VIP Homebox (B683) otkljucavanje

poruka: 17
|
čitano: 11.613
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
VIP Homebox (B683) otkljucavanje

kao sto i naslov govori, imam router Huawei B683 iz Homebox VIP kombinacije te bih zelio isti otkljucati za sve kartice. kako vipnet pruza otpor i ne pada im na pamet isti otkljucati, pitam zajednicu, da li je netko, nekad, negdje uspio.

kljuceva za otkljucavanje se da naci, no problem je sto prica kao ne prolazi jer je firmware brendiran, odnosno trebalo bi flashati firmware, pa onda otkljucavanje.

 

trazio sam i nalazio svasta, jedini softver koji sam nasao i uspio nesto skoro napraviti je FMC upgrade tool, medjutim, tu i taj alat ne prolazi. ocito bi trebala neka druga verzija firmwera, no na zalost, ako i postoji, ja je nisam uspio naci.

 

zahvaljujem na pomoci, ako netko zna nesto o toj temi.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje
flash6 kaže...

kao sto i naslov govori, imam router Huawei B683 iz Homebox VIP kombinacije te bih zelio isti otkljucati za sve kartice. kako vipnet pruza otpor i ne pada im na pamet isti otkljucati, pitam zajednicu, da li je netko, nekad, negdje uspio.

kljuceva za otkljucavanje se da naci, no problem je sto prica kao ne prolazi jer je firmware brendiran, odnosno trebalo bi flashati firmware, pa onda otkljucavanje.

 

trazio sam i nalazio svasta, jedini softver koji sam nasao i uspio nesto skoro napraviti je FMC upgrade tool, medjutim, tu i taj alat ne prolazi. ocito bi trebala neka druga verzija firmwera, no na zalost, ako i postoji, ja je nisam uspio naci.

 

zahvaljujem na pomoci, ako netko zna nesto o toj temi.

 Inače, postoje već dvije teme vezane uz ovo, tak da nema smisla otvarati novu.

Uglavnom, upute su ti tu:

http://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/vip-homebox-huawei-b260a-otkljucavanje/198736.aspx?page=1&jumpto=5042127&sort=asc&view=flat

I kad dobiješ 4 koda na hwcalcu, vrlo vjerovatno ti je ispravan onaj pod V2, bar je meni uvijek prolazio na B683, tak da njega prvog probaj, a ako taj ne radi, onda probaj V1 i V3.

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 16:00 (fer-de-lance).
9 godina
offline
VIP Homebox (B683) otkljucavanje

Treba ostaviti ovu temu - ono je za 260a , a ova neka bude za b683 . I meni treba kod za otključavanje b683 , sve što sam do sada pokušao - neradi !!  IMEI : 867889006757254   Molim znalce da mi pokušaju "izračunati" kod. Kao što je to radio Memhis.  LP

Poruka je uređivana zadnji put uto 15.11.2016 17:46 (3 d corner fan).
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje

Evo veceras probao otkjučati - i ništa- wrong password !!  (V2, V1 ,V3)  PS: Kada sam pokušao sa dc unlockerom dobio sam poruku- da verzija moga uređaja nije podržana. Molba i dalje stoji. LP

7 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje

Moguće da si već prije ispucao sve pokušaje, pa si sad u banani.

Jer meni je svaki put prošao unlock B683 ovom metodom.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje
fer-de-lance kaže...
flash6 kaže...
...

 Inače, postoje već dvije teme vezane uz ovo, tak da nema smisla otvarati novu.

Uglavnom, upute su ti tu:

http://www.bug.hr/forum/topic/mrezni-hardver/vip-homebox-huawei-b260a-otkljucavanje/198736.aspx?page=1&jumpto=5042127&sort=asc&view=flat

I kad dobiješ 4 koda na hwcalcu, vrlo vjerovatno ti je ispravan onaj pod V2, bar je meni uvijek prolazio na B683, tak da njega prvog probaj, a ako taj ne radi, onda probaj V1 i V3.

 da, vidio sam da postoje dvije teme, ali ni jedna nije za B683, te nisam mogao naci nista suvislo. pretraga vraca natrag dva posta no niti jedan nije relevantan za moj upit. iz tog razloga otvaram ovu temu. ako administratori smatraju da je neprikladno, ovim putem se ispricavam, te neka istu pobrisu.

 

a sto se tice b683, evo, ovaj tvoj post je prvi gdje netko decidirano spominje da je otkljucao taj vipov model. hvala na informaciji!

7 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje
flash6 kaže...

 

a sto se tice b683, evo, ovaj tvoj post je prvi gdje netko decidirano spominje da je otkljucao taj vipov model. hvala na informaciji!

 Da, inače to nema veze s točno određenim modelom, ova metoda vrijedi za sve mobilne  routere i mobilne stickove od Huawei-a koji koriste V1, 2, ili 3 algoritme, a za V4 sam također stavio link na onoj temi, ali ne znam jel onaj program funkcionira, nemam ga na čemu isprobati.

Kruha i igala...
14 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje
fer-de-lance kaže...
flash6 kaže...

 

a sto se tice b683, evo, ovaj tvoj post je prvi gdje netko decidirano spominje da je otkljucao taj vipov model. hvala na informaciji!

 Da, inače to nema veze s točno određenim modelom, ova metoda vrijedi za sve mobilne  routere i mobilne stickove od Huawei-a koji koriste V1, 2, ili 3 algoritme, a za V4 sam također stavio link na onoj temi, ali ne znam jel onaj program funkcionira, nemam ga na čemu isprobati.

Evo, isprobao sam ovaj tvoj kalkulator. Ako ima ogranicen broj pokusaja unosa, onda je sad router zakljucan. Probao sam sva tri kljuca i nijedan nije prosao. Ne vidim uopce kako se moze vidjeti da je sad probijen broj pokusaja...sve u svemu, prica ne radi, barem ne na mojem homeboxu b683

7 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje

Joj da, zaboravio sam kaj je bilo kad sam frendu otključavao B683, uglavnom mora biti u njemu SIM kartica mreže koju ne podržava, znači ubaci bilo koju karticu kaj ne prima.

Kruha i igala...
9 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje

Najbitniju stvar kažeš zadnju! ali nema veze -ok.  260a sam otključavao sa vip karticom i kad je ispisao unlock , tada sam provjeravao sa drugim sim. LP

14 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje
fer-de-lance kaže...

Joj da, zaboravio sam kaj je bilo kad sam frendu otključavao B683, uglavnom mora biti u njemu SIM kartica mreže koju ne podržava, znači ubaci bilo koju karticu kaj ne prima.

 znaci, vip kartice prima i radi, to sam probao...

ubacio sam bonbon (prije tvog posta da mora biti strana kartica) i probao unlock...wrong code za sve V2, V3 i V1

znaci, zmiga crveno led od signala sto signalizira da ne prihvaca karticu...

nemam vise ideja.

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.11.2016 22:56 (flash6).
7 godina
neaktivan
offline
VIP Homebox (B683) otkljucavanje

Pozdrav svima, znam da je tema prožvakana vjerojatno, ali bilo bi super ako netko može pomoći. Istekla mi je pretplata još prije par godina a ne želim više vip.

 

Dakle skinuo sam onaj programčić za unlockanje (fmc-unlocker mislim), i on uredno nađe router.

Na ovoj temi je naveden već neki web servis (hwcalc) koji to kao računa kodove ali za sada nisam isprobavao jer me frka da se ne zaključa.

 

Ima li netko još pristup tim kodovima?

Ako se i zaključa, vidio sam da DC-unlocker može kao resetirati brojač tih pokušaja otključavanja. Je li to istina?

 

Bilo je sličnih pitanja ali odgovor na ova nisam našao, ako postoji molim prosvijetlite me! Hvala svima i SNG

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje

http://www.bb5.at/huawei.php?imei=****************  link za calculator . nemoraš se bojati da će se zaključati , ja sam probao više od 10 puta i nikada mi nije odbrojavao ( ostalo vam je xx pokušaja ili slično). pozz

Poruka je uređivana zadnji put čet 29.12.2016 11:28 (3 d corner fan).
7 godina
neaktivan
offline
VIP Homebox (B683) otkljucavanje

Jee uspjelo je izgleda :) :) Hvala hvala :)

wuf-wuf
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje
3 d corner fan kaže...

http://www.bb5.at/huawei.php?imei=****************  link za calculator . nemoraš se bojati da će se zaključati , ja sam probao više od 10 puta i nikada mi nije odbrojavao ( ostalo vam je xx pokušaja ili slično). pozz

 cek, jesi ti uspio otkljucati onaj svoj router?

 

moj i dalje nista, niti sa ovim linkom gore...

9 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje

Nisam ga uspio otključati., ali sam ga u međuvremenu prodao preko Njuškala na Vis. pozdrav

14 godina
offline
Re: VIP Homebox (B683) otkljucavanje
3 d corner fan kaže...

Nisam ga uspio otključati., ali sam ga u međuvremenu prodao preko Njuškala na Vis. pozdrav

 ocito najpametnije, obzirom na situaciju...

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice