Nadogradnja RAM memorije izdvojena tema

poruka: 1.579
|
čitano: 624.892
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Mislim da neće. RAM "ide kao halva" a i prilično je jeftin. Pogledaj da ga nisi oštetio slučajno i provjeri koji ti RAM u stvari treba. Ako si pratio forum u posljednje vrijeme vidio si da svima savjetujem da za nadogradnju RAM odnesu računar direktno u prodavnicu baš iz razloga nekompatibilnosti.

 S memorijom je sve u redu, provjerio sam točno koji mi RAM treba i imaju ga na zalihama, otići ću danas poslijepodne pa vidjeti s njima kako odraditi zamjenu.

Koristite blage riječi i jake argumente
11 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozz trenutno sam na 4gb 1333 kingstone, pa me zanima da li je moguce da radi u paru sa npr 1600mhz ram memorijom od 4 ili 8gb istog proizvodaca?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Drky1991 kaže...

pozdrav

dali ova  maticna Gigabyte GA-970A-UD3 moze podrzati 4*8GB RAMA i na kojoj frekfenciji i koje bi rame preporucili

 Ploča podržava samo je pitanje CPU na kojoj frekevenciji RAM moze da izgura sa 4x8gb možda 1866MHz

http://hwbot.org/signature/u135800.png
14 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
pc_fan005 kaže...

Pozz trenutno sam na 4gb 1333 kingstone, pa me zanima da li je moguce da radi u paru sa npr 1600mhz ram memorijom od 4 ili 8gb istog proizvodaca?

Najvjerojatnije, da ali će sve raditi na 1333 MHz.

10 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav.

Kupujem RAM, e sad, imam neke nedoumice,

za gaming i ponekad video obradu

 

 

 

1 Corsair Vengeance 2x4
5 Kingston HyperX Fury 2x4
3 G.Skill RipjawsX Series 2x4
Battleog - 191silvinjo
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Jel mi netko na temelju slike može reć koja je brzina memorije koju imam? Na Heat spreader-u piše 2133, ali na ulazu u bios i MaxxMEM-u piše 1333. 

 

Kupio sam računalo rabljeno i nije mi bilo bitno koja je brzina, al sad planiram nadogradit ram, pa mi je malo bitno :) Pretpostavljam da je prijašnji vlasnik ili netko mogao stavit drugi heat spreader na ram, pa zato molim pomoć, hvala unaprijed!

 

EDIT: evo i slike iz MaxxMEM-a, pri vrhu piše 1330, a dolje su i rezultati testa.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2016 17:07 (daniel2809).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
To je g.skill memorija na 2133mhz, moras podesiti u biosu da bi radila na vecoj frekvenciji ako ploca i procesor podrzava.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Patrick_cro kaže...
To je g.skill memorija na 2133mhz, moras podesiti u biosu da bi radila na vecoj frekvenciji ako ploca i procesor podrzava.

 Odlično, hvala!! :) Ploča podržava, al Phenom 965 mislim da podržava maksimalno 1600. Mi možeš možda reć kako da podesim?

 

I našao sam na oglasniku Kingston Fury X 2x4gb 1866mhz u susjedstvu za 250 kuna. Pošto mi procesor ne podržava više od 1600mhz (mijenjao bih ga do zime, možda za nadolazeći Zen), da rađe kupim još 4 gige istih ovih pločica ili ovaj Kingston? 4 gige Ripjawsa 2133 košta isto 250 kuna, no onda imam sva 4 slota popunjena i nemam više prostora za nadogradnje u budućnosti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2016 17:40 (daniel2809).
16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Prodaj to i uzmi si dvije plocice od 8gb, barem bih ja to tako napravio, sve ovisi sta radis na kompu. 8gb memorije ce ti biti sasvim dovoljno ako ne radis s programima koji zahtijevaju cim vise memorije.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Ovaj Kingston je dobar? Super onda, hvala ti :) Koliko može vrijedit moja memorija?

 

Sad sam u biosu samo negdje prebacio s 1333 na 1600, jel to to što se tiče dizanja brzine? Više od 1600 nije ni nudilo, možda zbog procesora?

 

EDIT: evo slika, možda programi bolje objašnjavaju nego ja. Jel to sad u redu?

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.6.2016 17:57 (daniel2809).
12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Bok, imam problem sa ramima, maticna ploca je msi b75ma-e31, imam stari kingston hyperx black stick od 4 gige i novi hyperx fury od 4 gige. isti takt ali druga latencija, stari stick latencija 9, novi 10, zajedno kad ih se stavi, komp se ne zeli upalit, stalno se resetira. molim pomoc, ne znam da li su ta 2 sticka uopce kompatibilni, gledao sam nesto sa restiranjem cmosa ali necu nista pokusavati jos. slika je u privitku. Ispricavam se ako je problem blesav.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
lukas909 kaže...

Bok, imam problem sa ramima, maticna ploca je msi b75ma-e31, imam stari kingston hyperx black stick od 4 gige i novi hyperx fury od 4 gige. isti takt ali druga latencija, stari stick latencija 9, novi 10, zajedno kad ih se stavi, komp se ne zeli upalit, stalno se resetira. molim pomoc, ne znam da li su ta 2 sticka uopce kompatibilni, gledao sam nesto sa restiranjem cmosa ali necu nista pokusavati jos. slika je u privitku. Ispricavam se ako je problem blesav.

 Provjeri dali rade na istom naponu, ako je isti onda u biosu ručno postavi latencije 10-...-..-..- to bi u teoriji trebalo raditi ali...

Probaj pa javi.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

po tehnickim specifikacijama novi plavi radi na 1.50V a stari crni na 1.65V. da uopce pokusavam? :/

13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
lukas909 kaže...

po tehnickim specifikacijama novi plavi radi na 1.50V a stari crni na 1.65V. da uopce pokusavam? :/

 Ništa od te kombinacije.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Tiby kaže...
lukas909 kaže...

po tehnickim specifikacijama novi plavi radi na 1.50V a stari crni na 1.65V. da uopce pokusavam? :/

 Ništa od te kombinacije.

 a zapravo ne, gledao sam u speccy, stari crni ima xpm profil koji kao "nabrijava" ram i on radi na 1.65V inace ako je taj profil iskljucen, radi normalno na 1.5V. pokusat cu rucno namjestit latenciju pa javim. 

13 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Obavezno javi baš me interesira.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Za početak testiraj (ako već nisi) svaki RAM zasebno.  Ako sve bude u redu u matičnu ploču ugradi samo RAM koji ima latencije C10. U BIOS-u ručno postavi oba na 1.50V i latencije na C10 (10-10-10-30). Testiraj kako računalo radi i ako sve bude u redu ugradi i drugi modulk RAM-a pa testiraj računalo. Možeš eventualno i nadograditi BIOS na zadnju verziju, možda poboljša stabilnost komletnog računala.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Za početak testiraj (ako već nisi) svaki RAM zasebno.  Ako sve bude u redu u matičnu ploču ugradi samo RAM koji ima latencije C10. U BIOS-u ručno postavi oba na 1.50V i latencije na C10 (10-10-10-30). Testiraj kako računalo radi i ako sve bude u redu ugradi i drugi modulk RAM-a pa testiraj računalo. Možeš eventualno i nadograditi BIOS na zadnju verziju, možda poboljša stabilnost komletnog računala.

 svaki zasebno radi kako treba no cim se stave oba, upalim komp, radi 5 sekundi i ugasi se, i tako u krug. ne stignem do biosa sa oba umetnuta. a kad sa jednim umetnutim pokusavam namjestit latencije u biosu, imam 3 opcije: auto, link i unlink. kad je auto, naravno, ne da mi da rucno namjestam latencije no nisam siguran koji od ova 2 preostala da stavim, pretpostavljam link no ipak bi htio potvrdu od vas.

12 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

ma drek, nista od toga, probao sam sve kombinacije, sutra cu ga odfurat na servis pa mozda netko sposobniji moze napravit nesto, hvala vam na savjetima.

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Stvarno ne znam kakv je BIOS kod tvoje matične ploče ali probaj pronaći podešavanja možda pod Overclocking pa onda DRAM clock ili DRAM frequency. XMP stavi na Disable. Možda da RAM staviž za početak na 1333 MHz pa kad se uvjeriš da sve radi kako treba postavi ga na 1600 MHz.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
phoenix2003 kaže...

Stvarno ne znam kakv je BIOS kod tvoje matične ploče ali probaj pronaći podešavanja možda pod Overclocking pa onda DRAM clock ili DRAM frequency. XMP stavi na Disable. Možda da RAM staviž za početak na 1333 MHz pa kad se uvjeriš da sve radi kako treba postavi ga na 1600 MHz.

 pokusat cu jos jednom sa 1333mhz i to je to, ak ne uspije, ide u servis. javim ako bude nes od ovoga. ovako izgleda bios

Poruka je uređivana zadnji put čet 9.6.2016 22:27 (lukas909).
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pokušaj Unlink pa vidi hoće li ti otvoriti izbornik.

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

eto, da pitam jer nisam siguran... radi se o lenovo z51-70, specifikacije su pod my pc..

 

4 gb ram-a su mi malo te sam vidio da su ovakvi modeli dolazili sa 8 gb ram-a... buduci da citam da su ti, koji imaju 8 gb upgrade-ali na 16 gb, da li postoji mogucnost da i ja to napravim?

 

nisam nasao konkretno da li je to moguce, da li bi radilo i koliko utora za ram ima ovaj laptop... nasao sam da te 8gb ram plocice kostaju malo manje od 50 dolara svaka ali ne znam ako ce ih laptop podrzavati....

 

vjerujem da netko tko se bolje razumije od mene mi moze dati odgovor....

 

hvala unaprijed...

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
051fiume kaže...

eto, da pitam jer nisam siguran... radi se o lenovo z51-70, specifikacije su pod my pc..

 

4 gb ram-a su mi malo te sam vidio da su ovakvi modeli dolazili sa 8 gb ram-a... buduci da citam da su ti, koji imaju 8 gb upgrade-ali na 16 gb, da li postoji mogucnost da i ja to napravim?

 

nisam nasao konkretno da li je to moguce, da li bi radilo i koliko utora za ram ima ovaj laptop... nasao sam da te 8gb ram plocice kostaju malo manje od 50 dolara svaka ali ne znam ako ce ih laptop podrzavati....

 

vjerujem da netko tko se bolje razumije od mene mi moze dati odgovor....

 

hvala unaprijed...

Najbolje i najsigurnije ti je kontaktirati servis i to tamo obaviti jer ovako svaki savjet je upitan.

16 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije
Instaliraj hwinfo ili cpuz pa pogledaj koji tocno ram imas. Ako se ne varam tu su ugradivali ddr3l 1600mhz 1.35v, pa ako kupujes moras uzeti takav tam sa ddr3l naponom. Imas dva slota u laptopu tako da dvije plocice od 8gb ddr3l 1.35 bi trebale raditi bez problema.
Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
12 godina
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

Preporuka ram plocice za hp probook 4540s, vec ima 4gb i jos bi jednu plocu od 4gb uzeo (ili vise :) ). Moze i iz amerike posto imam nekoga tamo

 

Specs: 

 

PC3-12800 SAMSUNG 

Part number : M471B5273DH0-CK0

Serial : 665F74D5

11 11 11 28 800mhz (1600)

1.5v

 

Nisam siguran da li pase neka plocica drugog proizvođaca sa istim specs, dakle, da radi na 1.5v i latencije da su iste skupa sa frekvencijom??

 

Moze preporuka iz hrv ducana i iz

 

http://www.microcenter.com/

 

ili 

 

bestbuy.com

 

Pa cu vidjeti sto mi se vise isplati...

 

Hvala unaprijed

Werdum Combat Team
Poruka je uređivana zadnji put čet 16.6.2016 21:48 (KrpaZG).
14 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav, htio bi ubaciti jos 4 gb ili pa kupiti 8 gb novih rama, pa možete mi dati link na kompatibilne ili neke nove koji su best buy

Poruka je uređivana zadnji put uto 28.6.2016 21:36 (Leon93).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Nadogradnja RAM memorije

Pozdrav ljudi, treba mi pomoc, hocu da nadogradim ram pa mi treba strucni savet koliko mi je najbolje da dokupim na ovu konfiguraciju sa slike

9 4 GB
3 8 GB
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Nadogradnja RAM memorije

Kao prvo to nije konfiguracija. kao drugo daj podatke o tocnom modelu laptopa da se vidi koliko max memorije podrzava

Danas je tesko biti glup jer je konkurencija prevelika!!!
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Nadogradnja RAM memorije

na ovo mislis

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice