Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 20.394
|
čitano: 4.841.785
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...
mrsmith kaže...

Dobro si prošao naravno :) za 2 godine star monitor bez jamstva. A ja ću prodati za 20 eura više s punom garancijom i valjda 50 sati igranja na njemu.

 Moj monitor je imao 3 godine jamstva, znači jedna godina je ostala kupcu i orig. račun.Sretno.

Da, imaš pravo, 3 godine jamstva su - sad vidim na računu da piše 36mj :)

It is always darkest just before the dawn.
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Ako imaš vremena odnosno strpljenja moguće da dobiješ više. Iskreno ti želim .I zaboravio sam reći tada je u dućanu novi bio oko 280€.

Poruka je uređivana zadnji put uto 20.8.2024 13:12 (ghibli7).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...

Ako imaš vremenu odnosno strpljenja moguće da dobiješ više. Iskreno ti želim .I zaboravio sam reći tada je u dućanu novi bio oko 280€.

Riješio već s kolegom s foruma za 160e :) Nije mi neka frka oko toga se zamarati za 20-30e

It is always darkest just before the dawn.
4 godine
offline
Koji monitor kupiti

Ja baš gledam taj G27Q da bi uzeo. Jel to ok monitor? Jel postoji nešto bolje za sličnu lovu? Vidim da je u HG spotu 240 eura.

 
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Može netko reći nešto oko ovog monitora.. LG UltraGear 27GP850P.. Kakva je kvaliteta izrade, jel kvcrka plastika i slično. Kontrast je li ok u usporedbi sa ips panelima. I jel ima kakva bolja alternativa za te novce.
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zeppelin Graf kaže...

Ja baš gledam taj G27Q da bi uzeo. Jel to ok monitor? Jel postoji nešto bolje za sličnu lovu? Vidim da je u HG spotu 240 eura.

 Meni je bio jako dobar 2K IPS monitor.Po meni best buy ispod 250 eura a po reviewu na Rtingsu i jače .

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 18:25 (ghibli7).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Imao sam taj g27q, adapter mu je zujao doslovno dok je monitor bio isključen odnosno u standbyu. Jel to normalno kod svih ili ne, ne znam. Ali je iritantno jel se jednostavno čuje..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...
Imao sam taj g27q, adapter mu je zujao doslovno dok je monitor bio isključen odnosno u standbyu. Jel to normalno kod svih ili ne, ne znam. Ali je iritantno jel se jednostavno čuje..

 A vjerojatno nisi imao sreće,mogao si ga vratiti(vjerojatno jesi) i tražiti u drugom shopu drugi primjerak.Sa tim monitorom nisam imao baš nikakvih problema,čak je i backlight bleeding bio minimalan gore u desnom kutu a znamo da je to lutrija kod IPS monitora.

 

 Što se tiče ovog LG UltraGear 27GP850P monitora po recenziji na Rtingsu ima očajan kontrast(807:1).Znamo da IPS monitori imaju loš kontrast max.(1200:1) ali ovaj je ovako opisan "Contrast is disappointing, and blacks look gray in a dark room. It doesn't have a local dimming feature for enhancement."

 Ali svi znamo da prave crne boje na IPSu nema,iako na većini tih monitora ima mogućnosti lokalnog zatamnjivanja što donekle popravlja sliku.Netko će preporučiti taj monitor bez obzira na tu manu,a mana je to kod svih IPSa više ili manje.

 Njegovi konkurenti po specifikacijama su malo skuplji Gigabyte M27Q i Dell G2724D.Moja preporuka je da naručiš preko weba isprobaš vidiš jeli ti paše a ako ne lijepo vratiš.

 Na Rtings.com imaš vrlo detaljne karakteristike svih ovih monitora i usporedbe istih pa pogledaj možda ti to pomogne u odabiru.

Poruka je uređivana zadnji put pet 23.8.2024 23:25 (ghibli7).
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Hvala na odgovoru, to sam i mislio da je baš tako sve al eto zanimalo me više subjektivno neko tko možda ima taj model. Taj g27q je odličan, ne mogu reći. Jedino eto taj problem sa whine coil na adapteru. Kod toga g27q nisam uopće imao backlight bleeda. Kvaliteta izrade je bila sasvim dobra. Imao je i zvučnike. Nemam pojma, ići ću na va matricu ovaj puta, igre uopće ne igram tako da mi taj va bi onda trebao odgovarati, primjera aoc agon ag275qxn..
Što nose vjetrovi sudbine nitko ne može znati.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.8.2024 9:55 (sage).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
sage kaže...
Hvala na odgovoru, to sam i mislio da je baš tako sve al eto zanimalo me više subjektivno neko tko možda ima taj model. Taj g27q je odličan, ne mogu reći. Jedino eto taj problem sa whine coil na adapteru. Kod toga g27q nisam uopće imao backlight bleeda. Kvaliteta izrade je bila sasvim dobra. Imao je i zvučnike. Nemam pojma, ići ću na va matricu ovaj puta, igre uopće ne igram tako da mi taj va bi onda trebao odgovarati, primjera aoc agon ag275qxn..

 Vjerujem da su neki VA monitori danas dosta bolji od IPS konkurencije što se tiče slike,tako da nemam ovog što imam napravio bih slično kao i ti,odnosno išao na VA opciju jer i ja nisam neki igrač.

4 godine
offline
Koji monitor kupiti

Jel bi radije LG 27GP850P-B ili Gigabyte G27Q-EK, s time da je Gigabyte jeftiniji?

 
2 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Zeppelin Graf kaže...

Jel bi radije LG 27GP850P-B ili Gigabyte G27Q-EK, s time da je Gigabyte jeftiniji?

 G27Q-EK svakako.

2 godine
offline
Koji monitor kupiti

Kada ćemo konačno dobiti monitore s više od 2000 zona? Nevjerojatno mi je da još nitko nije napravio monitore od 27 inča ili većih s preko 2000 mini LED zona. Moj MacBook od 16 inča ima 2554 zone, dok je koliko sam uspio vidjeti, maksimum na vanjskom monitoru oko 1152 zone za 27-inčne modele i veće.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Trilogija kaže...

Kada ćemo konačno dobiti monitore s više od 2000 zona? Nevjerojatno mi je da još nitko nije napravio monitore od 27 inča ili većih s preko 2000 mini LED zona. Moj MacBook od 16 inča ima 2554 zone, dok je koliko sam uspio vidjeti, maksimum na vanjskom monitoru oko 1152 zone za 27-inčne modele i veće.

I ja bih volio jednog dana vidjeti AMOLED display kakav imam na laptopu na nekom 4K monitoru od 32 inča.

2 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
ghibli7 kaže...

I ja bih volio jednog dana vidjeti AMOLED display kakav imam na laptopu na nekom 4K monitoru od 32 inča.

 Ako riješe problem burn-ina i prikaza teksta, odmah bih uzeo bilo koji OLED. Do tada OLED isključivo na televizoru za multimediju.

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Trilogija kaže...

 Ako riješe problem burn-ina i prikaza teksta, odmah bih uzeo bilo koji OLED. Do tada OLED isključivo na televizoru za multimediju.

Što se tiče burn-ina OLED monitor traži samo malo pažnje,podesiti zaslon na gašenje nakon 2-3 minute neaktivnosti,postaviti da se taskbar automatski povlači i držati se uputa proizvođača, raditi redovito OLED Care-Pixel cleaning kad te na to aplikacija upozori svakih 8 sati(možeš izabrati i kraći interval).

Kod nekih monitora se ta radnja odvija automatski htio ili ne.Što se tiče prikaza teksta već sam slao ovu fotku.

Moj monitor je 4K QD-OLED PG32UCDM(garancija na burn-in je 3 god.) i ovo je usporedba prikaza teksta sa 27 inčnim 4K IPS lijevo i OLED monitorom niže razlučivosti sa 110 PPI desno, vjerovatno 34 inčni OLED monitor šireg omjera stranica 3440x1440.

 

https://postimg.cc/Mv0gzFb2

Poruka je uređivana zadnji put uto 27.8.2024 7:29 (ghibli7).
3 godine
suspendiran
offline
Koji monitor kupiti

Test Oled monitora nakon 6mjeseci, veli zapekao je taskbar no nema veze ne smeta mu teska degradacija slike u skoro svemu sto dode da je to zapravo tesko smece od tehnologije s hrpom nedostataka!

Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Koji monitor kupiti

Mogao je upaliti automatsko skrivanje taskbara i problem riješen. Jedinio problem tih monitora je cijena.

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
suspendiran
offline
Koji monitor kupiti

kaj s zagrijavanjem i potrosnjom? to odjednom zanemarujemo ili? Taskbar-i u programima su svakodnevica za nekoga tko radi na Pc sto god da otvoris tako da od toga nemozes pobjeci niti ce te samo taj taskbar na desktopu spasiti da ne zapekne nesto drugo u nekom programu koji se koristi kao primarni!

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji monitor kupiti

Imam image retention od bugovog foruma i na ipsu ... dakle kupiti novi oled i nema problema. možda bolje da se samo odjavim s foruma...

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 1:16 (notloB).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...

Test Oled monitora nakon 6mjeseci, veli zapekao je taskbar no nema veze ne smeta mu teska degradacija slike u skoro svemu sto dode da je to zapravo tesko smece od tehnologije s hrpom nedostataka!

 Ako si pažljivo gledao video lik namjerno radi stvari koje dovode do burn-ina na QD-OLED monitoru.Naslov videa je "Namjerno izazivanje burn-ina na mom QD-OLED monitoru - 6-mjesečno ažuriranje" i posljedice toga nakon 3 i 6 mjeseci. 

 Radi po 8-9 sati dnevno bez prestanka samo sa statičkim aplikacijama kao Microsoft Office,Excell,Adobe Premiere i ostavlja zaslon aktivan po 2 sata dok se ne koristi,znači oupće ne dopušta monitoru odmor odnosno gašenje ekrana,ne skriva automatski taskbar kad se ne koristi itd.

 Sudeći po ovom što sam ja vidio posljedice 6 mjeseci nakon 1200-1500 sati neprestanog korištenja statičkih aplikacija po meni su skoro pa zanemarive.Ali budimo realni OLED monitor nije za uredski rad.

 Koristim AMOLED display na laptopu već skoro 3 godine koji je isti je kao i prvog dana,a već 4 mjeseci uživam i u 4K QD-OLED u i na 32 inčnom monitoru i  tom "smeću" od tehnologije kako si ga nazvao.

 Na kraju krajeva pored tolikog izbora drugih vrsta ekrana kao što su TN,VA,IPS,Mini LED razmislite koja će biti primarna namjena vašeg monitora a isto tako ne morate kupovati nešto u što niste sigurni ili sumnjate u kvalitetu.

 

 Edit:Preporučam da ispod videa pogledate komentare ljudi koji na svojim monitorima rade slične stvari,a kako neki od njih kažu i gore od toga.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 8:14 (ghibli7).
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
forumaš kaže...

Mogao je upaliti automatsko skrivanje taskbara i problem riješen. Jedinio problem tih monitora je cijena.

 Kolega,u videu je cilj namjerno izazivanje burn-ina.Slažem se da je cijena još uvijek paprena za ove monitore ali ne i problem.

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 8:03 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ima li tko miniled monitore i kakvi su naspram oleda ako može netko iznesti dojmove

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

Gledam piknut novi monitor a ne znam sta gledat... Prvo sam mislio na 1080p 240hz dok nisam vidio da slicno kosta onaj LG 1440p 165hz, i trenutno sam na 1660ti i vecinom peglam fps/sim racing na low postavkama.. pretpostavljam da vi svi budete preporucili 1440p ?

Uzel bi onog Della G2724D ali akcija vrijedi samo za diners... Sta drugo gledat da je 165hz+ ?

 

Edit: mjenjat cu grafu ali slj. generacija od nvidie ili amda tak da..

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 10:39 (hahhaajaads).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Pa ako ti je veličina od 24 ok 1080p je u redu, što da ne, ovisno što želiš. Ako bi veči monitor onda naravno da češ uzeti 27 2k

Sam si odaberi kolega

8 godina
offline
Koji monitor kupiti

koliko sam gledao monitori 16:9, 32'' su ili 2k (2560x1440) ili 4k (3840x2160)

sljedeće po veličini 34'' što me zanima je sve ultrawide.

ima li ikoji monitor da je 34'' dijagonala i 4k normal rezolucija, po mogućnosti OLED.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
HowYesN0 kaže...

koliko sam gledao monitori 16:9, 32'' su ili 2k (2560x1440) ili 4k (3840x2160)

sljedeće po veličini 34'' što me zanima je sve ultrawide.

ima li ikoji monitor da je 34'' dijagonala i 4k normal rezolucija, po mogućnosti OLED.

Nope, mislim da je doslovno 100% 34" monitora ultrawide. 4k je na 32" uglavnom.

It is always darkest just before the dawn.
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Pa ako ti je veličina od 24 ok 1080p je u redu, što da ne, ovisno što želiš. Ako bi veči monitor onda naravno da češ uzeti 27 2k

Sam si odaberi kolega

 Pa mislim, i je i nije, volio bi 27" zbog simracinga (zbog direct drivea sam dosta udaljen od monitora) a pak bi volio i 1080p zbog toga sta rijetko moram grafu mjenjat... Kak 1440p izgleda ak u igrama stavim 1080p ? Da eventualno produram sa ovom grafom do izlaska novih...

15 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
hahhaajaads kaže...

 Pa mislim, i je i nije, volio bi 27" zbog simracinga (zbog direct drivea sam dosta udaljen od monitora) a pak bi volio i 1080p zbog toga sta rijetko moram grafu mjenjat... Kak 1440p izgleda ak u igrama stavim 1080p ? Da eventualno produram sa ovom grafom do izlaska novih...

 27" 2K monitor ti je puno pametnija nadogradnja.Imaš dobrih 2K monitora za 200tinjak eura.Ako podesiš postavke grafičke na niske ili srednje trebao bi dobiti dovoljno FPS na 1440p.U najgorem slučaju možeš igrati na 1080p i pustiti monitor da poveća sliku na 1440p.

 Tvoja grafička u igrama na 1440p:

 

Edit:Ispričavam se,1080p slika bi bila lošija,zamućenija nego na 4K monitoru.Postavljanje na niže ili pak srednje postavke u igrama bi bila najbolja solucija.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 17:35 (ghibli7).
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ako voziš sim onda nemaš šta misliti, 27 svakako ili 32 ako imaš mjesta i para za monitor i grafičku....ako ne 27 2k bude dostatno.

 

Mada ako voziš simulacije sa volanom 4k 42 oled/miniled tv na zid i opleti. Volan i mijenjač na stol, pedale na pod, i samom mi je tako samo što rijetko vozim nažalost

Poruka je uređivana zadnji put sri 28.8.2024 14:21 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice