Wireless - sigurnost

poruka: 13
|
čitano: 7.927
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
online
Wireless

Pitanje u vezi wireless security

Koje postavke postaviti za security na routeru?

WEP ili WPA?

Zasto?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Wireless

WPA je sigurnij jer se WEP uz malo znanja lako probija i još si zbog dodatne sigurnosti uključi filtriranje MAC adresa.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless

wpa ili wpa2 na novijima definitnivno, najjace cime mozes zastitit mrezu

wep pada za nekoliko minuta

16 godina
online
RE: Wireless
Popaj kaže...

WPA je sigurnij jer se WEP uz malo znanja lako probija i još si zbog dodatne sigurnosti uključi filtriranje MAC adresa.

 Moze mala pomoc pri konfiguriranju WPAOsmijeh...slika, url...

Intel(R) Core 2 CPU 6400 @ 2.13GHz,
NVIDIA GeForce 8800 GT, Total Physical Memory 2048 MB Patriot@800, BadAxe2
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless

Svakako se zaštiti prko WAP 2, a nikako preko WEP-a. Dadatno uključi odnosno se zaštiti preko MAC filtriranja odnosno MAC fizičke adrese. Ako što nije jasno javi mi se porukom. 

16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless
djigibao kaže...
Popaj kaže...

WPA je sigurnij jer se WEP uz malo znanja lako probija i još si zbog dodatne sigurnosti uključi filtriranje MAC adresa.

 Moze mala pomoc pri konfiguriranju WPAOsmijeh...slika, url...

 

ovisi o tocnom routeru koji posjedujes, bit ce i slike drukcije, ne moze ti nitko univerzalnu dat :D

 

napisi ime routera. ;)

16 godina
protjeran
offline
Wireless - sigurnost

Ovako koji god da ruter imaš namještanje šifre ide ovako nekako:

 

Odeš pod wireless, pa pod postavke pa onda sigurnost (odprilike) i tamo gdje upisuješ šifru ima ponuđen tip enkripcije.

I don't need sex, T-com fucks me every day
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
online
RE: Wireless
RaLe kaže...
djigibao kaže...
Popaj kaže...

WPA je sigurnij jer se WEP uz malo znanja lako probija i još si zbog dodatne sigurnosti uključi filtriranje MAC adresa.

 Moze mala pomoc pri konfiguriranju WPAOsmijeh...slika, url...

 

ovisi o tocnom routeru koji posjedujes, bit ce i slike drukcije, ne moze ti nitko univerzalnu dat :D

 

napisi ime route

Thomson - Speedtouch
Router Router
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.11.2009 23:48 (djigibao).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless
Opinion is like an asshole, everybody has one! - Inspector Callahan AKA Dirty Harry
15 godina
offline
Wireless - sigurnost

..pitanjce oko wpa2 zaštite...zaštitu prvo namjestim u routeru a onda odem na propertise usba i tamo odaberem isto to i upišem ključ ili (imam win7) ?
..mac podešavam samo u routeru ( kako to napraviti ) ?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Wireless - sigurnost

Kako postaviti WPA2 zaštitu na wirelessu?

nadam se da ce nekome pomoci

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=319148

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Wireless - sigurnost
luka_cro kaže...

Kako postaviti WPA2 zaštitu na wirelessu?

nadam se da ce nekome pomoci

 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=319148

Jel ti to otvaraš novu temu (  koja je za sve one koji su pročitali otvorena više puta ) ili nas zaje...... Stavarno ako danas na stranicama ovih postova ili sličnih tema ,ima onih koji ne znaju kako svoju bežičnu vezu barem normalno osigurati od neovlaštenog korištenja, onda je to za mene pogubno, a i za ovaj kompletan forum. No ako je potrebno može se to sve ponoviti. Zašto?. I sam sam bio početnik u korištenju računala. No za otvaranje nove, a stare teme, kako se zaštititi u bežičnoj vezi tražim odobrenje administratora ovih postova, a još bi bilo bolje da ih oni preusmjere na davno otvorene teme u svezi ovakvih problema. Zato je moja preporuka pročitajte sve na ovom forumu ma koliko Vam se činilo neinteresantnim ili nevažnim za Vašu temu. Vjerujte mi ,u svakoj, ama baš svakoj temi, vezanoj za korištenje računala naučiti će te nešto korisno.        

15 godina
neaktivan
offline
Wireless - sigurnost

evo ja svoju wierles mrezu nemam,nezelim,a niti nemam potrebe da je zastitim jer zivim u pripizd*** gdje mi niko nista ne moze,a susjedi mi +80.

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice