Pitanja o Ubuntu-u

poruka: 52
|
čitano: 7.075
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Pitanja o Ubuntu-u

Ubuntu nece da mi se boota live cd a pioneerow mi dvd

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
iKAR kaže...

Ubuntu nece da mi se boota live cd a pioneerow mi dvd

 

 

 dobro?

ili?

i nogom u guzicu je korak naprijed
16 godina
neaktivan
offline
Pitanja o Ubuntu-u

Ne nego u pola bootanja pojavi mi se neki eror i tako uvijek :S

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
autorov komentar
iKAR kaže...

Ubuntu nece da mi se boota live cd a pioneerow mi dvd

 možda ti CD ne velja, probaj ga opet staviti na drugi CD pa će ti onda valjda biti dobro

http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
iKAR kaže...

Ne nego u pola bootanja pojavi mi se neki eror i tako uvijek :S

 Napisi ovdje error koji izbaci. Napamet nemogu nista reci.

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
neaktivan
offline
Pitanja o Ubuntu-u

Eh evo ga nakon sto mi se pojavi  running boot scripts  i tamo (ok)

ekran mi blinkne više puta a ona mi piše "The display server has been shut down for about 6 times In the last 90 sec Its likely smthng bad happened"

 

hvala na pomoci :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 24.4.2008 21:59 (iKAR).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
Samo da kazem kako sam cd dobio postom ma znate na sta mislim od njih direktno
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
iKAR kaže...

Eh evo ga nakon sto mi se pojavi  running boot scripts  i tamo (ok)

ekran mi blinkne više puta a ona mi piše "The display server has been shut down for about 6 times In the last 90 sec Its likely smthng bad happened"

 

hvala na pomoci :)

 Iako takav problem nisam imao nasao sam nesto sto bi moglo pomoci.

Kad ti stane poslje Running boot scripts pritisni Ctrl+Alt+F1 - odvest ce te u konzolu. Tamo upisi sljedece:

sudo dpkg-reconfigure -phigh xserver-xorg

 

Promijeni rezoluciju u najnizu(800x600 i 1024x768) i odaberi vesa. Poslje toga ga ostavi one dvije minute da ponovno krene pokrenuti GDM. Ni u kom slucaju nemoj sam pokusavati restartat GDM.

 

Arch user, Don't Panic!!!
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2008 14:09 (Tux Slave).
16 godina
neaktivan
offline
Pitanja o Ubuntu-u

Zahvaljujem unaprijed dobijam hardy-ja za neka 2 sata  vidim da se ti jako razumijes u ovo a ja se tek pripremam da udjem eh sad imam engeniusovu mreznu karticu na stranici nema linux drivera za nju ali sam cuo da se moze preko ndswrappera i nekog madwifi mozes malo pojasnit o cemu se tacno radi ????

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
iKAR kaže...

Zahvaljujem unaprijed dobijam hardy-ja za neka 2 sata  vidim da se ti jako razumijes u ovo a ja se tek pripremam da udjem eh sad imam engeniusovu mreznu karticu na stranici nema linux drivera za nju ali sam cuo da se moze preko ndswrappera i nekog madwifi mozes malo pojasnit o cemu se tacno radi ????

 Morat ces pricekat nekoga tko ima wifi jer ja nikad nisam radio wifi na Linuxu zalim, ali nemogu pomoci s ovim. :(

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
iKAR kaže...

Zahvaljujem unaprijed dobijam hardy-ja za neka 2 sata  vidim da se ti jako razumijes u ovo a ja se tek pripremam da udjem eh sad imam engeniusovu mreznu karticu na stranici nema linux drivera za nju ali sam cuo da se moze preko ndswrappera i nekog madwifi mozes malo pojasnit o cemu se tacno radi ????

Pukni  prvo  u  terminal:
lsusb  i  lspci  da  vidiš  točno  koji  model...  ako  nema  nativnog  drivera  za  linux,  onda  ti  preostaje  ndiswrapper  koji  za  neke  kartice  radi  super,  a  za  neke  i  ne...  (trenutno  se  i ja  patim  s  Broadcomovom  karicom  4310 ugrađenom u  Dellov  laptop - signal je preslab).
Uglavnom,  instalacija  preko ndiswrappera  je jednostavna:
1)  instaliras  ndiswrapper  (apt-get install ndiswrapper)
2)  nađeš  windows  drivere  za  svoju  mrežnu  (mora  biti  *.inf  datoteka  i  barem  jedna  sys  ili  tako  nešto)
3)  instaliras driver u ndiswrapper: sudo  ndiswrapper  -i  *.inf  datoteka
4)  izlistaš driver: ndiswrapper  -l  (ako  piše  nešto tipa "device present" onda je ok)
5) uključiš ndiswrapper modul: modprobe ndiswrapper
ta karica tad dobije svoj interface i  dalje  ideš  kao  sa  svakom  prepoznatom  karticom.

Na  kraju  (ili  ako  negdje  zapne)  provjeri što prijavljuje ndiswrapper:  dmesg  |  grep  ndis 

Vidim  da  za  Ubuntu  ima  čak  i  GUI  za  to:  ndisgtk

Više  imaš  ovdje:  https://help.ubuntu.com/community/WifiDocs/Driver/Ndiswrapper 
 

 

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'

Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put pet 25.4.2008 15:02 (4ndY).
16 godina
neaktivan
offline
Pitanja o Ubuntu-u

Skinuo sam hardy-ja  (onaj problem sa bootom bio mi je na 7.10) ali mislim da je cd oštećen kad ga ubacim nema onog autoplaya nego piše nešto kao invalid cd ako mi je oštećen ima li koji program kao za repair ili slično?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
autorov komentar
Horagio kaže...
iKAR kaže...

Ubuntu nece da mi se boota live cd a pioneerow mi dvd

 možda ti CD ne velja, probaj ga opet staviti na drugi CD pa će ti onda valjda biti dobro

 znao sam s prve

http://www.freewebs.com/horagio/
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u

Ne nisi mislim da je oštećen iso image tokom skidanja...a gore mi nije radio ubuntu 7.10 koji sam dobio poštom

16 godina
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
iKAR kaže...

Ne nisi mislim da je oštećen iso image tokom skidanja...a gore mi nije radio ubuntu 7.10 koji sam dobio poštom

  Možeš provjeriti da li ti je cd/iso oštećen uz pomoć md5sum-a.
Na temelju analize 700mb datoteke generira se jedinstveni 32 znamenkasti broj...
Oni koji isporučuju datoteku su sigurni da je datoteka ispravna i generiraju taj niz znamenaka, hash - hashevi Ubuntu ISO-a nalaze se ovdje.
Nakon što si skinuo cijelu datoteku sa servera ti generiraš istu stvar preko svoje skinute datoteke, ako je tvoj broj i njihov broj isti - datoteka je ispravna.

Na Windozama   se postupak generiranja hasha može napraviti uz pomoć ovog programa. Tada samo Ctrl+F tog broja na stranici navedenoj gore (Ubuntu hashes).

Cijeli postupak je opisan ovdje. Treba biti ljubomoran na Ubuntu-ove forume, dokumentaciju i pomoć :-)   (zbilja respect). 

 

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'

Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.4.2008 8:28 (4ndY).
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u

4NDY čovječe respect dokazao si da onaj tamo sto te je oklevetao nema pojma Namigiva ...svaka cast ah da sta ako bude oštećena imal pomoći tu?

16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
iKAR kaže...

4NDY čovječe respect dokazao si da onaj tamo sto te je oklevetao nema pojma Namigiva ...svaka cast ah da sta ako bude oštećena imal pomoći tu?

 Morat ces skidati ponovno, ali cisto sumnjam da je ostecena kad si je dobio putem poste.

Arch user, Don't Panic!!!
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u

Taj sto je dosao putem poste je 7.04 a sto je ostecen je skinut 8.04 sa internet strancie njihove on je totalka sad sam drugi put skinuo 8.04  i da li jemoguce iako se hashovi ne poklapaju da ubuntu radi normalno

16 godina
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
iKAR kaže...

Taj sto je dosao putem poste je 7.04 a sto je ostecen je skinut 8.04 sa internet strancie njihove on je totalka sad sam drugi put skinuo 8.04  i da li jemoguce iako se hashovi ne poklapaju da ubuntu radi normalno

  Pa moguće je... možda je samo neki txt readme file oštećen, tj. krivo skinut. Probaš instalirat, ali kad instalacija zapne ili iskoči poruka o grešci onda znaš o čemu se radi i ponovno skidaj ISO (skidaj s nekim download managerom, ja u Linuxu koristim samo konzolski wget  Cool ).

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'

Two atoms bump into each other. One says 'I think I lost an electron!' The other asks, 'Are you sure?', to which the first replies, 'I'm positive.'
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
ambivalent kaže...

http://www.linuxzasve.com/clanak/qgrubeditor_2-5-0_podesavanje_grub-a/7

 

Imaš ga u synapticu ako se ne varam. Podesi si kako ti odgovara.


 

hm i sta sad..skinuo sam to..i pokrenuo iz ubuntua, i dosao mi je error: dependency is not satisfiable - libqt-4-core.

druga stvar, prilikom bootanja ubuntua mi u 50% slucajeva zablokira sve i moram resetirat komp, a kako bez tog qgrubeditora ne mogu stavit da mi je XP defaultna platforma, dođe do toga da se starci spetljaju dok dođu u windowse, pa želim maknut ubuntu sa kompa. kako je pametno to napravit?
16 godina
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
Merlo kaže...
ambivalent kaže...

http://www.linuxzasve.com/clanak/qgrubeditor_2-5-0_podesavanje_grub-a/7

 

Imaš ga u synapticu ako se ne varam. Podesi si kako ti odgovara.


 

hm i sta sad..skinuo sam to..i pokrenuo iz ubuntua, i dosao mi je error: dependency is not satisfiable - libqt-4-core.

druga stvar, prilikom bootanja ubuntua mi u 50% slucajeva zablokira sve i moram resetirat komp, a kako bez tog qgrubeditora ne mogu stavit da mi je XP defaultna platforma, dođe do toga da se starci spetljaju dok dođu u windowse, pa želim maknut ubuntu sa kompa. kako je pametno to napravit?
 Fali ti dependency, nešto tipa dll datoteke u Windowsima. u terminal sudo apt-get install libqt-4-core

Ako hoćeš maknuti Ubuntu, ubaci LiveCD, pokreni program gParted, formatiraj particiju u NTFS, restartaj računalo, ubaci Windows CD, odaberi recovery, zatim utipkaj fixmbr.

- Hrvatski linux portal - www.linuxzasve.com | Blog - ivanwp.wordpress.com
16 godina
neaktivan
offline
RE: Pitanja o Ubuntu-u
ambivalent kaže...
 Fali ti dependency, nešto tipa dll datoteke u Windowsima. u terminal sudo apt-get install libqt-4-core

Ako hoćeš maknuti Ubuntu, ubaci LiveCD, pokreni program gParted, formatiraj particiju u NTFS, restartaj računalo, ubaci Windows CD, odaberi recovery, zatim utipkaj fixmbr.

 
puno ti hvala Namigiva
Poruka je uređivana zadnji put pet 23.5.2008 14:53 (Merlo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice