Problem sa Linux-om

poruka: 10
|
čitano: 2.167
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Linux-om

Pozdrav!

Kada pišem neki dokument (bilo u doc ili odt formatu) u Linuxu on mi ga ne sejva . Naime imam jedan dokument koji ima više od 120 stranica no on mi ne želi sejvat više od 115 stranica . Kada napišem neki tekst on mi sejva i onda kada ga drugi put otvorim(nakon par sati) izgubi se ono što sam napisao . 

Koristim Linux ubuntu 9... s instaliranim KDE paketima (kubuntu). Za pisanje dokumenta koristim OpenOffice i MS OFFICE 2007. Ima li tko ideju ?

PS:Tražio sam na netu no nema ili to što tamo piše ne radi.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Linux-om

Ko neće da spremi, OO.Org ili MS Office?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Linux-om

Nisam probao u MS-u , ali OO neće ; I da zaboravio sam spomenuti da mi OpenOffice Excel i powerpoint rade dobro , znači samo word je problem

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Linux-om

Ovaj nekako sam riješio taj problem (barem tako mislim) , samo jedno pitanje - ako u Linuxu imam 2 dokumenta koja se zovu isto (npr dav dokumenta tekst.doc) da li onda ako napravim izmjene u jednom i snimim ih , da li onda to utječe na drugi dokument ? Pitam ovo jer sam imao dva .doc dokumenta (oba su bila ista - copy/paste) i kada sam napravio izmjene u jednom , i za par sati ušao u onaj drugi , sadržaj iz onog prvog mi se je izbrisao . Da li je to moguće ili je to ipak neka druga greška? Ima li možda kakva zakrpa za openoffice org ?

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Linux-om
SANJIN3 kaže...

Ovaj nekako sam riješio taj problem (barem tako mislim) , samo jedno pitanje - ako u Linuxu imam 2 dokumenta koja se zovu isto (npr dav dokumenta tekst.doc) da li onda ako napravim izmjene u jednom i snimim ih , da li onda to utječe na drugi dokument ? Pitam ovo jer sam imao dva .doc dokumenta (oba su bila ista - copy/paste) i kada sam napravio izmjene u jednom , i za par sati ušao u onaj drugi , sadržaj iz onog prvog mi se je izbrisao . Da li je to moguće ili je to ipak neka druga greška? Ima li možda kakva zakrpa za openoffice org ?

kako si uspio imat na istom mjestu dva ista file-a s istim imenom? zar te nije pitalo kada si sejvao da li želiš overwrite-at ili nešto slično?

jesi dobro vidio kada si spremao koji je format bio?

Excellence in Linux since 1993
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Linux-om

Ma imao sam u različitim folderima (s time da nisam copy/paste već save as - i onda sam to sejvo pod istim nazivom i istog formata na desktop). Sada sam prebacio to u .dot , za sada se nije ništa izbrisalo ali želio bi biti siguran da se u budućnosti neće. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Problem sa Linux-om

Gremlini. Smijeh

 

Stvarno mi je čudno šta ti tak podaci se mijenjaju na disku, još mi je čudnije šta ti ne želi spremiti. Probaj postavke izmijenjat, odi na Tools > Options > OpenOffice.org > Memory. Tu povećaj količinu memorije. Da li imaš puno slika u dokumentima, koja je verzija OO-a?

 

P.S. OO nema Excel i PowerPoint nego Calc i Impress Namigiva

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Problem sa Linux-om

Verzija je 3.1

Povećao sam memoriju na 200 mb - je li to dovoljno ? (bilo je na 20 mb)

Znam da oo nema excel i pp ali se nisam mogao sjetiti imena , a žurio sam se...

U dokumentu ima samo jedna slika na početnoj stranici

16 godina
neaktivan
offline
Problem sa Linux-om

Hm, kolko znam to je memorija koja će se trošiti na procesiranje slika. Zato sam te i pitao kolko imaš slika u fajlu. Ako imaš ovaj komp koji ti stoji u potpisu, onda mi stvarno nije jasno u čemu je problem (prvo sam pomislio da možda imaš premalo RAM-a). Jel se isto događa i sa MS-om?

http://3.141592653589793238462643383279502884197169399375105820974944592.com/index314.html
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Problem sa Linux-om

Nisam probao s ms-om . Sada mi se ne briše , ali nisam siguran da li će tako i ostat. Ono kada mi se izbrisalo sam bio pustio preko noći da mi se nešto skida i sutra ujutro kada sam otvorio dokument nije bilo 15 stranica. Danas ću isto pustit da se skida pa ću provjeriti da li se briše.

Onu konfiguraciju koju sam stavio u potpis imam , samo što sam trenutno posudio prijatelju hdd od 350 gb jer se njegov pokvario , pa...ali to nije bitno

Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice