Upit u vezi plaćanja računa - Internet

poruka: 4
|
čitano: 4.177
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Upit u vezi plaćanja računa - Internet

Pozdrav,

 

"uveo" sam Internet 21.09.2021. i stigao mi je račun za to razdoblje. 9 dana sam koristio Internet, a meni je naplaćeno kao da sam ga koristio mjesec dana. Je da imam pogodnost prvih 6mj za 1kn, ali opet po meni to nije uredu. Tom logikom ću jedan mjesec kraće plaćati 1kn, a jedan mjesec duže ostali iznos.

Zvao sam ih sada i kažu da je to tako kako je, a meni svejedno to ne ide u glavu.

 

Imate li iskustva oko toga, preporuke?

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Upit u vezi plaćanja računa - Internet

suck it up

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Upit u vezi plaćanja računa - Internet
Da kraće ali si i ovih 9 dana imao besplatno.Nebudeš propao za tih 20 dana...
Sve da i imam,otkud mi
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Upit u vezi plaćanja računa - Internet

Naplata za 9 dana je normalna stvar. Ono što je pitanje jest koji su točno uvjeti same promocije - ako u uvjetima piše da se tih prvih 6 mjeseci odnosi na kalendarske mjesece ili obračunska razdoblja, onda si popušio sukladno uvjetima. Ako piše da se radi o 6 mjeseci od datuma sklapanja ugovora, onda će ti za 7. mjesec doći račun puni_račun*(9/broj_dana_u_mjesecu) + 1kn*((broj_dana_u_mjesecu - 9)/broj_dana_u_mjesecu).

 

Ako nije specificirano, onda se na račun za 7. mjesecu, ukoliko ti dođe račun na puni iznos, možeš pokušati žaliti da u uvjetima korištenja promocije nije specificirano tumačenje perioda od 6 mjeseci, te da si doveden u zabludu i da po zakonu o obaveznim odnosima stavku koja nije jasno definirana treba tumačiti na štetu onoga tko je pisao uvjete, odnosno u tvoju korist.

Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice