Open suse 10.3 boot sa USB diska

poruka: 11
|
čitano: 2.918
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
neaktivan
offline
Open suse 10.3 boot sa USB diska
pitanje

instalirao sam suse 10.3 na usb disk.

problem kod boota je da stane odmah na pocetku, ispise se GRUB i tu stoji i mogu samo restartat.

kako da ga netjeram da se boota sa USB diska?

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska
iza.coska kaže...

instalirao sam suse 10.3 na usb disk.

problem kod boota je da stane odmah na pocetku, ispise se GRUB i tu stoji i mogu samo restartat.

kako da ga netjeram da se boota sa USB diska?

 Pogledaj ovo i obrati pozornost na instalaciju i konfiguraciju Gruba. Nisam isprobavao, ali radi se o službenim uputama, tako da ti mora raditi Osmijeh
16 godina
neaktivan
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska
autorov komentar

ma vidio sam ja to prije nego sam krenuo instalirati, ali ne radi, ili ja nesto krivo radim.

16 godina
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska

probaj pritisnuti Alt+F4 meni je sličan problem s ubuntuom 7.10.nakon gruba bootanje stane, alt f4 nastavi.

16 godina
neaktivan
offline
Open suse 10.3 boot sa USB diska

A nalazi li se Grub instaliran u MBRu tvrdog diska u računalu ili na USB disku? Možda bi ti najpametnije bilo instalirati ga samo na USB disk, i onda kad ga poželiš bootati promijeniti boot order u BIOSu. Za popravke oko GRUBa preporučam Parted Magic, najbolje potrošen prazni CD u zadnje vrijeme  Smijeh

 

P.S.

 

Kako glasi i službeno objašnjenje nekada če ti instalacija različito "protumačiti" nazive diskova od samog GRUBa, pa se provaj malo poigrati tim iz /boot/grub/menu.lst. (hint: plus-minus 1 gori-doli)

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska
autorov komentar

instalirao sam grub na usb disk i nece, ispise grub i stane.

onda sam pokusao jos nesta prckati i vise uopce ne radi nego izbacuje neku gresku.

neda mi se sada prolaziti cijelu instalaciju ispocetka.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska
iza.coska kaže...

instalirao sam grub na usb disk i nece, ispise grub i stane.

onda sam pokusao jos nesta prckati i vise uopce ne radi nego izbacuje neku gresku.

neda mi se sada prolaziti cijelu instalaciju ispocetka.

 Samo malo. Dođeš do Grub menija i možeš se kretati njime? Što se događa kada odabereš OS kojeg želiš bootati?
16 godina
neaktivan
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska
autorov komentar

ne dode do menija, samo se ispise grub i stoji, nista se ne desava i bilokoju tipku da stisnem nista se ne desasva, samo radi ctrl+alt+del

16 godina
neaktivan
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska
iza.coska kaže...

ne dode do menija, samo se ispise grub i stoji, nista se ne desava i bilokoju tipku da stisnem nista se ne desasva, samo radi ctrl+alt+del

 Pokušaj popraviti/konfigurirati Grub sa Super Grub Diskom koji je dosta jednostavan za korištenje. Tko zna, možda pomogne.
16 godina
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska

ja sam imao isti problem sa 10.3 na pata ide disku pa sam umjesto gruba instalirao lilo i radim, ne znam da li je do toga ali pokusaj s time.

16 godina
neaktivan
offline
RE: Open suse 10.3 boot sa USB diska
autorov komentar
prihvaćeno rješenje

vec sam odustao od toga, ionako se ne micem sa xp-a, ovo mi je bilo onak za zanimaciju

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice