Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

poruka: 2.779
|
čitano: 800.314
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

samo da javim, na mome otisla tipka za paljenje,zakljucavanje :) ne znam kako, al dobro. bitno da sam rijesio problem.

 
0 1 hvala 0
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

i na mome je takoder, poslan je u Kinu jer mu drugog spasa nije bilo, vjeruj mi, muka ogromna, mozda tvoj slucaj nije kao moj, ali na mom je otisla maticna, tj. taj neki konektor

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jel radi cyanogenmod na cubotu?

Moj PC  
0 1 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

imam problem da mi kamera uopce ne zeli fokusirat dio di stisnem ,tj fokusira i onda onak "ispusti" i opet se ne vidi..jedino fokusira pod jakim svjetlom tipa kad slikam biljeznicu ispod nocne lampe koja je dosta blizu i baca puno svjetla...u mraku s blicem su slike takoder mutne ,katastrofa

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

I meni isto se to događa.... pomiri se mobitel je sranje bez obzira šta netko drugi kaže....

imam ga pola godine i ne radi mi sljedeće:

-kamera ne fokusira (slike mutne)

-skoro uvijek zuji kada telefoniram

-3 g neradi uvijek UPLOAD RADI DOWNLOAD NE RADI (nije problem signala, i sve sam probao već sa foruma)

- GPS je srednja žalost...

eto toliko

10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

eto moj krepa na kraju, mislio sam da sam ga popravio nakon zamjene tipke za paljenje, otkljucavanje. radio jedan dan i opet isti kvar, sad mi javili iz servisa da nista od njega :) iskreno svaka se skola placa, nije problem tih 1000 kuna. al vise nikada kupovati ta kineksa cuda tehnike :) ipak vrijedi ona koliko para toliko i muzike. Ovo samo pisem radi ostalih ljudi koji se misle za kupovinu ovoga mobitela(da se ne zeznu i ne zalijecu). bolje nadodati jos par stotina kuna i kupiti sta valja ...

 

p.s ako netko od vas hoce mogu ovoga prodati za dijelove, na mobu ostalo sve u najbolje stanju (baterija, ekran...)

 
1 7 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

zapravo ja nemam toliko problema ,samo taj fokus i gps nije bas tocan

al za gps se znalo

 

msm da su velike razlike ko je kad narucivao..

 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Vidim da se dosta ljudi žali na ovaj mob, ali eto ja ga imam negdje od 10-11 mj prosle god i zasad sve radi super, osim gps-a oko kojeg se nisam niti zanimao. Sve u svemu moj je cubot ispravan i prezadovoljan sam. 

01000101010000010101010000100000010100110100100001001001010101000010000001001100010011110100111101010011010001010101001000100000001110110010100100101001001010010010100100101001001000000100100000110011
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
makaown kaže...

Vidim da se dosta ljudi žali na ovaj mob, ali eto ja ga imam negdje od 10-11 mj prosle god i zasad sve radi super, osim gps-a oko kojeg se nisam niti zanimao. 

To što tebi mob radi super, apsolutno ništa ne pomaže onima kojima ne radi tako. {#}

 

Edit: I eto, jedva sat vremena nakon moje poruke evo dva TD-a fanatičnih obožavatelja Cubota kojima apsolutno ništa ne može poljuljati vjeru u svevišnjeg GT99. Evo, recimo meni se jučer iz čista mira Cubot restartao - u kuhinji, na sobnoj temperaturi. Kad sam vani na hladnoći, onda se često restarta. Molio bih ove TD-onaše da objasne što ja (i svi drugi koji imaju problema s tim modelom) imam od toga što makaownu (ili vama) "sve radi super". Hoćete se mijenjati? Ja nekome od vas dam svoj primjerak, netko od vas kome "sve radi super" meni da svoj. Pa da vidimo onda kako će vam i dalje "sve raditi super".

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 19:42 (mbaksa).
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

3 Cubota gt99 mi prošla kroz ruke i sva 3 su bila u banani sa gps, a neki i sa resetiranjem sa stock firmwarem, na zadnji Cubot gt99 sam stavio samsung galaxy note rom i čini se da više nema resetiranja, mob koristi mlađi brat ali u par dana korištenja nije bilo problema sa resetiranjem.  Nije samo gps u banani , nekada i zvučnik zeza itd, ima puno mušica taj mob, ali dok je većina kupovala nije se znalo za nedostatke baš zbog toga šta nije bilo kvalitetnog reviewa. Isti vrag sa Iocean x7 Elite koji na prvu je bio odličan da bih kasnije opet bio problem u gps i wifi adapter koji je jako slab.

Preporučiti nekome mobitel u današnje vrijeme bi bilo glupo i neodgovorno, treba biti objektivan i reći sve prednosti i nedostatke pa neka onda kupci odluče jer mu odgovara ili ne, a ne dizati svoj mobitel u nebesa samo zato šta ga imaju.

 

Makaown: Mob nije ispravan ako mu ne rade sve funkcije koje on ima, ti možeš biti zadovoljan njime ali to ne znači da je on automatski ispravan, to je tvoje osobno mišljenje a činjenica je da gps ne radi kako treba i ne treba miješati zadovoljstvo sa ispravnošću uređaja.

 

 

 

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put ned 20.4.2014 22:10 (Patrick_cro).
Moj PC  
3 4 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Mene najviše resetiranje izluđuje, 

najgore mi je kad me netko nazove a on se resetira.

na hladnijim temperaturama mi se to često događa.

Ostalo radi ok, čak i taj nesretni gps radi u većini slučajeva

 

Evo i pitanje: Imate li problema s resetiranjem Cubota GT99?

1 Da, često, bez obzira na temp.
3 Da, samo pri nižim temp.
15 Nemam problema s resetiranjem.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Ja sa svojim nikakvih problema. Gps sam riješio različitim aplikacijama. A što se tiće resetiranja nemam problema s tim. Imam ga već 5 mjeseci.

Battle tag (HS): dermonis#2530 LOL EUNE: slinA
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

koji app koristiš za gps?

 

 

nedavno sam resetirao mob, pa sam usput prvi put napravio wipe out battery stats u recoveryu i

sad mi baterija traje minimalno 48 sati uz non stop upaljen wifi/mobilni internet,

dok mi je dosada uvijek bila oko 30-36 sati..

Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
xDISORDERx kaže...

koji app koristiš za gps?

 

 

nedavno sam resetirao mob, pa sam usput prvi put napravio wipe out battery stats u recoveryu i

sad mi baterija traje minimalno 48 sati uz non stop upaljen wifi/mobilni internet,

dok mi je dosada uvijek bila oko 30-36 sati..

Ma koga ti lažeš? Baterija ti traje 48 sati uz non stop upaljen wifi, možda ako je cijelo vrijeme na punjaču tako ti jedino može toliko trajati

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 16:43 (Patrick_cro).
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Trajaće toliko ako na mobu za to vreme ne radi ništa. {#} 

 

Elem, moj se ne resetuje, ali se s vremena na vreme smrzne, tako da moram da mu izvadim bateriju. Ne često (u proseku ređe od jednom nedeljno) i nema veze s hladnoćom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2014 17:25 (Ivan(4)).
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
online
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
xDISORDERx kaže...

koji app koristiš za gps?

 

 

 

FasterGPS + GPS Test. I iskoristi onaj gps fix što postoji za Cubot (ono preko mobileuncle tools)

Battle tag (HS): dermonis#2530 LOL EUNE: slinA
11 godina
neaktivan
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
Ako trebate poklon kupon za Ganggood od 10$: http://www.banggood.com/?zf=265258
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2014 13:23 (xDISORDERx).
12 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

jel netko imao problema na cubotu sa invalid IMEI i kako je rješio?

 

probao sam par načina sa neta ali bez uspjeha

 

nakon što sam promjenio LCD i touch pojavio mi se taj invalid IMEI,

sranje je kaj su LCD i touch zaljepljeni pa se stari touch nije mogao iskoristiti iako je radil jer je puknuo kod odljepljivanja

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Jedan član je isto imao problema s IMEI-em kada je obrisao dalvaik cache. 

Ovo probaj:

Ako ne, onda s Flashtoolsom stavi rom na njega, upute su na nekoj od prethodnih strana

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

nemam pojma jel ovaj moj cubot normalan, al danas ga idem upaliti nakon 10ak dana i normalno radi, bas me zanima do kada ce :) sad radi vec par sati bez problema 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

evo stigao je i Cubot s popravka, trenutno je na carini, nakon mjesec i dva tjedna se uspio dogegati. sada zanima me, na IPS-u pise invoice missing, a posto sam ga osobno slao u Kinu i vec sam na njega platio porez, ima li koja šema da ja njima to nekako dokazem, tipa pregledom i ispisom mojih mailova, prikazom starog carinskog racuna ili ikako?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Pa valjda je dobra... Nego moram da kažem da ti skidam kapu što si ga slao u Kinu na popravku. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2
definho kaže...

evo stigao je i Cubot s popravka, trenutno je na carini, nakon mjesec i dva tjedna se uspio dogegati. sada zanima me, na IPS-u pise invoice missing, a posto sam ga osobno slao u Kinu i vec sam na njega platio porez, ima li koja šema da ja njima to nekako dokazem, tipa pregledom i ispisom mojih mailova, prikazom starog carinskog racuna ili ikako?

Frend je slao THL na popravak i odradio papirologiju za ne placanje PDV-a dvaput. Evo C/P uputa koje mi je poslao ak se nadjem u toj situaciji :)

 

    Procedura je sljedeća:

  1. Odeš na carinu u Branimirovoj
  2. Popuniš par formulara da ne platiš još jednom PDV kad kinezi pošalju popravljeni/novi mobitel
  3. Platiš 63,50 kn sa svime (kuverta,formulari, slanje)
  4. Kad mobitel dođe ako pošta traži da nešto platiš odbijaš preuzeti i zatražiš da vrate na carinu
  5. Dolaziš na carinu sa papirima koje si dobio i potvrdom da si prije platio PDV
  6.  

    I to je to, nije tako strašno. Sve zajedno 20 minuta kad doteturaš na carinu.

13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

da sam iz Zagreba bilo bi lako, u Rijeci sam i mobitel je davno poslan obicno preko poste, znaci ne gine mi novih 200 KN carine, drugog nacina ocito nema, sad je vec gotovo?

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

POZDRAV! DA LI NETKO ZNA KAKO POKRENUTI KAMERU NA CUBOTU GT99.

NAIME, RADI MI SAMO OVA PREDNJA 5mp, A ZADNJA 13mp NE.

NE MOGU PREBACITI NA STRAŽNJU, IZBRISALA MI SE TA IKONICA.

 
0 2 hvala 0
13 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

samo da javim nesto cudno, poslao sam u mailu carini sve slike razgovora sa Kinezima gdje se vidi da su slali mobitel s popravka, ali sam im ujedno i poslao link sa banggooda gdje se vidi cijena uredaja i pitao mogu li ikako izbjeci carinu, nisam im bio poslao potvrdu da sam vec prije platio carinu koju sam naknadno poslao, tako da cu mozda uspjet izbjeci carinu iako nisam popunio onaj formular tako da cemo vidjeti, mozda i cak ovako s poludokazima prode

Respect the Raise...!
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

 

evo snimio sam video od problema sa mojim ;)

 
0 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

@peepe, takav boot loop dobiješ ako si nešto petljao po mobu, instalacija custom roma je bila pogrešna itd.

Rješava se najjednostavnijom ponovnom instalacijom roma/brisanjem cacehau u CWM.

Jedna od boljih opcija je i instalacija stock roma, upute su ovdje http://www.needrom.com/mobile/cubot-gt99-2/

A možeš ga ostaviti i da ti se puni neko vrijeme jer kako si prije pisao da ga nisi neko vrijeme koristio, možda mobitel očitava krivo stanje baterije.

Meni je na Bladeu 3 boot loop bio uzrokovan lošim punjačem zbog kojeg je stanje baterije bilo krivo i nije se punila kako treba. Pokušaj korstiti drugi punjač.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com ,Banggood kuponi za -10$ na PP
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.5.2014 22:16 (Ag008).
15 godina
offline
Cubot GT99 Smartphone Android 4.2

Znate ono kako kad snimate video, kamera ne koristi cijeli senzor nego dio slike odreže? Dakle ako s istog mjesta fotkate ili snimate video, na fotki se vidi puno više. Problem kod Cubota: drugi telefoni kod snimanja videa režu jedan dio slike gore i dolje da bi srezali sliku na omjer 16:9. Na Cubotu iz nekog razloga koristi se samo sredina senzora kod snimanja videa, reže sliku na svim stranama. Dakle kad snimate video, kao da zumira sliku 200% u odnosu na ono što bi ispalo na fotki.

 

Mislio sam prvo da je do drivera kamere i da jednostavno tako radi, međutim, nedavno sam instalirao aplikaciju Cinema FV-5 koja omogućava riktanje svih mogućih postavki na video kameri. Tu sam onda malo isprobavao različite rezolucije i ono što uhvate na slici (field of view je termin za ovo). Primijetio sam da na 640x480 hvata dosta veći kadar. Potom sam išao vratiti na full HD rezoluciju, međutim taj put slika se nije zumirala kao inače, nego je ostala čini mi se točno onako kako bi trebalo biti - da reže samo gornji i donji dio slike do 16:9. Međutim po izlasku iz aplikacije i ponovnom otvaranju stvar se vraća na staro. Uspio sam poslije toga još jednom mijenjanjem rezolucija doći do dobre širine kadra na full HD rezoluciji, ali ne mogu skužiti u čemu je kvaka, kako da ga natjeram da stalno tako radi. Vjerojatno dođe do buga u aplikaciji prilikom prebacivanja rezolucija pa povremeno ne promijeni field of view kako bi trebalo po defaultu. 

 

Recite mi ako imate možda neku aplikaciju koja snima na ovaj način kako bi trebalo i kako je kod drugih telefona. Ili ako imate drugi ROM, radi li možda u njemu kamera drugačije? Ja sam na default ROM-u.

 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice