[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

poruka: 84
|
čitano: 87.967
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Zanima me koji bugovi postoje na default verziji firmware-a?

Origin: Titanium_HR
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

skinuo sam potrebne fajlove ali kada pokrenem upgrade tool izbaci mi pogrešku da nije pronađen menu.xml

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Kako stoji situacija sa ovim routerom?
Dali je u zadnje vrijeme izbacen neki novi FW, ili čak DD-WRT ili OpenWRT? Tomato FW?

I don't care that they stole my idea . . I care that they don't have any of their own. — Nikola Tesla
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Ime li netko user.ini od DMAX-ovog firmware-a na kojem rad IPTV(MaxTV) ?

Verzija:8.2.4B

Hvala unaprjed.

 

Ako nekom treba dat cu mu svoj user.ini sa popravljenim cfgom da rade 3 LAN-a + 4 MaxTV na DMAX-ovom firmware-u 8.2.4.B.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.5.2014 10:47 (WalterWolf).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
shell kaže...

Ako ti ne radi laksi nacin preko weba ( Home > Home Network > Interfaces > LocalNetwork pa configure)

Telnetiraj se na ruter i dodaj:

:ip ipadd intf=LocalNetwork addr=192.168.1.1/24 addroute=enabled
:ip ipconfig addr=192.168.1.1 preferred=enabled primary=enabled
:service system ipadd name=HTTP ip=192.168.1.0/24
:service system ipadd name=FTP ip=192.168.1.0/24
:service system ipadd name=TELNET ip=192.168.1.0/24
:saveall
Kasnije kad vidis da ti sve radi i smatras da ti LocalNetwork netreba vise 10.0.0.138 mozes je izbrisat.

:ip ipdelete addr=10.0.0.138
Meni se rebootao nakon ove naredbe, ali je prilikom restarta ipak nestala adresa sa sucelja.

 

shell kaže...

Vidi ovdje, i slijedi postupak...

 

 

Za service system javlja da je uknown command...i tu sam zapeo :S. Namjestio sam lokalnu ip adresu na 192.68.1.100, stavio ju da je preferred ali eto..dalje ništa...treba mi taj ruter samo kao wifi..znači ko neki switch.

 

EDIT: Našao sam problem. Beta verzija puttya je bila u pitanju...znači ako itko bude imao isti problem nek proba starije verzije programa.

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 14:19 (SolidSnakeCRO).
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

isprike što ovako staru temu ponovno započinjem...:)

dakle ako postoji još koji klošar ko ja da nema love za dobar ruter pa je zapeo na ovom, ovdje se moze naci novi firmware za tg782 :)

http://download.modem-help.co.uk/mfcs-A/Alcatel/Modems/TG782/v1/ :)

dakle treba vam i wizard i firmware r8.c.d koji je izašao ove godine u travnju :)

nakon updejta obvezno napraviti full reset preko tipke u rupici uz usb utor na routeru :)

tad se otvori na kompu browser prozor u kojem namještate sve postavke, samo oni najnepismeniji neće uspjet, stvarno je lako za sljedit korake :)

vpi/vci postavite na 0.33... inače ne ide online :)

ovaj tut na yt je zapravo za tg782t al princip je isti :)

EDIT: ja sam mjenjao firmware jer sam imao problema sa kompovima na wlanu.... nadam se da će ovo popravit stanje

 

Glasajjte kolko je oovo od pomoći tek tolko da znam da neko još prati ove firmware releasove :)

3 Pomoglo mi je!
1 Svejedno mi je!
0 Glupost ziva! kome ovo treba?
Poruka je uređivana zadnji put čet 24.7.2014 16:47 (durzek).
Moj PC  
1 0 hvala 2
10 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Molim pomoć

Imam ovaj ruter t-com, maxtv preko njega internet i tv rade savrseno ali...

 

Imam Playstation 4 i NAT mi je type 3, stalno me baca van iz igre...kako bi otvorio NAT?

Pokusavao sam se spojit i zicno no i dalje je type 3...

Pomozite, please! 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
durzek kaže...

isprike što ovako staru temu ponovno započinjem...:)

dakle ako postoji još koji klošar ko ja da nema love za dobar ruter pa je zapeo na ovom, ovdje se moze naci novi firmware za tg782 :)

http://download.modem-help.co.uk/mfcs-A/Alcatel/Modems/TG782/v1/ :)

dakle treba vam i wizard i firmware r8.c.d koji je izašao ove godine u travnju :)

nakon updejta obvezno napraviti full reset preko tipke u rupici uz usb utor na routeru :)

tad se otvori na kompu browser prozor u kojem namještate sve postavke, samo oni najnepismeniji neće uspjet, stvarno je lako za sljedit korake :)

vpi/vci postavite na 0.33... inače ne ide online :)

ovaj tut na yt je zapravo za tg782t al princip je isti :)

EDIT: ja sam mjenjao firmware jer sam imao problema sa kompovima na wlanu.... nadam se da će ovo popravit stanje

 

Glasajjte kolko je oovo od pomoći tek tolko da znam da neko još prati ove firmware releasove :)

Hoce li biti problema s IMS/VoIP-om?

 

Imam taj router (t-com firmware) ali nedavno sam presao na Iskon i dobio sam neki Enkom router, no, htio bih sada na ovaj svoj tg782 staviti "sluzbeni firmware" i prebaciti si Iskon uslugu na "bridge mode" kako bih dobio username/pass, a upisao bih to na tg782 kojeg planiram spojiti na Enkomov lan port  (prisiljen sam imati Enkoma jbg)

 

Uglavnom, zanima me hoce li raditi normalno IMS i koje su sve razlike u odnosu na "t-com firmware"

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 4.8.2014 5:13 (lovac82).
11 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
durzek kaže...

isprike što ovako staru temu ponovno započinjem...:)

dakle ako postoji još koji klošar ko ja da nema love za dobar ruter pa je zapeo na ovom, ovdje se moze naci novi firmware za tg782 :)

http://download.modem-help.co.uk/mfcs-A/Alcatel/Modems/TG782/v1/ :)

dakle treba vam i wizard i firmware r8.c.d koji je izašao ove godine u travnju :)

nakon updejta obvezno napraviti full reset preko tipke u rupici uz usb utor na routeru :)

tad se otvori na kompu browser prozor u kojem namještate sve postavke, samo oni najnepismeniji neće uspjet, stvarno je lako za sljedit korake :)

vpi/vci postavite na 0.33... inače ne ide online :)

ovaj tut na yt je zapravo za tg782t al princip je isti :)

EDIT: ja sam mjenjao firmware jer sam imao problema sa kompovima na wlanu.... nadam se da će ovo popravit stanje

 

Glasajjte kolko je oovo od pomoći tek tolko da znam da neko još prati ove firmware releasove :)


Da li nakon ažuriranja na najnoviju verziju softvera radi MaxTV, odnosno da li se može poštimati LAN port3 ili port4 da radi MaxTV?

LP

15 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
mladimatija kaže...
durzek kaže...

isprike što ovako staru temu ponovno započinjem...:)

dakle ako postoji još koji klošar ko ja da nema love za dobar ruter pa je zapeo na ovom, ovdje se moze naci novi firmware za tg782 :)

http://download.modem-help.co.uk/mfcs-A/Alcatel/Modems/TG782/v1/ :)

dakle treba vam i wizard i firmware r8.c.d koji je izašao ove godine u travnju :)

nakon updejta obvezno napraviti full reset preko tipke u rupici uz usb utor na routeru :)

tad se otvori na kompu browser prozor u kojem namještate sve postavke, samo oni najnepismeniji neće uspjet, stvarno je lako za sljedit korake :)

vpi/vci postavite na 0.33... inače ne ide online :)

ovaj tut na yt je zapravo za tg782t al princip je isti :)

EDIT: ja sam mjenjao firmware jer sam imao problema sa kompovima na wlanu.... nadam se da će ovo popravit stanje

 

Glasajjte kolko je oovo od pomoći tek tolko da znam da neko još prati ove firmware releasove :)


Da li nakon ažuriranja na najnoviju verziju softvera radi MaxTV, odnosno da li se može poštimati LAN port3 ili port4 da radi MaxTV?

LP

To mozes uvijek napraviti (imas negdje na PC ekspert forumu), nemam Max TV pa ne mogu govoriti iz prve ruke ali ono sto mogu:

 

- IMS/VOIP radi

- mozes router spojiti na drugi koji radi u bridge mode-u

- mozes otvarati portove (uvjet je da moras napraviti staticku lokalnu IP na racunalu, ostalim laptopima/mobitelima samo dodijelis DCHP adresu)

- mozes promijeniti IP routera ali ne radi preko web interface-a ali zato radi preko telneta

 

To sve radi bez obzira bio ti TG782i u routing modu ili bridge modu

 

BTW root usera isto tako mozes dobiti na vrlo jednostavan nacin

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
11 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Molim lijepo ako netko zna gdje da skinem instalacioni cd za ovaj router THOMSON TG782i.

Puno hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Bok svima.

Pojavio mi se problem, ne mogu se više spojiti na router s administratorskom šifrom, pokušavao sam i neke defaultne za slučaj da je to u pitanju, ali ništa. Jel zna netko o čemu se radi, da nije t-com nešto prtljao po tome?

LP

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Nakon upgradea na verziju r8.c.d nisam dobio ništa. I dalje su portovi 3 i 4 nedostupni za internet, nemam MaxTV da provjerim dali su dostupni za IPTV.

 

No izgleda da je Upgrade Wizard sačuvao staru t-com konfiguraciju pa istu automatski vratio nazad nakon upgrejda, tako da je sve ostalo po starom. I čini se kako mi ta konfiguracija i dalje pravi probleme sa svim mogućim postavkama, primjer; niti jedan Setup iz Taska ne mogu pokrenuti, dobivam poruku Warning: Running Easy Setup is not possible. There are no templates present.

IP nije promjenjen, ostao je 192.168.1.1, pristupni podaci su ostali isti itd... tako da sam siguran da je konfiguracijska datoteka vraćena nazad. 

 

Kako mu reći da ne uvozi stari conf. datoteku prilikom upgradea? 

 

Edit:

Možda bih resetom konfiguracije dobio potpuno novu blank konfiguraciju (Reset My Thomson Gateway u Thomson Gateway/Configuration), ako da onda bi možda to bilo rješenje za izbjegavanje starog configa na upgrejdu.

 

Edit 2:

Tko nema u glavi ima u nogama. Zaboravih Reset nakon upgrejda. :)

E sad postoji problem telefona, ne radi IMS!

 

 

Na kraju svega da remiziram.

Pozitivna stavka:

Ono što sam htio to sam i dobio, a to je da sam na lokalnoj mreži na FTP/NFS serverima podigao prijenos sa 1-2 mb/s na 10 mb/s sa novim FW-om.

 

Negativna stavka:

Zbog problema sa telefonom (IMS) morao sam na novi FW vratiti stari conf file na kojem telefon radio. Znači sve je u konfiguracijskoj datoteci što se toga tiče.

Pošto imam sačuvanu staru konfig datoteku pokušao sam cijelu Voice.ini sekciju (tu su ujedno i pristupni podaci za IMS) staviti u novi konfiguracijski fajl no nažalost opet ne radi. Ima netko ideju kako da proradi, što da kopiram iz starog u novi conf fajl?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 28.12.2014 15:31 (Ram).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Ima netko originalan T-Com firmware mozda?

Edit: Ne treba vise, uzeo sam novi router.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 21.2.2015 19:16 (0x4c756b61).
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

imam thomson tg782i i trebao bih spojiti telefon na njega.

 

http://www.bug.hr/_cache/9904cc241a658752493e405d7a07146b.jpg

 

htio sam kupiti onaj razdjelnik (gdje se spajaju telefon, modem i linija), a prodavac u trgovini mi je rekao da se to vise ne moze naruciti, vec da modemi vec imaju taj razdjelnik u sebi. pokusao sam onda spojiti direktno liniju na modem i telefon na modem, ali i dalje ne radi. sad mene zanima da li uopce taj model modema ima razdjelnik u sebi i kako da to sve spojim?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

ima mozda netko link za novi cisti firmware? posto ne rade linkovi u prethodnim porukama.

 

hvala

Ohne Audi geht es nicht..
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Trazim trazim ali nikako da nadjem... :)

Jeli ima tko DMAX 8.2.4.B firmware za ovu kantu. (tg782i)

Zahvaljujem!

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
15 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
shell kaže...

 

Pozdrav!

Dal netko ima noviji link za firmware od navedenoga?

Koji god link probam ne radi zbog toga sto je modem-help.co.uk stranica otisla u zaborav :-(

Hvala!

 

EDIT:

 

Riješeno!

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.4.2016 15:37 (icanic).
14 godina
neaktivan
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

da li vam puca router kad opteretite mrežu preko wifi-a
znači skidam 5 min i pukne net
i tako malo malo
koji vrag 
njih sam zvao resetriali router i dalje isto

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Jel zna netko da li postoji i gdje se može naći noviji FW od 8.2.4.B?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
[TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova

Dali ima tko original T-Com software za taj modem?

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
13 godina
neaktivan
offline
Re: [TUTORIAL] Thomson TG782i Quick Fix Bugova
Nofak kaže...

 

Dobio sam ovaj ruter prije 1 tj posto mi je novi speedport type ci izgorio.

Mene zanima sad:

1.Di gledam parametre na ovom ruteru(uspio se spojit kao admin)

2.Di vidim koji imam fw verziju i koja je ova iz ovog linka gore?Jel to najnovija?

3.Kakav je ruter oni koji ga imaju? 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice