Dvd PC

poruka: 17
|
čitano: 2.814
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

Opet ja :D

Znaci kako mi dosadno doma po ovim vrucinama iso sam radit malo neobicajni pohvat. a to je da cijeli svoj komp uguram u kuciste od dvd recordera

napravljeno je do pola treba jos izrezat na gornjem poklopcu rupe za cooler od procesora i treba kupit adapter za gpu da mi grafa ne stoji vertikalno nego horizontalno.

i onaj najveci problem je a to je napajanje koje je glomazno. pa njemu mislim produzit zice i stavit ga negdlje sa strane i onda zice samo u kuciste.

Takoder mi u planu iskoristit original tipke na prednjoj strani dvd i spojit ih na serial i da preko njih stisavam muziku mjenjam pjesme itd

Evo slikica

pocetak pocetak
prednja strana prednja strana
lemljenje on off reset i hdd led lemljenje on off reset i hdd led
done :D done :D
kako bi donekle trebalo izgledat kako bi donekle trebalo izgledat
zadnja zadnja
Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

Evo imam jedno misljenje pa ako mi mozete helpat sta bi po vama bilo bolje.

Prva solucija je da dva harda idu unutra u kuciste jer stane jos jedan a napajanje da ide na vrh odgire i kablovi unutra pokraj grafičke.

druga je da napajanje ine pokraj drugog harda s time da ce mi napajanje virit vani punih 4cm  i onda jos nemam mjesta za hard stavit.

da imam jedan hard bilo bi idealno ali kako imam dva malo je problem :)

evo kako bi izgledalo i sa ljeve strane grafičke dolazi napajanje evo kako bi izgledalo i sa ljeve strane grafičke dolazi napajanje
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Dvd PC

Nisi trebao rezati,trebao si pričekati GPU riser da ti stigne, kupiti low profile CPU cooler a napjanje rastaviti i ugraditi samo ploču te staviti neke 60 mm ventiće da pušu po njemu.

 

Ovako je sve izgubilo smisao.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
10 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

hladnjak od cpu je najnizi sta moze bit.

napajanje ne mogu rastavit jer nije ono skovace od napajanje nago je sharkoon od 350W i ima 2 kile napajanje.

dok mi dode to za gpu cu izludit a i nit je nemogu polegnut jer nema mjesta unutra uvijek nes mora bit vani il hard il napajanje odlucio sam napajanje.

Grafa sta ovako stoji sam mislio od pleksija je zatvorit u piramidu i stavit plave ledice. evo slika kad sam stavio napajanje vani i dv ahdd su unutra i temperature su normalne. sta me cudi za poludit

evo slika temperature i kako sad izgleda taj posao sam danas radio sveukupno hmm 3 sata tako nesto....

Bit ce i boljih verzija... jer imam tih dvd recordera na bacanje :D

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 22:30 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Dvd PC

Stock cooleri nisu jedini cooleri-imaš fini izbor low profile aftermarket hladnjaka.

 

Ja ti kažem da bi ti napajanje stalo,ali ok,tvoj mod.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

oklada da ne stane :) vidis na slici samo koliko su hladnjaci veliki u napajanju e sad malo matematike

visina dvd playera je 4.5cm

visina napajanja je 8.5cm

to znaci da vani strsi 4cm

e sad hladnjaci u napajanju su 1cm do kraja znaci imaju 1cm do vrha napajanja lufta za zrak

8.5-4.5 je 4cm viri van maknem kuciste smanji mi se za jedan cent to znaci da i dalje ce mi virit 3cm :)

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.8.2012 23:06 (Lacko).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Dvd PC

To se sve da riješit. Tj. pravi modder bi znao to riješiti.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

iskreno neda mi se lemit po napajanju :)

drugo nema mjesta u kucistu jer su dva harda ne jedan

mislim mogo sam ih stavit da jedan na drugi sve ugurat unutra. ali onda temperature bi mogo pec jaja gore.

a i ovo je mod za 0kn :)

A i car modiranja je da nesto napravis novo neocekivano i za sta manje para

zar ne ? il girjesim negdlje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

Mogao si koristiti neko slim napajanje kakvo ima Pranja, i intergriranu grafiku.

The truth is...I am IronMan.
Moj PC  
3 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Dvd PC

Kolega svaka cast na trudu,ali ovo ti bas i nije nesto,trebao si uloziti cca 300-350 kn i sloziti to pravo...

14 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

spika je da se nema 300 350kn. jer se stedi za vozacki :))

integriranu grafu imam da ali kako ponekad znam odvrtit koji mw3 il mw2 itd bolje mi je da imam 5570 unutra

a slim napajanja mi se neda kupovat jer je ovo projekt iz dosade. a i nemam para na bacanje. ovih dana spajam prednje kontrole na serial

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Dvd PC
Lacko kaže...
Takoder mi u planu iskoristit original tipke na prednjoj strani dvd i spojit ih na serial i da preko njih stisavam muziku mjenjam pjesme itd

Kako to misliš izvesti?

 

14 godina
offline
Dvd PC

Za grafičku si trebao kupiti ovo. I samo je stavit u ležeći položaj. Ovako i ne izgleda baš najbolje, za napajanje ajd ok valjda ne stane.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

sirka to je i bilo u planu i jos je jer imam jos jedan poklopac za taj dvd player ali. nema mjesta u kucistu.

spojit cu tipke ovako

http://www.danielandrade.net/2005/11/17/howto-external-winamp-control/

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

Zašto nisi uzeo stari VCR, veći je nego DVD player.

The truth is...I am IronMan.
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Dvd PC

Njabolje bi bilo da je uzeo neko pojačalo,napajanje bi mu bez pola muke stalo.

Case and PC modder. Sponsored by: CoolerMaster,Inter-tech,ASBIS, LD Cooling, MG Vrbanus , iShop,Noiseblocker,Shuttle.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Dvd PC

jer vcr nemam :P ali ako nabavim ocekujte novi mod :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice