vrijeme može pratiti....ja mu skidam kapu. Samo želim kupiti najbolje za najmanje, isto kao i većina. I onda gledam cijenu i ono što mogu dobiti za nju. Ako je uređaj više klase na akciji pa dođe mrvu više od uređaja niže klase...naravno da ću kupiti taj iz više klase a u stvari nemam pojma da je u višoj klasi, gledam sam iznos i ponudu. Logično je zaključiti da nisu ista klasa ali mene to ne zanima i ne mislim o tome. Evo sad ću opet vjerojatno pomiješati klase....Sinoć već odlučim za Redmi Note 8t jer ima i dobar fotić i sve ostalo kad naletim u nekoj recenziji da se može za manje novca kupiti uređaj sa boljim karakteristikama za manje novca od Realmea a to je Realme 5. I gledam recenzije i stvarno ok uređaj. Da, niža rezolucija ekrana ali softverski to kompenzira sa nečim i bla bla.....Realme 5 je 1070kn. Čak i kameru hvale. Tako da sam sada na Realme 5. Igre ne igram tako da mi je to skroz nebitno. Pa eto, trenutno su u igri Realme 5 za 1070kn, Realme 6s za 1270kn i Redmi Note 8t za 1250kn. Najviše naginjem najjeftinijem, ne zbog novaca nego je meni nekako najbolje legao čitajući i gledajući recenzije. Pa eto, može sada drvlje i kamenje a može i pametan savjet kao Veprov ;-)

 

Edit: Vepar....kakav je fotić na 6s??

Poruka je uređivana zadnji put pon 31.8.2020 11:51 (kekec01).
16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Gle, pitao si za uređaj oko 1000kn, a da je bitna rezolucija ekrana, NFC i šta još već i čovek ti je predložio model koji sve zadovoljava, a ti mu suštinski rekao da mu je bez veze predlog jer po 30% višoj ceni od one koju si stavio kao orijentacionu ima bolji telefon. I sad se dvoumiš između tog i još jednog koji je po prvobitno navedenoj ceni, ali sa 720p ekranom, bez NFC...

 

Dakle, dao si specifikacije i cenu, i sad se dvoumiš između uređaja koji ne ide po toj ceni i uređaja koji nije po tim specifikacijama. Što je ok, ali ispada da ti je nešto skrivio čovek koji ti je predložio uređaj koji zadovoljava sve kriterijume koje si prvobitno zadao.

 

BTW, ne vidim po čemu je Realme 5 bolji od RN8T. Isti SoC, bolji ekran, bolja kamera, NFC, IR, lepši materijali (staklena vs plastična stražnja strana)... tako da stvarno ne znam o čemu su pisali u toj recenziji. Ono što je bolje na Realme je trajanje baterije, ali to je jedina stvar za koju si rekao da je nebitna (plus ona na 8T je skroz ok) i drugi problem je što je kod vas 8T možda malo precenjen (ovde je 4/64 150€). Jedino ako nisu mislili na Realme 5 Pro, ali to je skroz drugi i skuplji uređaj.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
kekec01 kaže...

@Joe Cocker...Ali budem ti odgovorio.U klase mobitela se ne razumijem, isto kao ni u klase auta, televizora, veš mašina i ostalog. A i ne želim, jer tko to u današnje vrijeme može pratiti....ja mu skidam kapu. Samo želim kupiti najbolje za najmanje, isto kao i većina. I onda gledam cijenu i ono što mogu dobiti za nju. Ako je uređaj više klase na akciji pa dođe mrvu više od uređaja niže klase...naravno da ću kupiti taj iz više klase a u stvari nemam pojma da je u višoj klasi, gledam sam iznos i ponudu. Logično je zaključiti da nisu ista klasa ali mene to ne zanima i ne mislim o tome. Evo sad ću opet vjerojatno pomiješati klase....Sinoć već odlučim za Redmi Note 8t jer ima i dobar fotić i sve ostalo kad naletim u nekoj recenziji da se može za manje novca kupiti uređaj sa boljim karakteristikama za manje novca od Realmea a to je Realme 5. I gledam recenzije i stvarno ok uređaj. Da, niža rezolucija ekrana ali softverski to kompenzira sa nečim i bla bla.....Realme 5 je 1070kn. Čak i kameru hvale. Tako da sam sada na Realme 5. Igre ne igram tako da mi je to skroz nebitno. Pa eto, trenutno su u igri Realme 5 za 1070kn, Realme 6s za 1270kn i Redmi Note 8t za 1250kn. Najviše naginjem najjeftinijem, ne zbog novaca nego je meni nekako najbolje legao čitajući i gledajući recenzije. Pa eto, može sada drvlje i kamenje a može i pametan savjet kao Veprov ;-)

 

Edit: Vepar....kakav je fotić na 6s??

 Dnevne slike ok, ima noćni mod, video najbolji 1080 60fps zbog solidne stabilizacije. Po meni Realme 5i nema šta tražit pored Redmi Note 8T, a posebno 6S. 5i je ok ako trebaš jaku bateriju i solidan proc. Sve ostalo je čista niža klasa. 6s je za 200kn više daleko bolji izbor.

10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ok. Isprike svima. Možda sam glup, ne znam. Samo znam da sam se pogubio u svemu tome. Nisam nikoga prozvao niti vrijeđao, barem se nadam da nije tako ispalo ili se shvatilo. Nisam napisao ni da je 1000kn fiksno, samo da bi želio što bliže toj cifri. Tako da 200njak kuna gore ne igra ulogu. Isprika još jednom ako se netko osjeća prozvan ili uvrijeđen.

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa, prijedlog za mob s najboljom kamerom do 1300kn?

Novi i u HR

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Realme 6s je još nekih 6h na akciji u Instaru, 1279kn. Neki su ga na eKupi uboli uz popust na kartice zagrebačke banke za 1070kn, ako se ne varam. Za te novce kod nas jednostavno nema bolje. Redmi Note 9s je strašan izbor za 1479kn zbog SD720G i 5000 mAh baterije, ali nema 90Hz zaslon i tako brzo punjenje kao 6s.

Oba su slični s kamerama i općenito nema prevelikih razlika. MIUI vs Realme UI je nezgodno. Treba isprobati.... 😁

Realme 5i i Redmi 9 su ipak niža klasa mogućnostima i cijenom i to ne treba miješati 🙂
Moj PC  
2 0 hvala 1
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Kolika je razlika izmedu redmi note 9s i redmi note 9 pro? Kolilo vidim samo kamera i brzina punjenja? Jel vrijedi onda 9 pro toliko vise novaca od 9s?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Lično se uopšte nisam uverio da je kamera u Pro modelu bolja od one u S. Npr, gledao sam Photo Compare Tool na GSM Areni i tu mi je Pro čak slabiji u low lightu - poređenje (pogledati sedlo na magaretu, čipku oko mašne na levoj strani, kariranu teksturu na srcu ispod nje). Gledao sam i neke video recenzije na YT koje nasuprot tome tvrde da je Pro marginalno bolji, ali se nisam uverio - meni su delovale otprilike jednako.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Note 9s 6/128 za 1750 kn je bolja kupnja od 4/64 ako ideš na Xiaomi.
 
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozz...da li je netko kupovao sa Trading Shenzen stranice...dosta su povoljniji od ostalih.Do sad sam kupovao sa Goldway-a i Global Store-a na Alliju ali puno jeftiniji MI 10 ultra,kineska verzija 8+128 preko njih(686€ plus 15€ Global Priority shipping,uvjeravaju da je to kao varijanta s Alija,preko EU skladišta,bez carine i poreza).Daju godinu dana garancije,dolazi s EU punjačem, primaju PayPal,Visa/Mastercard,Bitcoin,GogglePay...

E sad,na tele 2 sam,kakva je situacija s frekvencijama,hoce li raditi normalno sve? Taj famozni b20 nema :-/...hvala unaprijed na odgovoru,lp!

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mightyboss kaže...

Pozz...da li je netko kupovao sa Trading Shenzen stranice...dosta su povoljniji od ostalih.Do sad sam kupovao sa Goldway-a i Global Store-a na Alliju ali puno jeftiniji MI 10 ultra,kineska verzija 8+128 preko njih(686€ plus 15€ Global Priority shipping,uvjeravaju da je to kao varijanta s Alija,preko EU skladišta,bez carine i poreza).Daju godinu dana garancije,dolazi s EU punjačem, primaju PayPal,Visa/Mastercard,Bitcoin,GogglePay...

E sad,na tele 2 sam,kakva je situacija s frekvencijama,hoce li raditi normalno sve? Taj famozni b20 nema :-/...hvala unaprijed na odgovoru,lp!

Nije raspoloživ Global Priority Shipping za RH, samo DHL dvadeset i par dolara i tu ti ide carina (PDV). Uz to plaćanje paypalom naplaćuju dodatnih čini mi se tridesetak dolara.

 

Po meni je najpovoljnija opcija za sada na Giztopu, 849$, dvije godine garancije, pretplatiš se na newsletter i dobiješ 2% popusta, pa ti je poštarina teoretski besplatna. Šalju iz EU skladišta pa ne bi trebalo biti carinjenja, tako su mi barem rekli, a vidim da i drugi to pišu u komentarima. Primaju paypal i ne naplaćuju dodatno.

 

Naručio sam jedan preko njih pa ako ti se ne žuri mogu napisati kako je prošlo kad stigne.

 

Ja imam tele2 i kinesku verziju mobitela već 4 godine i nikakvih problema, ta B20 nije kod nas problem jer svi operateri podržavaju i druge 2-3 različite frekvencije koje ovaj uređaj podržava. Možda ako baš zalutaš negdje gdje odašiljač ima samo B20, ali meni se to još nije desilo, a i da se desi tu se prebaciš na 3G.

Poruka je uređivana zadnji put ned 13.9.2020 1:11 (mzopg).
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
mightyboss kaže...

Pozz...da li je netko kupovao sa Trading Shenzen stranice...dosta su povoljniji od ostalih.Do sad sam kupovao sa Goldway-a i Global Store-a na Alliju ali puno jeftiniji MI 10 ultra,kineska verzija 8+128 preko njih(686€ plus 15€ Global Priority shipping,uvjeravaju da je to kao varijanta s Alija,preko EU skladišta,bez carine i poreza).Daju godinu dana garancije,dolazi s EU punjačem, primaju PayPal,Visa/Mastercard,Bitcoin,GogglePay...

E sad,na tele 2 sam,kakva je situacija s frekvencijama,hoce li raditi normalno sve? Taj famozni b20 nema :-/...hvala unaprijed na odgovoru,lp!

Nije raspoloživ Global Priority Shipping za RH, samo DHL dvadeset i par dolara i tu ti ide carina (PDV). Uz to plaćanje paypalom naplaćuju dodatnih čini mi se tridesetak dolara.

 

Po meni je najpovoljnija opcija za sada na Giztopu, 849$, dvije godine garancije, pretplatiš se na newsletter i dobiješ 2% popusta, pa ti je poštarina teoretski besplatna. Šalju iz EU skladišta pa ne bi trebalo biti carinjenja, tako su mi barem rekli, a vidim da i drugi to pišu u komentarima. Primaju paypal i ne naplaćuju dodatno.

 

Naručio sam jedan preko njih pa ako ti se ne žuri mogu napisati kako je prošlo kad stigne.

 

Ja imam tele2 i kinesku verziju mobitela već 4 godine i nikakvih problema, ta B20 nije kod nas problem jer svi operateri podržavaju i druge 2-3 različite frekvencije koje ovaj uređaj podržava. Možda ako baš zalutaš negdje gdje odašiljač ima samo B20, ali meni se to još nije desilo, a i da se desi tu se prebaciš na 3G.

 Jel njima nesto web u k ili imaju samo ultru na webu?

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Imaju dosta mobitela, di gledaš?

 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
NorthBlue kaže...
Imaju dosta mobitela, di gledaš?

 milsim na giztop

Uređaji u zadnjih 12mj: Iphone 6s/7/8plus/XR. Xiaomi: mi8/mi9/mi9t/mi9tpro/mi note10/poco F1/ note7. Samsung: Note9/s9/s9+/s10/s10+/note10/a70/a71. Pixel 2xl, Realme x2 pro. Huawei:p30pro/mate20p
8 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Malo mi je čudno za Giztop da imaju baš svaki mob in stock.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Android One kinez, ali da ima NFC..Mišljenja..

 

Kako mogu izostavljati nfc?

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
boatenga kaže...

Android One kinez, ali da ima NFC..Mišljenja..

 

Kako mogu izostavljati nfc?

 Nije to ni meni jasno. Imam Xiaomija bez NFC-a i danas se čudim takvom njihovom potezu. Svakotjedno izbacuju nove modele, neki imaju NFC, neki ga nemaju, vrag bi ga znao zašto. Ne vjerujem da u Kini nema baš nikakve potrebe za NFC-om.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...
boatenga kaže...

Android One kinez, ali da ima NFC..Mišljenja..

 

Kako mogu izostavljati nfc?

 Nije to ni meni jasno. Imam Xiaomija bez NFC-a i danas se čudim takvom njihovom potezu. Svakotjedno izbacuju nove modele, neki imaju NFC, neki ga nemaju, vrag bi ga znao zašto. Ne vjerujem da u Kini nema baš nikakve potrebe za NFC-om.

Manji trošak izrade = manja cijena. I dalje veliki broj korisnika ne koristi NFC, tako da je njima draže platiti manje uređaj nego imati nešto što ne koriste.

 

U programu Android One mislim da su ostali još samo Motorola i Nokia.

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...
boatenga kaže...

Android One kinez, ali da ima NFC..Mišljenja..

 

Kako mogu izostavljati nfc?

 Nije to ni meni jasno. Imam Xiaomija bez NFC-a i danas se čudim takvom njihovom potezu. Svakotjedno izbacuju nove modele, neki imaju NFC, neki ga nemaju, vrag bi ga znao zašto. Ne vjerujem da u Kini nema baš nikakve potrebe za NFC-om.

Manji trošak izrade = manja cijena. I dalje veliki broj korisnika ne koristi NFC, tako da je njima draže platiti manje uređaj nego imati nešto što ne koriste.

 

U programu Android One mislim da su ostali još samo Motorola i Nokia.

 Problem s Xiaomijem je da polako ali sigurno počinje šikanirati svoje slabije modele. A kupio sam ga baš na temelju prijateljevog iskustva višegodišnje nadogradnje. Sada se to pretvorilo u isto mučenje i iščekivanje boljeg i novog softvera kao kod nekih većih i razvikanijih firmi. Isto tako, nevjerojatno je da u godinu dana u istoj kategoriji izbace 3 modela i nekoliko puta više podmodela svakog modela. Kaos na tržištu.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.9.2020 21:57 (zelenapaprika).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...

 Problem s Xiaomijem je da polako ali sigurno počinje šikanirati svoje slabije modele. A kupio sam ga baš na temelju prijateljevog iskustva višegodišnje nadogradnje. Sada se to pretvorilo u isto mučenje i iščekivanje boljeg i novog softvera kao kod nekih većih i razvikanijih firmi. Isto tako, nevjerojatno je da u godinu dana u istoj kategoriji izbace 3 modela i nekoliko puta više podmodela svakog modela. Kaos na tržištu.

 

Kod jeftinijih modela podrška ide 2-3 godine, kod skupljih 3-4-5, nakon toga ostati na zadnjoj verziji ili se igrati sa customo ROMovima. Po meni je to skroz ok, s obzirom na cijene uređaja.

 

Mene čudi da se ljudi uopće toliko zamaraju tim nadogradnjama, kod mene je sve manje vremena za to. Bitno da mi radi ovo što mi treba, prošla su vremena kad sam uvijek morao imati zadnju verziju svega. 

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...
zelenapaprika kaže...

 Problem s Xiaomijem je da polako ali sigurno počinje šikanirati svoje slabije modele. A kupio sam ga baš na temelju prijateljevog iskustva višegodišnje nadogradnje. Sada se to pretvorilo u isto mučenje i iščekivanje boljeg i novog softvera kao kod nekih većih i razvikanijih firmi. Isto tako, nevjerojatno je da u godinu dana u istoj kategoriji izbace 3 modela i nekoliko puta više podmodela svakog modela. Kaos na tržištu.

 

Kod jeftinijih modela podrška ide 2-3 godine, kod skupljih 3-4-5, nakon toga ostati na zadnjoj verziji ili se igrati sa customo ROMovima. Po meni je to skroz ok, s obzirom na cijene uređaja.

 

Mene čudi da se ljudi uopće toliko zamaraju tim nadogradnjama, kod mene je sve manje vremena za to. Bitno da mi radi ovo što mi treba, prošla su vremena kad sam uvijek morao imati zadnju verziju svega. 

 Ovo s godinama si negdje pročitao? Ako jesi, daj link. Ako nisi, onda možemo o tome pisati naširoko, jer svaka firma ima svoja pravila koja se ponekad promijene. Xiaomi je bio poznat po dugoj podršci, čak i entry level Redmi serije. Znam po prijatelju. On je kupio Redmi skroz na početku njegovog postojanja kao serije. Sadašnja situacija je ciganjenje.

 

Mene ne čudi, jer nove verzije Androida donose i neka nova rješenja starih problema. Evo, svi su se raspisali o Androidu 11. Nema više takvog uzbuđenja kao ranije, ali je ipak zanimljivo onima koji to prate.

 

Custom ROM. Jesam, instalirao sam ih desecima puta na svoje ranije mobitele. I nekima sam time produžio život. Ipak, ako danas imaš mobitel sa svega 1GB RAM-a i dvojezgrenim procesorom, onda to nije neka sreća. Ali mobitel još uvijek radi.

 

Zadnja verzija svega: ne moram niti ja dok sve radi. Ali ponekad ne radi. Kakva je sramota bila za Samsung pustiti firmware koji je korisnicima onemogućio korištenje 4G mreže. Pa se čekalo tjednima da se to popravi. Nije svaka nadogradnja samo sminka (dark mode i slično).

 

EDIT: "s obzirom na cijenu" - hajdemo vrijeđati ljude koji su promućurni, pa se ne razbacuju novcem za nešto što realno ne vrijedi platiti puno. Sretno s ovrhama svima koji su u govnima!

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.9.2020 12:20 (zelenapaprika).
12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

BOk

Zna li netko postoji li mozda nekakav plasticni cover za Mi Mix 2? Pao mi je na pod i pukla ona keramika iza. pretrazio sam sve na netu, ali cijene su po $40-$50 sto mi je previse za dati.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...

 Ovo s godinama si negdje pročitao? Ako jesi, daj link. Ako nisi, onda možemo o tome pisati naširoko, jer svaka firma ima svoja pravila koja se ponekad promijene. Xiaomi je bio poznat po dugoj podršci, čak i entry level Redmi serije. Znam po prijatelju. On je kupio Redmi skroz na početku njegovog postojanja kao serije. Sadašnja situacija je ciganjenje.

 

Mene ne čudi, jer nove verzije Androida donose i neka nova rješenja starih problema. Evo, svi su se raspisali o Androidu 11. Nema više takvog uzbuđenja kao ranije, ali je ipak zanimljivo onima koji to prate.

 

Custom ROM. Jesam, instalirao sam ih desecima puta na svoje ranije mobitele. I nekima sam time produžio život. Ipak, ako danas imaš mobitel sa svega 1GB RAM-a i dvojezgrenim procesorom, onda to nije neka sreća. Ali mobitel još uvijek radi.

 

Zadnja verzija svega: ne moram niti ja dok sve radi. Ali ponekad ne radi. Kakva je sramota bila za Samsung pustiti firmware koji je korisnicima onemogućio korištenje 4G mreže. Pa se čekalo tjednima da se to popravi. Nije svaka nadogradnja samo sminka (dark mode i slično).

 

EDIT: "s obzirom na cijenu" - hajdemo vrijeđati ljude koji su promućurni, pa se ne razbacuju novcem za nešto što realno ne vrijedi platiti puno. Sretno s ovrhama svima koji su u govnima!

Već smo imali sličnu raspravu... MIUI 12 za jeftinije uređaje pokriva:

Redmi 6, 7, 8, 9

Redmi Note 5, 6, 7, 8, 9

Po meni je to više nego ok.

 

https://www.gizmochina.com/2020/05/19/heres-the-official-list-of-miui-12-global-eligible-supported-devices/

https://www.androidauthority.com/xiaomi-miui-12-launch-release-date-eligible-phones-features-1111755/

 

"s obzirom na cijenu" nije komentar koji se odnosio na kupce već na proizvođače. Teško je očekivati da će u današnje doba kad po seriji imamo po dva nova modela godišnje održavati podršku 5+ godina. Ne znam kako si to pretvorio u vrijeđanje kupaca.

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
mzopg kaže...

 Ne znam kako si to pretvorio u vrijeđanje kupaca.

 Neću niti ja kupovati stalnu istu marku mobitela.

 

Vrijeđanje: pa ovdje (na forumu) imaš često komentare - tko ti je kriv što si siromašan. Nije problem u siromaštvu ili nedostatku novca, nego u činjenici da se financijski ne isplati često kupovati novi mobitel. O tome imaš i članak u zadnjem / najnovijem BUG-u.

12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...
mzopg kaže...

 Ne znam kako si to pretvorio u vrijeđanje kupaca.

 Neću niti ja kupovati stalnu istu marku mobitela.

 

Vrijeđanje: pa ovdje (na forumu) imaš često komentare - tko ti je kriv što si siromašan. Nije problem u siromaštvu ili nedostatku novca, nego u činjenici da se financijski ne isplati često kupovati novi mobitel. O tome imaš i članak u zadnjem / najnovijem BUG-u.

Gluhi telefoni. 

Nisam mislio da ti vrijeđaš nego da si iz mojih riječi zaključio da vrijeđam "sirotinju".

 

Ovo drugo od mene sigurno nisi čuo. Ne vrednujem ljude po financijskom stanju. Često pišem o povoljnim bestbuy uređajima i osobno nikada ne kupujem nešto jer je skupo već po tome što mi najbolje odgovara za najbolju cijenu.

 

Kod mobitela je specifična situacija jer se jako brzo razvijaju. Kome je bitno imati ono najosnovnije on će vjerojatno biti zadovoljan sa istim uređajem više godina, kome je bitna kamera, display, SoC, baterija... taj će pratiti trendove i češće mijenjati uređaj.

 

Za terenski rad i dalje imam Redmi 4 Prime (1200kn plaćen) i on i dalje radi bez problema, ima 4+ godina.

4 godine
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
zelenapaprika kaže...
 Isto tako, nevjerojatno je da u godinu dana u istoj kategoriji izbace 3 modela i nekoliko puta više podmodela svakog modela. Kaos na tržištu.

 

 Reakcija s gsmarena.com na izlazak Redmi 9i (to je 9A s više RAM-a i pohrane) koja je na tragu svega što sam napisao u 2-3 poruke u ovoj temi u zadnja 24 sata.

 

13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

reakcija nema smisla

 

uzmimo samo mi9t za primjer

 

odkako sam ga kupio (za koji dan ce bit god dana) izbacili su cca 10 updejta

ili

stara mi ima redmi 7a, od bozica do danas, barem 1 u 2mj izbace updejt, kakav takav ali je update

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.9.2020 13:50 (16OR).
 
1 0 hvala 0
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice