009 broj

poruka: 5
|
čitano: 2.920
|
moderatori: XXX-Man, pirat, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
009 broj

nisam siguran dal radim temu u dobroj kategoriji tako da se unaprijed ispricavam ako je to slucaj... zanima me da li mi netko moze reci cija mreza u hrvatskoj koristi 009 kao pocetni broj :S upravo me na kucni i mobilni zvao netko sa 009000xx brojem, nisam se javio jer prvi put vidim da netko ima uopce takav broj... dal je te neka muljaza ili stvarno imamo u hrv operatora sa takvim brojem? :S

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: 009 broj
Imsovcanin kaže...

nisam siguran dal radim temu u dobroj kategoriji tako da se unaprijed ispricavam ako je to slucaj... zanima me da li mi netko moze reci cija mreza u hrvatskoj koristi 009 kao pocetni broj :S upravo me na kucni i mobilni zvao netko sa 009000xx brojem, nisam se javio jer prvi put vidim da netko ima uopce takav broj... dal je te neka muljaza ili stvarno imamo u hrv operatora sa takvim brojem? :S

Ako počinje s 0090 to je broj iz Turske. 

 

http://www.country-codes.org/90

http://www.auslandsvorwahlen.net/en/prefix/211

Poruka je uređivana zadnji put pet 4.9.2015 17:42 (Marko :D).
15 godina
offline
009 broj

pa +385 pa onda 009 :S 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: 009 broj
Imsovcanin kaže...

pa +385 pa onda 009 :S 

Ako počinje s 00 ona je to automatski međunarodni broj.

 

Ako je u +385 formatu onda je format +385(0)xxx. Međutim,predbroj mreže smije imati samo jednu nulu na početku, koja se u tom slučaju izostavlja, pa takav broj nije moguć. Razlog je jednostavan. Pozivanje takvog broja bez predbroja države bi se smatralo međunardnim pozivom, što nije prihvatljivo.

 

Znači, ili si nešto krivo vidio, ili te neka aplikacija vara, ili (ovisno o modelu) ti je prijatelj svoj broj spremio u tvoj imenik kako bi te na taj način zezao.

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
15 godina
offline
009 broj

ma 100% nisam krivo vidio jer sam provjeravo jer sam prvi put vidio takav broj, pa povjerovo bi da me mozda neko od prijatelja zeza ali me prvo taj broj zvao na kucni pa onda tek na mobilni, a garantiram zivotom da mi na kucnom nitko nije mogo nista napravit xD

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice