4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

poruka: 1.874
|
čitano: 413.210
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
23 mjeseca
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
crea11 kaže...

Za ddavorina se to ne moze reci, covjek uvijek daje preciznu i tocnu informaciju

baziranu na osobnom testiranju, dok ti sa svojim "jednog dana ti objasnim" samo

trosis forumski prostor bespotrebno

Ne voli mišljenja i iskustva suprotna njegovom. To je tako tipično za forume i pojedince na njima. Meni nije vjerovao da poslovni korisnik HT-a može dobiti određeni model 5G routera jer ga nije mogao dobiti njegov brat. Facepalm najveći koji postoji.

mikivid kaže...
Bas tako
Recimo zainteresiran sam da nabavim taj ruter
No tip naravno ne zeli podijeliti informacije nego kontrira Davorinu
Tema je odlicna i nema se na puno mjesta procitati o ovomea jos manje imati recenziju rutera iz prve ruke

Ove priče s antenama se ponavljaju iz dana u dan na forumima, a pogotovo na ovom forumu. Prvo su se pojavile u temi o pokućnom internetu na Tele2, nakon toga za razne boxove na A1 i HT-u i sada će tema skrenuti u vode FWA čim se jače počne širiti (A1 to nudi, HT bi također treba ponuditi FWA uskoro).

Tako da se jedne te iste teme vrte od nemila do nedraga, a rijetko tko čita starije poruke, a to je valjda jedno od prvih pravila sudjelovanja na forumu.

Antena vam ne može nadoknaditi nedostatak kapaciteta bazne stanice, kao niti nedostatke pojedinih modela routera. Čitajte starije poruke, kao i poruke u drugim temama jer se ista pitanja ponavljaju non stop i odgovori su već napisani.

Recenzija imate koliko vam srce želi na internetu.

23 mjeseca
Lega sve citam i procitao sam forum
Postavim konkretno pitanje oko par stvari
Cis da se napise ima li sta novoga
Ako se moze nabaviti ruter zasto ne napisati kako i svoje iskustvo(nije da ce nas 300 potrcati u A1 inapraviti slom sustava)
Oko uvlacenja u guzicu ne vidim sto je to
Davorin se jedini javio kada sam pitao i ponudio misljenje isto tako mapirao je toranj i pomogao buducim korisnicima nekog operatera
Jbg valjda zasluzuje hvala
E da kabel h155 na iskri p60 je cini se deklariran na do 3Ghz
Bar sam takav podatak nasao

Isto tako neke teme su stare 3/4 god
11 godina
ZTE je dobio jeftino kao business korisnik,
a u uvjetima mu piše u kojem roku i u kakvom stanju ga mora vratiti inače povrat neće biti moguć.
Zato se požurio sa povratom ;)
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
mikivid kaže...

E da kabel h155 na iskri p60 je cini se deklariran na do 3Ghz

Da , jer nisu objavili gušenje za više frekvencije jer nema svrhe , smatraju da ga nitko neće koristi za preko 3GHz jer su tamo gušenja još veća.

BELDEN H155 A02

Attenuation at Nominal:

5 MHz:2.5dB/100m
50 MHz:6.9dB/100m
100 MHz: 9.1 dB/100m
230 MHz: 13.4 dB/100m
400 MHz: 18.0 dB/100m
800 MHz: 26.1 dB/100m
862 MHz: 27.3 dB/100m
1000 MHz: 29.6 dB/100m
1350 MHz: 34.9 dB/100m
1750 MHz: 40.3 dB/100m
2150 MHz: 46.0 dB/100m
2400 MHz: 49.1 dB/100m

Za spomenuti je da se kod -3dB izgubi pola signala , a kod -6dB je gubitak tri četvrtine signala ( u prijemu i predaji).

8 godina

Koga zanima, updejtao sam kod -> https://github.com/ngarafol/huawei-sms

Trebam testere za HT :D I info za Telemach. 

Znači, ovo se ne instalira na ruter, treba imati nešto što može vrtiti python3, instalirati python3-huawei-lte-api paket kroz pip3 ili s githuba, te ovu moju skriptu probati. Naravno da bi skripta radila, treba exportati varijable. Jednostavno je a opet nije, ovisi na kojoj ste razini s pythonom (i eventualno linuxom :) ).

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)

0 0 hvala 0
8 godina
srcipesak kaže...
dennocro kaže...
srcipesak kaže...

Čelenž accepted :D Tu sam stavio na github, pišem na suho jer tek sutra sam kod rutera pa pričekati dok ne javim kak se ponaša :D 
https://github.com/ngarafol/huawei-sms
Trebam info za HT i Telemach kak izgledaju poruke:

- dok se potrosi promet ( sender i tekst )

- s cime se odgovara ( vjerojatno isti broj ko i gore, te koji keyword)

- kak izgleda odgovor (vjerojatno isti sender, ... )

Može tekst, može slike svejedno, glavno da se vidi sve. PM ili issue na github repou...

jel napreduje sta programiranje ili je zapelo?

Sve je na githubu, testiram trenutno za A1 kojeg koristim i koji je najlakši. Izgleda da billing ne radi na A1 ili su odustali od poruka, jer skinuo brat bratu prek 500G tele2 speedtest fajlova lol i nema niti jedne jedine poruke. Dok posaljem s mobitela poruku se prikaze, zato sumnjam da je billing krepo ili su možda trenutno prestali slati poruke ljudima. Budem složio za HT pa nek netko proba. Za Telemach još nitko nije poslao informacije

ajde da probamo preko TV-a da podesis ili anydesk jer mislim da drugacije nece ici, ili neki tutorial ako ima.

Poruka je uređivana zadnji put jučer u 18:38 (dennocro).
9 godina

Askey RTL 6300 sučelje vanjske jedinice ima sasvim ok mogučnosti za biranje frekvencija i načina rada 4G ili 5G

Askey RTL 6300 Askey RTL 6300
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine

Kod mene je podešeno na Auto,to daje maximalni rezultat.

0 0 hvala 0
9 godina

Ok . Jesi probao staviti samo na 4G dali se može spojiti na 4G mrežu ili samo može 5G

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

Može se spojiti na 4G mrežu.

9 godina

Buki6   Jeli ima su sučelju routera da možeš vidjeti jesi li spojen na 4G ili 5G? Zanima me dali si sad spojen na 5G?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine

Testirao sam.Postavio sam 4G i radi,rezultati su slabiji nego na 5G.Kada sam stavio 5G SA,neme mreže.Najbolji rezultat 5G N78,

ne radi agregaciju sa ostalim bendovima!

9 godina
Buki6 kaže...

Testirao sam.Postavio sam 4G i radi,rezultati su slabiji nego na 5G.Kada sam stavio 5G SA,neme mreže.Najbolji rezultat 5G N78,

ne radi agregaciju sa ostalim bendovima!

5G SA zasad nema ni jedan operater to je onaj pravi 5G samostalan neovisan o 4G frekvencijama. Jeli u sučelju možeš vidjeti kad si spojen na 4G a kada na 5G na početnoj stranici ili negdje u postavkama.

3 godine

Znam za SA,čudno mi je kada na NR 5G stavim N78 radi najboje!?Kada se selekcionira samo 4G na Askeyu se upale zelene

lampice i brzine su slabe.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:

vrh stranice