Mail server za po doma (CentOS7, postfix, dovecot)

poruka: 3
|
čitano: 5.368
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Mail server za po doma (CentOS7, postfix, dovecot)

Pozdravljam!

 

Ima li tko kakve kvalitetne (I PROVJERENE) upute kako si složiti kućni IMAP mail server sa softwareom iz naslova? Imam dinamičku vanjsku IP adresu koja se mijenja svaka 24h (zanemarimo to za sad, recimo da je statička) i vanjski domain hosting sa DNS Managementom. Tražim neko rješenje da otkantam sve što se može i da moji mailovi napokon budu kod mene :)

 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Mail server za po doma (CentOS7, postfix, dove

Dokle god mailove šalješ iz "privatnog" rangea IP adresa (ova 24h-reconnect), zaboravi. Niti jedan mail server (gmail, yahoo, hotmail, čak i t-com) ne prima mailove ako reverse lookup vodi na dinamički range ili na server bez ispravnih MX zapisa. Zaboravi.

 

Varijanta B ti je primati mailove na tvoju domenu a slati preko npr. gmaila. To bi prolazilo.

 

Što se tiče uputa, uzmi npr. ovo. Imam ja negdje PDF sa jako detaljnim uputama kako složiti postfix + dovecot + squirrelmail na Mintu (pisao sam ih za sebe, dok sam nešto radio) ali ga ne mogu nać. Kada se pojavi, linkat ću ga.

My name is Legion... For we are many!
12 godina
offline
Re: Mail server za po doma (CentOS7, postfix, dove
Sum_of_all_fears kaže...

Dokle god mailove šalješ iz "privatnog" rangea IP adresa (ova 24h-reconnect), zaboravi. Niti jedan mail server (gmail, yahoo, hotmail, čak i t-com) ne prima mailove ako reverse lookup vodi na dinamički range ili na server bez ispravnih MX zapisa. Zaboravi.

 

Varijanta B ti je primati mailove na tvoju domenu a slati preko npr. gmaila. To bi prolazilo.

 

Što se tiče uputa, uzmi npr. ovo. Imam ja negdje PDF sa jako detaljnim uputama kako složiti postfix + dovecot + squirrelmail na Mintu (pisao sam ih za sebe, dok sam nešto radio) ali ga ne mogu nać. Kada se pojavi, linkat ću ga.

 

Mislim da je bitno imati registriranu domenu, a što se tiče ip adrese koja se mijenja - na to će paziti dns manager i MX record kojeg ću update-ati svako toliko. Bar mislim da je tako, nagađam. Puno hvala za link. Nađi taj dokument, života ti! :))))))))))

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice