Linux zvuk

poruka: 6
|
čitano: 2.781
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Linux zvuk

Samo da na početku odmah kažem kako sam sve živo pretražio / probao tako da probate odgovoriti ili me možda uputiti na neku stranicu koja već ima TAKAV problem riješen ... ja je nisam uspio naći ...

Imam problema sa zvukom na Linuxu 10 ... naime prije sam imao Linux 9 i zvuk je dobro radio , i pred neki dan sam upgrade-ao na desetku i nestao mi je zvuk ... Imam Creative Labs SB0400 Audigy2 zvučnu karticu ; kada sam kliknuo  na ikonu za zvuk u gornjem panelu kako bi provjerio da mi nije na mute , vidio sam da mi linux ne prepoznaje zvučnu karticu ... otvorio sam Hardweare drivers , ali mi on nije našao ni jedan novi hardweare ; zatim sam išao u ALSA mixer , ali mi ona također ne prepoznaje zvučnu - kada idem na sound card properties ALSAmixer se samo sruši . Onda sam išao u terminal provjeriti što imam u kompu i on mi je našao/prepoznao Creative Labs SB0400 Audigy2 . Znate li kako bi mogao rješiti ovaj problem ... unaprijed hvala

I da ,još nešto dok sam probavao riješiti ovaj problem ona ikona u gornjem panelu sa slikom zvučnika mi se je promjenila - došle su neke crtice(ali ne one koje označavaju zvuk , već ove : "---" )

PS:Zvučna je radila na Linuxu 9 , prešao sam na 10 jer mi devetka nije prepoznala grafičku ... windows 7 sam izbrisao  (ako netko čita moju konfiguraciju)...

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Linux zvuk

Evo kada otvorim alsa mixer u terminalu i odem na edit - s.c. properties dođe ovo :

(gnome-alsamixer:2188): GLib-GObject-CRITICAL **: g_type_instance_get_private: assertion `instance != NULL && instance->g_class != NULL' failed

Segmentation fault

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Linux zvuk

Da li netko zna ... evo ja sam probao preko skype-a , disableao sam u biosu zvučnu sa matične , ali ništa i dalje mi ne želi prepoznati zvučnu - mislim prepoznaje je u terminalu ...

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Linux zvuk

Ja sam imao (ili još uvijek imam) problem sa zvučnom, ali je to laptop i zvučna je integrirana pa ne znam da li bi to i kod tebe mogao biti slučaj. Uglavnom, prilikom nadogradnje s 9.04 na 9.10 (Ubuntu, naravno; pretpostavljam da si i ti mislio na Ubuntu pod "Linux 9" i "Linux 10"), automatski su mi se instalirali/aktivirali proprietary driveri za modem, koje prije nisam koristio. I zvuk mi uopće nije radio, tj. sustav mi je pokazivao da nema zvučne. Nakon što sam disableao te proprietary drivere za modem, opet je sve radilo normalno.

...there is no death; there is the God...
 
1 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Linux zvuk

Da ... ubuntu ... na kraju sam išao ponovno vratit na ubuntu 9 pa onda opet upgrade na 10 i sada radi (ili za sada radi) , a ovaj što se tiče te opcije kako bi mogao ju napraviti ako opet zvuk zakaže?

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Linux zvuk

Problem u linux maveric-u. Uglavnom imam spojen monitor i zvučnike na audio out i to radi. Dok mi je telka spojena na tv preko hdmi-a i mamne zvuka. Pomoć!

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice