4G/5G routeri, mobilni hotspot, antene

poruka: 3.055
|
čitano: 1.133.956
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dado16 kaže...

gledaj routere od cat6 na dalje

 Dado hvala.

imao sam jednu hitnu situaciju prije godinu dana. drugi grad i hitno sam morao nešto izvesti, kako bi na daljinu pratio video nadzor jednog objekta.

na slijepo udario na prvo što sam naletio i imao sreće.  evo već godinu dana bez problema radi...

D-Link DWR 921 + bonbon kartica + 3 xiaomi nadzorne kamere.

 

ne zanimaju me uređaji operatera, već solo kupnja routera po trgovinama.

nije sporan ni iznos (ne baš ovi 5g od par tisuća kuna)...

može i više od ovakvog D-Linka od 900kn.

DWR-953V2 LTE Cat4 WiFi AC1200 Router | D-Link UK (dlink.com)

(što vam se čini od njega...ima li nešto bolje)

ili

Router TP-LINK Archer MR600, AC1200, 4G+ LTE dual band Wi-Fi, SIM card slot, 1x GWAN/GLAN, 3x GLAN - HGSPOT - HGSPOT

 

koliko vidim...nije baš neka šarena ponuda po butigama opreme.  

btw na toj lokaciji hvatam solidni down 50 / up 30 mbit.

 

za kraj, neki dan sam uhvatio kroz temu spominjanje ovakvih antena...  hajmo ovako... ovo sa antenama je skoro religijska priča.  netko ima ukazanja i vjeruje im, dok ostali traže jači Božiji signal i ne vide razliku.   jel ova priča sa antenama "kako ti padne grah, tako ti je"?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put sri 29.12.2021 20:32 (torrente).
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
torrente kaže...

pošto će me ova materija u dogledno vrijeme zanimati...ima li igdje na okupu sve pojašnjeno... bandovi, agregacije, appovi za očitanja, antene, cat čudesa u 4g modemu (to me posebno zanima)...

ima li to igdje navedeno na gomili kao nekakav Wiki-mobilni net?

ovako čovjek mora hvatat podatke sa 100 stranica teme i slagat pazle.

 Puno toga imaš opisano i u bivšoj temi o internetu putem Tele2. Mislim da je ta tema preimenovana u Telemach (EDIT: Telemach – Fiksne i mobilne usluge [Rasprava]). Kako je Tele2 nudio uslugu pokućnog interneta, tako su se ljudi raspisali o routerima i antenama i sl. Sada se te iste činjenic ponavljaju i ovdje.

Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 12:00 (zelenapaprika).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nakon sto sam uzeo ove dvije antene sto je kolega preporucio, dobio sam bolji i stabilini signal.

Naime, da napomenem, posto sam u potkrovlju, antene sam stavio na ormar i usmjerio ih prema repetitoru. 

 

Fiziki ih nisam stavljao van kuce jer trenunto nemam vremena za to.

 

Testirao sam 3G i 4G+ signal i dosao do zakljucka da je kod mene 3G signal stabilinij i pogodiniji za gaming. 

 

Sto se 4G+ signala tice dobivam sljedece vrijedosti:

-SINR 1-7 ( jako lose )

-RSRQ ujutro je 9 , navecer oko 18 

-RSRP kreće se od 88-90

-RSSI je najbolji, signal se kreće u rasponu od 58-64 ( najčešće je 64 )

 

3G signal, na njemu igram:

-ECIO signal krece se od 4 - 10 ( vecinom je ispod 10 )

-RSCP  od 72-78 ( najcesce 75 )

-RSSI signal 66-70

 

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
torrente kaže...

 

za kraj, neki dan sam uhvatio kroz temu spominjanje ovakvih antena...  hajmo ovako... ovo sa antenama je skoro religijska priča.  netko ima ukazanja i vjeruje im, dok ostali traže jači Božiji signal i ne vide razliku.   jel ova priča sa antenama "kako ti padne grah, tako ti je"?

Ako ti bazna stanica nije zagušena antene definitivno daju bolji signal i veću brzinu. Router Huawei b715, antene Iskra P56 UnicomMimo.

 

- interne antene: 88 mbita/s, 12 mbita/s upload, ping 20

- vanjske antene u potkrovlju: 172 mbita/s, 26 mbita/s upload, ping 16

 

Preko ljeta je razlika bila još veća.

 

nemam za potpis
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 12:31 (tenac).
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
torrente kaže...
dado16 kaže...

gledaj routere od cat6 na dalje

 Dado hvala.

imao sam jednu hitnu situaciju prije godinu dana. drugi grad i hitno sam morao nešto izvesti, kako bi na daljinu pratio video nadzor jednog objekta.

na slijepo udario na prvo što sam naletio i imao sreće.  evo već godinu dana bez problema radi...

D-Link DWR 921 + bonbon kartica + 3 xiaomi nadzorne kamere.

 

ne zanimaju me uređaji operatera, već solo kupnja routera po trgovinama.

nije sporan ni iznos (ne baš ovi 5g od par tisuća kuna)...

može i više od ovakvog D-Linka od 900kn.

DWR-953V2 LTE Cat4 WiFi AC1200 Router | D-Link UK (dlink.com)

(što vam se čini od njega...ima li nešto bolje)

ili

Router TP-LINK Archer MR600, AC1200, 4G+ LTE dual band Wi-Fi, SIM card slot, 1x GWAN/GLAN, 3x GLAN - HGSPOT - HGSPOT

 

koliko vidim...nije baš neka šarena ponuda po butigama opreme.  

btw na toj lokaciji hvatam solidni down 50 / up 30 mbit.

 

za kraj, neki dan sam uhvatio kroz temu spominjanje ovakvih antena...  hajmo ovako... ovo sa antenama je skoro religijska priča.  netko ima ukazanja i vjeruje im, dok ostali traže jači Božiji signal i ne vide razliku.   jel ova priča sa antenama "kako ti padne grah, tako ti je"?

 pa meni je više kako padne grah po svim pricama, ja ih osobno nemam pa neznam, kolega ih ima i na kraju ih je iskljucio jer je sa njima imao upload 0.5 do 2 3 mbps, dok bez antena ima 30, nema logike al eto(iskrine antene). Ove što si linkao routere nemaju agregacije(tpov link ima ali samo 2 CA i ne isplate se nikako osim ako si zadovoljan sa brzinama do 20 30 max 50 mbps. za 900 kn je po meni best buy huawei b818

battletag:MasnaKrvavic#2275
Poruka je uređivana zadnji put čet 30.12.2021 12:39 (dado16).
14 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
dado16 kaže...

 pa meni je više kako padne grah po svim pricama, ja ih osobno nemam pa neznam, kolega ih ima i na kraju ih je iskljucio jer je sa njima imao upload 0.5 do 2 3 mbps, dok bez antena ima 30, nema logike al eto(iskrine antene). Ove što si linkao routere nemaju agregacije(tpov link ima ali samo 2 CA i ne isplate se nikako osim ako si zadovoljan sa brzinama do 20 30 max 50 mbps. za 900 kn je po meni best buy huawei b818

Neki razlog sigurno ima zašto je tako. Počeo sam s ruterom ASUS 4G-AC68U i javljao mi je upload 0 (samo preko HT-ove kartice) dok je A1 i Tele2 radio normalno (jedino je preko VPN-a dobio upload). Nisu bile krive ni antene ni HT već sam ruter. Tako da sam na kraju uzeo Huawei kao sigurnu opciju.

nemam za potpis
16 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

odlične informacije.

pošto imam manu da zaboravim koristan post kliknut "arhiviraj"... ne mogu ga pronaći...

bilo je neko cijepanje atoma oko koaksijalnog kabela i njegovog presijeka za ove antene... da čak postoji za njih preporučljiv kabel, a ne baš klasični antenski?

 

(vidim da je lord prodao na oglasniku b-818... ne vidim da postoji taj uređaj solo u prodaji.  znači samo od operatera?  koji uređaj mu parira od slobodnjaka u prodaji?)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
torrente kaže...

odlične informacije.

pošto imam manu da zaboravim koristan post kliknut "arhiviraj"... ne mogu ga pronaći...

bilo je neko cijepanje atoma oko koaksijalnog kabela i njegovog presijeka za ove antene... da čak postoji za njih preporučljiv kabel, a ne baš klasični antenski?

 

(vidim da je lord prodao na oglasniku b-818... ne vidim da postoji taj uređaj solo u prodaji.  znači samo od operatera?  koji uređaj mu parira od slobodnjaka u prodaji?)

 operater ni nema u ponudi takvi uređaj ak je HR u pitanju, al ima ga po ebayu krece se cijena oko 1000 kn(više manje)

battletag:MasnaKrvavic#2275
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
DDavorin kaže...

Završio testiranje ZTE MC801a routera. Evo da započnemo sa 4G mrežom. Sve agregacije rade koje imaju naši operateri. Evo dobre i loše strane routera:

 

 

 

Jel to ovaj router koji A1 nudi uz 5g home/officebox?

 

https://www.a1.hr/hr/privatni/internet/homebox

 

Ne djeluje mi tako uz cijenu od 1100kn

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da ako je dostupan 5G na tvom području onda ga dobiješ za te novce i zavežu te ugovorom na 24mj

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Jesi siguran da je uz ugovor? Piše 1109kn jednokratno kao i za B535 kaj piše 499kn jednokratno (taj sam uzeo bez ugovorne obaveze po toj cijeni za tvrtu) - radilo se o officeboxu. 

12 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Da siguran sam i jednokratno i na rate 50kn mjesečno je UO 24 mjeseca. Da B535 je 499kn bez UO jednokratno ali sa UO na 24 mj je cijena 389kn

Poruka je uređivana zadnji put sub 1.1.2022 12:08 (DDavorin).
Moj PC  
1 0 hvala 1
9 godina
neaktivan
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Pozdrav,

Planiram preko Njuškala uzet neki 4G modem pa se razmišljam između Huawei B535 i B525 modela. Treba mi za na moru (preko ljeta i par puta kroz godinu). Ubacio bih u njega A1 SIM karticu. KOliko vidim na cell mapperu bazna stanica koristi pojase 1,3,20 na lokaciji.

Koliko sam isčitao na temi (nisam ju cijelu prošao) B serija od Huaweija nije baš pogodna za flashanje FW-a. Koliko mi u tom slučaju radi razliku imam li FW od operartera (A1, Tele) ili je tvornički FW gore? Želja mi je dobiti što veću brzinu, a planirao sam za modem dati cca 500-ak kn (za te novce mogu bilo koji od navedneih dobiti na Njuški). Ili ima nešto drugo što bih prije trebao razmotriti?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Nema veze firmwire, router ti je otkljucan.

4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Svejedno koji ruter uzmeš oba su dobra, noviji je B535. Oba rade na 2CA i ako bazna nije opterećena raditi će ok. Što se tiče flešanja fw, flešaj samo ono što ide automatski preko sučelja, inače bi mogao baciti ruter, zablokira i neide ni napred ni nazad. Meni se slično desilo. Bio pod garancijom i dali mi drugi, da ne ide na škavace.
Poruka je uređivana zadnji put uto 4.1.2022 13:15 (Rocki).
11 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Pozdrav, presao sam na Telemach neograniceni internet za 169kn, caka je u tome sta se treba svakih 5GB slati nastavi da bih mogao koristiti punu brzinu. E sad me zanima dali ima nekakvo rijesenje posto sam ja tu karticu stavio u B818, postoji li nekakva skripta da to ruter sam odradi?

Posao oslobađa.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Ako ima netko tu simicu, mislim da neće ići, možda
ima netko savjet.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.1.2022 12:22 (Rocki).
10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
subi91 kaže...

Pozdrav, presao sam na Telemach neograniceni internet za 169kn, caka je u tome sta se treba svakih 5GB slati nastavi da bih mogao koristiti punu brzinu. E sad me zanima dali ima nekakvo rijesenje posto sam ja tu karticu stavio u B818, postoji li nekakva skripta da to ruter sam odradi?

 

Sve se može :) Huawei ima dobar api klijent, ako se ovo prebrika da umjesto forwarda radi reply na sms od telemacha, ne vidim problema barem na prvu. https://gist.github.com/aslafy-z/a78767e963ce90d7aeeff4ffba4bf9dc

Ne drobim napamet. I sam imam B818, slozio taj api i imam ukljucen sms forwarder te mogu slat sms kroz python. Jedino još nisam sjeo i riješio automatiku budući da mi je svakih 50GB poruka....

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

posto se vec hvalis mogao bi odraditi automatiku za ekipu sa foruma uz upute neke :) kad gledam netflix mob je kraj mene za slanje poruke, mjesecno ih posaljem po 70-80 -.-

15 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
kad vam dode poruka, automatski vam nestane internet? sto znaci da mal mal rezucka internet, kak vam se to da uopce....pitanje je i da se namjesti automatski da odgovara i dalje bi dolazilo do prekida interneta....po meni užas
battletag:MasnaKrvavic#2275
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ne. Kada dođe poruka internet se seamless uspori bez prekida. Ista tako je kad se pošalje poruka. Internet se ubrza bez prekida tako da bi gotova skripta bila odlična.

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
14 godina
neaktivan
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Ovo sam našao negdje na forumu za automatsko slanje poruka:

Nekakav simple tasker za android ima kao što ime nalaže:

https://automagic4android.com/

 

btw jel netko možda testirao 5g brzine i stabilnost sa mobitelima iz ove ht-ove ponude a možda i ruterima (tko uopće ima 5g router)?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Nikolas0501 kaže...

Ovo sam našao negdje na forumu za automatsko slanje poruka:

Nekakav simple tasker za android ima kao što ime nalaže:

https://automagic4android.com/

 

btw jel netko možda testirao 5g brzine i stabilnost sa mobitelima iz ove ht-ove ponude a možda i ruterima (tko uopće ima 5g router)?

 imaš u ovoj temi testiranje mobitelom i routerom 5G evo na ovoj stranici test routera

10 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Čelenž accepted :D Tu sam stavio na github, pišem na suho jer tek sutra sam kod rutera pa pričekati dok ne javim kak se ponaša :D 
https://github.com/ngarafol/huawei-sms
Trebam info za HT i Telemach kak izgledaju poruke:

- dok se potrosi promet ( sender i tekst )

- s cime se odgovara ( vjerojatno isti broj ko i gore, te koji keyword)

- kak izgleda odgovor (vjerojatno isti sender, ... )

 

Može tekst, može slike svejedno, glavno da se vidi sve. PM ili issue na github repou...

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
12 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
srcipesak kaže...

Čelenž accepted :D Tu sam stavio na github, pišem na suho jer tek sutra sam kod rutera pa pričekati dok ne javim kak se ponaša :D 
https://github.com/ngarafol/huawei-sms
Trebam info za HT i Telemach kak izgledaju poruke:

- dok se potrosi promet ( sender i tekst )

- s cime se odgovara ( vjerojatno isti broj ko i gore, te koji keyword)

- kak izgleda odgovor (vjerojatno isti sender, ... )

 

Može tekst, može slike svejedno, glavno da se vidi sve. PM ili issue na github repou...

 Evo HT 9 dana ošlo 200GB

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.1.2022 20:57 (DDavorin).
10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Za HT:

 

(Kad se potroši)

Sender: HR_Telekom

Text: Za nastavak surfanja po maksimalnoj dostupnoj brzini posaljite rijec BRZINA na broj 13909. Vas Hrvatski Telekom

 

(Slanje)

Reciever: 13909

Text: brzina

 

(Odgovor)

Postovani, nastavljate surfati po maksimalnoj dostupnoj brzini. Vas Hrvatski Telekom

Upozorenje: Sva elektronika radi na bijeli dim, kad on ode pouzdano možemo zaključiti da je mrtva.
11 godina
offline
Re: 4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW
srcipesak kaže...

 ja sam na HT, morat ce netko drugi.

10 godina
offline
4G 5G routeri,m.hotspot,antene,operateri,FW

Aha, zamjenil sam onda. Kak si spomenuo 70tak poruka mjesecno, skapirao sam 5gb x 70 = Telemach :D

Kupujem HUAWEI stickove za mobilni internet, ponude na PM ;)
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice