RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

poruka: 170
|
čitano: 114.042
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
13 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

pozz raja .. ja trenutno u racunaru imam 1 gb RAM-a ..  .. nezz ko je proizvodjac niti znam koliko ima mghz .. pa  eto prvo pitanje je ima li kakav program da mi moze polazati koliko mghz ima moj RAM .. a drugo pitanje je smijem li ja uparivati RAM-ove razlicitih proizvodjaca i razlicitih Mghz .. (DDR-ove ne smijem mjesat to vec znam :D ) .. pa et ak moze brz odgovor ;)

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
chelsea4ever kaže...

pozz raja .. ja trenutno u racunaru imam 1 gb RAM-a ..  .. nezz ko je proizvodjac niti znam koliko ima mghz .. pa  eto prvo pitanje je ima li kakav program da mi moze polazati koliko mghz ima moj RAM .. a drugo pitanje je smijem li ja uparivati RAM-ove razlicitih proizvodjaca i razlicitih Mghz .. (DDR-ove ne smijem mjesat to vec znam :D ) .. pa et ak moze brz odgovor ;)

  Skini everest i provjeri proizvodjaca i brzinu RAM-a,mozes staviti bilo koje brzine ali ce ti se RAM sam downlockati na brzinu najsporijeg modula.Znaci ako imas 1GB 667Mhz i stavis jos 1GB 800Mhz oba RAM-a ce ti radit na 667Mhz

13 godina
neaktivan
offline
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

ok .. znaci nema veze koji su proizvodjaci .. ja mogu stavit Speccy-jevu i Kingston-ovu i oni ce radit zajedno .. aa kako da saznam koliko Mghz ima moj RAM .. ima nki šprogram al po njemu pise da ima 266.7 Mghz to mi se cini skroz malo :S

 

ps: DDR2 je ..

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Skini Everest.Tu imas sve informacije.I ja imam razlicite memorije i sve radi ko zmaj.Nemoze bit 200Mhz na DDR2,najmanja je 400Mhz....kod tebe je najvjerovatnije 532

Poruka je uređivana zadnji put pon 17.1.2011 12:14 (Quilombo23).
 
0 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

skinuo sam al stvarno nezz kak opreko njeg vidit koji je priuzvodat i koliko je Mhgz .. sma pise da je 1024 MB i koliko je trenutno koristeno memorije i kokiko je slobodno :PP

14 godina
neaktivan
offline
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
chelsea4ever kaže...

skinuo sam al stvarno nezz kak opreko njeg vidit koji je priuzvodat i koliko je Mhgz .. sma pise da je 1024 MB i koliko je trenutno koristeno memorije i kokiko je slobodno :PP

  Otvoris Everest-racunar-sistemski izvjestaj pa vidis. A 532Mhz ti je memorija 100%

14 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije
ma mora pisati na everestu


kad odes na sistemski uzvjestaj racunara

pise ti sitemska memorija i pise koliko imas rama i u zagradi pise samo 800 (kod mene) a kod tebe moze biti i drua cifra ,znaci samo pise 800 nema Mhz.
zasto prst dole !!!! stavi barem hvala ako sam ti pomogao,,
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

u mene je ne engl. jeziku .. koiju verziju ti korisrtis ??

14 godina
moderator
online
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

klikni computer, pa summary i onda ti piše pod motherboard

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
13 godina
neaktivan
offline
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

imam oaj program al ne mogu na njemu vidit ..

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
chelsea4ever kaže...

imam oaj program al ne mogu na njemu vidit ..

napisao sam ti u everestu kako da vidiš...

pa daj čitaj kaj piše...

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
13 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

System Memory                                    1013 MB

 

ne špis enista u zagradi :P

 
0 0 hvala 0
14 godina
moderator
online
RE: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
chelsea4ever kaže...

System Memory                                    1013 MB

 

ne špis enista u zagradi :P

ispod toga ako za everest govoriš

TROLLBUSTER /// ako sam ti pomogao slobodno stisni HVALA :) ///////...believe...wake up, and drive...
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

imam ddr2 ram memoriju 4x1gb na 333MHz pa mi nije jasno kako je to moguce kad sam po forumu nalazia 400 MHz naj manje na ddr2 memoriji??a i trzia san po netu da kupin jos dvi plocice od 2gb ali ih nema na tom taktu??

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

imam ddr2 ram memoriju 4x1gb na 333MHz pa mi nije jasno kako je to moguce kad sam po forumu nalazio 400 MHz naj manje na ddr2 memoriji??a i trazio  sam po netu da kupim jos dvije plocice od 2gb ali ih nema na tom taktu??

 

edit: de se naučite hrvatski pisati!!!!

I.Č.
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
EMINEM-King kaže...

imam ddr2 ram memoriju 4x1gb na 333MHz pa mi nije jasno kako je to moguce kad sam po forumu nalazia 400 MHz naj manje na ddr2 memoriji??a i trzia san po netu da kupin jos dvi plocice od 2gb ali ih nema na tom taktu??

Provjeri vjerojatno je u biosu smanjeno, na 333 mhz.

Evo imam i ja jedno pitanje, imam ram Corsairov 2x2GB DDR II 1066 mhz u dualchannelu (2.1 v, latencije 5 6 6 18) i onda mi je kad je nestalo struje crkao jedan, onda sam morao jednu izvadit da bi se komp uopće upalio, i automatski mi se smanjio clock procesora i sve.

I sad me interesira kad bi uzeo npr. ovaj Kingmaxov (HiperX) na 1066 mhz, bi li on mogao funkcionirat zajedno s tim Corsairovim ispravno, bi li latencije zezale, voltaža, bi li bio u mogucnosti da radi u dual channelu?

Ako moze netko odgovorit što prije bilo bi korisno :)

Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

ma pkvariti cu nesto u biosu sigurno.zato ne diram se u to.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Dobra večer. Imam jedan stari komp sa ddr400 radnom memorijom. U njemu su ramovi sa latencijama 2.5-3-3 (2x 512 MB). Zanima me da li bi se oni mogli upariti s recimo još jednim setom od 2x512 MB koji ima latencije 3-3-3?

Kad već čitaš ovo, pročitaj i pravila foruma! :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

Bi, s tim da bi ti sve memorije onda trebale raditi na 3-3-3.

Gigabyte Superman, ASRock Kryptonite http://www.mein-pc.eu/Profil/Don-Kihoty-/14184
14 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije
Imam 2x2gb adata ram-a koji rade na oko 800mhz, 5 5 5 15, da li bih ja mogao kupiti jos 2gb kingstonove memorije, bi li to radilo skupa ?
Bilo bi zgodno......, ali nije potrebno !
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Jel mi bolje da mi komp radi sa jednon plocicom rama 1 gb ddr2 800 mhz ili da mi radi sa dvije polocice 512 mb (400mhz)+ 1 gb (800mhz)?? Koja kombinacija bi davala bolje rezultate ???

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori

Dali postoje DDR2 rami s 400mhz?

14 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
perkoxcar kaže...
Imam 2x2gb adata ram-a koji rade na oko 800mhz, 5 5 5 15, da li bih ja mogao kupiti jos 2gb kingstonove memorije, bi li to radilo skupa ?

  Možeš ti uzet još 2gb rama samo pazi da rade na istoj voltaži,da imaju iste latencije cl5 u tvom slučaju i da rade na 800Mhz no i da rade na 1066 spustio bi se takt na 800Mhz zbog ova druga dva sticka.Trebalo bi raditi skupa no nikad nemožeš biti 100% siguran.

i7 extreme kaže...

Jel mi bolje da mi komp radi sa jednon plocicom rama 1 gb ddr2 800 mhz ili da mi radi sa dvije polocice 512 mb (400mhz)+ 1 gb (800mhz)?? Koja kombinacija bi davala bolje rezultate ???

  Pločica od 1gb bi se trebala spusti na 400mhz ali pak mislim da bi trebalo biti bolje 2gb na 400mhz nego 1gb na 800mhz.Probaj pa vidi.

FrEaK94 kaže...

Dali postoje DDR2 rami s 400mhz?

  Postoje.

Smrt fašizmu, sloboda narodu.
Poruka je uređivana zadnji put uto 11.10.2011 23:46 (Anti-fa).
15 godina
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
FrEaK94 kaže...

Dali postoje DDR2 rami s 400mhz?

- postoje. (ali se teško mogu pronači, prvi na tržištu kod nas su bili 533... (667, 800, iznad su rijetki, već je došao DDR3).

- drugi problem je stvarna oznaka, jer DDR (svejedno, 1-2-3) oznake npr 800, je zapravo 400MHz. Tako neki utilsi prikazuju (točno). Zato je bolje gledati oznaku PC-nešto.

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Ajme krivo sam napiso, sa jednom plocicom 512 mb ne sa dvije . Znaci ukupno 1.5 gb :D

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

pozdrav! :)
zadnje vrijeme me nesto komp muci!
stavio sam nove windowse ali i dalje steka,dosta mu treba da se stabilizira,smrzne se malo malo!
ne znam zasto ali mislio sam da mogu sa ramima nesto sredit...nisam strucnjak za to :)
konfiguraciju mozete vidit na MOJ PC
stavit cu slike od rama pa da mi kazete koji su i koja brzina....ja ne kuzim,majkem :)

cpu cpu
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

Pozz. Imam iste rame samo 2x2 gb, 1.65 v. E sad me zanima dal će ovi http://www.adm.hr/product_info.php?cPath=258_217_160_246&products_id=9979 radit normalno kad ih stavim na 1600 MHz, 1.5v ko sadašnji, i dal će radit kao dual channel il kako? Tj dal će uopće radit komp sa 2x4 gb + 2x2 gb?

★★★★★
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memorije

E decki pozdrav !

Evo imam samo jedno brzo pitanjce ...

Znaci u laptopu imam 4GB DDR3 memorije 1066mhz , tj. PC3 - 8500 .. E sad moje pitanje glasi .. Dali tim RAMima mogu dodat jos 2GB DDR3 memorije 1333mhz / odnosno PC3 - 10600 tako da to sve zajedno radi normalno ko 6GB?

Po ovom linku bih vjerojatno mogao, no da budem ziher ! http://www.crucial.com/upgrade/Acer-memory/Aspire+Notebooks/Aspire+7552G-upgrades.html

WHY SO SERIOUS ??
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
fakEEE kaže...

E decki pozdrav !

Evo imam samo jedno brzo pitanjce ...

Znaci u laptopu imam 4GB DDR3 memorije 1066mhz , tj. PC3 - 8500 .. E sad moje pitanje glasi .. Dali tim RAMima mogu dodat jos 2GB DDR3 memorije 1333mhz / odnosno PC3 - 10600 tako da to sve zajedno radi normalno ko 6GB?

Po ovom linku bih vjerojatno mogao, no da budem ziher ! http://www.crucial.com/upgrade/Acer-memory/Aspire+Notebooks/Aspire+7552G-upgrades.html

Da,samo postavi staru pločicu na 1333 MHz u BIOS-u.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Ja u paklu i vraga zajebavam ;)
13 godina
neaktivan
offline
Re: RAM - Pitanje u vezi spajanja dviju ram memori
donator_bubrega kaže...
fakEEE kaže...

E decki pozdrav !

Evo imam samo jedno brzo pitanjce ...

Znaci u laptopu imam 4GB DDR3 memorije 1066mhz , tj. PC3 - 8500 .. E sad moje pitanje glasi .. Dali tim RAMima mogu dodat jos 2GB DDR3 memorije 1333mhz / odnosno PC3 - 10600 tako da to sve zajedno radi normalno ko 6GB?

Po ovom linku bih vjerojatno mogao, no da budem ziher ! http://www.crucial.com/upgrade/Acer-memory/Aspire+Notebooks/Aspire+7552G-upgrades.html

Da,samo postavi staru pločicu na 1333 MHz u BIOS-u.

Onda odlicno :)

Moze'l samo neki mali tutorijal kako da to napravim jer nisam se nikad bavio tom tematikom u BIOSu dosad ?

WHY SO SERIOUS ??
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice