[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

poruka: 84
|
čitano: 87.426
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
Prvo da te ispravim.. nije iz centrale.. tamo nema nikog... iz njehovog sredista... ne... jer nemaju mogucnost vise vanjske kontrole nad njim. Neznajublozinku niti ista. Sad ni config automatski nemozebpovuc niti se nadogradit na novi tcom fw
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Znači ako sada prijavim kvar za spor internet, oni mi neće reći da ne može brže zbog atenuacije, jer to uopće ne mogu vidjet?

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
CrossDeath kaže...

Znači ako sada prijavim kvar za spor internet, oni mi neće reći da ne može brže zbog atenuacije, jer to uopće ne mogu vidjet?

Njih ne znima koristiš li ti njihov ruter il neki stoti, oni mogu vidit podatke o parici drugačije, ne iščitavaju iz rutera. No ako prijaviš kvar, jer mu ne mogu pristupit doče ti zamjenit ruter najvjerojatnije.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

U redu, hvala puno na informacijama

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Jel ima netko IMS na tom ruteru a da je paraleln s IMS-om uspio jos nesto iskonfigurirat (na primjer dodatni SIP??)

 

Ako ima ko dami to moze napraviti, PLAĆAM :D

 

PS: MOze li se to na nekom drugom T-comovom ruteru? Jel izgleda da ovi thomsoni ni ovako nisu mogli dva vip servera imat registrirana (to kad odete na telephony na expert configure, nudi vam samo jedne postavke)

Poruka je uređivana zadnji put čet 16.5.2013 15:53 (goranbo).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
goranbo kaže...

Jel ima netko IMS na tom ruteru a da je paraleln s IMS-om uspio jos nesto iskonfigurirat (na primjer dodatni SIP??)

 

Ako ima ko dami to moze napraviti, PLAĆAM :D

 

PS: MOze li se to na nekom drugom T-comovom ruteru? Jel izgleda da ovi thomsoni ni ovako nisu mogli dva vip servera imat registrirana (to kad odete na telephony na expert configure, nudi vam samo jedne postavke)

Za sad nije isprobano, no kad uvatim vremena, probam skemijat, jer oba porta za za VOIP se spajaju prema 0.50 samo što nemaju oba accoutn na server pa ne rade, no i da konfiguiraš u ruteru , nemožeš se spojit jer tebi za alternativnog VOIP providera treba internet a ne t-comova mreža na 0.50. Dakle treba vam ona na 0.33.

E sad ako skontam, možda se može na 1. dodijelit 0.50, a na drugi 0.33 kao što je za maxtv 0.40 na portu 3 i 4, a 0.33 na portu 1 i 2. E sad treba ustanovit.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
15 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Pozdrav, ja kada dodjem do prozora gdje mi trazi podatke znaci username i password, pod username upišem Administrator, i pod password znaci upisem !tc0Mht(moj modem Acces Code), ali nikako mi ne uspijeva uvijek mi pise Acces to your Thomson Gateway has failed!

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Uspio sam umjesto user, napisao administrator i normalno password !tcOMht(moj Modem Acces Code) i rijeseno.

 

16 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Zanima me, da li tko zna da li ovaj router podržava qos i ako da, da li se on dobije s firmwareom iz 1. poruke?
Ne bih htio mijenjat firmware ako ne podržava (iako je router višak). Startpageam, ali baš ne nailazim na neke konkretne informacije, jedino se na alibabi spominje da ima qos, ali koliko je to relevatno...

edit: a izgleda da ima qos (izvor), jedino što nedostaje sufiks "i" u oznaci, ali nadam se da to ne čini neku razliku. Može li samo netko tko je već ubacio ovaj firmware potvrditi ovu "teoriju", da se ne zezam možda uzalud {#}

Poruka je uređivana zadnji put uto 6.8.2013 15:32 (denix).
 
1 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

BUMP!

 

I mene zaninma QoS na Thomson TG782 od T-Coma, pa ako ima koja dobra duša da pomogne {#}

 

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
filterini kaže...

BUMP!

 

I mene zaninma QoS na Thomson TG782 od T-Coma, pa ako ima koja dobra duša da pomogne {#}

 

 

 

 

Koliko sam saznao istraživajući po internetu, ovaj uređaj nema gui za qos, nego bi se trebale preko telneta unositi naredbe, a koliko sam pročitao o tome, ima dosta zezancije s time (ako nema, super, ali ne razumijem se u to, znam samo što su drugi rekli). Nadalje, neki lik je rekao i da je preslabi procesor u njemu, pa da to ne radi kak spada, pošto ne stigne procesuirati i raspodijeliti bandwidth kao što bi trebao.

Ako tko ima kakve druge informacije, nek ih nabaci {#}

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.8.2013 20:48 (denix).
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
PC - stručnjak kaže...

Evo nakon puno pokušaja i pogršaka ja sam uspio skockat sebi konfig preko kojeg mi na vipu radi IPTV na 4. portu ostali su internet, maknut sve što se tiće 0.35 i 0.50 portova.

 

E onda mi vrag nije dao mira pa sam otišao kod djeda u kuću i taj modani ruter, dakle na njemu je drugi FW, ova verzija iz prvog posta samo brend CLARO i skocko kofig da radi i VOIP, no fora je u tome da kad se vadi iz t-comovog rutera konfig ne kopiraju se i podaci za voip, tako da ako želite promjenit FW a da vam radi VOIP morate s t-com FW om spremi config, e onda otić u postavke VOIP-a i tamo di piše korisničko ime i lozinka stisnut ctrl+U da vidite kod stranice izvadit lozinku i onda možete konfigurirat sve kako vam treba na drugom fw-u.

 

Koga zanima, mogu pomoć, no preduvjet je da zna podatke za VOIP koje če kasnije sam unest.

 

No moram naglasit, da još nisam isprobo da makne konekciju na 0.35 prema ht-u pa da vidim dali radi ispravno VOIP, no ovako kako sam probo .. skoro komplet konfig rukno u drugi ruter je radilo, nikakvih smetni i sl tokom poziva.

 

evo i ja sam se bio zaletio s upgradeom routera na Dmax pa sam prebacio na Claro i sve sam zivo podesio na VOIP-u Telefony opcijama da bude isto kao na originalnom routeru.
ali mi se nikako nece registrirati podesio sam configure i expert configure i password za voip sam stavio i sve je identicno.

imam SuperUser pristup routeru ako je potrebno jos nesto mrdat preko telneta

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.10.2013 17:27 (fpopic).
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
fpopic kaže...
PC - stručnjak kaže...

Evo nakon puno pokušaja i pogršaka ja sam uspio skockat sebi konfig preko kojeg mi na vipu radi IPTV na 4. portu ostali su internet, maknut sve što se tiće 0.35 i 0.50 portova.

 

E onda mi vrag nije dao mira pa sam otišao kod djeda u kuću i taj modani ruter, dakle na njemu je drugi FW, ova verzija iz prvog posta samo brend CLARO i skocko kofig da radi i VOIP, no fora je u tome da kad se vadi iz t-comovog rutera konfig ne kopiraju se i podaci za voip, tako da ako želite promjenit FW a da vam radi VOIP morate s t-com FW om spremi config, e onda otić u postavke VOIP-a i tamo di piše korisničko ime i lozinka stisnut ctrl+U da vidite kod stranice izvadit lozinku i onda možete konfigurirat sve kako vam treba na drugom fw-u.

 

Koga zanima, mogu pomoć, no preduvjet je da zna podatke za VOIP koje če kasnije sam unest.

 

No moram naglasit, da još nisam isprobo da makne konekciju na 0.35 prema ht-u pa da vidim dali radi ispravno VOIP, no ovako kako sam probo .. skoro komplet konfig rukno u drugi ruter je radilo, nikakvih smetni i sl tokom poziva.

 

evo i ja sam se bio zaletio s upgradeom routera na Dmax pa sam prebacio na Claro i sve sam zivo podesio na VOIP-u Telefony opcijama da bude isto kao na originalnom routeru.
ali mi se nikako nece registrirati podesio sam configure i expert configure i password za voip sam stavio i sve je identicno.

imam SuperUser pristup routeru ako je potrebno jos nesto mrdat preko telneta

Ako nemaš korisničko ime i lozinku koje ti je HT dodijelio za IMS, možeš samo prijavit smetnju da ti dođu zamjenit modem, i to češ dobit GIGASET ili ADB (bori se za gigaset jer je ADB teško smeće, postoje 2 modlea ADB-a jedan je malen a drugi velik e sad modele neznam, imam u autu samo ove manje, a ove velike smo imali prošli tjedan). Ako ipak imaš korisničko ime i lozinku treba ti čisti t-com config i sad pazi foru, treba ti config s linije di je voip radio, e onda moraš ga otvorit u notepadu i prepravi admin lozinku kako bi imo super admin ovlasti da možeš izmjenit ono što trebaš, ubiti puno posla za ništa, a najjednostavnije je dobit novi.

Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

imam st780wl koji je na originalnom tcom fw i bas sam bio neki dan zvao da mi srede VOIP i vidim da su se spojili u router i resetirali sve zivo i mrtvo.
i onda sam nakon njih izvadio user.ini i jos saznao preko CTRL+u sifru i pass za VOIP e sad znaci trebam TG782 user.ini  prepraviti  (admin lozinku) da dobijem SuperUser ili Root ovlasti  ili nesto drugo jer vec imam najvise ovlasti?

sta tocno trebam prepraviti u tg782i jer vec imam SuperUser ovlasti u njemu (to sam napravio s wizardom s onog UK-foruma setup_wizard_r7.203_mh_v1.14)

iz st780 di radi voip s Administratorom s najvisim ovlastima
add name=administrator password=_CYP_61762e0ccebb29cb0c685f08d4b972be role=Administrator hash2=7071e75b5e836dc74476102edb965d3c deflocadmin=enabled
add name=user password=_CYP_4a7d1ed414474e4033ac29ccb8653d9b role=PowerUser hash2=ce58066deec36ebdfb83c66911a3b295 defuser=enabled
add name=factupg password=_CYP_5b2f7b7c25d6f1814e8f48fd4761b442 role=Fact_upgrade hash2=b1bb855fd537b3b8bcf0bf34083f3cc1 descr="Common user for performing factory upgrade"
add name=tech password=_CYP_7c4b4c4b3bc1611cdca4c1dba3127765 role=TechnicalSupport hash2=45575c572a855cb294ceeb3506a64cfa defremadmin=enabled

iz tg782 di ne radi voip s SuperUserom s najvisim ovlastima
add name=CP1114NT2JJ password=_CYP_0a060f93989f737eeac4dd4eb8a78b46 role=SuperUser hash2=493e57c0ceb37e42107990c685dd7f01 crypt=TPM3/uPSd/MLE lm=_ENC_F03D0910D6C3B2CB103114AB925B673C7B4F33E9A1BCDFA61BF8A2BB3F46F465 ntlm=_ENC_88AD37500D96DE40A89EF2AB9DE4BBAB9A3A55B972416EACA87E840C1D5B61E1 defuser=enabled
add name=tech password=_CYP_0a060f93989f737eeac4dd4eb8a78b46 role=TechnicalSupport hash2=aac12a038c9db1459f89dd13b24304f5 crypt=KHchDM0NmKu9w lm=_ENC_F03D0910D6C3B2CB103114AB925B673C7B4F33E9A1BCDFA61BF8A2BB3F46F465 ntlm=_ENC_88AD37500D96DE40A89EF2AB9DE4BBAB9A3A55B972416EACA87E840C1D5B61E1 defremadmin=enabled

ma htio bih nekako srediti bez novog routera prvo, onda kad sredim i skuzim kako radi, vratio bi ponovo da ne radi :)  pa da dobijem siemens SX763 u kojeg iste sekunde planiram upucat openwrt.
sam je pitanje da li tcom zeli dati router novi ako vidi da je na tg782 instaliran drugi soft (claro) a nemam tcomov da vratim

imas li ti mozda od svoga tg782 user.ini prepravljeni pa da sam promijenim osnovno jer mislim da ce s st780 na tg782 ici jos teze :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 7.10.2013 23:23 (fpopic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
T com nece znat da je upucan drugi fw jer tobse ne provjerava, sam se dode kod korianika pogleda da neradi voip lampica zove nasq kontakt sluzba, kazu da ne vide ruter u acsu ibdobijes novi.

No treba ti konfig od tg782i jer ima neki razlika.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

jel mi mozes uploadati ako ti imas od svoga koji je nariktan ili obicni pa da ga riktam polako ?
ja se sjecam da sam ovaj soft imao u routeru ali bio sam glup i izbriso sam 99% config koji cu probat nekako vratiti

-------------TCOM-----------------
Product Name:    TG782
Serial Number:    CPXXXXXXX
Software Release:    8.6.Q.3
Software Variant:    CU
Boot Loader Version:    1.1.1
Product Code:    3657812C
Board Name:    CANT-W
-------------------------------------

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.10.2013 14:37 (fpopic).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
Ovako posalji mi factory config iz svog rutera na claro fw-u link na pp, pa cu ti ja preuredit dio, da ti uopce radi a onda postavke za SIP lako puknes unutar sucelja.
Živi život kao da ti je svaki dan zadnji dan!
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

evo poslao sam

http://www.tl-wr703n.blogspot.com
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Moze li se adresa za pristup routeru nekako vratiti na 192.168.1.1 nakon flashanja?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Ako ti ne radi laksi nacin preko weba ( Home > Home Network > Interfaces > LocalNetwork pa configure)

Telnetiraj se na ruter i dodaj:

:ip ipadd intf=LocalNetwork addr=192.168.1.1/24 addroute=enabled
:ip ipconfig addr=192.168.1.1 preferred=enabled primary=enabled
:service system ipadd name=HTTP ip=192.168.1.0/24
:service system ipadd name=FTP ip=192.168.1.0/24
:service system ipadd name=TELNET ip=192.168.1.0/24
:saveall
Kasnije kad vidis da ti sve radi i smatras da ti LocalNetwork netreba vise 10.0.0.138 mozes je izbrisat.

:ip ipdelete addr=10.0.0.138
Meni se rebootao nakon ove naredbe, ali je prilikom restarta ipak nestala adresa sa sucelja.

10 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
Jel bi ti bio bed kad bi malo to potanko objasnio nisam bas sa kompom na ti ali se ucim
16 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Vidi ovdje, i slijedi postupak...

 

 

12 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

napraviti acc na youtubeu, izraditi tutorial, urediti video i još ga uploadati. što reći nego jedan veliiiiki {#}

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Samo jedna napomena. Ako vam, kao meni nakon ubacivanja DMAX firmware-a ne prihvaća T-comov password probajte slijedeće:

user: serijski broj, desno od Modem Access Code SN: ***********   bez zagrada i znakova u zagradi) npr. SN:CP104NT39P(9B) user:CP104NT39P

password: isti kao user

In vino veritas ! Omnia mea mecum porto ! Alea iacta est !
Poruka je uređivana zadnji put čet 7.11.2013 13:11 (sljaka).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

rješeno hvala na pomoči sad čemo vidit kako če se ponašat, jer mi je znao nakon nekog vremena prebacit se na adresu 10.0.0.138 i onda mi neradi net, sad ču vidit oče se šta blesirat kad nema te adrese

10 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

subi91...

 

Evo, ako mi možeš poslati t-com fw za TG782i.....

 

Sada sam se prvi put logirao na BUG forum, pa ne znam kako da Ti se direktno javim, no nadam se da ćeš vidjeti ovo...

 

Ili neka mi netko savjetuje kako poslati e-mail registriranom korisniku...

 

Hvala svima unaprijed!

 

Goran

14 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Ima li tko originalan t-com fw da vratim ? Nakon instaliravanja ovoga izgubio sam VOIP.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Još jedno pitanje, osim što se mjenjanjem firmwarea gubi garancija, ima li još kakvih posljedica ? Točnije zanima me jel ta radnja ilegalna, zabranjena zakonom

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Jel se može tg782i postaviti u repeater mod? 

Pretpostavljam da na orig.fw neide, gledam ni dd-wrt ne podržava.

Jel ima koji alternativni fw da podržava?

 

hvala

[URL="http://goo.gl/KpG4TT"]ANKETA[/URL] o kineskim mobitelima i [URL="http://goo.gl/xLCF5F"]REZULTATI[/URL] ankete
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
vlovrec kaže...

Jel se može tg782i postaviti u repeater mod? 

Pretpostavljam da na orig.fw neide, gledam ni dd-wrt ne podržava.

Jel ima koji alternativni fw da podržava?

 

hvala

ovo i mene zanima, konkretno wireless repeater mode. spojio bi ovakva dva modema bezicno (prvi spojen na net) pa da pokriju vecu povrsinu signalom.

totus mundus agit histrionem
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice