Koji monitor kupiti izdvojena tema

poruka: 19.870
|
čitano: 4.504.914
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Koji monitor kupiti

...

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Naravno da će tekst biti gori nego na 100% to se zna, no ne u tolikoj mjeri da bude zamjetno jer ga neće skalirat na 200%, na 125% bude sasvim ok, a ppi na 24 i 2k nikako nije mali  122 vs 92 2k vs 1080p na 24 ekranu, za usporedbu ppi je na 2k 27 oko 108

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.1.2024 8:22 (Wiz3m4n).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti

Upravo to što si napisao (ppi)  je bio glavni razlog zašto sam riskirao sa ovom kupovinom... morat cemo sacekat ipak ponedjeljak za dostavu i prve utiske (nadam se samo da nece doci polomljen s obzirom kako se danasnji dostavljaci ponasaju prema paketima) .. lp 

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Svakako javi dojmove, vjerujem da budeš zadovoljan

9 godina
offline
Koji monitor kupiti

Ja sad imam 2k na 27, 100%, ali sam stavio font size u windows settingsima na 115% pa mi je taman.

Moj PC  
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

meni pak paše 125%, malo sam ćorav :)

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
darek5cro kaže...

Upravo to što si napisao (ppi)  je bio glavni razlog zašto sam riskirao sa ovom kupovinom... morat cemo sacekat ipak ponedjeljak za dostavu i prve utiske (nadam se samo da nece doci polomljen s obzirom kako se danasnji dostavljaci ponasaju prema paketima) .. lp 

Je li ti došao monitor i kako si zadovoljan s njime?

Kakav je za sufranje i listanje dokumenata? Ja si isto planiram uzeti neki 24" sa 1440p rezom, ali se bojim da bi moglo biti presitno za svakodnevni rad (programiranje) iako sve gledam s relativno male udaljenosti.

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Poruka je uređivana zadnji put sri 10.1.2024 13:52 (Pero Dinamit).
9 mjeseci
offline
Re: Koji monitor kupiti
Pero Dinamit kaže...
darek5cro kaže...

Upravo to što si napisao (ppi)  je bio glavni razlog zašto sam riskirao sa ovom kupovinom... morat cemo sacekat ipak ponedjeljak za dostavu i prve utiske (nadam se samo da nece doci polomljen s obzirom kako se danasnji dostavljaci ponasaju prema paketima) .. lp 

Je li ti došao monitor i kako si zadovoljan s njime?

Kakav je za sufranje i listanje dokumenata? Ja si isto planiram uzeti neki 24" sa 1440p rezom, ali se bojim da bi moglo biti presitno za svakodnevni rad (programiranje) iako sve gledam s relativno male udaljenosti.

 ja sam godinama radio na 27" 1440p i scale na 100% bez problema, na 24" bi mi već scale trebao na jedno 125%

10 godina
offline
Koji monitor kupiti

pozdrav ima netko prijedlog koji monitor uzeti u rangu do 350€ i volio bi da je dućan unutar HR radi plaćanja na 2-3 rate, 30"+, 1440p rez, prvenstveno bi mi služio Xbox Series S znači 90% gaming, 10% laptop koji bi isto bio poveezan na njega za surfanje. 

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji monitor kupiti

uzeo si mac mini m2 sad mi triba neki monitor, kojeg preporučate?

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
TKScump kaže...

uzeo si mac mini m2 sad mi triba neki monitor, kojeg preporučate?

 Neznam koji model imas i za sto ces to koristiti no ja sam probao M1/8gb verziju i recimo u Lightromeu doslovno nemoguce raditi na 4k ekranu, ram je zakucan na 100% cisto za info, na nativnoj nekako i radi no 4k je totalno nesto drugo.

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2024 18:49 (Boris grozni).
6 godina
offline
Koji monitor kupiti

Složio novi komp. (R5 7700 i 6700xt) Sad bi trebao uzimati neki monitor, najviše bi bio za gaming, jel ima tako nekih dobrih jeftinih 1440p da vrijedi kupiti? Ili da idem na 1080p pa usparam za bolje? 

 

Najviše gledo na:

 

Asus VG249Q1A 165hz 1080p (ukoliko nmg naci 1440p)

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...
TKScump kaže...

uzeo si mac mini m2 sad mi triba neki monitor, kojeg preporučate?

 Neznam koji model imas i za sto ces to koristiti no ja sam probao M1/8gb verziju i recimo u Lightromeu doslovno nemoguce raditi na 4k ekranu, ram je zakucan na 100% cisto za info, na nativnoj nekako i radi no 4k je totalno nesto drugo.

ne valjati komp ili ti ne radi dobro ta krekana verzija Lightrooma

 

zena mi radi na tome pizdeku, InDesing, Ilustrator, i Canva, istovremeno, na 2-3 projekta i nema nikakvih problema, uz nekoliko Safari tabova otvorenih naravno

 

a njezine datoteke nisu ispod 2gb minimalno

Poruka je uređivana zadnji put uto 23.1.2024 19:17 (Timo).
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Timo kaže...
Boris grozni kaže...
TKScump kaže...

uzeo si mac mini m2 sad mi triba neki monitor, kojeg preporučate?

 Neznam koji model imas i za sto ces to koristiti no ja sam probao M1/8gb verziju i recimo u Lightromeu doslovno nemoguce raditi na 4k ekranu, ram je zakucan na 100% cisto za info, na nativnoj nekako i radi no 4k je totalno nesto drugo.

ne valjati komp ili ti ne radi dobro ta krekana verzija Lightrooma

 

zena mi radi na tome pizdeku, InDesing, Ilustrator, i Canva, istovremeno, na 2-3 projekta i nema nikakvih problema, uz nekoliko Safari tabova otvorenih naravno

 

a njezine datoteke nisu ispod 2gb minimalno

Kakve datoteke? Pokreni Lightrome na 4k pa javi zauzece rama a ne bubati na pamet

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Nisi napisao buđet za monitor....uzimati prvo 1080p pa sparati za kasnije uzeti 1440p ti je bzze jedino ako si strpljiv i želiš sada 24 inch, inače je ekonomski propast u startu :)

 

Imaš monitora 2k koji su ok za oko 300e

 

1    2   3   4   5

 

 

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

E vidis zaboravio, mislio do nekih 300e, al bolje cu ja sada nesto jeftinije 1080p pa kasnije uzmem nesto bolje

 

ovaj lg sto si poslao bi isto mogao, vidim jos

2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wiz3m4n kaže...

Nisi napisao buđet za monitor....uzimati prvo 1080p pa sparati za kasnije uzeti 1440p ti je bzze jedino ako si strpljiv i želiš sada 24 inch, inače je ekonomski propast u startu :)

 

Imaš monitora 2k koji su ok za oko 300e

 

1    2   3   4   5

 

 

Vidim da stavljaš HG Šrot poveznice...

Sam da kažem da oni nekad imaju dobre cijene samo zato što uvaljuju korisnicima korištenu robu, a ako te pošalju na servis, kreće ti pakao koliko su nesposobni...

16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Stavio sam poveznicu an najeftinije i dostupno od modela što ima prema nabava.net

 

Inače nemam veze sa niti jednim od dućana, poveznice su na više njih kako je i vidljivo ako si otvorio sve linkove 

 

A kolega neka krene najbolje sa 720p monitorom, pa onda neko vrijeme uzme i koristi 1080p pa tek onda na 1440p.....bojim se da nebi bio prenagal prijelaz 

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 12:16 (Wiz3m4n).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

uzea san onaj malo bolji sa m2 max i 16gb rama s obziron da mi je firma financirala do određenog iznosa. Meni ne triba nista special jer jedan monitor vec iman, ali vjv cu morat startat sa dva odma pa..

9 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Wardoe kaže...

E vidis zaboravio, mislio do nekih 300e, al bolje cu ja sada nesto jeftinije 1080p pa kasnije uzmem nesto bolje

 

ovaj lg sto si poslao bi isto mogao, vidim jos

 Ja sam uzeo ovaj prvi dell za 300 eura prije mjesec dana i prezadovoljan sam. Nema šanse da bih prvo išao na malo jeftiniji full hd pa tek kasnije na 1440p.

6 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
perix231 kaže...
Wardoe kaže...

E vidis zaboravio, mislio do nekih 300e, al bolje cu ja sada nesto jeftinije 1080p pa kasnije uzmem nesto bolje

 

ovaj lg sto si poslao bi isto mogao, vidim jos

 Ja sam uzeo ovaj prvi dell za 300 eura prije mjesec dana i prezadovoljan sam. Nema šanse da bih prvo išao na malo jeftiniji full hd pa tek kasnije na 1440p.

 Jos gledam ozmedju tog della i Acer Nitro VG271U M3, dosta su mi rekli da je ovaj dobar

 

a i mislio uzeti neki za 150e pa usparati za neki 500+ bas ono dobar

Poruka je uređivana zadnji put sri 24.1.2024 19:55 (Wardoe).
10 godina
offline
Koji monitor kupiti

Što mislite o ovom monitoru za klasične office potreba?

 

https://www.links.hr/hr/monitor-32-viewsonic-vx3276-2k-mhd-2-qhd-ips-75hz-4ms-250cd-m2-1200-1-crni-1003001001

 

Uzeo bih 2 kamada koje bih spojio na docking station. Dakle nikakav gaming.

Putty, winscp, office, ...

 

Prvenstveno zato jer je jefin i jer se radi o IPS panelu.

 

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...

Kakve datoteke? Pokreni Lightrome na 4k pa javi zauzece rama a ne bubati na pamet

 ok, ne koristim LR, pa mi nije jasno zasto bi opteretio system.

 

instalirao sam ga, otvorio 40+ fotki, jednu za edit, pokrenu Ilustrator jos, Music koji svira, Audacity koji svira, VLC koji radi mkv video, battlenet launcher i svejedno mi air radi normalno, niti ista steka niti je zuzece maksimalno

 

ne kuzim, jel radim nekaj krivo?

 

edit: evo i crop, posto se na 4k fotki nista ne vidi 

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 16:39 (Timo).
3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Timo kaže...
Boris grozni kaže...

Kakve datoteke? Pokreni Lightrome na 4k pa javi zauzece rama a ne bubati na pamet

 ok, ne koristim LR, pa mi nije jasno zasto bi opteretio system.

 

instalirao sam ga, otvorio 40+ fotki, jednu za edit, pokrenu Ilustrator jos, Music koji svira, Audacity koji svira, VLC koji radi mkv video, battlenet launcher i svejedno mi air radi normalno, niti ista steka niti je zuzece maksimalno

 

ne kuzim, jel radim nekaj krivo?

 

edit: evo i crop, posto se na 4k fotki nista ne vidi 

 ocigledno ili nisi na pravih 4k ili je nesto sto neznamo ni ti ni ja (jesi spojio eksterni 4k monitor ili si to samo skalirao?), apple silicij s 8gb rama je neupotrebljiv na 4k rezoluciji u Lightromeu s 24mp raw datotekama!

Poruka je uređivana zadnji put čet 25.1.2024 18:30 (Boris grozni).
11 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti
Boris grozni kaže...

 ocigledno ili nisi na pravih 4k ili je nesto sto neznamo ni ti ni ja (jesi spojio eksterni 4k monitor ili si to samo skalirao?), apple silicij s 8gb rama je neupotrebljiv na 4k rezoluciji u Lightromeu s 24mp raw datotekama!

naravno da je 4k, monitor iz Moj PC, Air M1 spojen preko USB-C kabela na 120Hz radi

 

Sony i Canon raw fotke, sa svime otvorenim u pozadini

 

uglavno, da vise ne oftopicarimo. brijem da nema problema, mozda kod neke obrade i efekata na fotkama, ali to ce stekat i na jacim konfama, recimo na mome TR bi isto stekalo :D

3 godine
offline
Re: Koji monitor kupiti
Timo kaže...
Boris grozni kaže...

 ocigledno ili nisi na pravih 4k ili je nesto sto neznamo ni ti ni ja (jesi spojio eksterni 4k monitor ili si to samo skalirao?), apple silicij s 8gb rama je neupotrebljiv na 4k rezoluciji u Lightromeu s 24mp raw datotekama!

naravno da je 4k, monitor iz Moj PC, Air M1 spojen preko USB-C kabela na 120Hz radi

 

Sony i Canon raw fotke, sa svime otvorenim u pozadini

 

uglavno, da vise ne oftopicarimo. brijem da nema problema, mozda kod neke obrade i efekata na fotkama, ali to ce stekat i na jacim konfama, recimo na mome TR bi isto stekalo :D

 na mom i9 nis ne steka, ali ok imam dovoljno rama, iako mi je sumanuto nevjerovatno da ti lr trosi samo 700-800mb/rama nekaj tu ne stima jer svima šteka!

15 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav ekipa.

 

Zamolio bih savjet, nabavljam monitor za kćerku kojoj treba kao monitor broj 2 (studira multimediju, ima kvalitetan primarni monitor za rad).

Ono što joj je bitno je da se monitor može pivotirati, da ima 2 HDMI ulaza i da ima dijagonalu veću od 20".

Neki prijedlog za neki low end, best buy monitor?

 

Unaprijed hvala.

 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

Naletio sam na neke recenzije o ovom monitoru ( https://www.amazon.de/KOORUI-Gaming-Monitor-Adaptive-DisplayPort/dp/B09G6TJ3BW/ref=mp_s_a_1_4?crid=3VGDBWIR61D7P&keywords=koorui&qid=1706203165&sprefix=koorui%2Caps%2C146&sr=8-4 ). Pišu da se za te novce isplati uzet, pa ako netko ima iskustva ili cuo nesto o toj firmi..

Uglavnom tražim monitor za ps5 1440p 120 hz do nekih 250 €.

Vidio sam i ovaj AOC ( https://www.mall.hr/monitori-27-ili-vise/aoc-q27g2e-bk-gaming-monitor-68-58-cm-27-155-hz-qhd?utm_source=jeftinije.hr&utm_medium=cse&utm_campaign=EG&utm_content=monitori-27-ili-vise ) pa tko ima vise iskustva ili neke bolje ponude neka slobodno pise. 

 

Hvalaa

Poruka je uređivana zadnji put pet 26.1.2024 11:43 (Zubich312).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji monitor kupiti

Pozdrav,

 

razmisljam umjesto postojeceg 32" Samusng M7 monitora uzeti 42" LG C3 TV... pogledao sam dosta recenzija na yutub, i iako me Burn-in ne brine zanima me iskustvo s prigusenjem osvjetljenja, tj "brightness dimmingom"... Cesto naletim na komentar da zna biti iritantno, dok drugi kazu da to uopce nije problem

Dali netko ima iskustva iz prve ruke?

Ili mi moze preporuciti nesto slicno za slicnu cijenu (42", 4k, 120Hz, do 1k€)?

 

Da, na TV bih povezao Lenovo Legion laptop i Macbook Air, a koristio bih ga za uglavnom za gaming i serije/filmove/youtube kasno navecer ili rano ujutro (po danu se ne bi koristio)

 

hvala

Knowledge is power!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji monitor kupiti

Za oled....da iritantno je i ja sam uključio zaštitu za oči jer su me pekle jako, no imam 48cu....42 je max za udaljenost od cca 1m rekao bih...nadam se da imaš dubok stol i obavezno ga stavi ako si u mogučnosti na zidni nosač

 

 

Što se monitora KOOO....kako se već zove vrag ga odnio......recenzije ozbiljnih ljudi u svijetu monitora kažu da su dobri, ja ga osobno nisam imao prilike vidjeti, no ne bih bježao od kupovine istih ako su po dobroj cijeni.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice