Linux - pitanja i odgovori izdvojena tema

poruka: 20.095
|
čitano: 3.142.382
|
moderatori: pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
8 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Imam linux mint najnoviji,mose li mi ko postaviti tutorijal kako sad da instaliram windows 10 tj da imam dual boot.Windowsi treba cisto zbog nekog programa a linux cu koristiti svakodnevno,odvojio bih oko 40 gb hard diska za Windows particiju.Hvala
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Buhaha kaže...

Mislim da bi trebalo ovo prekinuti i da tome ovdje nije mijesto 

 Moje litanije ili Linux uopće? 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Top Bugovac kaže...

Najbolji OCR za linux? Probao sam pdfSandwich (koja interno koristi tesseract?) i rezultati su očajni, ni približno dobri kao kod Adobe OCRa 

 

Primjer pnga kojeg bi OCRo je dolje, ali i ovdje: http://dropmefiles.com/XUCoI

 

Kod Tesseracta dosta toga ovisi o korištenoj verziji, kvaliteti riječnika (jezik) i o veličini fonta na slici.

Također može biti blentav ako je na slici prisutan šum.

Koristio sam ga kao samostalnu aplikaciju, veličina fonta morala je biti minimalno 11, za bolje rezultate 16 ili više.

 

Ako ti ništa drugo ne pomogne, skini zadnju verziju i opleti po konzoli:

https://github.com/tesseract-ocr/tesseract/wiki/Command-Line-Usage

13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Dado91 kaže...
Imam linux mint najnoviji,mose li mi ko postaviti tutorijal kako sad da instaliram windows 10 tj da imam dual boot.Windowsi treba cisto zbog nekog programa a linux cu koristiti svakodnevno,odvojio bih oko 40 gb hard diska za Windows particiju.Hvala

Imaš dobrih tutorijala za instalaciju. Većina ih predlaže pro instalaciju Windovsa a zatim Linuxa (pogledaj ovo). Kada je situacija obrnuta treba malo popravljati pa pogledaj odgovor na ovo pitanje.

Stručnjak za odmaganje...
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 20:21 (mario.L_hr).
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zechina kaže...

 Moje litanije ili Linux uopće? 

Ovo je tema Linux pitanja i odgovori. Ponekad zastranimo ali ne previše. Ovo tvoje pisanje je primjerenije zasebnoj temi jer jednostavno u potpunosti odudara od ove. Kad malo bolje razmislim imali smo, prije par godina, lika koji je slično pisao i ubijao temu, bio je pomalo kaubojski raspoložen (brz na pištolju). Jesi li upoznat s njegovim likom i djelom? 

Stručnjak za odmaganje...
8 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...
Zechina kaže...

 Moje litanije ili Linux uopće? 

Ovo je tema Linux pitanja i odgovori. Ponekad zastranimo ali ne previše. Ovo tvoje pisanje je primjerenije zasebnoj temi jer jednostavno u potpunosti odudara od ove. Kad malo bolje razmislim imali smo, prije par godina, lika koji je slično pisao i ubijao temu, bio je pomalo kaubojski raspoložen (brz na pištolju). Jesi li upoznat s njegovim likom i djelom? 

 Hm, do nedavno nisam ni znao da Linux tema na Bugu postoji. Niti da ih ima više - zato sam se zakucao na ovaj topic, sorry my bad. Sad tek proučavam što tu sve ima (i nisam impresioniran), a u zadnje vrijeme imam višak vremena pa ovdje dangubim i pretjerujem. Iskreno, Bug forum je nekad ekipi bio presmiješan i padale su oklade za koliko će te bannati. Sigurno sam u tom sudjelovao ako ti to nešto znači. Ova tema je bizarna, žao mi je ako sam zaspamao i zatrolao, potrudit ću se bolje.

 

ontopic: ja bih rado pomogao nekome, ali evo ti pitanje gore, "kako dual boot..." pa siguran sam da je to 200 puta odgovoreno. Nov sam ovdje ali ne shvaćam baš smisao ovog, kao da sam se vratio 20 godina unatrag.

Sad, po tvojim kriterijima je vjerojatno primjerenije kad netko pita: "ja sam čuo za Linux, što mi preporučate?" I dobije odgovore "Arch ili LMDE" (par strana prije).

Pa onda ovo s konzolom početniku. Pa nerazlikovanje FOSS / GPL. Nitko se nije rodio pametan, svi učimo, ali morali bi imati neke kriterije za pružanje odgovora drugima (a to je tema). Za početak, morali bi biti svjesni trenutka u kojem živimo, u dinamičnim vremenima. Tu sam htio malo protresti situaciju, jer se stvari drastično mijenjaju i valjalo bi malo rekapitulirati. Prije dijeljenja mudrosti dalje. Nisam ja ovdje došao navijati za svoj klub (a to je poražavajuća zajednička konstanta većini tema na forumu uopće). Nisam, jer ga nemam i nemam potrebe za disanjem u krdu.

Za početak, zašto nema pinnanog Linux FAQ topica? Sa podtopicima, tema je preopširna.

Preporučeni soft za Linux topic? Tu sam ovdje npr dao opširan odgovor jer je kolega prije mene rekao "ovo, jer sam navikao na to pa je to ok" (karikiram). Ne znam, možda je prekasno... a možda je i prerano, pa da pričekam i svratim za koju godinu.

 

 

15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Za dual boot bi iz iskustva preporucio poseban disk. Disk sa windowsima se iskljuci u biosu dok se ne instalira linux na drugi. Poslije se opet omoguci u biosu i postavi defaultni ili onaj sa windowsima ili sa linuxom koji ce se bootat bez pitanja. Ako se hoce pokrenit onaj drugi koji nije default drzi se f8 tipka na pocetku dizanja sistema za boot meni u kojem mozemo izabrati.

Ovom metodom izbjegavamo instaliranje grub-a odnosno dual boota koji samo nepotrebno komplicira stvar. Tako ako ste sami za kompom a ne koristi ga baba/mama itd nije problem stisnit f8.

Ako se predomislite i hocete zaboraviti na linux samo se postavi u biosu default na windows disk i rijeseno, ili obrnuto.

Poslije toga samo format diska iz windowsa i imate drugi, Linuxov disk na koristenje.

Taj dual boot zakomplicira stvari kod reistalacije windowsa ili ako se zaboravi na kojem je disku instaliran grub a ide se u neke promjene particija.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Tvoj pogleda na stanje stvari je takav kakav je. Način na koji pišeš je, u najbolju ruku rečeno pomalo s visoka (da ne kažem bahat). Tema nije mudrovanje i pisanje litanija čiji smisao nije lako uočiti a velikoj većini forumaša su nebitne. Ne shvaćam zašto si se zakvačio baš za ovu temu. Imaš Linux podforum pa otvori temu, kvalitetno piši i postat će sticky.

Nakon ovog tvog odgovora, dao bih ruku u vatru da si ti reinkarnacija kauboja. Ako nisi evo ti pa se upoznaj s njegovim opusom.

Stručnjak za odmaganje...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Dva diska su ok kao rjesenje, no na laptopima ( bar na vecini ) to nije izvedivo ( nisu bas svi vicni i voljni vadit dvdrom i trpat nutra ladicu sa drugim diskom ).

@zechina

Velim ja da je vrijeme da otvorimo niz zasebnih tema jer u ovoj smo vec mnogo puta ponavljali neke stvari ( instalacija, particioniranje, DE, softveri, drajveri, pisaci na linuxu, upgrade biosa kroz linux, dual boot, igrice, prvi koraci, konzola, distre,swap, .... ) i sve je to razbacano unutar jedne teme.
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...

Dva diska su ok kao rjesenje, no na laptopima ( bar na vecini ) to nije izvedivo ( nisu bas svi vicni i voljni vadit dvdrom i trpat nutra ladicu sa drugim diskom ).

@zechina

Velim ja da je vrijeme da otvorimo niz zasebnih tema jer u ovoj smo vec mnogo puta ponavljali neke stvari ( instalacija, particioniranje, DE, softveri, drajveri, pisaci na linuxu, upgrade biosa kroz linux, dual boot, igrice, prvi koraci, konzola, distre,swap, .... ) i sve je to razbacano unutar jedne teme.

Upravo tako. Ova tema je globalna i u njoj te netko može uputiti na podtemu (ako postoji) koja se odnosi na specifični problem. Što čekaš s pisanjem????

Stručnjak za odmaganje...
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

@mario

Pa ima tu kolega sa znatno vise staza ovdje, npr ti, hrvoje, entry, velikibrat, hrx,ihush,.....i red bi bi bio da nekome od vas pripadne ta cast. Osim toga, znas da nisam tipican linuxas i da me foss netangira ni na koji nacin, pa moji stavovi mozda i nisu najbolji za nekoga tko ulazi u linux vode....

😊
13 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ja sam još uvijek noob koji se dobro snalazi na google-u.

Stručnjak za odmaganje...
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...
Dado91 kaže...
Imam linux mint najnoviji,mose li mi ko postaviti tutorijal kako sad da instaliram windows 10 tj da imam dual boot.Windowsi treba cisto zbog nekog programa a linux cu koristiti svakodnevno,odvojio bih oko 40 gb hard diska za Windows particiju.Hvala

Imaš dobrih tutorijala za instalaciju. Većina ih predlaže pro instalaciju Windovsa a zatim Linuxa (pogledaj ovo). Kada je situacija obrnuta treba malo popravljati pa pogledaj odgovor na ovo pitanje.

 -zastarjelo pravilo (do win8, grub bootloader..), može i obrnuto, samo tad poželjno prebaciti w8-10 bootmeni u classic-win7.. jer installer će pregaziti grub. Ili ubaciti installer (OSa koji se želi popraviti, linux-grub) i ponovo kreirati grub-boot.

Danas za razliku do 2012te, je čak poželjniji redosljed, zbog kompatibilnosti, bios-gpt.. ako radi linux, radit će i win (obrnuto ne baš..).

-40GB je malo.. poželjno 60+ tj ovisi o raspoloživim resursima (količina RAMa) kao i samoj veličini diska (hdd-ssd..) i planiranog nekog 'trećeg' storage diska (ili particije, koja je dostupna iz oba OSa kao radni, ugl na NTFS, ali može i ext + windriver.. + permisioni/share/user).

-ako mora, tad je dovoljno i 20-30GB.. no brzo postane tijesno. (win se sad dodatno 'kompresira', wim-esd i ovisno o raspoloživom i odabranom, može zauzimati recimo 5GB.. no realno će biti minimum 15GB..). Za usporedu npr tablet/32GBSD..(28GiBi.. ali tad je sasvim drugačija konfiguracija).

- VM je daleko loginiji način upotrebe, pogotovo ako je host linux (osim možda gaming..)

 

bunker kaže...

 .. pa moji stavovi mozda i nisu najbolji za nekoga tko ulazi u linux vode....

😊

 -najgore je ništa... pa udri, što god. Čitat će par zalutalih juzera i ostatak standardne postave. Jedino malo samnjiti npr timeshift ushićenje i jednu boot particiju, jer je smisao multiboota imati bootmanagera ne sto particija, kao i popravak kad se nešto desi, ne iz backupa nego popravkom, medijem. Tako se to radi, backup je za podatke, image je za OS, timeshift za bootparticiju je višak tj pogrešan način nakon svakog updatea kernela i sl. . :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.11.2017 23:41 (ihush).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
mario.L_hr kaže...

Tvoj pogleda na stanje stvari je takav kakav je. Način na koji pišeš je, u najbolju ruku rečeno pomalo s visoka (da ne kažem bahat). Tema nije mudrovanje i pisanje litanija čiji smisao nije lako uočiti a velikoj većini forumaša su nebitne. Ne shvaćam zašto si se zakvačio baš za ovu temu. Imaš Linux podforum pa otvori temu, kvalitetno piši i postat će sticky.

Nakon ovog tvog odgovora, dao bih ruku u vatru da si ti reinkarnacija kauboja. Ako nisi evo ti pa se upoznaj s njegovim opusom.

 

hehehe, nisam kauboj... ali hvala na linku, ispričavam se kauboju unaprijed, nisam čitao detalje ali jbg smiješno mi je. Nedavno sam napisao da nisam nikad kompajlirao kernel i da mi je to uopće grozota od ideje (bar danas). A vidim da je kauboj radio "svoj" kernel i ovako nabacano izgleda  kao "koljem kernel po kućama" ... ("ako neko hoce turbo kernel 3.15.0-cowboy ...")

Srry, nemojte se ljutiti, spamam ali ovo mi je vrh:

Ljudi su pojavom jeftinih i jakih it komponenta zatupjeli pa se kernel danas rijetko kompajlira. Nekad su linux korisnici sami sebi pisali drivere a danas rijetko ko komapajlira obicnu aplikaciju a kamoli kernel. Medjutim nadje se tu i tamo jos uvijek korisnika koji poznaju sve cari kompajliranja kernela i cine to redovno bez obzira na hardware koji imaju.
Ja osobno kad neki frend hoce linux da mu instaliram, obavezno kompajliram kernel nebitno koja je distra.

Evo, ja priznajem da sam zatupio (a tup sam i od ranije). Nije on tu ništa bitno krivo u stvari napisao, samo ovo s čarima kompajliranja kernela, ovako izvučeno iz konteksta... ne znam, valjda je do mene. Svatko ima svoje veselje, moje kompajliranje nije. Mislim da sam se zbog kauboja (općenito) i držao podalje od Linuxa. Ne znam tko je kauboj, možda mi je netko od poznatih. Možda se i ja jednom pretvorim u još većeg kauboja, pa ću još više maltretirati naokolo sa svojim fiksacijama.

 

 

Način na koji pišeš je, u najbolju ruku rečeno pomalo s visoka (da ne kažem bahat).

100% si u pravu, to je moj kompleksaški gard, pretpostavljam. Slobodno napiši bahat, jer to i je. Ali nije razlog da ja pod svaku cijenu želim ispasti seronja, ili poniziti nekoga. Gle, ja kakam po Stallmanu ali sam ga doslovce supportirao. I poštujem ga. Nije mi Linus Torvalds uzor, ali razumijem kad je javno rekao "Fuck you, Nvidia!" (i urodilo je plodom, bar donekle). To je ono cilj opravdava sredstvo - quick dirty patch - i ponekad radi, ali nije ispravno. Imam idiotski gard i stil, slobodno me poklopite kad pretjeram. 

 

mario.L_hr kaže...
bunker kaže...
Velim ja da je vrijeme da otvorimo niz zasebnih tema jer u ovoj smo vec mnogo puta ponavljali neke stvari ( instalacija, particioniranje, DE, softveri, drajveri, pisaci na linuxu, upgrade biosa kroz linux, dual boot, igrice, prvi koraci, konzola, distre,swap, .... ) i sve je to razbacano unutar jedne teme.

Upravo tako. Ova tema je globalna i u njoj te netko može uputiti na podtemu (ako postoji) koja se odnosi na specifični problem. Što čekaš s pisanjem????

 

Vidiš, sad ti ispadaš bahat. Što si ti čekao do sad, tu je kaos očito godinama. Nije greda napisati / složiti par pod-topica, ali baš da idem tražiti gdje je tko što pisao, a ne mogu po sjećanju jer me nije bilo tute i čitav kaos pregledavati? Mislim da dobro razumiješ zašto je sve na ovoj temi - jer su druge mrtve i neažurirane, čak ni formalno. 

Gore si napisao: "Kad malo bolje razmislim imali smo" a 7 godina si ođe, po nicku. Imali ste, kaos je, valjda ti to odgovara... kad bunker veli "trebalo bi" onda imperativ? Ne vidiim da si smajlija stavio na kraju. Sorry, ne znam tko je ovdje policajac, ako si ti da znam. Sad me strah i pogledati zašto su ljudi pobjegli odavdje.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...

Dva diska su ok kao rjesenje, no na laptopima ( bar na vecini ) to nije izvedivo ( nisu bas svi vicni i voljni vadit dvdrom i trpat nutra ladicu sa drugim diskom ).

 

Ima jedno riješenje i za to, ako jedan os koristiš samo povremeno: USB microstick. Mislim da je od Sun-a, ne znam kako se zove ali nije preskup, 64GB je bio čini mi se.

Ja bih si radije instalirao Winse u VirtualBoxu, ali nije ni to idealno riješenje. Danas to nije teško (?), ovisi o starosti hardware-a (može li podržati). Prije koju godinu mi je vm zvučalo kao tlaka teža.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Virtualka nije identicna real stroju pa ponekad i nije pravo rjesenje. Na linux hostu imam win u vb, i neke apk koje trebaju djetetu za skolu nikako da prorade, dok npr ako su i host i i vb oba win onda sve dela....

@zechina, moj staz je dulji ovdje nego kaj veli nick, no zbog dinamitnih tema sam znal spusit profil.... 😊

@ihush , mislim da nema boljeg ili krivog puta, već je samo stvar potrebe, znanja, vremena. I cak smatram korisno da bude vise misljenja popracenih obrazlozenjima pa ce citaoc koji traga za nekim rjesenjem imati uvid u vise solucija. I timeshift je prica za posebnu temu. Naravno da nekad popravak ima smisla , no ponekad je timeshift ubjedljivo najbrza opcija ( cca 3 min ) od traganja za fixom ili reinstalacije. U redu kad netko ima vremena i zeli nesto nauciti, da bu i stotinjak sati ulozio u takvu edukaciju. No nekome kome je pc samo alat za primit, kreirat i poslat račun a it ga niti najmanje ne zanima, timeshift i win restore point su mu best buy opcije.



8 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...

Virtualka nije identicna real stroju pa ponekad i nije pravo rjesenje. Na linux hostu imam win u vb, i neke apk koje trebaju djetetu za skolu nikako da prorade, dok npr ako su i host i i vb oba win onda sve dela....

 Ja još nisam probao desetku staviti, već xp mi šteka u vb jer nemam dx nešto gore. A morao bi i instalirati novu verziju, no to se hekla ručno izgleda.   

8 godina
neaktivan
offline
Linux - pitanja i odgovori

Imam 2 pitanja, čisto informativno.

1.) Je li tko uspio instalirati Flatpak na Mint verziji nižoj od 18 (Ubuntu 16.04)?

Izgleda da bi trebao flatpak za flatpak :-)

Ironija je da standardno dolazi pod novim Mintom (koji još beta imho).

 

2.) Je li tko uspio instalirati Birdfont, novu verziju, bez Flatpaka (odn iskompajlirati)?

Birdfont mi je promakao do sad, super stvar, dosta jednostavnija od FontForge. Verzija iz Soft Managera je stara i nema izgleda npr autotrace.

Dependencies me ubilo, i na kraju kad sam sve poriješavao (i neke spec. config paths) mi je rekao da mu fali nešto što sam imao na sistemu. Opet sam installu trebao valjda reći gdje bi to bilo ali više nisam imao snage.

 

@tracer, ako nekome treba

Samo da spomenem da Inkscape ima interno implementiran Potrace bitmap tracer (bmp > vector grafic), vjerojatno najbolji tracer uopće. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Novi firefox me oduševio i nakon godina chroma, napokon se mogu vratiti dobrom starom firefoxu.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Linux - pitanja i odgovori

Plus još jedan gem koji sam otkrio nedavno:

 

https://nicolargo.github.io/glances/

 

Podrška za cijeli niz exporta i monitoringa. Ako imate servere, pa čak i kućno računalo ovo dobro dođe.

Samomrzeći hrvat
Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

@entry

Pa daj malo detalja o tom firefox odusevljenju , moze i brojcane usporedbe ( usage, brzina... ) vs chroma.
16 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...

Plus još jedan gem koji sam otkrio nedavno:

https://nicolargo.github.io/glances/

 

Podrška za cijeli niz exporta i monitoringa. Ako imate servere, pa čak i kućno računalo ovo dobro dođe.

Hvala za ovo, izgleda jako interesantno. Pogotovo mi je fora (u odnosu na posljednju raspravu o (ne)poželjnosti konzole) način na koji se Glances instalira  :D

Mislim, lako za Linux, ali za npr. Win i Android:

"Windows
Install Python for Windows (Python 2.7.9+ and 3.4+ ship with pip) and then just:

$ pip install glances


Android
You need a rooted device and the Termux application (available on the Google Store).

Start Termux on your device and enter:

$ apt update
$ apt upgrade
$ apt install clang python python-dev
$ pip install bottle
$ pip install glances
And start Glances:

$ glances
You can also run Glances in server mode (-s or -w) in order to remotely monitor your Android device."

Gledam te!
10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...

@entry

Pa daj malo detalja o tom firefox odusevljenju , moze i brojcane usporedbe ( usage, brzina... ) vs chroma.

 Odokativna brzina je usporediva sa chromeom. Inteface mi je ljepši. Ne koristim ništa od addonsa osim coin miner blockera.

 

Inače ne radim neke brojčane usporedbe, probam, vidim i odlučim se. Nemam vremena brojati megabajte, to je besmisleno ionako.

 

Probaj pa vidi

Samomrzeći hrvat
7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Entry Point kaže...

 Odokativna brzina je usporediva sa chromeom. Inteface mi je ljepši. Ne koristim ništa od addonsa osim coin miner blockera.

 

Inače ne radim neke brojčane usporedbe, probam, vidim i odlučim se. Nemam vremena brojati megabajte, to je besmisleno ionako. 

 

 

A dobro. Ja sam mislio da postoje neki konkretni pokazatelji koji bi možda firefoxu donosili prevagu nad chromeom u sferi korištenja resursa, brzine, sigurnosti, stabilnosti ...

S obzirom da je ovo tvoje osobni stav zasnovan na odokativnoj brzini i tebi ljepšem interfejsu onda ok.

 

10 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...

 

 

A dobro. Ja sam mislio da postoje neki konkretni pokazatelji koji bi možda firefoxu donosili prevagu nad chromeom u sferi korištenja resursa, brzine, sigurnosti, stabilnosti ...

S obzirom da je ovo tvoje osobni stav zasnovan na odokativnoj brzini i tebi ljepšem interfejsu onda ok.

 

 Imaš na webu hrpu usporedba, nema smisla da izmišljam toplu vodu

Samomrzeći hrvat
14 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
Zechina kaže...
bunker kaže...

Virtualka nije identicna real stroju pa ponekad i nije pravo rjesenje. Na linux hostu imam win u vb, i neke apk koje trebaju djetetu za skolu nikako da prorade, dok npr ako su i host i i vb oba win onda sve dela....

 Ja još nisam probao desetku staviti, već xp mi šteka u vb jer nemam dx nešto gore. A morao bi i instalirati novu verziju, no to se hekla ručno izgleda.   

 

Bunker: što točno nije radilo tj. kakve aplikacije koriste da ne rade u virtualboxu?

 

Zechina: za potrebe školovanje prošle godine imao sam xp, win 7, win 10, server 2012 i sve je radilo... dobro opet ne znam što radiš u virtualci. u VB uredno imam i win10 insider verziju instaliranu.

 

S isprobavanjem uspio sam jednom čak i MacOS X staviti.

7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
spiderhr kaže...

 

Bunker: što točno nije radilo tj. kakve aplikacije koriste da ne rade u virtualboxu?

 

 

 

Msw logo nismo nikako uspjeli pokrenuti na virtualnim windowsima a host je bio manjaro kde.

Bilo je i drugih, no ovaj mora djete imati jer u njemu vježba i piše testove na satu u tom programu.

 

Čitam  testove po malwertipsu , i isto  ima pojava da se  suvremeni malwer neće pokrenuti u virtualnoj mašini ( u cilju da ostane neotkriven prilikom testiranja )

a na real pc-u uredno odradi svoju zlu kob...  A i pristup hardveru je znatno okljaštren u virtualci.

 

http://www.softronix.com/logo.html

14 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori

Ajd probat ću baš doma... Koji su win bili u igri?

7 godina
neaktivan
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
10, pro, x64
15 godina
offline
Re: Linux - pitanja i odgovori
bunker kaže...
10, pro, x64

 -katastrofa... ili, jesi li ikad posmislio o requirementsima i kompatibilnosti? win95, xp.. nisu ti pali na pamet (uz inače moguće probleme softa koji pristupa HWu iz VMa..) nego na to silovati w10-x64.. možeš jednako probati štajaznam npr NFS-Porshe, neće raditi, neovisno o VM ili fizički PC, ali hoće ako su npr w98-95.. pa zaključak? :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice