"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave izdvojena tema

poruka: 25.380
|
čitano: 5.914.384
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
13 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
picajzla0707 kaže...

molim preporuku za neki mobitelčić od oko 500 kunića za ženu, ali da je malo manji, dakle ne oni od 5-inča nego neki manji

prije 6 mjeseci sam uzeo kćerkici 5-inčni cubot (ili 4,7 - nisam siguran) za 500 kuna i skroz je zadovoljna, pa nešto slično tome samo da je manji

hvala unaprijed

 Evo ti neki: http://www.banggood.com/Blackview-Breeze-V2-4_5-inch-MTK6582-1_3GHz-Quad-core-Smartphone-p-973703.html?utm_design=13&utm_source=emarsys&utm_medium=phonemidyear150626&utm_campaign=activity&utm_content=Louis

12 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Pozdrav ljudi!

Evo pregledavam ovaj forum nakon dugo vremena... I stosta se tu novoga pojavilo :) Naime prisutan sam bio kad sam jos ubro Neo N003!

Ugl. gledam za neku novu masinu do 1500 kn, a sad kolko vidim po postovima i recenzijama nekako su u vrhu za tu cijenu:

- Lenovo K3 NOTE

- Jiayu S3

- Coolpad F2

 

Kojeg bi mi vi preporucili? Te kako to ide sa garancijom (tipa jel bi se za Lenovo servis, ukoliko nesto pode u krivom smjeru, mogao odraditi kod nas - tocnije u ZG-u)?

Eh sad, zelio bi da mi mobitel dode kroz tjedan dana bez dodatnih troskova, tj. da se naruci iz EU skladista... Jel Vickmall po tom pitanju najpouzdaniji? I vidim da je Lenovo K3 NOTE "out o stock", tako da bi se za njega trebao malo strpiti :)

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cadus kaže...

Pozdrav ljudi!

Evo pregledavam ovaj forum nakon dugo vremena... I stosta se tu novoga pojavilo :) Naime prisutan sam bio kad sam jos ubro Neo N003!

Ugl. gledam za neku novu masinu do 1500 kn, a sad kolko vidim po postovima i recenzijama nekako su u vrhu za tu cijenu:

- Lenovo K3 NOTE

- Jiayu S3

- Coolpad F2

 

Kojeg bi mi vi preporucili? Te kako to ide sa garancijom (tipa jel bi se za Lenovo servis, ukoliko nesto pode u krivom smjeru, mogao odraditi kod nas - tocnije u ZG-u)?

Eh sad, zelio bi da mi mobitel dode kroz tjedan dana bez dodatnih troskova, tj. da se naruci iz EU skladista... Jel Vickmall po tom pitanju najpouzdaniji? I vidim da je Lenovo K3 NOTE "out o stock", tako da bi se za njega trebao malo strpiti :)

 Evo meni danas stigao Jiayu S3, naručen sa Minideal-a, plaćen 236$ iz Španjolskog skladišta, dakle negdje oko 1600 kuna, došao je za 4 radna dana. Za ovu cijenu mislim da ne može bolje. Jedino mi je čudno da je kamera lošija od kamere na Neo 003, barem ovih par fotki koje sam okinuo.

Frka85
9 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Naručio sam lenovo k3 preko everbying,140 dolara sa bodovima,čekam da mi dođe.Jel netko ima taj mobitel,dosta ih se interesira,ima  li kakvih ocjena iz prve ruke.

 

 
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cadus kaže...

Pozdrav ljudi!

Evo pregledavam ovaj forum nakon dugo vremena... I stosta se tu novoga pojavilo :) Naime prisutan sam bio kad sam jos ubro Neo N003!

Ugl. gledam za neku novu masinu do 1500 kn, a sad kolko vidim po postovima i recenzijama nekako su u vrhu za tu cijenu:

- Lenovo K3 NOTE

- Jiayu S3

- Coolpad F2

 

Kojeg bi mi vi preporucili? Te kako to ide sa garancijom (tipa jel bi se za Lenovo servis, ukoliko nesto pode u krivom smjeru, mogao odraditi kod nas - tocnije u ZG-u)?

Eh sad, zelio bi da mi mobitel dode kroz tjedan dana bez dodatnih troskova, tj. da se naruci iz EU skladista... Jel Vickmall po tom pitanju najpouzdaniji? I vidim da je Lenovo K3 NOTE "out o stock", tako da bi se za njega trebao malo strpiti :)

 Cisto specifikaciski ovaj Lenovo K3 gazi sve koliko mi se cini...

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Cadus kaže...

Pozdrav ljudi!

Evo pregledavam ovaj forum nakon dugo vremena... I stosta se tu novoga pojavilo :) Naime prisutan sam bio kad sam jos ubro Neo N003!

Ugl. gledam za neku novu masinu do 1500 kn, a sad kolko vidim po postovima i recenzijama nekako su u vrhu za tu cijenu:

- Lenovo K3 NOTE

- Jiayu S3

- Coolpad F2

 

Kojeg bi mi vi preporucili? Te kako to ide sa garancijom (tipa jel bi se za Lenovo servis, ukoliko nesto pode u krivom smjeru, mogao odraditi kod nas - tocnije u ZG-u)?

Eh sad, zelio bi da mi mobitel dode kroz tjedan dana bez dodatnih troskova, tj. da se naruci iz EU skladista... Jel Vickmall po tom pitanju najpouzdaniji? I vidim da je Lenovo K3 NOTE "out o stock", tako da bi se za njega trebao malo strpiti :)

 

Ne mozes odraditi servis u Lenovu u HR, jer svi ti uređaji koje narucis izvana su iskljucivo za kinesko trziste i imaju u firmwareu oznaku CU ili TO, dok verzije za europsko trziste su najcesce single sim uređaji (primjer je Lenovo Vibe X2 - dual sim za Kinu, za europu je singe sim) i imaju oznaku AP ili EU u firmwareu.

 

Mew kaže...

 Cisto specifikaciski ovaj Lenovo K3 gazi sve koliko mi se cini...

 

Također imate opciju i UMI eMax, koji je hardwerski identican uređaj Lenovu, jedina razlika sto UMI ima jacu bateriju, a Lenovo ima problem s rootanjem koliko citam po forumima, Lolipop se trenutno ne moze rootati, postoji mogucnost da se zezne firmware vrte kineski znakovi i programi, pa cak to ne radi niti jedan webshop i to je na nekolicini njih cak i naglaseno da iz tih razloga ne rootaju, nego dodje mobitel bez root ovlasti.. Kome to znaci naravno je hendikep..

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 17:13 (majdo).
13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Evo nakraju sam morao uzet sa coolicool-a jer ostale trgovine sa insurance VAT uzimaju da se shippa ne besplatno. Tako da $189.99 za Lenovo K3 Note jos sam uzeo futrolu i to sve zajedno 1400 kuna. Trebalo bi doc iz European warehousa za tjedan dva...

Poruka je uređivana zadnji put uto 30.6.2015 19:42 (Mew).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znate li vi šta je sa onih 29 eura ako si u Hrvatskoj.Jel to još ima u coolicool-a.

13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Borna41 kaže...

Znate li vi šta je sa onih 29 eura ako si u Hrvatskoj.Jel to još ima u coolicool-a.

 Nemam pojma al googlaj ima 2% off code

15 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

pravac needrom i stavi zadnji kitkat. Pisao sam o tom,pogledaj malo

13 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Neki dan sam stavio glasovanje i završilo je:

1. OnePlus One (duplo više glasova)

2. Asus Zenfone 2

3. Jiayu S3 Advanced

4. Zopo ZP999 (skoro ništa glasova)

 

po cijeni, karakteristikama i nekakvim ocjenama su podjednaki, pa me sad zanima što je točno prevagnulo za vaš odabir?

12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mew kaže...

Evo nakraju sam morao uzet sa coolicool-a jer ostale trgovine sa insurance VAT uzimaju da se shippa ne besplatno. Tako da $189.99 za Lenovo K3 Note jos sam uzeo futrolu i to sve zajedno 1400 kuna. Trebalo bi doc iz European warehousa za tjedan dva...

 

Zasto "na kraju sam morao uzeti sa coolicool-a", jel to dobar - provjeren shop? Meni je prvo bila opcija Vickmall, ali posto je tamo Lenovo K3 out of stock, ne vidim razlog zasto da ne narucim sa coolicool-a...

Cijena je ista, a i oba shopa imaju free shipping :) Jel ima ipak neka razlika u ta 2 shopa?

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 1:12 (Cadus).
13 godina
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Ekipa

Sutra ću napisati recenziju o Pomp W89 kupio sam ga za 300kn,jedan tip povoljno prodavao a vani novi košta cca 130$.

Ukratko

Quad Core 1.2

8mpx stražnja 2mpx prednja

1gb rama

4.7 zaslon

2 baterije 2050mah

Posljednjih par dana ga koristim kao zamjenu za Z3 dok se ne vrati s servisa.

Usporedit ću pompa i M2 jer su po specifikacijama tu negdje.

Na antutu 15k score.

 

EDIT
Evo par SS-a.

Dont drink and drive...keep grass and fly !PEACE!
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 1:28 (kruskar).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
ministar kaže...

Neki dan sam stavio glasovanje i završilo je:

1. OnePlus One (duplo više glasova)

2. Asus Zenfone 2

3. Jiayu S3 Advanced

4. Zopo ZP999 (skoro ništa glasova)

 

po cijeni, karakteristikama i nekakvim ocjenama su podjednaki, pa me sad zanima što je točno prevagnulo za vaš odabir?

 Presudilo je to što je OnePlus One jednostavno najbolji mobitel od svih ovdje navedenih...  Samo nemoj uzet 16 gb varijantu jer bi se lako moglo ostat bez prostora.

Bene docet, qui bene distinguit.
10 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Juce je predstavljen Meizu MX5 i Huawei Honor 7. Prema njihovim izjavama tlefoni ce se krecati od 280EURA do 400EURA. Po meni Meizu je mnogo bolji izbor od Honnora. 

 

Meizu je predstavio svoj novi flagship MX5 koji sadrzi:

 

Super Amoled 5.5inch, Gorila Glass 3

Helio 10 MTK6597

20mp kameru IMX220 + novi algoritam za slikanje + 6 najnovijih sociva; dual led; laser(kao u LG G3 i G4 seriji)

3GB Ram

M2v charger

Fingerprint sensor - M2v Fingerprinter

Dual Sim 4G

SD Card - NO

3150 mAh

 

16GB/32GB/64GB

280EURA/ 316EURA/361EUR

 

Honnor 7 je izbacio tri verzije Honnora, razlika je u tome da druga verzija telefona je DUAL SIM, a treca verzija je sa ugradjenim najnovijim LET chipom. Bar kako sam razumio...

 

IPS LCD 5.2inch, Gorila Glass - ???

HiSilicon Kirin 935

20mp kamera, IMX230

3GB Ram

Fingerprint sensor

Dual Sim - valjda samo u drugoj verziji.

SD CARD - YES  (uses SIM 2 slot) - valjda samo u drugoj verziji.

3100mAh

 

280EURA/318EUR/362EUR

 

 

Ima tu jos nekih stvari koje treba ubaciti kao da Meizu MX5 ima citavo kuciste metalno gde obecavaju da je napravljen od cvrstog metala itd.., al ovo sam na brzinu napisao. Moj licni i to vjerovatno buduci telefon je Meizu MX5. Super Amoled, Dual sim, fast charge, dobra kamera, i dobar brend i to je to! :)

 

 

Samo imam jedno pitanje za Vas, Meizu MX5 koristi Helio 10 MTK6597, sto znaci da ima sledece mogucnosti ovaj procesor:

 

1. 120Hz FHD display technology - nije najavljen :(
2. MiraVision - najavljen u MX5,
3. Industry-leading picture quality technology (color/sharpness/contrast) - nije najavljen :(
4. SmartScreen - nje najavljen :(
5. ClearMotion - nije najavljen :(
6. InstantFocus - nije najavljen :(
7. Super Slow-Motion 240fps and 480fps. - najavljen ali samo 100fps! :(

 

Ali, MX5 ima jedino najavljen MiraVision i Slow Motion od 100FPS?!!?!?!?!?! Cak nema ni 120FPS :(((( 

Meizu je najavio da ce izbaciti Open Source kod uskoro tako da ce svako moci da edituje i poboljsava sovoj rom. Pa me interesuje je li ikako moguce prosiriti FPS u nekom od novijih ROM-ova?

 

 

I zasto procesor Helio 10 ne moze da snima 1080p u 60FPS? A SD808 u Note4 snima ovaj video u 60FPS.

 

Unapred zahvalan na Vasim odgovorima. :)

 

 

 

P.S. Na Aliexpresu cijena MX5 se pojavila i to 355EURA od 16GB. Naravno to je sad samo pocetna cijena koja je previsoka, a na pitanje kada ce telefon dobiti jos ni oni ne znaju. :((( Steta sto nismo u mogucnosti kupiti ovaj telefon sa malo nizom cijenom, a platio bih MX5 od 32GB za 350EUR.

kiki
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 10:21 (wave90).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

LINK

 

Lenovo-vci - riješite se bloatware-a :)

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 10:59 (molnyi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Stigao mi Umi emax i onako na prvu:
- mob izgleda super

- nema laga u radu

- slike i video čisto ok

- wifi radi

- nisam prebacio sim karticu u njega ali mislim da nema problema sa time (navodno jedino na miui romu ne radi drugi utor za sim)

- ima problema sa softverom i na tome će trebati poraditi (kad se promijeni sistemski jezik nakon ulaska u postavke displeja postavke se ugase

- stock launcher je jako ograničen

- desio mi se par puta tzv. fantomski touch tj. par puta su se neke stvari pokrenule bez da sam išta stiskao

- ponekad ne reagira na dodir

- punjač nije "siguran" - čuje se iz njega zujanje tako da se sad puni na stari LG punjač (malo slabiji 0,75A ali puni ok)

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 11:42 (tintin).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Zbog takvih stvari nikome ne preporučujem takve mobitele...  Taj ghost touch se možda nikad neće rješit pošto umi baš i nije poznat po korisničkoj podršci...

Bene docet, qui bene distinguit.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Isti taj problem imam na Lenovu Vibe X2, Zopo ZP999, i na 1+1 sam ga imao, riješeno s updateom.. Sve redom telefoni koji slove kao ozbiljni uređaji, pa eto problem i s njima.. 

Znanstvenici kazu: Ako se bojis pauka, veca je vjerovatnost da ces ga po povratku kuci zateci u sobi." E pa ja se bojim plavuša s velikim sisama.. :D
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
majdo kaže...

Isti taj problem imam na Lenovu Vibe X2, Zopo ZP999, i na 1+1 sam ga imao, riješeno s updateom.. Sve redom telefoni koji slove kao ozbiljni uređaji, pa eto problem i s njima.. 

 Lenovo i 1+1 su jako ozbiljne kompanije koje u večini slučajeva drže do svojih kupaca, zopo ne toliko ali eto trude se. Dok npr. UMI nema tendenciju rješavat probleme svojih mobitela, uostalom tko bi stigao kad izađu 2 nova modela mjesečno, slično kao i kod elephone-a ...

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 13:29 (molnyi).
9 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Iz kojeg web shopa ti je stigao Umi Emax ako nije tajna? Da nije možda iz to2c Croatia & BIH Warehouse?

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 17:49 (Kalisto).
15 godina
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
tintin kaže...

Stigao mi Umi emax i onako na prvu:

- desio mi se par puta tzv. fantomski touch tj. par puta su se neke stvari pokrenule bez da sam išta stiskao

 

 jel ti se to desilo kad je mob bio na punjaču? meni je tako bilo na Umi X1 Pro, ali samo kad je bio na punjaču.

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Znaci Narucio iz CooliCoola Lenovo K3 Note I dobijem danas

 

"Dear customer:
Thanks for your feedback.
We want to inform you that we can not ship to your country from our EU warehouse,and if you want us send to you ,you should pay us 27usd shipping fee, because your country is locate at an remote area, if we ship to there, the delivery company will charge us,so we should charge you, you can send your money to our pay pal account:aukey.payment@gmail.com
After we get it,we can ship to you
If you still have any futher questions, please contact us,we will serve you as our best friends.
Best regards
Grace"

 

Reko sam im da me refundaju i da cancelaju order.

 

Koja fora... pise free shipping kad odjednom LOL NOPE

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Nisu ti oni krivi, sam si si kriv što neznaš čitat !


Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 15:03 (molnyi).
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mew kaže...

Znaci Narucio iz CooliCoola Lenovo K3 Note I dobijem danas

 

"Dear customer:
Thanks for your feedback.
We want to inform you that we can not ship to your country from our EU warehouse,and if you want us send to you ,you should pay us 27usd shipping fee, because your country is locate at an remote area, if we ship to there, the delivery company will charge us,so we should charge you, you can send your money to our pay pal account:aukey.payment@gmail.com
After we get it,we can ship to you
If you still have any futher questions, please contact us,we will serve you as our best friends.
Best regards
Grace"

 

Reko sam im da me refundaju i da cancelaju order.

 

Koja fora... pise free shipping kad odjednom LOL NOPE

 A da možda ispod proizvoda ne stoji nešto poput ovoga :

 

Our EU warehouse can only send packages to these EU countries below:
Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Germany, Greece, Hungary, Ireland, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Monaco, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain, Sweden, United Kingdom, Croatia.
If you are in Croatia, parcel handling fee would be 29 EUR extra. Any requests, you could turn to our customer service:

13 godina
neaktivan
offline
"Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

Necu rec da nisam debil al cu rec da su mogli to napravit sa strane svoje stranice. Tako da znam kada kliknem buy a ne kada se ovako sta dogodi. Stavis fino IF Croatia 27$ a ne "Free Shipping"

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave

@ dado314

 

Nije bio mob spjen na punjač.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 15:15 (tintin).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mew kaže...

Necu rec da nisam debil al cu rec da su mogli to napravit sa strane svoje stranice. Tako da znam kada kliknem buy a ne kada se ovako sta dogodi. Stavis fino IF Croatia 27$ a ne "Free Shipping"

 A zar je toliki problem malo prvo prelistat stranicu - nije da ne piše crvenim slovima Attention... 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 15:15 (molnyi).
13 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
molnyi kaže...
Mew kaže...

Necu rec da nisam debil al cu rec da su mogli to napravit sa strane svoje stranice. Tako da znam kada kliknem buy a ne kada se ovako sta dogodi. Stavis fino IF Croatia 27$ a ne "Free Shipping"

 A zar je toliki problem malo prvo prelistat stranicu - nije da ne piše crvenim slovima Attention... 

 Jebiga sta da kazem glup sam. Refundat ce mi i gotovo.

 

Ajde mesto da mi trljaš sol u ranu jel imas mozda preporuke negdje dalje za naruđbu tog mobitela?

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 15:26 (Mew).
12 godina
neaktivan
offline
Re: "Kineski" mobiteli - tema za odabir i rasprave
Mew kaže...

 Jebiga sta da kazem glup sam. Refundat ce mi i gotovo.

 

Ajde mesto da mi trljaš sol u ranu jel imas mozda preporuke negdje dalje za naruđbu tog mobitela?

 Nije mi to namjera bila da trljam sol u ranu, samo kažem, ne tebi direktno, svima općenito... prvo pročitajte sve što piše na stranici prije nego što kupujete. 

LINK  - ovdje je trenutno out of stock, trebalo bi uskoro doć.


TO2C Spain

TO2C Hrvatska - kroz par dana mobitel dolazi na oba skladišta pa okušaj sreću. Najbolje bi bilo da im pošalješ mail i pitaš da li su mobiteli stigli :)
MINDDEAL Grčka - također čekaj dok dođe na skladište ! 

Bene docet, qui bene distinguit.
Poruka je uređivana zadnji put sri 1.7.2015 15:37 (molnyi).
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: eBay, AliExpress, carinjenje - Česta pitanja, Banggood.com, Gearbest.com
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice