Lenovo L220x ili Samsung 245B

poruka: 17
|
čitano: 5.376
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Lenovo L220x vs Samsung 245B
Koji od ova dva monitora uzeti ?
Znam da 245B dolazi s TN matricom i znam sve njene nedostatke (sada imam 226 BW i treba mi tih 150 točaka razlike po vertikali - veća radna površina je u principu jedini razlog prelaska na veći monitor). Nisam neki profesionalac pa me gluposti poput kuteva gledanja ne zanimaju jer je monitor ispred mene na stolu i ne gledam ga izkosa, također ga ne koristim za svakodnevno gledanje filmova i igrice nego za svakodnevni rad.
Pivotiranje, USB priključci  i mogućnosti podešavanja kod L220X su pojedinosti bez kojih mogu živjeti.
Zanima me da li DOT pitch od 0.24 kod Lenova može praviti probleme tj. kolika je razlika u ta 2 inča i da li to može prevagnuti u korist Samsunga ili je S-PVA matrica toliko kvalitetnija (gledajući oštrinu i preciznost boja) pa da se uzme Lenovo !?
Da li je netko ova dva monitora vidio u živo i radio na njima ?
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Lenovo L220x vs Samsung 245B

Oba smo monitora nahvalili u Bugu.

 

L220x je izvrstan u svakom pogledu sto se tice prikaza slike, ergonomije i izvedbe postolja - jedino na sto smo upozorili ljude jest cinjenica da se ipak radi o 22" monitoru rezolucije 1920x1200... nije rijec o tome da je slika neostra, naprotiv, nego bi to nekima moglo biti malo presitno za ugodan rad.

 

S druge strane, slika koju daje Samsungov 245B kaska za L220x po pitanju prikaza boje (tonski prijelazi nisu tako precizni kao kod L220x), ali je svejedno rijec o dobrom 24" monitoru kada se pogleda njegova cijena (3.990 kn) - da je toliko losiji od nekih drugih 24" monitora koji su skuplji po 1.500 i vise kuna, nije. Kome treba prvenstveno velika dijagonala i velik ekranski prostor, a ne pati na apsolutnu vjernost boja i prijelaza, moze ga slobodno kupiti i biti ce zadovoljan...

 

 


you don't have to be crazy to work here, but it helps
16 godina
neaktivan
offline
Lenovo L220x ili Samsung 245B

Lenovo je manji i jeftiniji, a ako ti je važna dijagonala uzmi Samsunaga bar si  tako napisao, ne znam zašto bi ih više uspoređivali, Lenovo je kvalitetniji, bolji prikaz, a što se rezolucije tiče kod prijenosnika je već odavno velika rez. u odnosu na veličinu ekrana, pa se niko ne žali na neugodan rad, navikneš se. U zadnjem VIDI-u su dali najbolju ocijenu za Lenovo sto su ikad dali za jedan monitor, misllim da ti više ne treba, a u BUG-u je bio izvan konkurencije...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Lenovo L220x vs Samsung 245B

E ovo ja zovem odgovorom, svaka čast !

16 godina
offline
Lenovo L220x ili Samsung 245B

JA posjedujem HP LP2065 4:3 format.

posebnost moga monitora je u tome sto koristi S-IPS panel, razmak piksela je 0.25mm i koristim ga vise za rad s office i CAD, dok u igrama dobro izgleda kao i filmovi.

 

RAzlika izmedu ova dva modela je u ovome

 

Lenovo L220x   S-PVA (Samsung panel) 0.246mm, 178/178 stup. kut vidljivosti, 1.67 mil boja

Samsung 245B  TN panel                        0.270mm  160/160 stup. kut vidljivosti, 1.62 mil boja

 

Ako radis s fotografijama, pravom bojom, i bolji pregled kroz cijeli ekran bolje koristi LEnovo...

TB paneli su samo brze matrice koje imaju slabiju boju i los vidljivi kut...uglavnom za igru akcionog tipa.

 

Lenovo je najbolji, Jeftiniji Eizo!!!


Nije mi rodendan danas!!
16 godina
offline
RE: Lenovo L220x vs Samsung 245B

Imam Lenovo L220x. Kupio sam ga zbog kombinacije veće rezolucije i manje dijagonale.  Nažalost,  zbog brojnih pohvala, a jedan od krivaca je i Bug, kupio sam ga na neviđeno. Monitor me razočarao kvalitetom slike. Slika preko DVI je zrnata kao na monitorima spojenim analogno (probao sam na više računala i sa raznim  kabelima).  Dok  gledam  u  ekran,  osjećam  da  mi  je  nešto  čudno  sa  slikom,  i  kad  se  približim  vidim  da  slika  nije  oštra!  Moram  i  priznati  da  sam  vrlo,  vrlo,  osjetljiv  na  kvalitetu  slike,

tako    da  možda  nekom  drugom  takve  'sitince' ne bi smetale (ima ljudi koje ne vide razliku u kvaliteti slike kad se monitor spoji preko DVI i VGA, šta im ja tu mogu).

Imam još i Eizo FlexScan L767 (19inch), star skoro 5 godina, te Philips Brilliance 200WP (20inch wide). Lenovo im nije ni blizu kvalitetom slike! Ni blizu!. A vidio sam  i dosta  raznih monitora: na poslu imamo DELL,  Xerox, Sony, Samsung, LG, Hyundai (od 15" do 24"). Ne izgledaju dobri kao Eizo ili Philips tako da sam se odlučio uzeti L220x. Kakva pogreška!  Ne  kupujte  bez  da  probate!

16 godina
offline
RE: Lenovo L220x vs Samsung 245B
shkval kaže...

Imam još i Eizo FlexScan L767 (19inch), star skoro 5 godina, te Philips Brilliance 200WP (20inch wide). Lenovo im nije ni blizu kvalitetom slike! Ni blizu!. A vidio sam  i dosta  raznih monitora: na poslu imamo DELL,  Xerox, Sony, Samsung, LG, Hyundai (od 15" do 24"). Ne izgledaju dobri kao Eizo ili Philips tako da sam se odlučio uzeti L220x. Kakva pogreška!  Ne  kupujte  bez  da  probate!


Ako je kupljen normalno, sa garancijom, otkupljujem odmah za 70% cijene ;)

16 godina
offline
RE: Lenovo L220x vs Samsung 245B

Kupljen je normalno, ima garanciju,  star  tjedan  dana,  korišten  minimalno  jer  me  slika nervira  i  ide za 2900kn, (dakle nekih 300-350kn jeftinije od novoga).  Ponuda  vrijedi  za  sve  u  Splitu  ili  okolici  jer  mi  se  ne  da slati poštom (kutiju imam, ali sam bacio pola stiropora).  Svi  koji  to  žele  mogu  mi  se  javiti  da  ga  pogledaju  PRIJE  nego  što  se odluče  kupiti.

16 godina
offline
RE: Lenovo L220x vs Samsung 245B

shkval, reklamiraj monitor - u Bugu imamo Eizo L767 i slika na L220x je puuuuno bolja od Eiza.

 

Inace, da se nisi zeznuo pa stavio 1680x1050 bez razmisljanja? Ono, 22" monitori su u pravilu 1680x1050, ali ovo je 1920x1200? Ne bi bilo nista cudno, jedan Bugovac svom ThinkPadu ima podeseno da mu se drugi monitor automatski prebacuje na 1680x1050 kad je dockan, pa je za L220x uzviknuo "koje sranje!" dok nije shvatio da je user error ;)


you don't have to be crazy to work here, but it helps
16 godina
offline
RE: Lenovo L220x vs Samsung 245B

Rezolucija je 1920×1200. Ali evo nađoh kolegu kojemu mu je slika i više nego super. Izgleda da mi ove godine vino nije dobro izašlo...

Poruka je uređivana zadnji put čet 20.3.2008 11:58 (shkval).
16 godina
neaktivan
offline
Lenovo L220x ili Samsung 245B

Kako se ponaša u igrama ovaj monitor?

 
0 0 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Lenovo L220x ili Samsung 245B

Ovako zanima me ovaj Lenovo jer ga svi hvale i sad par pitanja uvezi njega:

 

Dali je dobar za rad u photoshopu,corelu itd? Dalje kakav je sa igrama i filmovima? znači ono FPS i RTS primarno dali ima kakvog čudnog ponašanja.

I sad dali ako se na njemu u igrama rezoluciju stavi nižu od 1920x1200 oće li slika bit jako loša ili je to neprimjetno? Jer ono vrtit igre u 1920x1200 i to u ugodnim fps mislim da nemože.

Ajde da mi odgovorite na ta pitanja jer kupovat ću novu konfiguraciju na ljeto ali sad bi uzeo monitor a ovaj lenovo mi se čini jako kvalitetno i s obzirom da monitor neću mjenjat u bliskoj budućnosti želim kupit nešto što će mi trajat.

E i još jedna stvar ja ću ga naručit jer nisam iz ZG pa bi vas molio da mi pomognete oko ove dileme jer nažalost neću imat prilike vidjet monitor dok nedođe k meni.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Lenovo L220x ili Samsung 245B

 

Evo ja sam jučer prešao demo od igre Tomb Raider Anniversary na svom Samsungu 245B. Igra podržava 1920x1200 Smijeh Potpuno novi doživljaj igranja.

 

Lenovo valjda ima bolju matricu, ali 2 incha su 2 incha. To je kao da biraš između BMW 3-ce i 5-ice, a ti se dvoumiš jer 3-ca ima 3,27 metara kraći put koćenja... jebeš to. Vjernost boja? Vertikalni kut? Haha... pa 99% ljudi će biti prezadovoljno bilo kojim od ova dva monitora. A Samsung je 2 incha veći...

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Lenovo L220x ili Samsung 245B
Šime kaže...

 

 To je kao da biraš između BMW 3-ce i 5-ice, a ti se dvoumiš jer 3-ca ima 3,27 metara kraći put koćenja

 

 Ufff, taj šugavi samsung u ovoj prici ne može biti BMW, eventualno neki kineski poluproizvod.

Lenovo je puno bolji, onaj tko tvrdi drugacije...ne zna ništa o lcd-ima.

P35 DS3P, E6700, 2x1Gb ZuperTalent C4 OC, Club3D 8800GT, barica 320GB+500GB, Raidmax Scorpio big tower, SilverStone Strider ST75F, BenQ FP93GX, Canon pixma 4300


______________________________
Prodajem: Corsair Dominator 2x1GB kit PC6400, 4-4-4-12, SLI, EPP, 4g+ garancije...info na pp.
16 godina
protjeran
offline
Lenovo L220x ili Samsung 245B

Ma ljudi nisam izdržo pa sam danas nazvo vemil i pito dali imaju koji lenovo L220x i vidi još jedan im ostao, odmah ga rezervirao i sutra idem po njega. Šta mogu, jako sam napaljen na taj monitor. SmijehSmijeh

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Lenovo L220x ili Samsung 245B
Slazem se da je Lenovo neusporedivo bolji bo kvaliteti slike (ipak se tu radi o razlicitim matricama) no ako je velicina ono sto vam je bitno bilo za potrebe posla ili za gledanje filmova sami je vrijedan razmatranja.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Lenovo L220x vs Samsung 245B

PRVO POGLEDATI PA KUPITI zbog prevelikih hvalospijeva časopisa. dobar jest, ali tvrdnja da kontrast nikada necete odvrnuti do kraja, malo je pretjerana.... mislim stvarno....

Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2008 15:26 (minimini).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice